12 مهر 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

گام های بلند مگاموتور در افزایش ظرفیت تولید

مدیرعامل مگاموتور از افزایش ظرفیت تولید این شرکت به 2500 دستگاه در سال آینده خبر داد.

به گزارش بورس و بانک وبه نقل از روابط عمومی مگاموتور، کیومرث مبلغ ناصری با تشریح برنامه های آتی مگاموتور و نقش این شرکت در گروه خودروسازی سایپا گفت: برای رساندن مگاموتور به جایگاه واقعی خود، باید جوابگوی برنامه های رو به رشد و تعالی گروه خودروسازی سایپا باشیم. برای این مهم در گام اول ظرفیت های موجود در شرکت مورد مطالعه و برنامه ریزی دقیقی صورت گرفت تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن از این ظرفیت ها بهره ببریم و بخشی از این مطالعات شامل بازسازی، نوسازی، افزایش ظرفیت خطوط تولید مگاموتور و شرکت های زیر مجموعه است.

مدیرعامل مگاموتور با اشاره به اهداف بزرگ سال آینده این شرکت افزود: برای سال 1402 هدفی بزرگ و بی سابقه در مگاموتور هدف گذاری شده است و تولید 2500 دستگاه قوای محرکه در روز است که در تلاش برای عملیاتی کردن این هدف بزرگ هستیم.

ناصری تصریح کرد: برای دست یابی به این ظرفیت تولید نیازمند تغییراتی در خطوط ماشینکاری، خطوط مونتاژ و زنجیره تامین هستیم که در حال انجام مذاکره و اجرای پروژه های مورد نیاز قرار داریم تا با افزایش بیشتر قطعات اصلی قوای محرکه 5c، دنده های گیربکس، تامین به موقع تمام قطعات و ... به این مهم دست یابیم.

ناصری در ادامه از ساخت خط مونتاژ جدید شرکت مگاموتور خبرداد و گفت: یکی از نقاط کلیدی برای رسیدن به تولید آرمانی 2500 دستگاه در روز، راه اندازی خط مونتاژی است که بتواند به ظرفیت های مونتاژ موتور بیفزاید. بنا داریم قبل از پایان سال 1401 مجهزترین و مدرن ترین خط مونتاژ خاورمیانه با ظرفیت تولید 700 دستگاه در روز به صورت دو شیفت با کیفیت و استانداردهای روز دنیا را راه اندازی کنیم.

او افزود: در خط مونتاژ جدید، موتور EC5 تولید خواهد شد که موتوری با استانداردهای روز دنیا است و کیفیت قطعات و طراحی آن رضایت بیشتری برای مشتریان فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل مگاموتور افزود: در اجرای این طرح استفاده از ظرفیت های بالقوه و راکد یکی از اهداف بوده تا میزان سرمایه گذاری دوباره و تکراری را به حداقل رسانده و به اجرای این پروژه سرعت بیشتری ببخشیم.

ناصری از انجام پروژه های طراحی قوای محرکه جدید در مگاموتور خبر داد و گفت: با اجرای این ظرفیت سازی و انجام پروژه های جدید به دنبال این هستیم که امکان تولید خودروهای جدید را برای گروه سایپا فراهم کنیم زیرا با طراحی پلتفرم های جدید و قوای محرکه به روز که جوابگوی انتظار مشتریان و بازار باشد این بستر را فراهم می کنیم تا شرکت های گروه خودروسازی سایپا که طراحی محصولات جدیدی را در دست اجرا دارند از قوای محرکه مگاموتور تامین شود.

ناصری در ادامه به پروژه های بهبود کیفیت محصولات اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی برای کاهش آلایندگی و سوخت موتورهای بهبود یافته هدف گذاری شده است و موتور M15GSI ، موتورM24+  و موتور P90 از جمله محصولاتی است که زمانبندی لازم جهت تولید آنها انجام و در ماه های آتی به ترتیب به ثمرخواهند نشست و به عنوان محصولات جدید که شرایط بهبود یافته کیفی دو چندانی را دارند جایگزین تولیدات گذشته و جاری شرکت خواهند شد.

ناصری در پایان از تولید گیربکس اتوماتیک در برنامه سال آینده این شرکت خبر داد و گفت: یکی از اهداف مگاموتور در سال آینده تولید گیربکس اتوماتیک برای محصولات گروه سایپا است. گیربکس های اتوماتیک به تناسب طراحی مدرن خودروهای جدید گروه سایپا و انتظارات بازار در سبد تولید محصولات مگاموتور قرار خواهند گرفت و ما نیاز خودروسازان گروه را از گیربکس اتوماتیک تامین خواهیم کرد.

اعطای مجوز برندهای دوم درصورت عدم سهم بازار از پگاه

برندهای دوم درصورتی مجوز خواهند داشت که از پگاه سهم بازار نگیرند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت پگاه ؛ دکتر علی اصغر محمدپور مدیرعامل صنایع شیر ایران در جلسه هم اندیشی پگاه خراسان و بازارگستر پگاه منطقه ۲ ضمن اعلام این مطلب از پیشرفت صورت گرفته در فروش منطقه دو تقدیر و رهنمودهای لازم جهت حل مسائل و موانع فروش را ارائه کرد.

محمدپور با اشاره به اینکه سلامتی هم میهنان اولویت و خط قرمز صنایع شیر ایران است، تاکید کرد: شرکت‌های تولیدی تحت هیچ شرایطی نباید از این خطوط قرمز عبورکنند.

اعطای مجوز برندهای دوم درصورت عدم سهم بازار از پگاه

او افزود: باید برنامه‌ریزی جهت فروش محصولات تک نفره توسط تولید و بازار صورت گرفته و در کنار فروش مویرگی و فروش B2C که هدف اصلی سازمان است، به فروش محصولات فله نیز توجه شود.

سید عباس هاشمی مدیرعامل پگاه خراسان نیز ضمن معرفی پروژه‌ها و اقدامات مجموعه تاکید کرد: توجه و اولویت شرکت پگاه خراسان به سلامت محور بودن محصولات پگاه است.

محمد قادریان مدیر بازارگستر منطقه ۲ نیز به اختصار به بیان اهداف و برنامه های پیش رو منطقه ۲ پرداخت.

گفتنی است، جلسه هم اندیشی شرکت پگاه خراسان و بازارگستر پگاه منطقه ۲ در مشهد مقدس به میزبانی بازارگستر منطقه ۲ برگزار شد.

توسعه ناوگان در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد یافت/ تقسیم ۲۹۰۰ ریال سود به ازای هر سهم

نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه توسعه ناوگان در کشتیرانی در دستورکار قرار دارد، گفت: رکورد تاریخی جابه‌جایی کالا و درآمد در سال ۱۴۰۰ را در سال جاری تکرار خواهیم کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مهندس محمدرضا مدرس‌خیابانی با اشاره به نامگذاری هشتم مهرماه به عنوان روز جهانی دریانوردی، تصریح کرد: دریانوردان به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دلیرانه در جنگ اقتصادی در برابر دشمنان کشور ایستادگی نموده و به چرخش چرخ‌های اقتصاد ملی یاری می‌رسانند.

وی ضمن تاکید بر اینکه سال ۱۴۰۰ سالی پُررونق برای این مجموعه حمل‌و‌نقل دریایی کشور بوده است، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مجموع، موفق به حمل و جابه‌جایی بالغ بر ۷۱۹ هزار TEU کانتینر شد که نسبت به سال ۹۹، از ۶۹ درصد رشد برخوردار بوده؛ ضمن اینکه در بخش حمل کالای فله نیز، در سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۱۴.۵ میلیون تُن کالا از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران جابه‌جا شده که این رقم نیز نسبت به سال ۹۹، رشد ۲۸ درصدی را به ثبت رسانده است.

مدرس خیابانی در مجمع عمومی عادی سالیانه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران منتهی به سال مالی ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ که با آرامش کامل و رضایت مندی حداکثری سهامداران برگزار شد، ادامه داد: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته در مجموع بالغ بر ۲۶.۷ میلیون تن بار حمل کرده که این رقم، بیانگر رشد ۴۱ درصدی نسبت به سال ۹۹ و ثبت رکوردی تاریخی در حوزه حمل بار از سوی ناوگان بوده است.

وی ادامه داد: از میزان تناژ حمل یاد شده، بالغ بر ۱۰.۳ میلیون تن کالای صادراتی بوده که ۹ درصد رشد نسبت به سال ۹۹ را تجربه کرده؛ همچنین بالغ بر ۸.۶ میلیون تن کالای وارداتی از سوی ناوگان گروه کشتیرانی در سال ۱۴۰۰ حمل شده که نسبت به سال قبل ۷۴ درصد رشد داشت.

مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، درآمد ریالی این گروه را از این میزان حمل بار، ۳۸۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: درآمد عملیاتی نسبت به سال ۹۹، رشد ۱۵۱ درصدی داشته که این رقم نیز رکوردی تاریخی در بخش درآمدی به شمار می‌رود و با توجه به روندی که در سال جاری داریم، رکورد تاریخی سال ۱۴۰۰ را در سال ۱۴۰۱ نیز تکرار خواهیم کرد.

وی درباره درآمد ارزی گروه کشتیرانی طی سال ۱۴۰۰ یادآور شد: در این سال مجموعاً بالغ بر ۱.۶ میلیارد دلار درآمد کسب شده؛ در حالی‌که این رقم در سال ۹۹ به ۷۷۰ میلیون دلار محدود شده بود؛ ضمن اینکه سود خالص ارزی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۴۰۰ نیز، ۴۷۰ میلیون دلار بوده که نسبت به ۲۹ میلیون دلار سال ۹۹، رشد بسیار قابل توجهی داشته است.

مدرس خیابانی، حاشیه سود گروه کشتیرانی در سال مالی ۱۴۰۰ را ۲۸ درصد اعلام کرد و ادامه داد: یکی دیگر از دستاورد‌ها طی سال مالی ۱۴۰۰ ساماندهی بدهی‌های معوقه‌­ای بوده که از دوره‌های گذشته باقی مانده، بر این اساس با سازماندهی، ساماندهی و شفاف سازی که صورت گرفته، تاکنون ۶۲۰ میلیون دلار از این بدهی‌ها بازپرداخت شد و گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از مشتریان خوش حساب بانک­ها و صندوق توسعه ملی مطرح گردیده است.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظم هزینه‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مربوط به تامین سوخت مورد نیاز کشتی­‌ها است، تصریح کرد: در سال گذشته ۳۶۸ هزار تُن سوخت به ارزش ۲۵۲ میلیون دلار برای ناوگان خریداری شده که به همت وزارت نفت، بخش بسیار بزرگی از این حجم سوخت، در داخل تولید و به ناوگان تحویل شده است که این اقدام وزارت نفت و پالایشگاه‌های کشور، شایسته تقدیر است.

نایب رئیس هیئت مدیره گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه این گروه بر تأمین نیاز‌های خود از داخل کشور، اصرار دارد، گفت: هم اکنون ۸۰ درصد از نیاز‌های ناوگان از تولیدکنندگان داخلی تأمین می‌شود که از این طریق، از خروج ۳۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شده و در این راستا، قرارداد ساخت دو فروند شناور رو-رو کانتینری و دو فروند شناور چندمنظوره با سازندگان داخلی کشتی منعقد شده است؛ همچنین دو دستگاه لندینگ کرافت نیز خریداری شده که تعمیرات آن‌ها در یارد‌های داخلی انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی این شناور‌ها با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به راه‌اندازی و توسعه فعالیت‌ها در کریدور شمال-جنوب، در این مسیر به ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ملحق می‌شوند.

مدرس خیابانی تکیه بر توان دانش و توان فنی داخلی را محدود به موارد یاد شده ندانست و افزود: همکاری‌هایی را با شرکت‌های دانش بنیان در راستای تولید سوخت کم سولفور در جنوب کشور صورت داده‌ایم و در کنار آن، در زمینه‌های تولید قطعات و تعمیرات نیز، با این شرکت‌ها در حال همکاری هستیم.

انعقاد قرارداد ساخت کانتینر با تولیدکنندگان داخلی موضوع دیگری بود که مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به آن اشاره کرد و گفت: قرارداد خرید ۴۰ هزار و ۸۰۰ TEU کانتینر با تولیدکنندگان داخلی منعقد شده که بیش از نیمی از آن‌ها یعنی ۲۰ هزار و ۷۰۰  TEU تحویل ناوگان شده است.

وی در رابطه با تعمیرات ادواری شناور‌ها نیز تصریح کرد: شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز که شرکت مشترک گروه کشتیرانی و ایزوایکو است، در این زمینه بیش از پیش فعال شده است و هرگونه تعمیرات شناور‌های که در داخل کشور امکان انجام داشته باشد را در کنار دیگر یارد‌های تعمیراتی بر عهده گرفته است که امیدواریم با به روزرسانی امکانات و تجهیزات این شرکت تعمیرات کشتی، به زودی تمامی تعمیرات شناور‌ها را در داخل کشور انجام دهیم.

مدرس خیابانی در رابطه با تأمین نیروی انسانی، خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از مؤسسه با سابقه آموزشی گروه کشتیرانی نسبت به تربیت کادر دریایی مجرب اقدام شده است و اکنون نیز اعلام می‌کنیم، تقریباً تمامی ۳۶۷۸ پرسنل دریایی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از جوانان غیور و توانمند ایرانی هستند.

وی در ادامه اظهارات خود به توان بخش فنّاوری اطلاعات در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: شرکت فنّاوری اطلاعات گروه، از جمله شرکت‌های دانش بنیان مجموعه است که نزدیک به ۲۰ سال است نرم افزار‌های مورد نیاز ناوگان را تولید و تامین می‌کند؛ همچنین علی‌رغم تمام حملات سایبری که تاکنون علیه گروه کشتیرانی صورت گرفته است، به همت کارکنان این شرکت تاکنون در این زمینه مشکلی پیش نیامده و امنیت سایبری گروه کشتیرانی در بالاترین سطح تامین شده است.

مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شفافیت مالی را از جمله مهم‌ترین دستاورد‌های این شرکت طی سال‌های اخیر دانست و گفت: طی دو سال اخیر تمامی شرکت‌های گروه حسابرسی شده‌اند در کنار آن پرونده‌های مالیاتی نیز با موفقیت مختومه شده‌اند.

وی اشاره‌ای نیز به حوزه بازار و دستاورد‌های آن داشت و خاطرنشان کرد: همانطور که در رابطه با کریدور شمال-جنوب اشاره شد، ارتقای فرآیند جذب محمولات ترانزیت خارجی از طریق جاده و ریل در راستای گسترش این کریدور عملیاتی شده، ضمن اینکه در جهت تقویت بندر چابهار نیز، خط مستقیم کانتینری از این بندر به بنادر هند ایجاد شده است.

مدرس خیابانی به‌روزرسانی برنامه جامع راهبردی گروه کشتیرانی را از دیگر اقدامات حوزه بازار این گروه ارزیابی کرد و بیان داشت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از معدود شرکت‌هایی است که سند راهبردی ۵ ساله‌ای دارد که پویا است و هر سال و بر اساس تجربه و نیازها، بازنگری و روزآمد می‌شود.

نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بخش پایانی سخنان خود در مجمع عمومی عادی سالیانه این گروه به بخشی از برنامه‌های آتی اشاره و تصریح کرد: برنامه توسعه گروه کشتیرانی به نحوی است که برای خرید و ساخت ۸۰ فروند شناور اقدام خواهد شد، ضمن اینکه ۶۵ هزار کانتینر خریداری می‌شود و ساخت دو فروند شناور ۴۰ هزار تُنی در کشتی سازی‌های داخلی نیز انجام خواهد گرفت، همچنین احداث یارد لجستیک کانتینر در بندر چابهار و خرید واگن مورد نیاز جهت تقویت شبکه حمل و نقل ترکیبی و مواردی از این دست که منجر به توسعه ناوگان خواهد شد، در دستور کار قرار دارند.

شایان ذکر است؛ در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران منتهی به سال مالی ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ به ازای هر سهم، ۲۹۰۰ ریال و در مجموع ۶۲۵۲ میلیارد تومان بین سهامداران تقسیم شد؛ این در حالی است که سال گذشته در مجمع عمومی عادی سالیانه حکشتی ۷۳ ریال سود به ازای هر سهم توزیع شده که در مجموع سود توزیع شده با رشد ۴۰ برابری به ۲۹۰۰ ریال رسیده است.

توسعه ناوگان در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد یافت/ تقسیم ۲۹۰۰ ریال سود به ازای هر سهم

بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از منطقه ویژه اقتصادی لامرد

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه خود به لامرد، ضمن بازدید از پروژه های بزرگ صنعتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد با قابلیت های این کانون صنعتی و معدنی از نزدیک آشنا شد.

 به گزارش بورس و بانک ، رئیس مجلس شورای اسلامی که در صدر هیأتی عالی‌رتبه به شهرستان لامرد سفر کرده بود از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد و صنایع مستقر در آن نظیر مجتمع آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگترین و مدرن ترین کارخانه آلومینیوم ایران و نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی سیکل ترکیبی غدیر انرژی، بازدید و از نزدیک با صنعتگران و متخصصین و کارگران شاغل در این کانون اقتصادی و صنعتی گفت‌وگو و از مجاهدت اقتصادی آنان تقدیر کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه از ابر پروژه انتقال آب از خلیج فارس به منطقه ویژه اقتصادی لامرد بازدید به عمل آورد.لازم به ذکر است با تلاش و درایت مدیران و کارکنان منطقه ویژه اقتصادی لامرد، شاهد پویایی در این بستر مستعد اقتصادی و صنعتی هستیم.رشد و توسعه زیرساخت‌ها با اعتباری بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال نگاه های سرمایه گذاران را به این کانون نوظهور صنعتی معطوف ساخته است.

آغاز عملیات اجرایی پروژه باند دوم محور لامرد - خنج

طی آیینی با حضور دکتر وجیه‌‌‌الله جعفری معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران موسوم به ایمیدرو، دکتر موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، مهندس شبانی مدیرکل راه و شهرسازی لارستان، مهندس دیودیده مجری طرح‌های زیربنایی ایمیدرو و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، عملیات اجرایی پروژه احداث باند دوم محور لامرد - خنج (حدفاصل فرودگاه بین‌المللی لامرد تا تونل شهید باقری) به طول ۹/ ۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۲۰‌میلیارد تومان، رسما آغاز شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد؛ ایمیدرو در راستای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی همواره پیشقدم بوده و با ایفای نقش کلیدی در به سرانجام رساندن پروژه‌های مهم به وظایف خود در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی به خوبی عمل کرده است.

پروژه احداث باند دوم محور لامرد- خنج (حدفاصل فرودگاه بین‌المللی لامرد تا تونل شهید باقری) از پروژه‌های اجرایی ایمیدرو است که در قالب طرح ایجاد زیربناهای صنایع بزرگ و با مشارکت ۵۰‌درصدی وزارت راه و شهرسازی در مدت زمان ۱۸ ماه احداث خواهد شد. با عنایت به بار ترافیکی حاصل از تردد خودروهای سنگین در این محور، با اجرای این پروژه حیاتی شاهد کاهش تصادفات و خطرات ناشی از حجم ترافیک خودروها خواهیم بود.

ایمیدرو در حال حاضر در بستر عمل به مسوولیت‌های اجتماعی، در احداث آزاد راه لامرد - پارسیان با طول تقریبی ۵۰ کیلومتر مشارکت دارد. بزرگراه فوق الذکر حلقه اتصال دو منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر لامرد در استان فارس و پارسیان در استان هرمزگان است که در صادرات محصول و واردات تجهیزات و مواد اولیه نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

 

منطقه ویژه اقتصادی لامرد میزبان رئیس قوه مقننه

به دعوت نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی و در صدر هیأتی بلند پایه، دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در روز پنج شنبه ۷ مهرماه به شهرستان لامرد سفر خواهند کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، در سفر یک روزه دکتر قالیباف به شهرستان لامرد، دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، مهندس وجیه الله جعفری معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد استان، وی را همراهی خواهند کرد.

یکی از اهداف اصلی دکتر قالیباف در سفر یک روزه خود به شهرستان لامرد، بازدید میدانی از پروژه های مهم و فعال منطقه ویژه اقتصادی لامرد و رصد فعالیت های صنعتگران در این کانون بزرگ صنعتی و معدنی است.
لازم به ذکر است با توسعه فزاینده زیر ساخت ها با اعتباری افزون بر ۵۰ هزار میلیارد ریال و هم چنین استقبال سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری، منطقه ویژه اقتصادی لامرد در کانون توجه دولتمردان قرار گرفته است.

صفحه1 از1751