09 فروردين 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
یکشنبه, 20 بهمن 1398 ساعت 16:08

مزایای گروه توسعه مالی مهرآیندگان تشریح شد

نوشته شده توسط 

هفتادویکمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» شرکت فرابورس به معرفی گروه توسعه مالی مهرآیندگان اختصاص یافت و مهدی سنایی‌فرد مدیرعامل این شرکت در این نشست از مزیت‌های این شرکت مطالبی را مطرح کرد.

متنوع بودن پرتفوی و انتخاب سهام ماندگار و پیشرو بازار، نقدشوندگی بالای دارایی‌ها، سرمایه انسانی توانمند و عملکرد چابک در تصمیم‌گیری‌ها و البته سهامدار عمده خوشنام و شناخته‌شده در بازار سرمایه از جمله مهمترین مزیت‌های گروه توسعه مالی مهرآیندگان بود که مدیرعامل این شرکت به تشریح آنها پرداخت و مدیران این مجموعه به معرفی شرکت، نقاط تمایز و ظرفیت‌های شرکت پرداختند و به سوالات خبرنگاران و تحلیلگران حاضر در جلسه پاسخ گفتند.
مهدی سنایی‌فرد مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با بیان اینکه این شرکت فعالیت جدی خود را پس از تغییر نام از سال 92 آغاز کرده و سرمایه خود را به مرور به یک هزار میلیارد تومان رسانده است، گفت: متنوع بودن پرتفوی شرکت و انتخاب سهام ماندگار و پیشرو بازار، نقدشوندگی بالای دارایی‌ها، سرمایه انسانی توانمند و عملکرد چابک در تصمیم‌گیری‌ها و نیز سهامدار عمده خوشنام و شناخته‌شده در بازار سرمایه از مهمترین مزیت‌های این شرکت محسوب می‌شود.
سنایی‌فرد با اشاره به اینکه ارزش روز پورتفوی شرکت به تاریخ 30 دی 98 حدود 7 هزار و 800 میلیارد تومان و بهای تمام شده پورتفوی شرکت 2 هزار و 400 میلیارد تومان است؛ در خصوص ترکیب سرمایه‌گذاری‌های شرکت عنوان‌کرد: ۱۶ درصد سرمایه‌گذاری‌ها به گروه استخراج کانه‌های فلزی، ۱۰ درصد به صنعت فرآورده‌های نفتی، ۱۰ درصد به گروه بانک‌ها و موسسات‌اعتباری، ۹ درصد به گروه محصولات شیمیایی، ۷ درصد به گروه واسطه‌گری مالی، ۷ درصد به صنعت فلزات اساسی، ۶ درصد به گروه سیمان، ۶ درصد به چندرشته‌ای صنعتی و مابقی سرمایه گذاری‌های شرکت به گروه دارویی و سایر صنایع اختصاص دارد.
مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان جمع درآمدهای عملیاتی این شرکت طیی ۹ ماه نخست سالجاری را نیز بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و از کاهش چشمگیر بدهی‌های این شرکت خبر داد. به گفته وی زیرمجموعه‌های این گروه شامل شرکت‌های پایداری صنعت نفت آیندگان، خدمات صبا تجارت یاس، کارگزاری خبرگان سهام و همچنین ۳۱ درصد از تامین سرمایه سپهر هستند.
سنایی‌فرد هدف از این سرمایه‌گذاری‌ها را تکمیل زنجیره خدمات شرکت دانست و گفت: تصمیم داریم چند شرکت دیگر نیز در حوزه خدمات مالی به زیرمجموعه‌های خود اضافه کنیم که در صورت امکان خودمان تاسیس خواهیم کرد و مواردی نظیر شرکت سبدگردانی از جمله این حوزه‌هاست که پتانسیل آن نیز در شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان وجود دارد.
سنایی‌فرد با اشاره به ارزشگذاری کارگزاری تمدن و محاسبه صورت‌های مالی و تراز بدهی‌ها و دارایی‌های شرکت عنوان کرد که NAV به ازای هر سهم این شرکت در نماد «ومهان» رقم 865 محاسبه شده است و افزود: چشم‌انداز آتی ما ادامه مسیر کنونی شرکت بوده و کماکان سرمایه‌گذاری فعال در شرکت‌های پذیرفته ‌شده در بورس و فرابورس، افزایش کیفیت و پایداری درآمدهای شرکت، اصلاح مستمر پرتفوی سهام به منظور رسیدن به بازدهی مناسب و ... را در دستور کار داریم. ضمن اینکه اساس سرمایه‌گذاری ما در سهام شرکت‌ها؛ تحلیل بنیادی خواهد بود.
مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان در پاسخ به سوالی در خصوص چرایی واگذاری تنها 5 درصد از سهام این شرکت در روز عرضه اولیه و دلیل این تصمیم عنوان‌‌کرد: این موضوع در اختیار سهامدار عمده بوده و از اختیار شرکت ما خارج است.