14 آذر 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

افتتاح دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا

دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو؛ عباس علی آبادی، وزیر صنعت،معدن و تجارت، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: از سال 2019 با امضای توافق ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا مبادلات تجاری ایران با کشورهای عضو 40 درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: عرصه نمایشگاه، زمینه تعامل ارزشمندی برای صاحبان بنگاه های اقتصادی به وجود می آورد تا شاهد رونق، توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی و اجرای پروژه های مشترک سرمایه گذاری باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه ضمن اشاره به نقش کلیدی ایران در منطقه، تاکید کرد: با امضای توافق تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در آینده نزدیک و دسترسی به بازار 180 میلیون نفری منطقه، شاهد همکاری های بیشتر تجاری با کشورهای عضو خواهیم بود.

دومین نمایشگاه تخصصی اوراسیا، از امروز(13آذر) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، گشایش یافت که تا 16 آذر برگزار خواهد شد و شرکت ملی صنایع مس ایران نیز در این نمایشگاه حضور دارد.


 

رئیس گروه مالی گردشگری در بازدید از مرکز توانبخشی جیرفت تاکید کرد: تجهیز کارگاه ارتوپدی معلولان جنوب استان کرمان

مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، همزمان با روز جهانی معلولان از بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) جیرفت در جنوب استان کرمان بازدید کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، هم‌زمان با 12 آذر که به عنوان روز جهانی معلولان نامگذاری شده، مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، به همراه مسئولان این گروه از مرکز بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) جیرفت بازدید کردند.
بازدید مسئولان گروه مالی گردشگری از محل نگهداری مددجویان بخش اصلی این برنامه بود و در ادامه آنان از نزدیک در جریان وضعیت تغذیه، بهداشت، توانبخشی و کلیه نیازهایی که در جهت ارتقا سلامت مددجویان موثر است، قرار گرفتند.
در جریان این برنامه، مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، توصیه‌های لازم برای حفظ روحیه و نشاط مددجویان و همکاران که عمدتا زنان سرپرست خانواده هستند، را بیان کرد و خواستار انجام اقدامات فوری برای تکمیل خانه مددجویان نوپا یا خانه مستقل شد.
جهانگیری و هیات همراه در بخش دیگری از این برنامه، از کارگاه ارتوپدفنی بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) جیرفت که مسئولیت ارتز و پروتز معلولان 8 شهر جنوبی استان کرمان را بر عهده دارد، بازدید و برای خرید بعضی از دستگاه‌های این کارگاه از خارج از کشور که امکان تامین آنها در داخل کشور وجود ندارد، تاکید کرد.
جهانگیری در پایان این بازدید با اشاره به این مساله که کارگاه ارتوپدفنی این بنیاد باید در شان مردم جنوب کرمان راه‌اندازی شود، با حضور در جمع 50 نفر از همکاران این مرکز ضمن تقدیر و تشکر از خدمات آنها، به هر یک پاداشی اهدا کرد.
بر اساس این گزارش، هم‌اکنون تعداد 90 مددجو در این مرکز که یکی از بهترین مراکز نگهداری از مددجویان در ایران است، نگهداری می‌شوند.

افتتاح دو مجموعه تازه آموزشی در مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان

مراسم افتتاح مجموعه آموزشی«جوانه‌ها» و فضای 1500 متری نگهداری کودکان در مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان تحت پوشش بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س) با حضور مهدی جهانگیری، ریاست گروه مالی گردشگری، برگزار شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل ازروابط عمومی گروه مالی گردشگری، همزمان با روز جهانی معلولین و تکریم جامعه معلولان در سراسر کشور، مجموعه آموزشی «جوانه‌ها» و فضای تازه نگهداری کودکان در مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان با حضور  مهدی جهانگیری، ریاست گروه مالی گردشگری، علیرضا وحیدزاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان، مرجان سلطانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمان و تعدادی از مسئولین بهزیستی استان کرمان افتتاح شد.

در این آیین ابتدا مجموعه آموزشی «جوانه‌ها» برای استفاده معلولین آموزش‌پذیر مرکز، در یک باب خانه با امکانات تخصصی توانبخشی و آموزشی افتتاح شد. مجموعه آموزشی «جوانه‌ها» با استفاده از این فضای تازه و امکانات مناسب جهت تربیت‌پذیری و توانمندسازی کودکان معلول مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان اقدام خواهد کرد.

در ادامه این مراسم با حضور مسئولان گروه مالی گردشگری و مسئولان بهزیستی استان کرمان، فضای تازه نگهداری کودکان در ساختمانی به مساحت 1500 مترمربع به عنوان بخش جدیدی از مرکز فیاض‌بخش کرمان افتتاح شد. در این بخش تازه، فعالیت‌های تخصصی و آموزشی برای نگهداری کودکان در یک فضا مناسب‌تر انجام خواهد شد.

در پایان این مراسم، مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، از مجموعه دست‌اندرکاران این مرکز تقدیر و با اهدای پاداش از زحمات آنها تشکر کرد.

گفتنی است، مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان که تحت پوشش بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س) فعالیت می‌کند، هم‌اکنون وظیفه نگهداری از 90 کودک را برعهده دارد. 45 نفر از کودکان این مرکز مجهول‌الهویه و 45 نفر دیگر بی‌سرپرست و بدسرپرست هستند و به صورت شبانه‌روزی تحت پوشش برنامه‌های بنیاد و با نظارت مستقیم اداره کل بهزیستی استان کرمان قرار دارند.

عرضه صکوک مرابحه ۲۰۰۰ میلیارد ریالی «شرکت داروسازی پارس حیان»

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت داروسازی پارس حیان (سهامی خاص) به مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از امروز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ به مدت سه روز کاری در نماد حیان ۰۶ عرضه عمومی شد.

به گزارش بورس و بانک ، صکوک مرابحه شرکت داروسازی پارس حیان به ارزش ۲۰۰۰ میلیارد ریال جهت تامین سرمایه در گردش به منظور خرید مواد اولیه از طریق فرابورس ایران عرضه شد.

این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۲۳ درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.

صکوک مرابحه مذکور از طریق شرکت کارگزاری بانک سامان به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تامین سرمایه تمدن به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان، توسط شرکت واسط مالی مرداد چهارم (با مسئولیت محدود) منتشر شد. ضامن پرداخت مبلغ اصل و اقساط این اوراق نیز بانک سامان می‌باشد.

معارفه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره ناواکو

به گزارش بورس و بانک و به نقل از واحد روابط عمومی شرکت ناواکو، روز شنبه ۱۱ آذر ماه مراسم معارفه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ناواکو با حضور دکتر رسول لطفی عضو هیئت عامل و معاون فناوری اطلاعات بانک مسکن در شرکت ناواکو برگزار شد. در این جلسه آقای حمید کردبچه به‌عنوان مدیرعامل و آقای علیرضا اصغریان به‌عنوان رئیس هیئت مدیره معرفی گردیدند و از زحمات بی‌شائبه آقای مهندس علی‌مددی تقدیر به‌عمل آمد.

آقای دکتر لطفی بر حضور قوی و شاخص شرکت ناواکو در صنعت مالی و بانکداری کشور تاکید کردند.

 

اجرای ۱۰۰ میلیارد تومان طرح‌های تحقیقاتی با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان

شرکت فولاد خوزستان به دلیل قدمت بالای خود نیاز به بروزرسانی تکنولوژی دارد و در این زمینه پروژه زمزم ۳ یکی از پروژه‌‌های تکنیکال در راستای این اقدام خواهد بود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری اقتصاد ملت؛ مهندس مهران خرم‌نیا معاون فناوری شرکت فولاد خوزستان در دومین روز از بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو حجم سرمایه‌‌‌گذاری‌ها‌ی داخلی پروژه زمزم 3 را ۵۰۰ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: به دلیل جلوگیری از خدشه به روند فعلی تولید؛ ۸ ساله زمان‌بندی شده که بهره‌برداری از آن منجر به رقابت‌پذیری بیشتر بازار فولاد خواهد شد.

مدیر فناوری شرکت فولاد خوزستان همچنین با تاکید بر اینکه پروژه زمزم ۳ ظرفیت تولید در فولاد خوزستان را به ۵ میلیون تن می‌رساند، گفت: با وجود ظرفیت ۲ میلیون تنی در فولاد شادگان؛ رقم تولید به ۷ میلیون تن خواهد رسید.

خرم‌نیا به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در زمینه تحقیقات اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۰۰ میلیارد تومان طرح‌های تحقیقاتی با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز دانشگاهی کشور در زمینه ارتقاء بهره‌وری، کنترل آلودگی، افزایش کیفیت آب مصرفی و افزایش تولید در حال اجراست.

معاون فناوری شرکت فولاد خوزستان وظیفه بخش فناوری در این مجموعه را مراقبت از چرخه تکنولوژی عنوان کرد و گفت: با توجه به مباحث تحریمی و فضای موجود به‌ روزرسانی تکنولوژی مقوله سختی محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر موارد فوق و دستاوردهای شرکت گفت: دستگاه منحصربه‌فرد اندازه‌گیری آهن‌‌اسفنجی برای اولین‌بار در فولاد خوزستان اختراع و به نام این شرکت ثبت جهانی شده است و اکنون نه تنها در ایران؛ بلکه در کشورهای دیگر نیز در حال معرفی است.

خرم‌نیا با اشاره به لزوم بروزرسانی تکنولوژی‌ها در صنعت فولادسازی کشور تصریح کرد: با توجه به ماهیت صنعت فولادسازی ممکن است مرگ تکنولوژی در این صنعت چند دهه طول بکشد. به همین دلیل لازم است شرکت‌ها و صنایع فولادسازی به صورت مداوم نسبت به بروزرسانی تکنولوژی‌های خود اقدام کنند تا به افزایش بهره‌وری مجموعه‌هایشان کمک شود.

صفحه1 از1800