03 مرداد 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بانک‎آینده با شرکت فولاد آتیه خاورمیانه

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک‎آینده و شرکت فولاد آتیه خاورمیانه با حضور اعضای هیات عامل و مدیران بانک و اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت، توسط نادرخواجه حقوردی معاون امور شعب و بازاریابی بانک آینده و عزیز قنواتی مدیرعامل شرکت فولاد آتیه خاورمیانه به امضاء رسید.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک آینده ؛ این تفاهم‌نامه با هدف ارتقای سطح همکاری مشترک و حمایت و پشتیبانی از تولید داخلی و کمک به اشتغال‌زایی و تسهیل ارتباط میان طرفین در حوزه ارائه خدمات بانکی و مالی بانک‎آینده به شرکت فولاد آتیه خاورمیانه‌، منعقد شد.
مشارکت‌های مالی، ارائه تسهیلات ویژه در قالب طرح آینده‌داران، عرضه سبدهای متنوع تسهیلات و خدمات نوین بانکداری الکترونیکی به تمامی اعضا و کارکنان شرکت از دیگر موضوعات مطرح شده در این تفاهم‌نامه است.
هم‌چنین، ارائه انواع خدمات بانکی در حوزه‌های مختلف از جمله: اعتباری، ارزی، بانکداری الکترونیکی و شرکتی در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.

بانک صادرات 11 ریال سود بین سهامداران تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک صادرات ایران برگزار و پس از بررسی صورت های مالی تایید شد که به ازای هر سهم مبلغ ۱۱ ریال بین سهامداران تقسیم شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران ؛ مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک صادرات ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور دارندگان اکثریت سهام به صورت برخط (آنلاین) برگزار و پس از بررسی صورت های مالی تایید شد که به ازای هر سهم مبلغ ۱۱ ریال بین سهامداران تقسیم شود.

​مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک صادرات ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور دارندگان اکثریت سهام به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد. در این مجمع، صورت‌های مالی بانک با گزارش بیش از ۱۱۷ هزار میلیارد ریال سود خالص و ۳۲ هزار میلیارد ریال سود انباشته (برای شرکت اصلی)، پس از اعمال بندهای گزارش حسابرس قانونی و نامه بانک مرکزی و انجام برخی تعدیلات مورد تایید سهامداران قرار گرفت. به این ترتیب، به ازای هر سهم مبلغ ۱۱ ریال بین سهامداران تقسیم و کام سهامداران بانک صادرات ایران پس از پنج سال شیرین می‌شود.

گفتنی است سود سهامداران حقیقی  خرد که در بانک صادرات ایران حساب داشته باشند، حداکثر طی یکی دو هفته آینده به حساب آنان واریز می‌شود.
در این مجمع که با حضور نمایندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، حسابرس مستقل و بازرس قانونی، مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان مدیرعامل، مدیران بانک و سهامداران در محل برج غدیر بانک صادرات ایران و به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، پس از استماع گزارش هیئت‌مدیره به مجمع و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ شرکت بانک صادرات ایران(سهامی عام) مورد تایید سهامداران قرار گرفت. به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع ویروس کرونا، سهامداران بانک از طریق اینترنت و با استفاده از لینک live.bsi.ir در این مجمع شرکت کردند.
این مجمع با حضور دارندگان بیش از ۶۶ درصد سهام برگزار شد و سازمان حسابرسی به مدت یک سال به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک تعیین شد. همچنین روزنامه‌های کثیرالانتشار اطلاعات و دنیای اقتصاد برای درج آگهی‌های مربوط به مجامع عمومی برگزیده شدند.

بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان اسفندماه سال ١٣٩٩، بانک موفق به تبدیل زیان انباشته بیش از ٨٤ هزار میلیارد ریالی خود به ٣٢ هزار و ٨٥٨ میلیارد ریال سود انباشته شد.
از سوی دیگر، مجموع سپرده‌های بانک در پایان سال ٩٩ سه میلیون و ٦١٦ هزار و ٨٥٥ میلیارد ریال اعلام شد که در مقایسه با سال قبل ٥٦ درصد رشد داشته است. همچنین سپرده‌های ارزان قیمت بانک در دوره مورد اشاره از رشد ٧٣ درصد برخوردار بود و بانک موفق شد تا سهم بازار سپرده‌های خود را به حدود ٩.٣ درصد مجموع سپرده‌های شبکه بانکی کشور ارتقا دهد.
به علاوه، مانده تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران در پایان سال ٩٩ به دو میلیون و ٦٨٣ هزار و ٩٦٦ میلیارد ریال رسید که نسبت به سال قبل از آن، ٧٣ درصد رشد را تجربه کرده است.
از دیگر دستاوردهای بانک در دوره مالی مورد اشاره می‌توان به کاهش بهای تمام شده پول از ١٥.٧٨ درصد در پایان سال ٩٨ به ١٥.٢٣ درصد در پایان سال ٩٩، وصول بخشی از مطالبات از دولت، کسب رتبه اول در واگذاری املاک مازاد، واگذاری بخشی از سهام شرکت گروه مالی سپهر، توسعه زنجیره ارزش از طریق طرح‌های نوآورانه از جمله طرح‌های طراوت و حمایت از تولید و... اشاره کرد.
از لحاظ عملکرد گروه بانک و بر اساس صورت‌های مالی تلفیقی، دستاوردهای متعددی حاصل شده که از جمله آنها می‌توان به کسب سود خالص ١٢٩ هزار و ٢٢٠ میلیارد ریالی و در پی آن دست‌یابی به سود انباشته تلفیقی به میزان ٤٥ هزار میلیارد ریال اشاره کرد. اتفاقی که موجب شد سود تلفیقی هر سهم با ٩٨٠ درصد افزایش به رقم ٧٨٧ ریال برسد.
بانک صادرات ایران در سال گذشته برنامه راهبردی «صاد١٤٠١» را تدوین کرد تا بر اساس آن، نظام فناوری اطلاعات بانک تغییر کرده و استفاده بهینه از داده‌ها و افتتاح شعب جدید که عملیات نوینی را ارائه خواهند داد، امکان‌پذیر شود.
در آستانه هفتادمین سال تأسیس و در مسیر ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، بانک صادرات ایران خود را موظف به برآوردن انتظارات مردم در جهت بهبود معیشت و حمایت و پشتیبانی از تولید می‌داند و اجرای طرح‌هایی را که ضمن کمک به رونق تولید، نیاز به چرخش نقدینگی نداشته باشد، در دستور کار دارد.​

بیمه کار آفرین 120 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه کارآفرین 31 تیرماه 1400به منظور بررسی و تصویب صورت­‌های مالی سال مالی منتهی به 30 اسفند ۱۳۹9 با حضور سهام‌داران برگزار و مجمع تقسیم سود120 ریالی به ازای هر سهم را تصویب کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بیمه کارآفرین ؛ مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه کارآفرین 31 تیرماه 1400 بر اساس مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار میزبان 83.76 درصد سهامداران حقیقی و حقوقی بود اما با پخش زنده، این فرصت برای کلیه سهامداران ایجاد شد که بتوانند در جریان گزارش‌ها و مصوبات قرار بگیرند. ضمن اینکه در این مجمع، نماینده ویژه سازمان بورس و بیمه مرکزی نیز حضور داشتند.

در ابتدای این مجمع، فرشاد محمدپور رئیس هیأت مدیره بیمه کارآفرین به‌ عنوان رئیس جلسه، علی آزاد و مجید شمسی به عنوان ناظر جلسه و همچنین عبدالمجید رافع حق نژاد معاون مالی و اداری بیمه کارآفرین به عنوان منشی جلسه توسط حاضران انتخاب شدند.

در ادامه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت، محمد حیدری مدیرعامل بیمه کارآفرین، به ارائه گزارش هیأت مدیره و عملکرد این شرکت در سال ۱۳۹9 پرداخت و با ارائه جزئیات عملکرد شرکت، سهامداران را در جریان تازه‌ترین تحولات قرار داد.

پس از ارائه گزارش هیأت مدیره، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت قرائت و پس از ارائه پاسخ­‌های لازم در مورد بندهای گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت­های مالی سال مالی منتهی به 30 اسفند ۱۳۹9، عملکرد هیأت مدیره و در نهایت تخصیص و تقسیم سود 120 ریالی به ازای هر سهم به تصویب مجمع عمومی عادی سالانه رسید.

در ادامه این مجمع، حسابرس و بازرس قانونی شرکت نیز ضمن قرائت گزارش‌های خود، به تشریح صورت‌های مالی پرداختند و در نهایت صورت های مالی برای عملکرد منتهی به 30 اسفند 1399 به تصویب رسید. همچنین روزنامه اطلاعات بار دیگر به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب شد و سایر دستور جلسه این مجمع به تصویب سهامداران رسید.

درپایان مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه کارآفرین، با نظر سهامداران در خصوص تصمیم گیری برخی از موضوعات با اعلام تنفس موافقت شد و مقرر گردید جلسه بعدی در تاریخ چهارشنبه 13 مرداد 1400 در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی برگزار شود.

تصویب صورت های مالی سال 99 بانک پارسیان

مجمع عمومی عادی سالانه بانک پارسیان برگزار با اکثریت آرا سهامدارن صورت‌های مالی بانک مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک پارسیان ؛ مجمع عمومی عادی سالانه بانک پارسیان برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به 30 اسفند 1399 عصر روز پنج شنبه،31 تیرماه 1400 درسالن اجتماعات این بانک و با حضور بیش از 77 درصد سهامداران برگزار و بنا بر تاکید وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا با رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی، به صورت آنلاین پخش شد و سهامداران به صورت آنلاین در جریان مصوبات مجمع قرار گرفتند.
در ابتدای مجمع، ضمن پخش فیلم کوتاهی از اقدامات عمده بانک در سال 1399، بر اساس مفاد اساسنامه و تایید سهامداران هیات رئیسه با ترکیب مصطفی ضرغامی عضو هیات مدیره بانک به عنوان رییس جلسه، رحیمی و حیدرنیا، نمایندگان شرکت سرمایه گذاری تدبیر و ایران خودرو به عنوان ناظرین و مسعود بیرمی به عنوان دبیر جلسه و نماینده سازمان بورس در جایگاه حضور یافتند و نمایندگان بانک مرکزی نیز به صورت آنلاین در جریان مجمع قرار گرفتند.
سپس  ضرغامی، رییس جلسه، مجوز بانک مرکزی ج.ا.ا مبنی بر برگزاری مجمع و تکالیف بانک مرکزی در خصوص صورت های مالی بانک را برای سهامداران قرائت نمود.
در ادامه با دعوت هیات رییسه، کورش پرویزیان مدیرعامل بانک، گزارش مستدل و مبسوطی از عملکرد بانک در سال 99 را برای حاضران ارایه کرد.
در این مجمع، سهامداران پس از استماع گزارش هیات‌مدیره و بازرس قانونی و بحث و بررسی پیرامون موضوعات درخصوص عملکرد سال مالی منتهی به 30 اسفند 99 با اکثریت آرا به تصویب صورت‌های مالی این بانک رای مثبت دادند.
همچنین روزنامه های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه های رسمی بانک پارسیان در سال 1400 انتخاب و سایر بندهای دیگر دستور جلسه مجمع عمومی نیز مورد اتخاذ تصمیم واقع شد.

تصویب صورت‌های مالی بانک تجارت

مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک تجارت با حضور 56 درصد از سهامداران برگزار و صورت‌های مالی منتهی به اسفند 1399 این بانک به تصویب رسید.

به گزارش بورس و بانکو و به نقل از روابط عمومی بانک تجارت ؛  سهامداران بانک تجارت بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور، با شرکت در مجمع عمومی عادی سالانه این بانک به ریاست رزازان، عملکرد مالی بانک تجارت در سال 1399 را به تصویب رساندند.

در این مجمع که رأس ساعت 14 عصر روز سه‌شنبه بیست و نهم تیرماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل هتل انقلاب برگزار شد، رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت گزارشی مبسوط از اقدامات این بانک در سال 1399 ازجمله تحقق سود 645 ریالی برای هر سهم بانک تجارت ارائه کرد.

دولت‌آبادی در تبیین عملکرد بانک تجارت در سال مالی منتهی به اسفندماه 1399 به موفقیت‌های درخشان این بانک در حوزه عملیات بانکداری اشاره کرد و گفت: مجموع سپرده‌های ریالی بانک تجارت نسبت به پایان سال ماقبل، در پایان سال 1399 با 53.2 درصد رشد به 2804 هزار میلیارد افزایش یافت. درحالی‌که میانگین رشد پنج بانک بزرگ تجاری کشور نسبت به سال قبل 45 درصد بوده است. از منظری دیگر مجموع سپرده‌های ریالی بانک تجارت طی 3 سال گذشته 178درصد رشد داشت، درحالی‌که میانگین رشد پنج بانک بزرگ تجاری کشور در همین مدت 110 درصد بوده است. همچنین سپرده‌های جاری ریالی بانک تجارت در سه سال گذشته 558 درصد رشد داشت، درحالی‌که میانگین رشد پنج بانک بزرگ تجاری کشور در همین مدت 349 درصد بوده است. این رشد منابع ارزان‌قیمت که در بانک بی‌سابقه بود، آثار مثبت زیادی در بهبود صورت‌های مالی بانک داشته و باعث شد سهم سپرده‌های کم‌هزینه بانک تجارت درمجموع در سبد سپرده‌ای بانک به 33.2 درصد بالغ شود.

مدیرعامل بانک تجارت در ادامه به تغییر ترکیب سبد سپرده‌های بانک اشاره کرد و گفت: این تغییر سبب شد قیمت تمام‌شده پول بانک تجارت در سه سال گذشته 44 درصد کاهش (معادل 7.4 واحد درصد) داشته باشد.

دولت‌آبادی یادآور شد: بانک تجارت در راستای انجام تکالیف قانونی نسبت به فروش دارایی‌های ثابت و غیر ضرور خود تا پایان سال‌های 1396 به میزان 2.7 هزار میلیارد ریال، 1397 به میزان 3.7 هزار میلیارد ریال، 1398 به میزان 7.9 هزار میلیارد ریال و 1399 به میزان 11 هزار میلیارد ریال اقدام کرده است.

مدیرعامل بانک تجارت از رشد 303 درصدی مانده تعهدات ضمانت‌نامه‌های ریالی این بانک در سه سال اخیر خبر داد و گفت: این امر ضمن تثبیت جایگاه نخست بانک تجارت بین پنج بانک بزرگ تجاری کشور و افزایش 42/4 درصدی سهم بانک (معادل 14 واحد درصد) از 33 درصد در پایان سال 1396 به 47 درصد در پایان سال 1399 در میان این بانک‌ها نیز شد. مانده اعتبارات اسنادی داخلی بانک تجارت نیز طی سه سال گذشته درمجموع 843 درصد رشد داشت و این امر ضمن تثبیت جایگاه نخست بانک تجارت در بین پنج بانک بزرگ تجاری باعث افزایش حدود 33/3 درصدی سهم (معادل 13 واحد درصدی) از 37 درصد در پایان سال 1396 به حدود 50 درصد در پایان سال 1399 در میان این بانک‌ها شد.

دولت‌آبادی در تشریح مهمترین دستاوردهای ارزی بانک تجارت تا پایان سال 1399 گفت: پوزیشن ارزی بانک تجارت تا پایان سال 1399 مبلغی چشم‌گیر در حدود 128 هزار میلیارد ریال (805 میلیون دلار) است، که با توجه به چشم‌انداز نرخ ارز، ازجمله ذخایر قابل اتکا و ارزشمند برای بانک محسوب می‌شود. تا پایان سال 1399 سپرده‌های جاری ارزی و پس‌انداز ارزی مشتریان با رقمی بیش از 102 هزار میلیارد ریال (654 میلیون دلار) و سهمی معادل 23.1 درصد در میان پنج بانک بزرگ تجاری کشور، سپرده‌های مدت‌دار ارزی مشتریان با رقمی بیش از 108 هزار میلیارد ریال (679 میلیون دلار) و تسهیلات و مطالبات ارزی با رقمی بیش از 330 هزار میلیارد ریال (2076 میلیون دلار) در ترازنامه ارزی بانک تجارت به ثبت رسیده است. بانک تجارت همچنین تا پایان سال 1399 در حوزه تعهدات اعتبارات اسنادی ارزی سهمی معادل 30.7 درصد را در میان پنج بانک بزرگ تجاری کشور کسب و در بخش ضمانت‌نامه‌های ارزی با سهم 39 درصدی، رتبه یک را در میان این بانک‌ها کسب کرد.

مدیرعامل بانک تجارت در تشریح وضعیت نقدینگی این بانک گفت: طی سه سال گذشته علاوه بر تسویه خطوط بین‌بانکی و رفع کسری نقدینگی به مازاد بیش از 450 هزار میلیارد ریال در پایان خرداد 1400 دست یافته و توانسته این منابع را در بازار بین‌بانکی در اختیار سایر بانک‌ها نیز قرار دهد.

دولت‌آبادی تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک تجارت را از دیگر اقدامات کلان و بسیار مهم این بانک دانست و گفت: بانک تجارت در پایان سال 1397 به بزرگ‌ترین شرکت بورسی کشور تبدیل و از مشمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج شد که این امر به‌عنوان اقدامی موفقیت‌آمیز در بازار سرمایه به‌لحاظ بهبود ارزش سهام بانک محسوب می‌شود.

مدیرعامل بانک تجارت در توضیح آخرین وضعیت سود و زیان این بانک گفت: بانک تجارت به مدد اعتماد سهامداران و مشتریان و با همت شبانه‌روزی مدیران و کارکنان خود توانست بعد از چهار سال از زیان خارج‌شده و با بهبود 241.5 هزار میلیارد ریالی از مبلغ 60.9 هزار میلیارد ریال زیان در سال 1396 به سود چشمگیر 180.6 هزار میلیارد ریالی در سال 1399 دست یابد. ( سود قبل از مالیات ) به این ترتیب توقف زیان‌دهی بانک دو سال زودتر از سند خروج از زیان تحقق یافت و این افزایش به میزان 6145 درصد نسبت به سال مالی قبل رشد داشت. درنهایت در سال 1399 زیان انباشته بیش از 137 هزار میلیارد ریالی بانک پوشش داده شده و سود انباشته 5.5 هزار میلیارد ریالی محقق شد. این در شرایطی است که ذخایر قابل‌توجه اخذ و ساختار مالی بانک تحکیم شده است.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با تداوم اعتماد سهامداران و مشتریان و تلاش بیش از پیش کارکنان، این بانک بتواند ضمن ایفای نقش سازنده در اقتصاد کشور بتواند موفقیت‌های بیشتری را در صنعت بانکداری به ثبت رساند.

در این مجمع توزیع 3 ریال سود به ازای هر سهم به تصویب سهامداران رسید.

در ادامه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک با دستور جلسه انتخاب اعضای هیات مدیره برگزار شد که پس از رای گیری از سهامداران رضا دولت آبادی، علی کی لانی، عباس اشرف نژاد و مرتضی ترک تبریزی به عنوان اعضای هیات مدیره این بانک انتخاب شدند.

تقسیم 70 ریال سود به ازای هر سهم در مجمع عمومی عادی سالانه بانک سینا

بانک سینا در راستای شفافیت مالی و رعایت مقررات و ضوابط قانونی، جلسه مجمع عمومی عادی سالانه خود را پیرو آگهی های مندرج در روزنامه های کثیرالانتشار، رأس ساعت 14 روز پنجشنبه 31 تیرماه 1400 در محل سالن اجتماعات بانک برگزار نمود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک سینا ؛ این جلسه که به صورت آنلاین از طریق وبسایت بانک نیز پخش می شد با شرکت 70.63 درصد از سهامداران بانک با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و باحضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان حسابرسی، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران بانک همراه بود.
در این جلسه پس از انتخاب اعضای هیأت رئیسه مجمع، جلسه برای بررسی عملکرد و صورت های مالی منتهی به 30 اسفند 99 بانک رسما آغاز شد.
در ابتدای جلسه مدیرعامل بانک سینا با تشریح گزارش عملکرد بانک گفت: یکی از اهداف اصلی و مهم بانک سینا، تلاش برای افزایش رضایتمندی تمامی ذینفعان گرامی از طریق ایجاد ارزش افزوده و بهره وری در روند فعالیت ها علیرغم شرایط سخت سال گذشته به ویژه شیوع کرونا و ابتلای بسیاری از همکاران بانک به این بیماری بود که خوشبختانه با از خودگذشتگی این عزیزان و معرفی طرح ها و محصولات جدید، رشد مناسبی را در عملکرد بانک شاهد بودیم.
دکتر ایمانی افزود: عملکردها حاکی از رشد 56 درصدی درآمدهای کارمزدی و رشد 54 درصدی سرمایه گذاری ها در سال 99 نسبت به سال قبل از آن بوده و سود خالص بانک در سال مالی منتهی به 30 اسفند 99 از رشد 181 درصدی برخوردار شده است.
وی از رشد 51.6 درصدی سپرده های بانک در این سال خبر داد و در عین حال تاکید کرد: یکی از استراتژی های عمده بانک سینا، تلاش برای کاهش قیمت تمام شده پول است که این رقم از 18.6 درصد در سال 98 به 16.9 درصد در پایان سال 99 رسیده است. حجم تسهیلات پرداختی بانک نیز در این سال نسبت به سال قبل با رشد 73 درصدی به رقم 259 هزار میلیارد ریال رسیده در حالی که نسبت مطالبات غیرجاری به کل مانده تسهیلات از 7.3 درصد در سال 98 به 4.5 درصد در سال 99 کاهش یافته است.
دکتر ایمانی خاطرنشان کرد: اعتبارات اسنادی بانک در سال 99 نسبت به سال قبل از آن 189 درصد و ضمانت نامه ها نیز در این بازه زمانی رشد 51 درصدی را شامل شده است.
دکتر ایمانی، گفت: بانک سینا با بهبود نرخ بازده دارایی(ROA) که نشان دهنده مدیریت دارایی ها برای کسب سود است، در سال 99 توانسته با رشد 88 درصدی به ازای هر 100 ریال دارایی، حدود 1.5 ریال سود خالص کسب کند که این رقم در سال 98 معادل 0.8 ریال بوده است. بر اساس شاخص نرخ بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) نیز، روند نزولی بازدهی حقوق صاحبان سهام با تدابیر اندیشیده شده از سال 98 معکوس شده و بانک از نظر بازدهی به روند نزولی روال قبل پایان داده به طوری که این نسبت در سال 99 در مقایسه با سال 98 با نرخ رشد 58 درصدی، سهامداران بانک را به ازای هر 100 ریال حقوق مالکانه، صاحب 19.7 ریال سود خالص نموده است.
وی اظهار داشت: نسبت کفایت سرمایه نیز که در شاخص های بین المللی هم بسیار مدنظر است، در سال 99 با رشد 1 درصدی نسبت به پایان سال 98 به 8.9 درصد ارتقا یافته است. همچنین بانک سینا جهت عملکرد سال 1399، از معدود بانکهائی است که مابه التفاوت سود قطعی و علی الحساب به مبلغ 500 میلیارد ریال به سپرده های سرمایه گذاری پرداخت می نماید.
وی در پایان از اعتماد مشتریان و حمایت سهامداران قدردانی کرد و تلاش همکاران و مدیران بانک را به ویژه در ایام شیوع کرونا در کشور ستود و ابراز امیدواری کرد با تداوم تلاش ها و ارائه برنامه های بهبود و ارتقا، زمینه رضایت بیش از پیش سهامداران فراهم گردد.
در ادامه مرادپور نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی پس از اعلام تکالیف تعیین شده از سوی حسابرس به هیات مدیره بانک، ابراز داشت: وضعیت صورت های مالی بانک سینا برای پایان اسفند 99 از تمامی جنبه های حسابداری و حسابرسی به نحو مطلوب بوده و جزو معدود بانک هایی است که بندی در خصوص پولشویی در آن درج نشده که قابل تقدیر است.
در ادامه پس از قرائت مجوز بانک مرکزی در خصوص موافقت با برگزاری مجمع بانک و گزارش سازمان حسابرسی از سوی نماینده این سازمان، توضیحات لازم در مورد بندها از سوی معاون مالی و سرمایه گذاری بانک ارائه و به سوالات سهامداران نیز پاسخ داده شد. سپس صورتهای مالی بانک سینا به تصویب مجمع رسید و مقرر شد مبلغ 70 ریال سود به ازای هر سهم پرداخت گردد.
در ادامه سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های کثیرالانتشار برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1400 جهت درج آگهی های بانک انتخاب شدند.

 

صفحه1 از207