22 تیر 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

موافقت کمیته فقهی با کلیات تامین مالی از طریق انتشار اوراق وکالت

001298دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: این کمیته با کلیات تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق وکالت عام موافقت کرد.

ثبت ۱.۶ میلیون سفارش فروش سهام عدالت

001290سخنگوی سهام عدالت گفت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر سفارش فروش ۳۰درصدسهام عدالت خود را ثبت کرده‌اند که از مجموع ۲۷۵۰ میلیارد تومان، رقمی بالغ بر ۲۶۰۰ میلیارد تومان به حساب مشمولان واریز شده است.

رییس سازمان بورس: ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت یک هلدینگ فراگیر ملی شود

001289رییس سازمان بورس از تصمیم جدید شورای عالی مبنی بر انتقال ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت به یک هلدینگ فراگیر ملی خبر داد و گفت: تمام مشمولین، سهامدار این هلدینگ خواهند شد.

ETF ها را بشناسیم

001288«صندوق‌های قابل معامله در بورس» یا همان ETFها یکی از رایج‌ترین ابزارهای موجود در بازارهای سرمایه هستند که از مردادماه سال ۱۳۹۲به بازار سرمایه ایران راه پیدا کردند و طی سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین ابزارهای سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند. در حال حاضر صندوق های مزبور به عنوان یکی از بهترین، مناسب ترین و کم ریسک ترین گزینه ها برای ورود به بازار سرمایه به ویژه برای تازه واردان مطرح است.

رییس جمهور: صادرکنندگان متعهد تشویق می شوند

001287صادرکنندگان و واحدهای تجاری فعال و متعهد به سیاست‌های تجاری کشور، مورد تشویق و حمایت دولت هستند.

پر کردن خلأ بین دانشگاه و بازار سرمایه با آموزش‌های حرفه‌ای

001283مدیرعامل فرابورس ایران در نشست افتتاحیه نخستین دوره CFA با اشاره به اینکه دوره‌های تخصصی همچون CFA خلأ موجود بین دانشگاه و بازار سرمایه را پر می‌کند، گفت: با توجه به توسعه بازار سرمایه کشور و بازارها و ابزارهای مختلف و همچنین مردمی کردن اقتصاد، بورس ایران در حوزه علمی جلوتر از دانشگاه حرکت کرده است به طوری که بسیاری از پژو‌هش‌های دانشگاهی بر اساس تجربیات موجود در بازار سرمایه انجام می‌شود.

صفحه1 از233