14 آذر 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

با حضور قائم مقام بیمه مرکزی برگزار شد؛ بیمه دی میزبان همایش نخبگان صنعت بیمه خراسان رضوی

همایش نخبگان صنعت بیمه استان خراسان رضوی امروز ببه میزبانی شرکت بیمه دی و باحضور قائم مقام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، جمعی از مدیران این استان و همچنین مدیران شرکت های بیمه خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه دی ؛ قائم مقام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این همایش از پوشش ۳۰۰ هزار همت ریسک در کشور توسط شرکت های بیمه ای به طور سالانه خبر داد. مجید مشعلچی افزود: در صنعت بیمه هر چه سازمان های بیمه گر پایه، ناکارآمدتر و کم اثرتر و نزدیک به بی اثرتر باشند، بار درمان آن به گردن بیمه درمان تکمیلی می افتد. برای مثال ۱۰ درصد از درمان های سرپایی را دفترچه های پایه بیمه باید متقبل شوند، اما فشار آن بر روی بیمه درمان تکمیلی است. وی با بیان این که حدود ۲۵ میلیون پرتفوی بیمه شخص ثالث فعال در کشور وجود دارد، افزود: طبق اعلام قوه قضاییه امسال مبلغ دیه ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد. اما بیمه مرکزی حق بیمه شخص ثالث را ۳۰ درصد افزایش داد و مابقی آن از محلی دیگر مانند سرمایه گذاری ها، کاهش هزینه های اداری و ... جبران می شود.
ظرفیت های بیمه ای در خراسان رضوی در سطح بالایی قرار داردقائم مقام بیمه مرکزی با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی به لحاظ ظرفیت ها و شبکه فروش فوق العاده ای که دارد، باید برای توجیه مسئولان به صنعت بیمه کمک کنند، اضافه کرد: بیمه یکی از شاخص های اصلی توسعه یافتگی فردی و اجتماعی در دنیاست و کشورهایی که ضریب نفوذ بیمه در آن ها در سطح بالایی قرار دارد ضریب توسعه فردی و اجتماعی بالاتری هم دارند. وی با شاره به ضرورت دارابودن پیوست بیمه ای در طرح های توسعه استان ها به ویژه استان خراسان رضوی تاکید کرد: پیوست های بیمه ای تا حد بسیار زیاد ریسک های موجود در پروژه ها را کاهش می دهند. مشعلچی با اشاره به هفته بیمه و نامگذاری ۱۱ آذر به عنوان روز مدیریت ریسک و کاهش مخاطرات در تقویم این هفته، خطاب به حاضران در جلسه گفت: در استان خود کارهای اثر بخش با بازدهی بالا انجام دهید و تلاش کنید تا ضریب نفوذ بیمه را در خراسان رضوی افزایش دهید و با استفاده از پشتوانه مردمی به اهداف خود دست یابید. در پایان این مراسم از مدیران شرکت های بیمه و همچنین تعدادی از فعالان صنعت بیمه استان تقدیر به عمل آمد.

در سی امین همایش ملی روز بیمه: از سرود سازمانی بیمه میهن رونمایی شد

سرود سازمانی شرکت بیمه میهن با نام «شکوه میهن» و اجرای ارکسترملی دماوند در سالن همایش‌های بین‌المللی برج رونمایی شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بیمه میهن ؛ محسن امینی مدیر روابط عمومی بیمه میهن با اشاره به تداوم فعالیت‌های این شرکت برای بهبود نشان و برند جدید گفت: در ادامه فعالیت‌های روابط عمومی برای اطلاع رسانی از ری‌برندینگ شرکت با هدف بیان هنری اهداف، چشم انداز و رویکردهای جدید بیمه میهن همچنین برانگیختن حس تعلق سازمانی بین همکاران و استفاده از ظرفیت شعر و موسیقی برای معرفی صنعت بیمه به مردم، تصمیم به تولید سرود گرفته شد.

وی در بیان انتظارات مجموعه برای تولید‌ این اثر افزود: برای ساخت این اثر علاوه بر اهداف و رویکردهای شرکت سعی شده نگاه ملی و فرابخشی در صنعت بیمه داشته باشیم و برای حفظ انسجام و همبستگی ملی به سمت ساخت ترانه و ملودی با لحن و زمینه‌ حماسی حرکت کنیم، بنابراین امیدواریم ساخت و انتشار این اثر بتواند شروع خوبی برای ارتباط بیشتر مخاطبان با صنعت بیمه باشد و حس خوبی را به مردم منتقل کند.

بیشترین حجم بیمه‌نامه‌ها در خراسان رضوی بیمه‌های زندگی است

پیشکسوت صنعت بیمه با اشاره به اینکه در خراسان رضوی در ۱۰ سال اخیر بزرگترین کار ارزشمند شرکتهای بیمه در زمینه بیمه های زندگی بوده است، گفت: بیشتر حجم پرتفوی‌های صنعت بیمه در این استان مربوط به بیمه های زندگی است و سایر بیمه‌ها حجم کمتری نسبت به بیمه‌های زندگی دارند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل  از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه دی؛ سید محمد ناصر مبرقعی، صبح امروز در همایش نخبگان صنعت بیمه استان خراسان رضوی به تفاوت‌ ظرفیت نیروی انسانی صنعت بیمه در خراسان رضوی در مقایسه با کل کشور اشاره کرد و افزود: صنعت بیمه در این استان توانسته است در آمار و عمکلرد پرتفوی چه به لحاظ حجمی و چه به لحاظ تعدادی بالاترین رتبه را بعد از تهران، در بین استان‌های کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: در خراسان رضوی صنعت بیمه متکی به بیمه‌های خرد است که این موضوع یکی از نکات مثبت صنعت بیمه محسوب می شود. بیمه های خرد شاخصه های دارند که امید به آینده را بیشتر می‌کند و توجه به بیمه های خرد به معنای بی توجهی به بیمه های کلان نیست. وی با اشاره به اینکه بیمه چیزی جز مدیریت ریسک نیست، ادامه داد: صنعت بیمه در حال گذار به دوره مدرن و مبتنی بر نوآوری های بدست آمده از تکنولوژی های اطلاعات و نوآوری های نوین است.‌

در این همایش همچنین هادی توانا مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی، با اشاره به سهم بیش از ۹۰ درصدی بخش خصوصی در صنایع این استان، از صندوق‌های بیمه برای تامین مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی، دعوت به همکاری کرد.

وی در ادامه بیان کرد: اگر شورای هماهنگی شرکت های بیمه خراسان رضوی از ظرفیت های استان استفاده کنند بسیاری از مشکلات آن‌ها قابل حل است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در این استان ظرفیت های دیده نشده‌ بسیاری وجود دارد، افزود: ۲۵ تا ۳۰ میلیون زائر سالانه به مشهد سفر می‌کنند که ظرفیت بزرگی است و اگر شرکت های بیمه از این ظرفیت به درستی استفاده کنند هم منافع خودشان تامین می‌شود، هم به زائران و مسافران خدمت رسانی مناسبی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: استان خراسان رضوی حدود ۲۶ همت پرونده آماده سرمایه‌گذاری دارد و از صنعت بیمه استان درخواست داریم تا در این حوزه یاری رسان ما باشند.

در ادامه این مراسم دکتر مهدی شریعتی فر، رئیس شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه خراسان رضوی پیام یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی به همایش نخبگان صنعت بیمه استان خراسان رضوی را قرائت کرد.

 

تقدیر از نخبگان بیمه دی در سی‌امین همایش ملی و یازدهمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه

بیمه دی به پاس میزبانی گردهمایی متولیان صنعت بیمه در استان خراسان رضوی، ارائه‌ی خدمات ارزنده، خلاقیت و نوآوری در حوزه‌ی درمان، استانداردسازی فرآیندهای درمان و ارائه‌ی مقلات ارزشمند علمی، مورد تحسین و تقدیر قرار گرفت.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه دی؛ طی سی‌امین همایش ملی و یازدهمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه که به ابتکار و همت بیمه مرکزی ج.ا.ا ، پژوهشکده‌ی بیمه، سندیکای بیمه‌گران ایران و شرکت‌های بیمه‌ای در روزهای ۱۲ و ۱۳ آذرماه ۱۴۰۲ در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، از طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه دی و مهدی شریعتی‌فر مدیر این شرکت و رئیس شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه‌ای در استان خراسان رضوی، به خاطر میزبانی گردهمایی متولیان صنعت بیمه تقدیر و تشکر به عمل آمد که تندیس و لوح همایش را، نظرعلی صلاحی‌نژاد قائم مقام بیمه دی دریافت نمود.
همچنین، مریم انصاریان رییس اداره‌ی توسعه‌ی خدمات درمان بیمه دی، به سبب ارایه‌ی خدمات ارزنده، خلاقیت و نوآوری در حوزه‌ی درمان و استانداردسازی فرآیندهای درمان، با کسب رتبه‌ی سوم، به عنوان مدیر شایسته‌ی صنعت بیمه معرفی شده و با اهداء تندیس و لوح همایش ، از ایشان‌تقدیر گردید.
در این مراسم از دیگر همکار بیمه دی، احسان جهانبانی کارشناس محاسب فنی نیز، به سبب تألیف مقالات ارزشمند علمی و انتشار از سوی دانشگاه‌های معتبر جهانی، با اهداء تندیس و لوح همایش، تجلیل به عمل آمد.

بازدید رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی از غرفه بیمه دی در همایش "بیمه و توسعه"

علی استاد هاشمی رئیس‌کل بیمه مرکزی روز یکشنبه ۱۲ آذرماه با حضور در همایش "بیمه و توسعه" از غرفه شرکت بیمه دی در این همایش بازدید کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل بیمه دی؛ ایشان در ابتدای بازدید خود از غرفه بیمه دی با علی اکبر گلشنی مدیر تحول دیجیتال گفتگو کردمدیر تحول دیجیتال بیمه دی در خصوص اقدامات این شرکت در حوزه تحول دیجیتال و همچنین معرفی وب اپلیکیشن دی‌دار و خدمات متنوع آن از جمله صدور آنلاین انواع رشته‌های بیمه‌ای و اعلام آنلاین خسارت خودرو و درمان پرداخت. در ادامه‌ی این گفتگو گلشنی اظهار کرد بیمه دی در تلاش است  تا پیشگامی خود در عرصه تحول آفرینی دیجیتال را حفظ و در راستای ارائه خدمات متنوع  جهت رضایتمندی مشتریان گام بردارد.

 

«میز خدمت» بیمه دی در مصلی شهر اردبیل

به مناسبت گرامیداشت هفته‌ی بیمه و به ابتکار و همت شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه‌ای استان اردبیل، میزهای ارایه‌ی خدمات بیمه‌ای در مصلی این شهر دایر گردید.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بیمه دی ؛ حسین‌میکائیل‌وند دبیر شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه‌ای استان اردبیل و مدیر بیمه دی در این استان، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته جهت افزایش ضریب نفوذ بیمه در سطح جامعه گفت: یکی از اهداف ورود بیمه به تقویم و کوشش در راستای گرامیداشت آن، آشنایی بیشتر عمومی مردم با صنعت بیمه و افزایش ضریب نفوذ آن در سطح اجتماعی است. چراکه در جهان امروز، رونق گیری این صنعت یکی از اهم شاخص‌های توسعه‌ی اقتصادی در ملل جهان به شمار می‌آید.

در این راستا و با توجه به دین‌مداری مردم اردبیل، اقامه‌ی نماز جمعه در مصلی این شهر به عنوان فرصتی مغتنم برای شناساندن و ارایه‌ی خدمات بیمه‌ای در نظر گرفته شده و با دعوت از همکاران بیمه‌ای تلاش شد‌ تا سطح آشنایی مردم با بیمه تقویت و خدمت‌دهی به ایشان به شکل مطلوبی انجام‌گیرد.

صفحه1 از696