09 بهمن 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

پست بانک ایران میزبان اولین جلسه شورای معاونان توسعه سرمایه انسانی وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت های تابعه شد

معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز ششم بهمن ماه در جلسه شورای معاونان توسعه سرمایه انسانی وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه با اشاره به اینکه ظرفیت پست بانک بسیار فوق العاده است و با تعامل و اشتراک‌گذاری منابع هر یک از شرکت‌ها، تلاش کرده ایم تا هم‌افزایی در مجموعه وزارت شکل بگیرد، گفت: باید در کنار هم به عنوان یک خانواده قرار داشته باشیم و عملکرد جزیره‌ای نداشته باشیم.

به گزارش بورس و بانک وبه نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران ؛ هادی اصلانزاده معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع انسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ذکر این مطلب افزود: پست بانک ایران عضوی از خانواده وزارت است و باید از ظرفیت‌هایی که در مجموعه وزارت و حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد در کنار هم استفاده کنیم تا در کنار هم باعث رشد و ترقی یکدیگر شویم. 
اصلانزاده با اشاره به اینکه ظرفیت‌های پست بانک ایران بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: شرکت‌های تابعه در حوزه‌های مختلف کاری خود به طور قطع در قالب تعاملات و تفاهم‌نامه‌های مالی از پست بانک ایران انتظاراتی دارند که پیش از این نیز وجود داشته است. 
وی افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز بارها تاکید کرده‌اند که باید از ظرفیت‌های پست بانک ایران در قالب برقراری تعاملات مالی استفاده حداکثری شود به عبارت دیگر هم باید منابع مالی شرکت‌های تابعه در پست بانک ایران نگهداری شود و اگر تسهیلاتی نیز به کارکنان پرداخت شود باید از پست بانک ایران به عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت شود.
معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع انسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه پست بانک ایران به طور قطع کارکنان شرکت‌های زیرمجموعه را همانند مشتری عادی نمی‌بیند، گفت: نوع تعامل با شرکت‌های زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متفاوت است و در کنار یکدیگر به سوی یک هم افزایی جدی گام برمی داریم.
اصلانزاده با تاکید بر اینکه امیدوارم در کنار یکدیگر مشکلات را حل کنیم و قدم‌های مثبتی برای کارکنان در روزهای پایانی سال برداریم، گفت: تلاش کرده ایم تا هم‌افزایی در مجموعه وزارت با تعامل و اشتراک‌گذاری منابع هر یک از شرکت‌های زیرمجموعه، شکل بگیرد، گفت: باید در کنار هم به عنوان یک خانواده قرار داشته باشیم و عملکرد جزیره‌ای نداشته باشیم.
در ادامه این جلسه، بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به اینکه برای اولین بار میزبان جلسات شورای معاونان توسعه منابع انسانی شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم و امیدوارم جمع‌بندی مباحث این جلسات برای تمام کارکنان منشا خیر و برکت باشد، گفت:  امیدوارم با هماهنگی‌هایی که در مجموعه وزارت ارتباطات شکل گرفته است، هم افزایی بیش از پیش برای ذی‌نفعان، مشتریان و کسب و کارهایی که در این حوزه کار می کنند شکل بگیرد. 
براساس این گزارش، این جلسه محمود زالی ذیحساب و مدیر کل امور مالی، مرتضی حسینی مدیرکل پشتیبانی، رفاه و امور قراردادهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان توسعه سرمایه انسانی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت حضور داشتند.

رمزریال، به‌زودی در دسترس مردم قرار می‌گیرد

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ؛ مصطفی قمری‌وفا مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد ابزار نوینی به نام «رمزریال» در کنار مابقی ابزارهای پرداخت روزمره مانند کارت بانکی، اینترنت بانک، همراه بانک و غیره به‌زودی رونمایی می‌شود.

به گفته قمری‌وفا، رمزریال؛ شکل دیگری از اسکناس است با این تفاوت که به صورت کاملاً دیجیتال در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های این ابزار جدید پولی، سرعت بالاتر در انجام پرداخت از سوی مشتری و امنیت بالاتر و فراهم شدن فضایی نوین برای توسعه تجارت الکترونیک است.

در رمزریال؛ اصل و ذات پول به صورت الکترونیکی منتقل می‌شود و نیاز به تسویه بین بانکی نیست تراکنشی هم که به واسطه رمزریال انجام می‌شود، کسبه بلافاصله می‌توانند وجوهاتش را دریافت کنند و پرداخت نیز برای مردم به صورت آنی انجام می‌شود.

بازدید گروه سرمایه گذاری ملی ایران و سرمایه گذاری امید از مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو

جمعی از کارشناسان و مدیران شرکتهای سرمایه گذاري ملی ایران و امید، فعال در بازار سرمایه طی ۲ روز از مجتمعهای معدنی و صنعتی چادرملو بازدید و در جریان فعالیت های جاری و برنامه ها و طرح های آتی شرکت قرار گرفتند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو؛ در این بازدیدها مدیران مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به طرح های توسعه شرکت، گزارشی نیز از وضعیت فعلی تولید ارائه کردند.
مهندس خلیلی مدیر مجتمع صنعتی چادرملو گفت: در حال حاضر با وجود مشکلات ناشی از قطعی گاز کارخانه ها ، و تعطیلی واحد فولاد سازی که با ۵۰ درصد ظرفیت در حال بهره برداری است همچنان از برنامه ها تولید سالانه جلوتر هستیم .
وی در ادامه افزود . باوجود وعده های داده شده مبنی بر عدم قطع برق کارخانه های چادرملو به دلیل برخورداری ما از نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی و نیروگاه خورشیدی، متاسفانه همچنان با قطعی برق مواجه هستیم این در حالی است که تلاش کردیم امسال که از سوی مقام معظم رهبری سال رفع موانع تولید نامگذاری شده است بیش از برنامه جهش تولید داشته باشیم.
مهندس حمید جهانی مدیر مجتمع معدنی چادرملو نیز با اشاره به برنامه ریزی تولید ۱۲ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن در سال‌جاری گفت: رشد تولید در این واحدها مرهون حمایت‌های مدیرعامل و هیات مدیره چادرملو و تلاشهای بی وقفه پرسنل پر تلاش مجموعه است.
وی افزود به نیروهای خلاق و جوانان ایده پرداز اجازه داده شده که در بحث بومی سازی وارد شوند و با مشوق های انگیزشی موفقیت های چشمگیری هم در این زمینه حاصل شده است.
در پایان، بازدیدگان گروه سرمایه گذاری، از همکاری تیمی و روحیه بالای پرسنل چادرملو تقدیر کردند و نظم و انضباط آنرا که مرهون مدیریت یکپارچه و توسعه گراست بی نظیر و ستودنی توصیف کردند و رمز موفقیت چادرملو در بازار سرمایه را همین عوامل دانستند./

نشست هم‌اندیشی مدیران عامل «ومعادن»، تجلی و بانک ملت

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات؛ نشست هم‌اندیشی مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، شرکت تجلی و مدیر عامل بانک ملت با هدف ایجاد تعامل بیشتر و تعیین نحوه اجرای تفاهم‌نامه فی‌مابین برگزار شد.

در این جلسه دکتر امیرحسین نادری، مدیر عامل «ومعادن» به توضیح اجمالی درخصوص راهبردهای کلی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و همچنین طرح‌های جدید این شرکت پرداخت و با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری و گردش مالی قابل توجه «ومعادن» و شرکت‌های گروه، بر ایجاد تعامل بین این شرکت و بانک ملت تاکید کرد و آن را گامی در راستای توسعه سرمایه‌گذاری دانست.

دکتر رضا دولت‌آبادی، مدیر عامل بانک ملت نیز ضمن تشریح خدمات این بانک در بخش‌های مختلف مانند شبکه ارزی و پرداخت تسهیلات، بر ظرفیت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و شرکت‌های گروه تاکید و از ایجاد و توسعه تعامل بین بانک ملت و «ومعادن» استقبال کرد.

گفتنی است در این جلسه کلیات موارد همکاری و تعامل طرفین از جمله اعطای تسهیلات ریالی و ارزی و صدور ضمانت‌نامه به پروژه‌های شرکت، حمایت کامل بانک ملت در زمینه اخذ عاملیت صندوق توسعه ملی جهت گردش مالی پروژه‌ها، ارائه انواع خدمات نقل‌وانتقال بین الملل توسط بانک ملت برای خرید و تسریع در تجهیز پروژه‌ها جهت تامین سرمایه در گردش شرکت‌های گروه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دریافت وام برای دارندگان سهام عدالت تسهیل شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افرادی که دارای سهام عدالت هستند باید به راحتی تسهیلات بانکی دریافت کنند و نگران تضامین هم نباشند.

 به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ؛  جعفر قادری اظهار داشت: طرحی در کمیسیون جهش تولید و نظارت بر سیاست اصل ۴۴ در دست بررسی است که بر مبنای آن قرار است دارایی‌هایی که می‌توان آنها را به عنوان وثیقه دریافت وام تلقی کرد، مورد استفاده قرار گیرد. اگر این طرح عملیاتی شود، دامنه وثیقه‌های بانکی تنوع بیشتری پیدا خواهد کرد.

وی گفت: اکنون فقط زمین و املاک شامل وثیقه هستند که اگر این قانون به تصویب برسد، سهام عدالت هم به عنوان توثیق بانکی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت؛ زیرا یکی از دارایی‌ها باارزش فرد محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین ما به دنبال این هستیم که مؤسساتی را تحت عنوان مؤسسات تضمین راه‌اندازی کنیم تا افراد دارایی‌هایشان را به صورت یکجا وثیقه این مؤسسات قرار دهند که دیگر نیازی نباشد مورد به مورد وثایق خود را بین بانک‌ها جابجا کنند. بلکه یکجا این وثایق را در مؤسسه تضمین قرار دهند و این مؤسسات تضامین لازم را برای دریافت تسهیلات به بانک ارائه دهد.

قادری با بیان اینکه توثیق سهام عدالت به تولید ملی کمک خواهد کرد، ادامه داد: در شرایط فعلی فرد مجبور است که برای دریافت وام، بخشی از دارایی و املاک خود را به عنوان وثیقه قرار دهد و برند او برای وثیقه مناسب نیست؛ درصورتی که میلیاردها تومان ارزش برند تجاری اوست که این مسئله خود یک ضعف محسوب می‌شود؛ لذا تلاش ما این است که همین برند هم به عنوان وثیقه مورد پذیرش بانک‌ها باشد.

وی بیان کرد: این طرح دقیقاً در راستای حمایت از تولید ملی است و افرادی که سهام عدالت دارند، دارای برند شغلی هستند یا اینکه دارایی‌های دیگر به غیر از املاک در اختیارشان هست، به راحتی می‌توانند تسهیلات بانکی دریافت کنند و نگران تضامین هم نباشند.

این نماینده مردم در مجلس گفت: در قالب طرح تأمین حامی تولید و زیرساخت‌ها این اقدامات در دست بررسی و انجام است و به محض تصویب آن و طی فرآیندهای قانونی به مرحله اجرا درخواهد آمد.

قادری در بخش دیگری از این مصاحبه به نرم‌افزار نشان‌بانک ملی به عنوان نخستین شعبه الکترونیکی بانک ملی گفت: بانک ملی همیشه در حوزه الکترونیکی کردن خدمات بانکی خود پیشگام و مؤثر واقع شده است. اینکه این بانک توانسته بستری را فراهم کند که بتوان از طریق آن افتتاح حساب غیرحضوری یا خدمات غیرحضوری بانکی را انجام داد، خود نقطه قوتی است. درواقع بانک ملی به این سمت حرکت می کند که دیگر بدون حضور در بانک بتوان افتتاح حساب انجام شود یا اینکه درخواست تسهیلات داشت.

ایران خودرو با صکوک مرابحه تامین مالی شد

به گزارش بورس و بانک و  به نقل از روابط عمومی شرکت تامین سرمایه تمدن ؛ ،سازمان بورس و اوراق بهادار با صدور مجوز شماره ۹۷۳۵۲/۱۲۲ در تاریخ ۲۶ دی ماه اجازه انتشار اوراق مرابحه را به شرکت ایران خودرو صادر کرد و به این ترتیب در تاریخ دوم بهمن ماه سال جاری مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه شرکت ایران خودرو (سهامی عام)، با نماد “صخود۰۴۱۱” در بازار بدهی بورس اوراق بهادار تهران عرضه ‌و با استقبال خوب سرمایه گذاران مورد معامله قرار گرفت.
این اوراق ۴ ساله با نرخ سود ۱۸ درصد بوده و مواعد پرداخت سود آن هر ۳ ماه یکبار است. موضوع انتشار این اوراق، تأمین سرمایه در گردش به منظور تأمین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خودرو است.
ارکان انتشار این اوراق شامل تأمین سرمایه تمدن به عنوان مشاور عرضه، متعهد پذیره نویسی و بازارگردان، بانک تجارت به عنوان ضامن، شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات ایران به عنوان عامل فروش و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان عامل پرداخت بودند.
گفتنی است، شرکت ایران خودرو پیش از این نیز در تاریخ ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۰ اوراق مرابحه ای به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال با مشاوره عرضه، بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی تأمین سرمایه تمدن منتشر کرده بود.

صفحه1 از439