09 بهمن 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

مدیرعامل بنیاد “سپاس لحظه‌حال” عضو هیات مدیره خیرین استان تهران شد

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بنیاد “سپاس لحظه حال”؛ در دومین مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره مجمع خیرین استان تهران با رای ۵۱ نفر اعضای هیات امنای حاضر در مجلس، ۱۱ عضو اصلی و ۲ عضو علی‌البدل هیات مدیره مجمع خیرین استان تهران و همچنین دو نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی‌البدل برای مدت ۲ سال برگزیده و معرفی شدند.
علیرضا عباسی، مدیرعامل بنیاد “سپاس لحظه حال” نیز به عنوان یکی از اعضای اصلی مجمع خیرین استان تهران برگزیده شد.
اعضای برگزیده به ترتیب آرا آقایان و خانم‌ها، محسن ولیئی، عیسی فرهادی، شاهین فتحی، سیده فاطمه مقیمی، احمد صادقی، محمدکاظم شاه‌حسینی، حبیب درگاهی، علیرضا عباسی، مهدی جعفری، فاطمه طوقانیان، مجتبی رحماندوست به عنوان اعضای اصلی و  فهیمه اسکندری و احمد خاقانی‌پور به عنوان اعضای علی‌البدل هیات مدیره مجمع خیرین استان تهران انتخاب شدند. همچنین احمد احمدی و نادر ریاحی نیز به عنوان بازرس اصلی و محمدحسین بزرگیان به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب و معرفی شدند.
در این مراسم ، حبیب‌الله بوربور ربیس هیات مدیره، حسن حمزه‌زاده مدیرعامل و حمیدرضا شاه‌حسینی، عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور به همراه عیسی فرهادی رییس و محسن ولیئی مدیرعامل و اعضای هیات امنا و هیات مدیره مجمع خیرین استان تهران حضور داشتند.
گفتنی است بنیاد غیردولتی “سپاس لحظه حال” سازمانی مردم نهاد با رسالت “‌توسعه فرهنگ عشق ورزی و خدمت داوطلبانه” است که این مهم را در سه بخش دپارتمان عشقُحکمت (آموزش پاک) ، دپارتمان عشقُخدمت (کار داوطلبانه)  و دپارتمان عشقطبیعت (حفاظت از محیط زیست) از طریق فعالیت های داوطلبانه محقق می کند.

شیوع کرونا و شتاب بخشی به سرعت تغییرات فناورانه در پست

مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: «شیوع کرونا موجب افزایش سرعت تغییرات فناورانه در پست شد.»

به گزارش  بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست ؛ رمضانعلی سبحانی فر در نشست با سید احمد رسولی نژاد؛ نماینده مردم شهرستان های فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پست قدیمی ترین تشکیلات ارتباطی است، بیان کرد: «با پیشرفت تکنولوژی و فناوری در سراسر دنیا نه تنها حضور پست کمرنگ نشد بلکه امروزه خدمات رسانی شبکه های پستی جزو ضروری ترین نیازهای جامعه محسوب می شود.»
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش خریدهای اینترنتی همزمان با شیوع کرونا افزود: «شیوع کرونا سرعت تغییر رویکرد شبکه پستی از پاکت به بسته و امانات پستی را افزایش داد، بر این اساس طی یک سال گذشته با افزایش ترافیک مرسولات پستی به ویژه خریدهای اینترنتی شرکت ملی پست توسعه زیرساخت ها را در دستور کار قرار داد.»
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست به راه اندازی سامانه روستا بازار اشاره کرد و گفت: «این سامانه با هدف توسعه اشتغال در روستاها راه اندازی شده و بستری مناسب را برای فروش بدون واسطه محصولات روستاییان  فراهم کرده است و موجب توسعه کسب و کار در این مناطق شده است.»
وی افزود: «شرکت ملی پست با ارائه خدمات نوین بر پایه فناوری در صرفه جویی در وقت و هزینه مردم نقش مهمی را ایفا می کند.»
در ادامه سید احمد رسولی نژاد ضمن تقدیر از فعالیت های مضاعف کارکنان شبکه پستی در دوران شیوع کرونا، تصریح کرد: «پست با ارائه خدمات بی وقفه در طول مدت شیوع کرونا به ویژه در ایام قرنطینه نقش بزرگی در جلوگیری از انتشار ویروس و ارتقای سلامت جامعه ایفا کرد.»
نماینده مردم شهرستان های فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی به پاره ای از موانع و مشکلات ادارات پست حوزه انتخابیه خود نیز اشاره کرد و خواستار رفع این مشکلات با همکاری و مساعدت مدیرعامل شرکت ملی پست شد.
گفتنی است در این نشست فرمانداران شهرستان های فیروزکوه و دماوند نیز  حضور داشتند.

«صنایع شیر ایران» در جایگاه نخست صنعت غذا و لبنی ایران

در بیست ‌و چهارمین دوره رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران که توسط سازمان مدیریت صنعتی ایران اعلام می‌شود شرکت صنایع شیر ایران(پگاه) در رتبه ۶٠ ام ١٠٠ شرکت مطرح کشور قرار گرفت که رتبه یک شرکت‌های صنایع لبنی کشور است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل  از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) ؛ شرکت صنایع شیر ایران در بیست ‌وچهارمین دوره رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI100) با بررسی و اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران موفق به کسب این افتخار شده است.

در این رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی شرکت‌ها را بر اساس ٣٣ شاخص کمی ارزیابی و با توجه به نتایج به دست آمده، ضمن معرفی شرکت‌های برتر ایرانی، از این شرکت‌ها در ١٠ گروه صنعتی تجلیل و لیست ۵٠٠ شرکت برتر ایران در تمامی حوزه های فعالیتی معرفی شد که پگاه در لیست اول و بین ١٠٠ شرکت برتر ایران قرار گرفت.

ارزیابی شرکت‌های برتر ایران بر اساس شاخص‌هایی چون «اندازه و میزان رشد شرکت»، «سودآوری و عملکرد»، «بهره‌وری کل»، «میزان صادرات»، «میزان نقدینگی»، «وضعیت شاخص‌های بدهی» و «شاخص‌های بازار» انجام شده و شرکت صنایع شیر ایران نخستین شرکت تولیدی صنعت غذایی و لبنی کشور در این رده‌بندی است.

فهرست رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران به مدیران بنگاه‌های اقتصادی، سیاست‌گذاران و پژوهشگران، یاری می‎‌رساند تا شناخت و درک دقیق‌تری از مقیاس، ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور به دست آورند.

گفتنی است، سازمان ‌مدیریت صنعتی از سال ١٣٧٧ به رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران پرداخته است و شرکت صنایع شیر ایران تا پیش از این ٣ بار موفق به کسب جایگاه در این رتبه بندی مهم اقتصادی کشور شده بود.

اهتمام در بکارگیری تمام ظرفیت فروشگاه های زنجیره ای برای کاهش فشار اقتصادی بر هموطنان

رییس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای با تاکید براینکه اولویت بهبود سبد معیشتی هموطنان است، افزود: اعضای اتحادیه تمام ظرفیت های خود را برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم همچون گذشته بکار می گیرند.

به گزارش  بورس و بانک و به نقل از  روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای ؛ منصور عالی پور رییس اتحادیه در حاشیه بازدید از شرکت گلستان و فروشگاه تخفیفی هفت که بهمراه حسن پور رییس سازمان بسیج اصناف صورت گرفت، گفت: شفافیت مالی مکانیزه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای حُسن نیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای با مردم  است و  همواره در کنار سایر صنوف سراسر کشور با هدف تسهیل در خدمت‌رسانی و توزیع به موقع کالا به مردم و همراهی با سیاستهای دولت پیش قدم بوده و هستند.

عالی پور با بیان اینکه بیش از ۹ هزار شعبه تحت پوشش این اتحادیه در سراسر کشور به خدمت رسانی به هموطنان مشغول هستند، افزود: بیش از ۸۰ هزار نفر بصورت مستقیم در فروشگاه های تحت پوشش مشغول فعالیت هستند در همین رابطه ما از دولت انتظار داریم با توجه به نقش آفرینی مهمی که فعالین این صنعت در برهه های مختلف ایفا کرده و اجرای موفق طرح های دولت در تنظیم بازار کشور، موانع فعالین این صنعت را در جهت خدمت رسانی در اقصی نقاط کشور به ویژه مناطق محروم و مرزی برای رفع محرومیت زدایی را برطرف کند.

در ادامه حسن پور رییس سازمان بسیج اصناف، فعالان اقتصادی و بازاریان کشور در حاشیه این بازدید ضمن قدردانی از همراهی بخش خصوصی اعم از تولیدکنندگان و اصناف کشور در شرایط خطیر اقتصادی و تحریم های ظالمانه، افزود: هدف بسیج اصناف از ورود جدی به حوزه نظارت بر بازار در کنار و همراه دولت، احصای سریع موانع پیش‌روی تولیدکنندگان و موارد ضعف در چرخه توزیع است و در این راستا بدون اغماض مشکلات  و موانع احصا شده در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح و بررسی می شود.

وی  همچنین بر لزوم حمایت دولت و هم‌افزایی تولیدکنندگان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اصناف در شهرستان‌ها برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم تاکید کرد و اظهار امیدواری نمود، با اجرای سیاستهای صادقانه دولت مردمی سیزدهم هر چه سریعتر شاهد گره‌گشایی اقتصادی خصوصا در سفره مردم شریف ایران باشیم. وی همچنین بر حمایت از واحدهای صنفی که به صورت مویرگی در خدمت مردم هستند، تاکید نمود.

شایان ذکر است هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای و رییس سازمان بسیج اصناف در راستای آسیب‌شناسی از مشکلات چرخه تولید تا توزیع در قالب بازدید میدانی از شرکت‌های تولیدی از شرکت تولیدی گلستان بازدید نمودند و ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند معنوی مرحوم گرامی یزدی بنیانگذار در جریان روند فعالیت‌ها و موانع پیش روی تولید قرار گرفتند.

همراه اول حامی ویژه جشنواره سرود فجر

اولین دوره جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر با حمایت ویژه همراه اول برگزار می‌شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران ؛ اولین دوره جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر با حمایت ویژه همراه اول توسط مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج برگزار می شود.

در این جشنواره که هدف از برگزاری آن تربیت و کشف استعدادها در سطح کشور، شناسایی گروه ها و تولید آثار ویژه در حوزه سرود عنوان شده است، به گروه‌ ها و نفرات برتر در مجموع ۴۲۳ میلیون تومان جایزه اهدا می ‌شود.

این جشنواره در چهار بخش «سرود»، «آکاپلا»، «بازخوانی سرود» و «طرح و ایده‌های نو» برگزار می‌شود.

پیش از این نیز در راستای حمایت از فرهنگ و هنر به‌عنوان یکی از ابعاد حوزه حمایتگری ذیل مسؤولیت اجتماعی، همراه اول حامی چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر شده بود.

دیدار نماینده سرپل ذهاب و قصرشیرین با مدیر عامل شرکت دخانیات ایران

به گزارش  بورس و بانک و  به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت دخانیات ایران؛ شهریار حیدری نماینده مردم شریف سرپل ذهاب و قصرشیرین استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر مدیر عامل شرکت دخانیات ایران با وی دیدار و گفتگو کردند.

دکتر محمد شیخان در این دیدار با اشاره به سیاست های غلط حاکم بر صنعت دخانیات، تصریح کرد: در سنوات گذشته بخش زیادی از فرصت هایمان را در صنعت دخانیات به کمپانی های خارجی تقدیم کردیم و اکنون شاهد آن هستیم که در این صنعت به تولید و اشتغال آسیب جدی وارد شده است.

مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره افزود: شرکت دخانیات با سهم ناچیز از بازار در رقابتی نابرابر با سهم بازار ۷۰ درصدی شرکت های خارجی و پدیده شوم قاچاق مواجه هست.

وی با اشاره به ظرفیت های مرزی و کشاورزی استان کرمانشاه، گفت: به دنبال آن هستیم در مجموعه استان هایی که شرایط و ظرفیت خوبی برای کشت توتون و تنباکو دارند آنرا توسعه داده و با بهره مندی از پتانسیل های سرمایه گذاران استانی و با تمرکز بر صادرات به کشورهای همسایه و هدف، تولید را در دستور کار قرار دهیم.

دکتر محمد شیخان با اشاره به اهمیت تعاملات با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، گفت: اینگونه اطلاع یافتیم که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی طرحی با عنوان مالیات و عوارض دخانیات با مبنای نرخ گذاری نادرست و غیر کارشناسی شده در دستور کار قرار گرفته است که بنظر میرسد هدف آن تضعیف صنعت تولید داخلی باشد. لذا انتظار است نمایندگان محترم با دریافت نظرات تخصصی و کارشناسی این مسئله را اصلاح و در راستای سیاست های کشور تولید ملی و صنعت دخانیات را مورد حمایت قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه احساس می شود در پشت این موضوع، رانت و فسادی به نفع محصولات شرکت های خارجی شکل گرفته است، گفت: انتظار داریم با رویکرد حمایت از صنایع ملی و داخلی در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از دیدگاههای کارشناسی شرکت دخانیات استفاده شود.

شهریار حیدری نماینده سرپل ذهاب و قصرشیرین نیز با ابراز خرسندی از این دیدار و آرزوی توفیقات برای مدیرعامل جدید شرکت دخانیات، گفت: صنعت دخانیات ایران، صنعت مطمئن تری به نسبت نشان های جاری خارجی در حال تولید است و استان کرمانشاه ظرفیت های بسیاری در تولید و کشت و سرمایه گذاری جهت بهره برداری در راستای کمک به مردم منطقه دارد.

وی همچنین در این دیدار با حمایت از برنامه ها و نظرات تخصصی شرکت دخانیات، افزود: حمایت جدی ما در مجلس شورای اسلامی از تولیدات داخلی هست و ادامه خواهد داشت و این دغدغه جدی را به قاطعیت در کمیسیون تلفیق پیگیری خواهیم کرد.

صفحه1 از1645