12 مهر 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

تجارت خارجی کشور از ۵۰ میلیارد دلار عبور کرد

تجارت خارجی کشور در ۶ ماهه سال جاری با ۱۳.۲ درصد افزایش در ارزش به رقم ۵۰ میلیارد و ۲۸۲ میلیون دلار رسید.

به گزارش بورس و بانک ؛ میزان وزنی تجارت خارجی کشور در نیمه اول سال جاری به میزان ۶۸ میلیون و ۱۰۳ هزار تن بوده است. این گزارش با تشریح میزان تجارت خارجی کشور در ۶ ماهه اول امسال در خصوص آمار صادرات غیرنفتی می افزاید: در این مدت ۵۱ میلیون و ۷۸۳ هزار تن کالا به ارزش ۲۴ میلیارد و ۲۵۱ میلیون دلار صادر شد که این میزان صادرات از حیث وزن ۱۲.۵ درصد کاهش و به لحاظ ارزش ۱۳.۳۲ درصد افزایش نشان می دهد.

این گزارش در خصوص میزان واردات در ۶ ماهه امسال می افزاید: در این مدت ۱۶ میلیون و ۳۲۰ هزارتن کالا به ارزش ۲۶ میلیارد و ۳۱ میلیون دلار وارد شد که از حیث وزن ۱۴.۷۲ درصد کاهش و از لحاظ ارزش ۱۳.۱۵ افزایش داشت.

این گزارش در خصوص ۵ قلم عمده صادرات در ۶ ماهه امسال گفت: پروپان مایع شده، متانول، بوتان مایع شده، گاز طبیعی مایع شده‌ و پلی اتیلن گرید فیلم ۵ قلم اول کالاهای صادراتی در این مدت بودند که به ترتیب ۲ میلیارد و ۱۷ میلیون دلار، یک میلیارد و ۳۳۵ میلیون دلار، یک میلیارد و ۱۶۵ میلیون دلار، ۹۷۷ میلیون دلار و ۹۷۶ میلیون دلار از ارزش کل صادرات را به خود اختصاص دادند.

حدود ۲۶.۵ درصد از ارزش کل کالاهای صادراتی ایران در این مدت به ۵ قلم کالای فوق الذکر اختصاص داشت.

کشورهای عمده مقصد کالاهای صادراتی ایران شامل چین با ۷ میلیارد و ۸۴۲ میلیون دلار، عراق با ۳ میلیارد و ۳۸۲ میلیون دلار، امارات ۳ میلیارد و ۱۱۲ میلیون دلار، ترکیه با ۲ میلیارد و ۶۲۶ میلیون دلار و هند ۹۰۴ میلیون دلار بود.

براساس این‌ گزارش ۵ قلم اول کالاهای وارداتی به کشور در نیمه اول امسال شامل برنج به ارزش یک میلیارد و ۲۱۸ میلیون دلار، گندم معمولی یک میلیارد و ۱۹۱ میلیون دلار، ذرت دامی یک میلیارد و ۱۷۱ میلیون دلار، دانه سویا ۹۲۵ میلیون دلار و گوشی تلفن همراه ۸۶۷ میلیون دلار بوده است.۵ قلم اول کالاهای وارداتی حدود ۲۰.۶۳ درصد ارزش کل واردات را در این مدت به خود اختصاص داد.

این‌ گزارش در خصوص ۵ کشور اول مبدا واردات در ۶ ماهه امسال تشریح کرد: در این مدت امارات متحده عربی با ۷ میلیارد و ۲۰۶ میلیون دلار، چین با ۶ میلیارد و ۸۴۶ میلیون دلار، ترکیه با ۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون دلار، هند با یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون دلار و فدراسیون روسیه با ۸۷۶ میلیون دلار ۵ کشور اول مبدا واردات بوده اند.

راه اندازی دفتر توسعه روابط تجاری خانه صمت ایران در مجارستان

دفتر توسعه روابط تجاری خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از خبرگزاری مهر ، با اعلام رسمی افتتاح دفتر توسعه روابط تجاری خانه صمت ایران در بوداپست، این دفتر به عنوان نماینده بخش خصوصی و در هماهنگی با سازمان‌های دولتی ذیربط در مجارستان و ایران فعالیت خود را آغاز کرد.

مراسم افتتاحیه دفتر توسعه روابط تجاری خانه صمت ایران در مجارستان، روز پنجشنبه، سوم شهریور ماه، در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان، با حضور آقای حمیدرضا نافذ عارفی، سفیر جمهوری اسلامی ایران، آرمان خالقی، عضو هیئت مدیره و قائم مقام دبیرکل خانه صمت ایران و آقای علی ملایی، مشاور اقتصادی خانه صمت ایران برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از فعالان اقتصادی مجاری به نمایندگی از سازمان‌ها و شرکت‌های مهم از جمله نماینده وزارت امور خارجه از طرف سازمان توسعه تجارت و صادرات این وزارتخانه، نماینده اتاق بازرگانی مجارستان، نماینده اتاق بازرگانی بوداپست، نماینده سابق مجلس، معاون سابق وزارت نیروی انسانی، نماینده شهردار و مدیران و صاحبان شرکت‌های تجاری و صنعتی نظیر شرکت اتوبوس سازی ایکاروس حضور به هم رساندند.

در این جلسه سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن توضیح روابط اقتصادی میان ایران و مجارستان، بر زمینه‌های مشترک همکاری و نقش بخش خصوصی در توسعه این روابط تاکید کرد.

وی همچنین تاکید کرد که سفارت ایران کلیه حمایت‌های لازم را در اختیار بخش خصوصی ایرانی و مجاری در جهت توسعه روابط قرار خواهند داد.

در ادامه آرمان خالقی، به عنوان نماینده خانه صمت ایران، به معرفی خانه صمت ایران و نقش مهم آن در سطح کشور و استانی برای حمایت از فعالیت‌های بخش خصوصی پرداخت و گفت: زمینه‌های مختلف توسعه روابط تجاری بین ایران و مجارستان صنعت گردشگری، کشاورزی، دامپروری و تولید محصولات غذایی، داروسازی و صنایع شیمیایی، صنایع کوچک و صنعت اتومبیل، شرکت‌های دانش بنیان و انفورماتیک و در نهایت در صنعت ساختمان و محصولات ساختمانی است.

وی همچنین تاکید کرد که مجارستان به عنوان دروازه ورود به بازارهای کشورهای حوزه اروپای مرکزی و شرقی برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران ایرانی مهم است.

مهندس سید محمدرضا مرتضوی، دبیرکل خانه صمت نیز به‌صورت ویدیو کنفرانس در افتتاحیه حضور پیدا کرد و در خصوص ضرورت توسعه روابط تجاری بین تجار ایرانی با سایر کشورها و تاثیر این روابط بر صنایع غذایی صحبت کرد.

در پایان این نشست هم تبادل نظر و نشست فکری بین مسئولان خانه صمت ایران و فعالان اقتصادی مجاری و ایرانی با موفقیت انجام شد.

گفتنی است مدیریت این دفتر و مسئولیت هماهنگی فعالیت‌های آن برعهده آقای دکتر شاهرخ میرزاحسینی، بنیانگذار و رئیس هلدینگ اویسینا در مجارستان، است.

وظیفه دفتر توسعه روابط تجاری ایران، تسهیل صادرات محصولات و خدمات ایرانی به مجارستان و دیگر کشورهای حوزه شینگن، به ویژه کشورهای اروپای مرکزی و شرقی از طریق مجارستان است.

برنامه ایران‌خودرو برای عرضه تارا در روسیه

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با اشاره به تجربه قبلی عرضه خودرو سمند در بازار روسیه گفت: در مورد خودرو تارا، اراده ایران خودرو تضمین خدمات و تامین قطعات یدکی و جلب رضایت مشتریان در بالاترین سطح خواهد بود.

به گزارش بورس و بانک و  به نقل از ایکوپرس؛ مهدی خطیبی درخصوص توانایی ایران‌خودرو برای تامین نیاز بازار روسیه گفت: هدف ایران خودرو از حضور در این نمایشگاه تخصصی، برنامه‌ریزی هدفمند برای توسعه مشارکت و همکاری با طرف‌های روسی است. 
وی با بیان این‌که در جریان نمایشگاه مسکو، تفاهم نامه‌ای در حوزه تامین خودرو کشنده با شرکت روسی منعقد کرده‌ایم، گفت: همکاری دو کشور در دو حوزه سواری و خودروهای نیمه سنگین و سنگین دنبال خواهد شد.
وی درخصوص سابقه حضور گروه صنعتی ایران‌خودرو با خودرو سمند در بازار روسیه و استقبال گسترده مردم روسیه از این محصول در گذشته، گفت: در تلاش هستیم به منظور حضور موفق و عرضه گسترده خودرو تارا در بازار بزرگ روسیه زمینه ارایه خدمات پس از فروش ایران خودرو را نیز به نحو بسیار مطلوبی فراهم کنیم و با تضمین خدمات و قطعات یدکی مورد نیاز، سهم بیش‌تری در بازار خودرو این کشور کسب کنیم. 
وی بازار روسیه را فرصتی طلایی برای حضور صنعت خودرو کشور در منطقه CIS خواند و گفت: روسیه بازار بزرگی است که ما حداکثر استفاده را از نیاز فعلی این کشور برای صادرات محصولات از طریق ایجاد شرکت‌ مشترک و نمایندگی فروش محصولات خواهیم کرد.
وی از برنامه توسعه صادرات سایر محصولات از جمله دنا، رانا و وانت آریسان خبر داد و گفت: مطالعات بازار و کلینیک محصول تارا انجام شده و به زودی با دریافت استانداردهای لازم آماده ورود به روسیه خواهد شد.

ایران و روسیه پلتفرم مشترک خودرویی می‌سازند

مدیرعامل ایران خودرو گفت: در موضوع پلتفرم مشترک، با روس‌ها صحبت‌هایی انجام و مقرر شد که با مشخص شدن ۱۰۰ درصدی طرف خارجی، سرمایه‌گذاری مشترک در این زمینه انجام شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از ایرنا ؛ "مهدی خطیبی" در جریان سومین روز از نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی ایرنا به مسکو افزود: سیاست‌های کلی همکاری دو کشور در زمینه خودرو کاملاً قطعی است، اما اینکه با چه گروه ها و شرکت‌هایی کار انجام شود، هنوز مشخص نیست و حتی ممکن است در آینده چینی‌ها نیز وارد این همکاری مشترک شوند.

وی بیان‌داشت: این گروه صنعتی برنامه حضور خود در بازار روسیه را با انجام کارهای مطالعاتی میدانی و کتابخانه ای از دو سال گذشته آغاز کرده و دانسته وارد این بازار خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: در دو حوزه خودروهای سواری و سنگین، برنامه برای ورود به بازار روسیه داریم و معتقدیم ظرفیت بازار خودروهای تجاری اگر بیشتر از حوزه سواری نباشد، کمتر هم نیست.

 خطیبی خاطرنشان کرد: شب گذشته صورتجلسه‌ای در حوزه خودروهای سنگین برای صادرات کامیون "آتامان" با یکی از شرکت‌های معتبر روسیه منعقد و مقرر شد در گام نخست در مدت یکی دو سال به صورت CBU  (تولید خودروی کامل) به این کشور صادر شود.

وی بیان‌داشت: تیراژ صادرات در سال نخست یک‌هزار دستگاه خواهد بود و در سال‌های آینده اضافه خواهد شد.

کدام خودروهای سواری شانس حضور در بازار روسیه را دارند؟

مدیرعامل ایران‌خودرو ادامه‌داد: در حوزه خودروهای سواری نیز خودروی تارا به عنوان نمونه در نمایشگاه عرضه شد، اما خودروهای دنا و وانت آریسان، همچنین پژو۲۰۷ نیز می‌توانند جای کار داشته باشند و در آینده خبرهای خوبی در این حوزه خواهیم شنید.

وی تصریح کرد: مهمتر از صادرات خودرو، موضوع خدمات پس از فروش و لوازم یدکی است.

خطیبی یادآور شد: در سال های گذشته بیش از ۱۳ هزار دستگاه سمند به روسیه صادر شد، اما مردم این کشور رضایت چندانی از خدمات پس از فروش آن ندارند؛ در این زمینه باید توجه بیشتری داشته باشیم و نگذاریم این تجربه تلخ تکرار شود.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم بهترین راه ورود به بازار روسیه و تداوم حضور در آن، انجام سرمایه‌گذاری مشترک است؛ یعنی خودروی سواری به صورت سی. کی. دی آورده شده و در روسیه تولید شود.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ مسکو که از ۳۱ مرداد با حضور معاون نخست وزیر روسیه، سفیر ایران در روسیه و وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان افتتاح شد تا سوم شهریورماه ۱۴۰۱ (برابر با ۲۲ تا ۲۵ اوت ۲۰۲۲) در محل نمایشگاه‌های بین المللی مسکو (Expo Center) با حضور حدود ۶۰۰  شرکت از ۱۸ کشور از جمله چین و ترکیه و در ۳۰ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی برگزار می‌شود.

این بزرگترین حضور نمایشگاهی ایران در سطح بین‌المللی است، به‌طوری که جمهوری اسلامی ایران در پاویونی با یک‌هزار و ۷۰۰ متر مربع سالن اختصاصی و ۹۰۰ متر غرفه، بزرگترین کشور حاضر در این نمایشگاه است که در طول تاریخ نمایشگاه های برون‌مرزی بی‌نظیر است و شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز ایرانی آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید قرار دادند.

مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر : ترانزیت و حمل بسته‌های پستی از طریق دریا بین ایران و روسیه به زودی

مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر گفت: کشتیرانی دریای خزر آماده حمل مرسولات پستی روسیه است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی کشتیرانی دریای خزر ؛کاپیتان داوود آبداری تفتی طی نشستی با مدیر کل دفتر ارتباطات شرکت ملی پست ایران و مدیر بنادر و دریانوردی استان گیلان؛ با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در بحث ترانزیت محموله‌های پستی امنیت و بیمه کالا‌ها هست، تصریح کرد: خوشبختانه کشتیرانی دریای خزر در هر دو بحث تضامین کافی را به صاحب کالا می‌دهد.وی با اشاره به اینکه کشتیرانی دریای خزر در طول هفته حداقل دو سفر از بندر انزلی به بندر آستاراخان روسیه صورت می‌دهد، ادامه داد: این امکان را داریم که این سفر‌ها را از مبادی بندر امیرآباد و نوشهر نیز به سمت روسیه انجام دهیم.کاپیتان تفتی مهم‌ترین مبحث در حمل و نقل کالا را زمان حمل دانست و گفت: کشتیرانی دریای خزر در هر دو فاکتور ایمنی بار و مدت زمان حمل به بازار روسیه قادر است به خوبی به نفع صاحب کالا فرآیند حمل را مدیریت کند.وی زمان میانگین برای حمل یک محموله پستی از طریق دریا بین بنادر ایرانی و بندر آستاراخان روسیه را بین  پنج تا هفت روز اعلام و تاکید کرد: کشتیرانی دریای خزر آماده حمل مرسولات پستی روسیه است.مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر افزود: این کشتیرانی برای حمل محموله‌های پستی وارداتی و صادراتی به روسیه ۲۰ درصد تخفیف در تعرفه‌های حمل در نظر گرفته است.وی خاطر نشان کرد: به منظور حفظ امنیت کالا، کشتیرانی دریای خزر کانتینر مخصوص برای محوله‌های پستی تخصیص می‌دهد ضمناً این کانتینر‌ها بدون نوبت دهی و با در نظر گرفتن اولویت به سمت روسیه حمل خواهند شد.کاپیتان تفتی گفت: با توجه به اینکه کشتیرانی دریای خزر در کشور‌های مختلف دارای دفاتر نمایندگی است و به واسطه آشنایی به امر حمل‌و‌نقل می‌تواند در خصوص حمل محموله‌های پستی روسیه از طریق ایران و دریای خزر به شرکت ملی پست ایران کمک کند.وی یکی از مزایای حمل‌و‌نقل دریایی را قیمت حمل بسیار کمتر نسبت به دیگر اشکال حمل‌و‌نقل دانست و تصریح کرد: کشتیرانی دریای خزر ضمن اینکه در زمینه حمل کالای پستی به روسیه در تعرفه‌ها تخفیف اعمال کرده است در بندر سالیانکای روسیه که راهبری آن در اختیار گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است نیز به مدت یک ماه هزینه انبارداری صفر در نظر گرفته شده تا روزی صد تن بار نیز برای حمل تا ۵۰ درصد تخفیف اعمال می‌کنیم.مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر همچنین گفت: شرکت ملی پست می‌تواند محوله‌های پستی روسیه را در کانتینر‌های ۲۰ فوتی تا ظرفیت وزنی ۲۴ تُن بارگیری کند و اگر بار به حجم سیصد تُن برسد تخفیف ۴۰ درصدی در هزینه حمل شامل آن خواهد شد ضمن اینکه کالای تا ارزش ۳۰ میلیون تومان نیز شامل بیمه رایگان است.
در ادامه این نشست سه جانبه؛ حسین یونسی مدیر بنادر و دریانوردی استان گیلان تاکید کرد: تمام تلاش ما در بندر این است که کشتی‌هایی که حامل مرسولات پستی هستند را بدون نوبت اجازه تردد صادر کنیم.وی در خصوص تعرفه‌های بندری نیز گفت: هزینه‌های بندری بر اساس تعرفه‌های مصوب سازمان بنادر و دریانوردی اخذ می‌شود.حسن عمیدی مدیرکل دفتر ارتباطات شرکت ملی پست ایران نیز با بیان اینکه تعداد پرواز‌های روسیه به دلیل شرایط جنگی و تحریم‌ها بسیار محدود شده است، خاطر نشان کرد: خطوط هوایی معتبر دنیا در حال حاضر از مسیر روسیه استفاده نمی‌کنند و همین مساله شرایط نامطلوبی را در پست این کشور به وجود آورده است.وی با اشاره به سفر اخیر وزیر ارتباطات و فنّاوری اطلاعات به روسیه،گفت:بخشی از تفاهم نامه‌هایی که در این سفر بین ایران و روسیه منعقد شد در ارتباط با ترانزیت در مسیر پستی روسیه بود.عمیدی ادامه داد:روسیه روزانه حدود ۲۰ تُن کالای صادراتی پستی دارد که درحال حاضر امکان صادرات آن را ندارد که حمل‌و‌نقل آن می‌تواند درآمد ترانزیتی مناسبی برای کشور ایجاد کند.وی تصریح کرد:در سفر جناب وزیر به روسیه استفاده از ظرفیت لجستیکی دریایی ایران یکی از راهکاریی بود که در خصوص حمل‌و‌نقل محموله‌های پستی روسیه مطرح شد، بیشترین بار پستی از سمت روسیه به ایران خواهد بود.مدیرکل دفتر ارتباطات شرکت ملی پست ایران یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این شرکت را مدت زمان حمل کالای پستی اعلام کرد و گفت: در حال بررسی تمام روش‌ها برای حمل مقرون به صرفه محمولات پستی روسیه از طریق ایران هستیم.

تجارت ایران و اتحادیه اروپا با رشد ۳۴ درصدی از ۲.۵ میلیارد یورو گذشت

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال جاری میلادی ۳۴ درصد رشد کرد و به ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون یورو رسید.

به گزارش بورس و بانک؛  جدیدترین آمار منتشر شده از سوی پایگاه خبری یورو استات نشان می‌دهد تجارت ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال جاری میلادی با رشد ۳۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون یورو رسیده است.مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ماه‌های ژانویه تا  ژوئن سال ۲۰۲۱ بالغ بر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو اعلام شده بود.واردات اتحادیه اروپا از ایران در نیمه نخست ۲۰۲۲ با رشد ۳۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۵۵۰ میلیون یورو رسیده است. در ماه‌های ژانویه تا ژوئن سال قبل ۴۰۰ میلیون یورو کالا از ایران توسط کشورهای اروپایی وارد شده بود.صادرات اتحادیه اروپا به ایران در نیمه نخست امسال نیز ۳۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به ۲ میلیارد یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال قبل ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بود.بر اساس آمارهای یورواستات آلمان بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران در میان کشورهای اروپایی در نیمه نخست سال جاری میلادی بوده و بیش از یک‌سوم تجارت ایران با اروپا مربوط به این کشور بوده است.مبادلات تجاری ایران و آلمان در نیمه نخست سال جاری میلادی ۶ درصد افزایش یافته و به ۹۵۰ میلیون یورو رسیده است. در مدت مشابه سال قبل تجارت ایران با آلمان ۸۹۲ میلیون یورو اعلام شده بود.واردات آلمان از ایران در نیمه نخست امسال ۸ درصد افزایش یافته و به ۱۵۱ میلیون یورو رسیده است. آلمان در نیمه نخست سال قبل ۱۴۰ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.صادرات آلمان به ایران در نیمه نخست امسال نیز با رشد ۶ درصدی مواجه شده و از ۷۵۲ میلیون یورو در نیمه نخست سال قبل به ۷۹۹ میلیون یورو در مدت مشابه امسال رسیده است.

صفحه1 از9