14 آذر 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

تأمین مالی 2 میلیارد دلاری پتروپالایشگاه آناهیتا توسط بانک سپه

تفاهم نامه تأمین مالی پتروپالایشگاه آناهیتا به مبلغ دو میلیارد دلار توسط بانک سپه و از محل منابع مالی صندوق توسعه ملی منعقد شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، تفاهم نامه تأمین مالی پتروپالایشگاه آناهیتا به مبلغ دو میلیارد دلار فی مابین بانک سپه ، وزارت نفت ، صندوق توسعه ملی ، شرکت ملی نفت ایران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) روز دوشنبه 13 آذر ماه به امضا طرفین رسید.

 

فاز اول پتروپالایشگاه آناهیتا با ظرفیت ۱۵۰ هزار بشکه نفت خام ظرف ۴ سال از زمان تامین مالی احداث خواهد شد.

 

با اجرایی شدن این پروژه که از مصوبات سفر استانی مقام معظم رهبری می باشد، تامین سوخت غرب کشور انجام و باعث ایجاد اشتغال گسترده در سطح استان کرمانشاه خواهد شد.

 

تامین مالی پروژه مذکور با مشارکت بانکها و عاملیت بانک سپه و از محل منابع مالی صندوق توسعه ملی صورت می پذیرد.

گشایش نماد بانک گردشگری در فرابورس ایران

نماد معاملاتی شركت بانک گردشگری امروز 13 آذرماه با حضور محمدرضا فهمی، مدیرعامل بانک گردشگری، برای اولين بار در بازار دوم فرابورس ايران بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت به صورت حراج گشايش یافت و هر سهم «وگردش» 7100 ریال قیمت خورد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک گردشگری، مراسم گشایش نماد معاملاتی شرکت بانک گردشگری با حضور محمدرضا فهمی مدیرعامل بانک گردشگری، سیدمهدی علم‌الهدی معاون پذیرش فرابورس، مهدی شهبازی معاون بانک گردشگری، محمدصادق غزنوی مدیر عملیات بازار فرابورس و ندا نادری رئیس اداره سهام بانک گردشگری برگزار شد.
بانک گردشگری طی روزهای پایانی سال 1401 در گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در بازار دوم فرابورس پذیرش شد و درج نماد این شرکت نیز 26 مهرماه امسال صورت پذیرفت.
امروز 13 آذرماه 1401 در جریان عرضه اولیه وگردش به روش گشایش نماد، عمده معاملات در سمت خرید این سهم از سوی بازیگران حقیقی با مالکیت 98 درصدی رقم خورد.  
در سمت فروش نیز 70 درصد از خریداران، حقیقی بوده‌ و حدود 30 درصد نیز حقوقی بودند.
سهام بانگ گردشگری پیش از این در بازار پایه معامله می‌شد که از این پس در بازار دوم فرابورس شاهد معاملات آن با دامنه نوسان 5 درصدی خواهیم بود.
گفتنی است در این آیین گشایش بانک گردشگری «گواهی پذیرش بازار سهام» را دریافت کرد.

پرداخت بالغ بر 73 هزار فقره وام ازدواج از سوی بانک تجارت

بانک تجارت در آبان‌ماه امسال با پرداخت بیش از هشت هزار فقره وام ازدواج و 9 هزار فقره تسهیلات فرزندآوری از جوانان ایرانی حمایت کرد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  مدیریت روابط‌عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی بانک تجارت، این بانک در هشتمین ماه از سال 1402 تعداد 8668 فقره تسهیلات ازدواج پرداخت کرد و مجموع پرداختی‌ها در این سرفصل از ابتدای سال تا پایان آبان‌ماه را به 72 هزار و 937 فقره رساند.

بانک تجارت همچنین در راستای اجرای قانون حمایت از فرزندآوری، در آبان‌ماه سال جاری، تعداد 9280 فقره تسهیلات پرداخت کرد و به این ترتیب تعداد پرداختی‌ها در این بخش تا پایان آبان‌ماه، به 51 هزار و 551 فقره بالغ شد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر 27 هزار و 450 نفر از متقاضیان تسهیلات ازدواج و 50 هزار و 166 نفر از متقاضیان تسهیلات فرزندآوری در نوبت دریافت این تسهیلات هستند که با تکمیل مدارک مورد نیاز به نوبت وام خود را دریافت خواهند کرد.

بانک سپه با روحیه جهادی و پیگیری اولویت‌های ملی، نهایت همکاری را با دولت انجام داده است

وزیر اقتصاد گفت: بانک سپه با روحیه جهادی و پیگیری اولویت‌های ملی، نهایت همکاری را با دولت انجام داده است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، سید احسان خاندوزی طی سخنانی در مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده بانک سپه اظهار داشت: عملکرد هیئت مدیره و کارکنان بانک سپه در سراسر کشور بابت عبور با کمترین عوارض و آسیب، از بزرگ‌ترین پروژه ادغامی شبکه بانکی کشور در فاصله سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ و در ادامه، تصویب صورت‌های مالی تلفیقی با ابعاد جدید بانک، جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه پروژه ادغام پنج بانک نظامی در بانک سپه، جزو پروژه‌هایی بود که در روز اول بسیار مخاطره آمیز و دغدغه آفرین به نظر می رسید، تصریح کرد: باید اهمیت این اتفاق فوق‌العاده، به گوش سیاست‌گذاران کشور رسانده شود.

وزیر اقتصاد یادآور شد: البته هنوز برخی عوارض این ادغام بزرگ در بخش‌های مختلف مشاهده می‌شود ولی در مجموع، مسیر مدیریت این اتفاق، بسیار مدبرانه و با کمترین هزینه بود ‌که واقعا جای تقدیر دارد.

خاندوزی همچنین با قدردانی از دستاوردهای بانک سپه در حوزه فناوری و امنیت اطلاعات اظهار داشت: علاوه بر این، بانک سپه خیلی به دولت در اجرای برخی طرح‌های بزرگ کمک کرده است، از جمله اتفاقی که در حوزه هوشمندسازی یارانه آرد رخ داد و در حالی که سایر بانک‌ها تن به مسئولیت در این ارتباط ندادند، بانک سپه با روحیه جهادی و پیگیری اولویت‌های ملی، نهایت همکاری را با دولت انجام داد.

وی در ادامه، با اشاره به وضعیت فعلی سرمایه بانک سپه، از سازمان مدیریت درخواست کرد، به نحوی کار را تسریع کند که عدد مصوب امسال، هر چه سریع‌تر ثبت شود و در مراجع رسمی بنشیند تا با افزایش سرمایه بانک سپه، یک بانک در "تراز" داشته باشیم.

این گزارش حاکی است، وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود، خطاب به هیئت مدیره بانک سپه، تأکید کرد، به تلاش خود برای زنده کردن دارایی‌های غیر مولد و اموال مازاد بانک ادامه دهند.

خاندوزی با بیان اینکه جدیت در مولدسازی اموال مازاد، موجب تقویت بنیه بانک سپه خواهد شد، افزود: با توجه به سوابق، توقع ویژه ما از بانک سپه، جدیت بیش از پیش در خصوص مولد سازی دارایی‌های مازاد و سهامداری، به منظور ورود به عرصه هایی است که بتوانید در سرمایه گذاری‌های جدید، نقش آفرینی داشته باشید.

وی تصریح کرد: همه اعضای هیئت عامل و هیئت مدیره و زیر مجموعه بانک، باید این موضوع را به عنوان دستور رسمی دولت، پیگیری کنند و هیچ گونه تأخیر و بهانه تراشی در این مسیر قابل قبول نیست.

خاندوزی گفت: امیدواریم کارنامه شما در این مسیر، یکبار دیگر ما را در دولت سربلند کند و بتوانیم شما را به عنوان یک الگو در این زمینه معرفی کنیم.

وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به مسئله ارائه خدمات ارزی و سهم بانک سپه در حوزه ارز و شعب خارجی اظهار داشت: بنا بر اطلاعات ما، قابلیت شما خیلی بیش از این است و فکر می‌کنم اگر یک تیم مبرز و با اختیارات کامل را در بانک، مسئول این امر قرار دهید، حتما خواهید توانست در این حوزه، خروجی خیلی بهتری داشته باشید.

صورت‌های مالی منتهی به اسفندماه سال 1401 بانک سپه به تصویب رسید

 صورت‌های مالی منتهی به اسفندماه سال 1401 بانک سپه در جلسه مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده این بانک به تصویب رسید.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه ؛ جلسه مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک سپه به‌منظور رسیدگی به صورت‌های مالی منتهی به اسفندماه 1401، عصر امروز یکشنبه 12 آذر، در محل ساختمان نگین بانک سپه برگزار شد.

در این جلسه، پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، صورت‌های مالی سال 1401 بانک سپه به تصویب رسید و نسبت به انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار به منظور درج آگهی‌های بانک، اتخاذ تصمیم شد.

لازم به ذکر است، در جلسه‌ای که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، گزارش هیات مدیره بانک سپه درخصوص اقدامات و فعالیت‌های بانک در سال 1401 نیز ارائه شد که مورد تقدیر رئیس مجمع قرار گرفت.

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده سال 1400 بانک سپه برگزار شد

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک سپه مربوط به سال 1400 به ریاست دکتر خاندوزی برگزار شد.

به گزارش بورس و بانک و  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه ؛ جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک سپه به منظور رسیدگی به صورت های مالی منتهی به پایان سال 1400 ، صبح امروز یکشنبه 12 آذر‌ماه در محل ساختمان نگین بانک سپه برگزار شد وگزارش خلاصه ای از فعالیت ها و اقدامات بانک توسط دکتر آیت اله ابراهیمی، مدیر‌عامل بانک سپه، ارائه شد.

وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در این جلسه، ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در این بانک به ویژه در حوزه های فناوری، برنامه های راهبردی، اعطای تسهیلات تکلیفی و حمایت از پروژه های کلان و ملی، بر پیشرفت هرچه بیشتر و ادامه فعالیت های جهادی این بانک برای خدمت به مردم تأ کید کرد.

در جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک سپه، پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، صورتهای مالی سال 1400 بانک سپه به تصویب رسید ونسبت به انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار به منظور درج آگهی های بانک اتخاذ تصمیم شد. همچنین از تلاش و زحمات مدیران و کارکنان بانک سپه بابت اقدامات صورت پذیرفته قدردانی شد.

صفحه1 از1108