26 مهر 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

بانک آینده در تولید ملی نقش‌آفرینی می‌کند/امضای تفاهم نامه همکاری با بزرگ‌ترین کارخانه قند آذربایجان غربی

همکاری مشترک بین بانک آینده و شرکت قند پانیذفام با امضای تفاهم‌نامه توسط نادر خواجه حقوردی معاون امور شعب و بازاریابی بانک و محمدرضا مهدی مدیرعامل شرکت، آغاز شد.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک آینده ؛ این همکاری مشترک در چارچوب قوانین و مقررات برای ارائه انواع خدمات بانکی، مالی و سایر حوزه‌های مورد توافق رفین، به شرکت و شرکت‌های زیرمجموعه و هم‌گروه حائز شرایط شکل گرفت.
پرداخت انواع تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه بانکی، تامین مالی پروژه‌ها، گشایش انواع اعتبار اسنادی و سایر خدمات بانکی الکترونیکی، ریالی و ارزی و هم‌چنین خدمات ویژه کارکنان شرکت از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

حرکت بانکی‎‌ها روی ریل سالم

با اصلاح نظام بانکی و ایجاد سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات، حرکت بانک‌ها روی ریل صحیح و سالم انجام می‌گیرد و اقدامی برخلاف قوانین صورت نمی‌گیرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی در کشور یک اولویت جدی است  گفت: با توجه به موضوع الزام بانک ها برای بارگذاری قراردادها و ثبت کلیه عملیات و محاسبات مربوط به تسهیلات در صفحه تسهیلات گیرنده و ضامن و همچنین بحث مربوط به ایجاد سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات از جمله مباحثی است که به بهبود فضای کسب و کار کمک می‌کند.

مهدی طغیانی در این باره توضیح داد: با اصلاح نظام بانکی مسیر حرکت بانک ها قاعده‌مند می‌شود تا اگر نظام بانکی بر خلاق قوانین عمل کند یا خلق اعتبار اضافه داشته و یا بدون اجازه از بانک مرکزی برداشتی داشته باشد، در این صورت با مقام مسئول آن برخورد قانونی شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بانک ها در صورت حرکت سالم ضربه نمی خورند و این به نفع بانک ها و همچنین رشد و توسعه سهام آنها در بازار سرماهی خواهد بود.

طغیانی در ادامه صحبت های خود معتقد است با ایجاد سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات، امکان پیش‌بینی‌پذیری قراردادهای مالی فعالان اقتصادی با بانک‌ها فراهم می‌شود.

وی با اشاره به تکلیف مجلس به بانک‌ها برای ایجاد سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات در جریان بررسی ماده ۳ طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، گفت: پیش از این، در قراردادهایی که میان فعالان حوزه کسب و کار و بانک‎‌ها به منظور دریافت تسهیلات منعقد می‌شد از یک سو بانک‌ها از ارائه قراردادها به این فعالان خودداری می‌کردند و از سوی دیگر بخش‌هایی از این قراردادها تکمیل نشده باقی می‌ماند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: روند مذکور موجب می‌شد که اگر قراردادهای تسهیلات به بازنگری یا تمدید نیاز داشته باشند، بانک اقدام به تکمیل ارقام و قسمت‌های تکمیل نشده‌ی قراردادها می‌کرد و به نوعی حقوق مشتری و فعالان حوزه کسب و کار تضییع می‌شد.

وی اضافه کرد: از آنجا که در رویه کنونی، مشتری هیچ نسخه‌ای از قراردادهای تسهیلات را در اختیار ندارد تا از حقوق طرفین آگاه باشد و قراردادها تا روز آخر به صورت شناور باقی می‌مانند، در ماده ۳ طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار پیش بینی شد که تمامی قراردادها باید آنلاین ثبت و تکمیل شود. در صورت ایجاد سامانه الکترونیکی و ثبت آنلاین قراردادهای تسهیلات بانکی، اگر تغییری در قراردادها ایجاد شود، قابل رصد خواهد بود.

امکان انجام عملیات بانکی با فرامین صوتی در نرم افزار فام موسسه اعتباری ملل

در راستای سهولت در عملیات بانکی امکان انجام عملیات بانکی با فرامین صوتی در نرم افزار فام موسسه اعتباری ملل فراهم شد.

به گزارش بورس و بانک و  به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل ؛ کار بران محترم نرم افزار فام می توانند در بخش فرامین صوتی با صحبت کردن و بیان خواسته خود عملیات بانکی را انجام دهند.

این گزارش می افزاید، در این بخش کاربران می توانند در قسمت کارت‌به‌کارت با بیان صوتی، صفحه عملیات کارت به کارت برای خود را باز نمایند و با بیان خرید شارژ و مبلغ دلخواه وارد نحوه خرید شارژ شده و کلیه اطلاعات برای آنها به صورت اتوماتیک تکمیل شده و شارژخرید نمایند گفتنی است مشتریان موسسه می توانند در این بخش ، فرامین صوتی دیگری همچون کارت به کارت ،دریافت موجودی و خدمات دیگر را کسب نمایند.

دکتر مرتضی اکبری در سفر به خوزستان: بانک مهر ایران فراتر از استانداردهای بین‌المللی عمل کرده

دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک مهر ایران در سفر به خوزستان خبر داد: منابع بانک مهر ایران از ۵۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ به ۶۷۰ هزار میلیارد ریال در مهر ماه ۱۴۰۰ رسیده است. نسبت معوقات بانک نیز در حال حاضر کمتر از یک درصد است که افتخار بزرگی محسوب می‌شود؛ حتی در نظام بانکی بین‌الملل نیز چنین عددی نداریم.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی ‌بانک قرض الحسنه مهر ایران ؛ دکتر مرتضی اکبری در جمع کارکنان این بانک در خوزستان، اظهار کرد: سال ۱۴۰۰ از سال‌های پرافتخار ما است. صورت‌های مالی، ساختار مالی و وضعیت بانک مهر ایران از هر جهت یکی از بهترین‌ها در نظام بانکی ایران است.
وی افزود: این اتفاق فقط با همدلی، همکاری و انگیزه مضاعفی بوده که در وجود همه کارکنان بوده و هست و این اتفاق خوب را برای بانک مهر در سال چهاردهم تأسیس رقم زده است.
مدیرعامل بانک مهر ایران با اشاره به وضعیت این بانک در ابتدای حضور خود به لحاظ مالی، یادآور شد: پنج سال پیش که به بانک مهر ایران آمدم منابع بانکی آن حدود ۵۰هزار میلیارد ریال بود. به هر استانی رفتم، گفتم که در طول دو تا سه سال آینده منابع بانک مهر ایران از عدد هزار هزار میلیارد ریال گذر می‌کند.
رشد بانک مهر ایران در عین محرومیت از ابزارهای بانکی
اکبری گفت: خیلی‌ها می‌گفتند ۵۰ هزار میلیارد ریال کجا و هزار هزار میلیارد ریال کجا؟ و این عدد تا چهار سال آینده محقق نمی‌شود. در حالی که این روزها در حال دستیابی به مرز ۷۰۰ هزار میلیارد ریال هستیم و با همتی دیگر از عدد گذر خواهیم کرد. البته باید اعداد خیلی بالاتر را ببینیم. مطمئن باشید تا سه یا چهار سال آینده بانک مهر ایران جایگاهی بسیار عالی در نظام بانکی کشور کسب خواهد کرد و آن موقع بیش از اکنون به بانک مهر ایران افتخار خواهید کرد.
وی یادآوری کرد: این مسئله بسیار ارزشمند است، زیرا در بانکی کار می‌کنید که ابزار بانکی ندارد. بانک اگر ابزار بانکی داشته باشد، می‌تواند خود را معرفی کند و موجب رشد خود را فراهم کند. ابزار بانکی هم تسهیلات کلان بانکی، ارز، LC و... است، اما بانک مهر ایران هیچ کدام از این ابزارها را ندارد. حال با این شرایط کارکنان بانک مهر ایران توانسته‌اند بخش زیادی از منابع بانکی را به سمت این بانک جذب کنند که این یک هنر است.
مدیرعامل بانک مهر ایران افزود: در نظام بانکی وقتی یک بانک منابع بانکی و سرمایه کم می‌آورد از بانک‌های دیگر قرض می‌گیرد، اما بازار بین بانکی هم برای بانک مهر ایران وجود ندارد. پیش از این دو‌ چالش داشتیم؛ یکی در سال ۱۳۹۷ و دیگری در سال ۱۳۹۹. در طول این پنج سال وقتی پول و منابع بانکی کم می‌آوردیم، از چه کسی باید آن را تأمین و جبران می‌کردیم؟ این در حالی است که برای همه بانک‌ها ابزاری به نام بازار بین بانکی فراهم است و به محض اینکه منابع کم می‌آورند، از طریق بازار بین بانکی نیاز خود را جبران می‌کنند و نرخ سود آن هم مشخص است.
بانک‌های قرض‌الحسنه، مکمل بانک‌های تجاری هستند
وی ادامه داد: هیچ وقت ادعا نکردیم که بانک‌های قرض‌الحسنه می‌توانند جایگزین بانک‌های تجاری باشند، بلکه ما مکمل بانک‌های تجاری هستیم. بانکداری خرد وظیفه ذاتی بانک‌های قرض‌الحسنه است و بانک‌های تجاری عمدتاً بانکداری شرکتی را انجام می‌دهند. غالباً انتظار این است که آنها در تسهیلات بانکی کلان و در تولید و صنایع بزرگ کار کنند و بانک‌های قرض الحسنه روی منابع بانکی خرد و بانکداری اجتماعی کار کنند.
مدیرعامل بانک مهر ایران اظهار کرد: این افتخار اکنون نصیب ما شده که در جایی قرار بگیریم که با مردم سروکار دارد و خدمتی به مردم می‌دهیم که بسیاری از بانک‌های تجاری، امکان ارائه آن را با این کمیت و کیفیت ندارند.
اکبری گفت: در حالی که از همه ابزارهای مالی و بانکی و اعتباری محروم هستیم، می‌توان گفت بزرگترین ابزاری که در اختیار بانک‌های قرض‌الحسنه است نیروی انسانی آن‌ها محسوب می‌شود. نیروی انسانی می‌تواند با تعامل، تخصص، رفتار مناسب و تکریم مشتریان، باعث جذب منابع بانکی شود. خوشبختانه این اتفاق در بانک مهر ایران افتاده است. اگر اکنون منابعی وارد بانک مهر ایران می‌شود، به‌علت وجود کارکنان است و اگر آن‌ها نبودند یا رفتار حرفه‌ای نداشتند، این امر اتفاق نمی‌افتاد.
رشد ۱۳برابری منابع بانک مهر ایران
وی افزود: امروز شاهدیم که منابع بانک مهر ایران از ۵۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ به ۶۷۰ هزار میلیارد ریال در مهر ماه ۱۴۰۰ رسیده است. نسبت معوقات بانک نیز در حال حاضر کمتر از یک درصد است که افتخار بزرگی محسوب می‌شود. حتی در نظام بانکی بین‌الملل نیز چنین عددی نداریم. حال اگر بتوانیم در بخش تسهیلات بانکی، ضامن را حذف کنیم، این نیز توفیق بزرگی خواهد بود. در همه بانک‌های دنیا چیزی به نام ضامن به آن معنا و مفهومی‌که در ایران شاهدیم، وجود ندارد.
اکبری اظهار کرد: وضعیت بانک مهر ایران بسیار خوب است و از ابتدای امسال حدود یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر توانسته‌اند از این بانک تسهیلات دریافت کنند و حدود ۲۴۰هزار میلیارد ریال به آنها تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است. این اتفاق کمی ‌نیست و تا پایان سال به رقم دو میلیون و پانصد هزار نفر و رقم۴۵۰هزار میلیارد ریال هم می‌رسیم. این اعداد در مقایسه با سال ۱۳۹۵ چند برابر شده است.
وی افزود: بانک مهر ایران در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ سالانه ۲۰۰۰ میلیارد ریال سود داشت، اما امسال به بیش از ۱۴هزار میلیارد ریال سود می‌رسد. در حالی که اکثر بانک‌ها زیان‌ده هستند، اما بانک مهر ایران با افتخار سودآور است و از این بابت باید به خودمان افتخار کنیم. تا شهریورماه امسال ۷۰۰۰ میلیارد ریال سود محقق شده و اگر تا آخر سال با همین روند پیش برویم، رقم ۱۴هزار میلیارد ریال تحقق پیدا می‌کند.
چشم‌انداز پرداخت ۵ میلیون فقره تسهیلات در سال
مدیرعامل بانک مهر ایران یادآور شد: با توجه به شرایطی که مشاهده می‌شود و اگر بحران دیگری اتفاق نیفتد و بانک مهر ایران نیز با همین روال پیش برود، در طول دو سال آینده از رقم ۲هزار هزار میلیارد ریال نیز عبور می‌کند. این اتفاق حتماً خواهد افتاد و بانک در آن زمان باید به رقم ۵ میلیون نفر وام‌گیرنده در سال برسد. از نظر عملکردی و رشد منابع حدود ۳۵ درصد رشد منابع داریم و این کار بسیار سختی است و به نظر می‌رسد با همت همکاران و یاری خداوند رشد منابع به ۶۰ درصد هم برسد.
تلاش برای افزایش رفاه مردم خوزستان
اکبری ادامه داد: رشد منابع بانک مهر ایران در خوزستان از میانگین کشوری هم بیشتر است و رقمی ‌معادل ۴۲ درصد است. این رقم بسیار عالی است، اما جای رشد بیشتر هم دارد. خوزستان در حوزه جذب منابع بانکی طی دو سال اخیر خوب کار کرده و حضور آقای جانانه، به‌عنوان مدیر شعب بانک در این استان مؤثر بوده است. کارکنان هم همراهی کردند و این تحول دو ساله به وجود آمد و جای شکر دارد. البته باید سهم بانک مهر ایران از منابع بانکی استان خوزستان افزایش یابد.
وی در پایان تأکید کرد: تلاش ما در بانک مهر ایران معطوف به این است که خدمات بسیار مطلوب‌تری را به مردم خوزستان ارائه کنیم. سعی داریم برای رفع محرومیت و همچنین توانمندسازی و بهبود معیشت مردم به سهم خودمان کمک کنیم. بر همین اساس لازم است خدمات بانک مهر ایران در استان خوزستان بر ارتقای سطح زندگی مردم و کاهش محرومیت‌های این استان متمرکز شود.


 

 
 
ارسال چاپ

بازدید سرزده مدیرعامل بانک ملی ایران از شعبه مستقل فردوسی

مدیرعامل بانک ملی ایران در پایان وقت اداری امروز شنبه از شعبه مستقل فردوسی بازدید و با همکاران شعبه گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در این بازدید محمد رضا حسین زاده ضمن تشکر از تلاش همکاران در خدمت رسانی گسترده به مشتریان، به اهمیت ترویج و معرفی خدمات غیرحضوری این بانک به مشتریان اشاره کرد و افزود: بانک ها در دوران شیوع بیماری کرونا به این نتیجه رسیدند که بهترین راه برای جلوگیری از شیوع این بیماری و صرفه جویی در وقت مردم، بهبود و توسعه سامانه های خدمات غیرحضوری است.

وی همچنین با اشاره به آمارهای قابل توجه بانک ملی ایران در اعطای تسهیلات و حمایت از واحدهای تولیدی، بر لزوم معرفی طرح صدف به مشتریان تأکید و تصریح کرد: طرح صدف نوعی تسهیلات اعتباری است که در قبال سپرده های ۶ ماهه، 9 ماهه و 12 ماهه در قالب عقد مرابحه پرداخت می‌شود، از این رو تمامی اقشار جامعه می توانند با افتتاح حساب و سپرده گذاری نزد بانک ملی ایران با توجه به نوع نیاز و توانمندی خود در پرداخت اقساط، از تسهیلات متنوع این طرح بهره مند شوند.

در ادامه این بازدید، کارکنان شعبه پیشنهادهای خود را با مدیرعامل مطرح کرده و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

طرح تسهیلاتی «صدف» پاسخگوی نیاز اقشار متوسط

مدیرعامل بانک ملی ایران تاکید کرد که طرح تسهیلاتی «صدف» به منظور حمایت از اقشار متوسط جامعه توسط این بانک طراحی شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، محمد رضا حسین زاده با بیان این که اقشار متوسط جامعه به تسهیلات کم بهره و با نرخ سود پایین نیاز دارند، خاطرنشان کرد: طرح «صدف» شرایطی را فراهم کرده است که متقاضی تسهیلات بتواند نرخ سود آن را بین یک تا 18 درصد متناسب با نیاز خود انتخاب کند.

وی افزود: سقف تسهیلات این طرح نیز به درخواست متقاضی تا سه برابر مانده سپرده اولیه قابل افزایش است، بنابراین تا حد قابل توجهی می توان برای رفع نیازهای ضروری از این تسهیلات استفاده کرد.

 

صفحه1 از352