26 ارديبهشت 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

مناطق آزاد مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند

معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی مناطق آزاد تجاری-صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمود علیزاده اظهارداشت: به موجب بند (ت) تبصره (6) قانون بودجه سال 1400 کل کشور از امسال مناطق آزاد تجاری-صنعتی مشابه سرزمین اصلی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود.


وی افزود: براین اساس ضرورت دارد فعالان اقتصادی مناطق یادشده که حائز هر یک از شرایط فراخوان های هشت‌گانه موضوع ماده 18 قانون مالیات بر ارزش افزوده می باشند، نسبت به ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و اجرای سایر مقررات موضوع این قانون از جمله صدور صورتحساب، دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران، ارائه اظهارنامه و... اقدام کنند.


معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: فعالان اقتصادی در صورت انجام تکالیف قانونی مذکور می توانند از تسهیلات پیش بینی شده در قانون بهره مند شوند.

عبداللهی به مدت ۳ سال دیگر به عنوان رییس اتاق تعاون ایران ابقا شد

انتخابات هیات رییسه اتاق تعاون ایران برگزار و بهمن عبداللهی به عنوان رییس اتاق تعاون ایران به مدت ۳ سال آینده انتخاب شد.

ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

01075رئیس جمهور شعار سال ۱۴۰۰ را تداوم شعار سال های اخیر دانست و با بیان اینکه دولت در سال جاری نیز با تمام توان در زمینه برداشته شدن موانع برای فعالان بخش تولید تلاش خواهد کرد، گفت: آنچه امروز بیش از همه اهمیت دارد، حمایت همه جانبه از تقویت تولید و بهبود فضای کسب و کار است که به همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌های ذیربط و قوا بستگی دارد.

روحانی در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور: رشد اقتصادی مثبت در۹ ماهه اول ۹۹ نشان دهنده حرکت مناسب دولت است

رئیس جمهور با بیان اینکه کشور درسه سال گذشته در یک جنگ اقتصادی بی نظیر بوده است، گفت: دولت در شرایط سخت تحریم و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا کشور را اداره کرده است و رشد اقتصادی مثبت کشور در ۹ ماهه اول سال ۹۹ با وجود همه این مشکلات، نشان می‌دهد که حرکت ما درست بوده است.

روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا: دولتی بدون تحریم تحویل می دهیم

رئیس جمهور گفت: سال ۹۹ را با سختی و فراز و نشیب فروان در حالی که تحریم با شدیدترین شکل ادامه داشت و جنگ اقتصادی سنگینی بر سر ملت ما سایه افکنده بود و کرونا به عنوان ویروس خطرناک مردم را با مشکل مواجه کرد، گذراندیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: ایجاد مشوق‌های مناسب برای توسعه و حمایت از تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران با تاکید بر آمادگی وزارت صمت در تعامل با سایر دستگاه‌ها برای رونق تولید، بسته پیشنهادی وزارت صمت را در رونق تولید اثرگذار توصیف کرد.

صفحه1 از150