27 خرداد 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

بازدید سهامداران عمده شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین از این شرکت

روز گذشته ابوذر سروش مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری امید، آیت الله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه و هیات همراه از قسمت های مختلف شرکت گهرزمین بازدید و با مدیرعامل این شرکت دیدار کردند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل ز روابط عمومی گل گهر ؛ در این بازدید سهامداران شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین از جایگاه معدن و قسمت های مختلف این شرکت بازدید نمودند و مدیران شرکت گهرزمین توضیحاتی در مورد دستاوردها و فعالیت های این شرکت ارائه نمودند.

شایان ذکر است، شرکت سرمایه گذاری امید و بانک سپه از سهامداران عمده شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین به شمار می روند.

کسب نشان پنج ستاره تعالی HSE توسط شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با اولین حضور در پنجمین همایش ملی و جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست(HSE) کشور، با کسب امتیاز هشتصد و یک (۸۰۱) و بالاترین امتیاز در بین تمامی شرکت کنندگان، موفق به کسب سطح اشتهار و "نشان پنج ستاره تعالی" این جشنواره شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی گل گهر ؛ مدل تعالی یک مدل ارزیابی جامع بین المللی در حوزه HSE است که بر اساس سه محور و هفت معیار از جمله  فرهنگ سازمانی و رهبری در HSE ، خلق ارزش، مشارکت و تعامل با ذینفعان و تحول در HSE به ارزیابی و سنجش نحوه عملکرد و دستاوردهای سازمان ها می پردازد.

در این همایش پنل تخصصی شرکت گل گهر با هدف اشتراک گذاری تجارب عالی (Best Practice)، برخی از اقدامات انجام شده در شرکت از جمله استقرار سیستم ایمنی مبتنی بر رفتار، استقرار اقتصادHSE و استقرار سیستم گزارش آنومالی توسط متخصصان HSE شرکت ارائه شد که توانست بالاترین امتیاز را کسب و به این نشان ارزشمند دست یابد.

گهرزمین؛ نگینی بی‌نظیر در کشور است

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع‌معدنی، فرآوری موادمعدنی، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته عصر روز گذشته با حضور شرکت معدنی‌وصنعتی گهرزمین در کرمان آغاز به کار کرد.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط‌عمومی شرکت معدنی‌وصنعتی گهرزمین؛ هشتمین نمایشگاه کیمیکس عصر روز گذشته با حضور نماینده مردم کرمان و راور، نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه و نماینده مردم شهر بابک در مجلس‌شورای‌اسلامی و تنی چند از مسئولان استانی در کرمان افتتاح شد.
نمایندگان مردم در مجلس‌شورای‌اسلامی در بازدید از غرفه شرکت گهرزمین؛ ضمن اطلاع از آخرین اقدامات این شرکت، از فعالیت‌ها و عملکرد مجموعه گهرزمین تقدیر و تشکر کردند.
نمایندگان بازدیدکننده با اشاره به این مطلب که بی‌شک شرکت‌های ‌معدنی‌وصنعتی سیرجان هر کدام خدمت شایسته و بی‌نظیری را به مردم دیار کریمان ارائه می‌دهند، اذعان داشتند: شرکت گهرزمین نگینی بی‌نظیر و بی‌بدیل در کل منطقه و کشور است.
اهمیت دادن شرکت گهرزمین به صنایع‌دستی از دیگر مواردی بود که موردتوجه نمایندگان بازدیدکننده قرار گرفت. قسمتی از غرفه شرکت گهرزمین به صنایع‌دستی به خصوص گلیم شیرکی پیچ سیرجان اختصاص داده شده است که این مهم به عنوان سفیر صلح و دوستی توسط مسئولان کشوری به کشورهای مختلف اهداء می‌شود.
نمایندگان حاضر در نمایشگاه در این زمینه خاطرنشان کردند: با توجه به فرا رسیدن روز صنایع‌دستی؛ آنچه که این نمایشگاه را نسبت به بقیه نمایشگاه‌های صنعت‌ومعدن متمایز می‌کند؛ اقدام هنرمندانه مدیرعامل موفق و توسعه‌‌نگر گهرزمین است که در کنار برپایی این غرفه؛ همکاری بسیار خوبی با میراث فرهنگی‌وگردشگری و همچنین نگاهی ویژه به صنایع‌دستی داشته است.
گفتنی است این نمایشگاه که از روز گذشته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمان آغاز شده است؛ به مدت ۴ روز ادامه دارد.

کنسانتره بهاباد آماده افتتاح شد

کارخانه تولیدکنسانتره بهاباد با ظرفیت تولید 1 تا 1.3 میلیون تن کنسانتره آهن آماده راه‌اندازی و بهره برداری گردید.خط تولید کلاف سرمد ابرکوه با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن نیز تا پایان امسال راه اندازی و وارد تولید تجاری می شود.

به گزارش بورس و بانک ؛ مهندس امیر علی طاهر زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ، همچنین به ساخت نیروگاههای برق در این مجموعه اشاره کرد و اظهار داشت: چادرملو در حال حاضر دارای یک واحد نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی و یک واحد 10 مگاواتی نیروگاه خورشیدی است و دومین واحد سیکل ترکیبی خود را نیز طی قراردادEPC  با گروه مپنا به ارزش 245 میلیون یورو در حال ساخت دارد که امیدوار هستیم در سه ماهه دوم سال جاری  بهره برداری از واحدهای 1 و 2  گازی این نیروگاه آغاز و به شبکه سراسری برق کشور متصل گردد. 

وی تصریح کرد: در سال گذشته کلنگ یکی از بزرگترین نیروگاههای خورشیدی کشور با ظرفیت 100 مگاوات در منطقه خضر آباد استان یزد به زمین زده شد و اکنون پنل های خورشیدی آن خریداری و پیمانکار آن نیز مشخص شده است . وی ساخت 2 نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی دیگررا در شهرستان اردکان و بهاباد از جمله طرح های در دست اجرای چادرملو عنوان کرد .  

 

طاهر زاده با بیان اینکه فعالیتهای معدنی چادرملو در سه بخش در حال انجام است، گفت: فعالیت های اکتشافی توسعه ای در معدن این شرکت در حال انجام است و امسال 10 میلیون تن خوراک از محل معادن خودمان و همچنین فرآوری باطله های معدنی تامین می شود.

 

وی افزود: در محدوده آنومالی 10 که در فاصله 15 کیلومتری معدن فعلی چادرملو واقع شده، مناقصه انتخاب پیمانکار استخراج انجام شده است و تاکنون حدود 1300 متر حفاری در آن انجام شده و برای توده جنوبی، مناقصه انتخاب پیمانکار به منظور اجرای عملیات استخراج و باطله برداری انجام شده است.

وی گفت: برای محدوده آنومالی  D19، تاکنون 7300 میلیارد تومان سرمایه گذاری به طور مشترک از سوی چادرملو و سنگ آهن مرکزی ایران انجام شده است  و اکنون پس از 170 میلیون تن باطله برداری از این معدن ، به ذخیره سنگ آهن رسیدیم.

طاهر زاده عنوان کرد: در عین حال خرید سنگ آهن از سایر نقاط کشور نیز در دستور کار است و از معادن کوچک و سایر محدوده های موجود در استان و سطح کشور نسبت به خرید و تامین سنگ آهن اقدام می کنیم، به طوری که سال گذشته 6 میلیون تن خرید سنگ آهن توسط چادرملو انجام شد.

وی با بیان اینکه : اکنون عملیات استخراج از محدوده زریگان در مرحله مناقصه انتخاب پیمانکار است تا بخشی از تامین خوراک چادرملو از این محل انجام شودگفت:  همواره تلاش ما بر این بوده و هست که ابتدا محدوده های قابل قبول و اقتصادی را پیدا کنیم و سپس سرمایه گذاری انجام دهیم.

مدیر عامل چادرملو خاطرنشان کرد:  در عین حال در قالب یک کنسرسیوم برای دستیابی به منابع جدید معدنی در افغانستان، در حال رایزنی با مسئولان این کشور هستیم.

 

تولید فولاد در کارخانه نی ریز فارس آغاز شد

برداشت اولیه شمش مستمر در کارخانه فولاد نی ریز فارس آغاز شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از ایمیدرو ؛ به گفته رئیس هیئت عامل سازمان توسعه نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) با راه اندازی و وارد مدار تولید شدن ِ کارخانه فولاد غدیر نی ریز که یکی از طرح‌های هفت گانه فولادی کشور در مجتمع فولاد غدیر نی ریز است، ظرفیت تولید فولاد کشور یک میلیون تن بیشتر شد و زنجیره ارزش تولید در این مجتمع تکمیل می‌شود.
آقای موثقی نیا افزود: مجتمع فولاد غدیر نی‏ ریز یکی از ۷ طرح تولید فولاد استانی تولید آهن اسفنجی و فولاد سازی دولت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه غیرمتمرکز فولاد در برنامه توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور است که برای تولید سالانه ۸۰۰,۰۰۰ تن آهن اسفنجی و یک میلیون تن فولاد در استان فارس و شهرستان نی‏ ریز ساخته شد و به بهره برداری رسید.

این طرح که سال ۱۳۸۶ با سرمایه‏ گذاری کامل دولتی (ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران) و پس از مطالعات اولیه و انتخاب مکان در کیلومتر ۵۰ جاده نی ‏ریز-سیرجان آغاز شد، سال ۱۳۹۳ با مشارکت ۶۵ درصدی شرکت سرمایه‏ گذاری غدیر، مسیر ساخت با سرعت بالاتری ادامه یافت.

این طرح فولادی قرار بود با حضور خادم الرضا شهید رئیسی افتتاح شود.

پیام رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت راه اندازی کارخانه فولاد نی ریز

رئیس هیات عامل سازمان توسعه نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) طی پیامی برداشت اولیه یکی از طرح های هفت گانه فولادی کشور در مجتمع فولاد غدیر نی ریز را به محضر رهبر فرزانه انقلاب، مردم شریف ایران، شهید جمهور و شهدای خدمت، خانواده معظم صنعت فولاد کشور به ویژه تلاشگران فولاد نیریز تبریک گفت.

به گزارش بورس و بانک و  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو؛ متن این پیام بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

وَأَنْ لَیْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَی

ابا استعانت از پروردگار یکتا، یکی از طرح های هفت گانه فولادی کشور با همت و تلاش مدیران و کارکنان فولاد نی ریز ، راه اندازی و وارد مدار تولید گردید.

اتفاقی که قرار بود با دستان مبارک خادم الرضا شهید رئیسی افتتاح شود تا ظرفیت تولید فولاد کشور را یک میلیون تن افزایش داده و زنجیره ارزش تولید را در مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز تکمیل نماید. این اتفاق فرخنده به برکت لطف الهی و مشارکت نیروهای متخصص جوان ایرانی، برگ زرین دیگری از کتاب خدمات دولت است که پیوستگی و تولید پایدار این خط تولید بزودی توسط مدیران ارشد نظام اعلام و افتتاح خواهد شد.

آغاز برداشت اولیه شمش مستمر در کارخانه فولاد غدیر نی ریز که حاصل اراده، پشتکار، عبور از خندق های پر فشار تحریم و کوشش شبانه روزیست را به محضر رهبر فرزانه انقلاب، مردم شریف ایران، شهید جمهور و شهدای خدمت، خانواده معظم صنعت فولاد کشور به ویژه تلاشگران خستگی ناپذیر و همه همکاران پر تلاش آن شرکت تبریک عرض میکنم؛ و امیدوارم هرچه زودتر توسط مدیران ارشد نظام اعلام و افتتاح خواهد شود.

انشاءالله

محمدرضا موثقی نیا

 

صفحه1 از866