03 مرداد 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

دلار جهانی عقب نشست

دلار پس از شش صعود متوالی، عقب نشست.

به گزارش بورس و بانک و به نقل ازرویترز؛ معامله گران بازار ارز منتظر رونمایی از تصمیمات جدید لندن در قبال مساله ایرلند برای تعیین مسیر بعدی یورو و پوند هستند. با وجود گذشت دو سال از برگزیت، هنوز دو طرف نتوانسته اند اختلافات خود را بر سر طیف گسترده ای از مباحث از جمله امور گمرکی و روابط بانکی حل کنند و در این بین مساله ایرلند یک اختلاف جدی باقی مانده است. ایرلند شمالی جز خاک بریتانیا و ایرلند جنوبی جز اتحادیه اروپا است و دولت انگلیس با برقراری مقررات اتحادیه اروپا در مرزهای دو بخش مخالف است.

شاخص دلار

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۹ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۸۰۵ واحد بسته شد.

نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۸۹ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)

ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۶۶ درصد افزایش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۳۷۱ دلار مبادله شد. یورو ۰.۱۱ درصد بالا رفت و با ماندن در کانال ۱.۱۷ به ۱.۱۷۹ دلار رسید.

ارزهای آسیایی

در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۰.۴۴ درصد افزایش به ۱۱۰.۳۳۴ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۳۵۹ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۴۶۸ یوان چین اعلام شد.

امضاي تفاهم همكاري بين سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و مركز حمايت از سرمايه گذاري جمهوری ارمنستان

اين تفاهم ‌نامه همكاري روز سه‌شنبه به‌صورت ارتباط تصويري برخط به امضاي علي رسوليان معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و لوان اوهانسيان مديرعامل مركز حمايت از سرمايه‌ گذاري جمهوري ارمنستان رسيد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران؛ يادداشت تفاهم همكاري بين سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و مركز حمايت از سرمايه گذاري جمهوری ارمنستان امضاء و مبادله شد.
  اين تفاهم ‌نامه همكاري روز سه‌شنبه به‌صورت ارتباط تصويري برخط به امضاي علي رسوليان معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و لوان اوهانسيان مديرعامل مركز حمايت از سرمايه‌ گذاري جمهوري ارمنستان رسيد.

توسعه همکاری‌های دوجانبه، ارائه راهکارهای تجاری مناسب برای تمامي ذینفعان، ارتقاء و بهبود فضای سرمایه گذاری و ایجاد يك چارچوب عملياتي به منظور تقویت و توسعه روابط تجاری قوی‌تر بین طرفين، از جمله اهداف يادداشت تفاهم همكاري بين سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و مركز حمايت از سرمايه گذاري جمهوری ارمنستان است.

طرفين در اين يادداشت تفاهم متعهد شده‌اند حمايت شايسته‌اي، از جمله ارائه اطلاعات مناسب فضای کسب و کار، فرصت‌های سرمايه گذاري و قوانين مرتبط را به ذينفعان يكديگر ارائه و مجموعه‌هايي كه توسط دو سازمان به يكديگر معرفي مي‌شوند را پذيرش نمايند.

دو طرف همچنين فعاليت‌هايي كه منجر به شناسایی، تجزیه و تحلیل، ارزیابی و توزيع اطلاعات مربوط به طرح‌هاي كسب و كار در زمینه‌های تجارت خارجی، همکاری‌های صنعتی، بازرگاني و فناوری و همچنین فرصت‌های سرمایه گذاری با هدف تسهیل همکاری بیشتر با نهادهاي مربوطه مي‌شود را حمايت خواهند كرد.

طرفين قصد دارند در زمینه سرمایه گذاری و پروژه‌های مشترک همكاري خود را آغاز نمايند و در اين راستا اطلاعات و قوانین و مقررات مربوط به سرمایه گذاری در کشور متبوع را به همراه نشریات، مطالعات و تحقیقات موجود در زمينه سرمايه گذاري با يكديگر مبادله خواهند نمود.

 

دو سازمان در ادامه تعهد نموده‌اند اطلاعات مربوط به سمینارها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌هاي خود را به ذينفعان ارائه و حضور كسب و كارهاي كوچك و متوسط كشور متبوع خود را در نمايشگاه‌هاي صنعتي و تجاري يكديگر اطلاع رساني نمايند.

طرفين همچنين تبادل مأموریت‌های كاري را به منظور کمک به ايجاد روابط كاري ميان شرکت‌های کوچک و متوسط ایران و ارمنستان تسهيل، برای هيأت‌هاي بازدید کننده طرف مقابل نشست‌هاي رودررو و بازديدهاي صنعتي را سازماندهي و ارتباطات شرکت‌های کوچک و متوسط و نشست‌هاي رودرروي تجاري براي بخش‌هاي خصوصي دو كشور را تسهيل و سازماندهي خواهند نمود.

يادداشت تفاهم همكاري بين سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و مركز حمايت از سرمايه گذاري جمهوری ارمنستان، محصول ديدار دوجانبه و توافق رؤساي دو مجموعه در چهارم بهمن سال گذشته است كه امروز امضاء و مبادله شد.

 


سازمان محیط‌زیست شیلی معدن مس اسکوندیدا را به سواستفاده از آب متهم کرد

002367سازمان حفاظت از محیط‌زیست شیلی اعلام کرده معدن مس اسکوندیدا متعلق به شرکت بی. اچ. پی، که بزرگ‌ترین معدن جهان است، به برداشت آب بیشتر از حد تعیین‌شده در مجوزهایش در طول نزدیک به ۱۵ سال از بیابان خشک این کشور متهم است.

نهایی شدن مذاکرات ایران و هند برای ایجاد تعرفه‌های ترجیحی

5258سفیر هند در تهران از نهایی شدن مذاکرات دوطرف برای ایجاد تعرفه‌های ترجیحی در برخی اقلام و تامین مالی سفارش ماشین‌آلات مورد نیاز در بندر چابهار خبر داد.

گسترش تعاملات تجاری ایران و ارمنستان در بخش تعاون

5253رییس اتاق تعاون با سفیر ارمنستان در راستای گسترش تعاملات تجاری دو کشور دیدار و گفتگو کرد.

تدوین سازوکارهای تقویت روابط بانکی تهران-ایروان

4251رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به کاهش مراوادات تجاری بین ایران و ارمنستان گفت: باید با همکاری اتاق تهران، سفارت ارمنستان و اتاق مشترک سازوکارهایی برای حل روابط بانکی دو کشور دیده شود.

صفحه1 از2