09 فروردين 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

تولید الکل در کشور تا اطلاع ثانوی نیازمند هیچگونه مجوزی از سازمان‌های صمت نیست

0413قائم‌ مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با صدور ابلاغیه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور، اعلام کرد: تولید الکل در کشور تا اطلاع ثانوی نیازمند هیچگونه مجوزی از سوی سازمان‌های صمت نیست.

طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، تشریفات واردات اقلام بهداشتی حذف و محدود به تاییدیه فنی وزارت بهداشت است

0412معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در جلسه ستاد مقابله با کرونا در حوزه صنعت، معدن و تجارت که با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: ستاد تنظیم بازار کشور در مصوبه ای با حذف همه تشریفات واردات اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا، آن را صرفاً محدود به تاییدیه فنی وزارت بهداشت و درمان کرده است.

افزایش 7 تا 8 برابری تولیدات برخی اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا

0411معاون حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صمت در جلسه ستاد مقابله با کرونا در حوزه صنعت، معدن و تجارت که با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تاکید کرد: طی روزهای اخیر، در حوزه تولید اقلام بهداشتی یک کار ویژه و جهادی صورت پذیرفته و در برخی اقلام شاهد رشد ۷ تا 8 برابری تولیدات هستیم.

کلید تولید در دستان وزارت صمت و توزیع زیر نظر وزارت بهداشت است

0410سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت از افزایش تولید ماسک درکشور خبر داد و گفت: قیمت ماسک در تصمیمات اخیر اصلاح شده است و برای ماسک های مختلف 700 تا 800 تومان تعیین شده است.

بیش از 121 میلیارد تومان ارزش کشفیات اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا

0409رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کرد: طی 8 روز گذشته و از 13 اسفند ماه بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت استانی موفق به کشف 17 هزار لیترالکل، 527 هزار و 533 عدد ماسکهای پزشکی، 219 هزار و 872 بسته دوعددی دستکش لاتکس، 28 هزار و 500 لیتر محلول ضد عفونی کننده و 629 هزار عدد ژل ضد عفونی؛ جمعا به ارزش 121 میلیارد تومان شده اند.

تجمیع توان وزارت صمت و بهداشت در زنجیره تولید تا توزیع می تواند مشکلات موجود را رفع کند

0408عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه مشترک با معاونین وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: در هر حوزه ای باید متخصصین امر محور کار و محل مشورت باشند و باید کارها را به آنها واگذار کنیم؛ افراد زبده ای که سال ها بازار کشور را رصد می‌کنند و در توزیع انواع کالا تخصص کافی را دارند و همچنین زنجیره‌های توزیع و بازار را می شناسند، باید در تامین و توزیع محصولات و ملزومات بهداشتی مرتبط با کرونا نیز محور باشند.