30 ارديبهشت 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

شاخصهای محیط زیست در صنایع مس شهید باهنر مطلوب است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست دربازدید از مس باهنر گفت :شاخصهای محیط زیست در صنایع مس شهید باهنر مطلوب است

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی صنایع مس شهید باهنر ، این مطلب را ، علی سلاجقه ،معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در جریان بازدید از این مجتمع تولیدی و صنعتی ذکر کرد و افزود:  اقدامات زیست محیطی در صنایع مس باهنر شایسته تقدیر است.

وی که به همراه رضا انجم شعاع معاون توسعه مدیریت ، حقوقی ،منابع و امور مجلس استانداری، آیت اللهی موسوی معاون امور عمرانی ،شهباز حسن پور نماینده کنونی مردم سیرجان و بردسیر و منتخب مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و مجتبی نیک طبع مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان به صنایع مس شهید باهنر آمده بود؛ از نزدیک در جریان اقدامات زیست محیطی این مجموعه قرار گرفت و ضمن تشکر از تلاش‌های انجام شده، تاکید کرد:استان کرمان با وجود تامین بخش زیادی از درآمدهای دولت و برخورداری از پتانسیل های متعدد همچون نیروی انسانی توانمند و ذخایر معدنی و طبیعی فراوان ، هنوز در جایگاه واقعی خود قرار نگرفته است.

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: اقدامات و فعالیت های خوبی در استان صورت گرفته ، اما همچنان نرخ بیکاری در این استان از بعضی استان های دیگر بیشتر است.
وی تاکید کرد: این استان با تکیه بر ظرفیت ها و ذخایر متعدد ، باید چرخه ارزش افزوده ای ایجاد  کند که فعالان اقتصادی  به سرمایه‌گذاری در آن، بیش از پیش ترغیب شوند. سلاجقه خاطر نشان کرد؛  اینجانب به عنوان نماینده دولت و سازمان حفاظت محیط زیست آمادگی خود را برای رفع تنگناها و محدودیت ها در جهت خدمت هرچه بیشتر به مردم ، اعلام می‌کنم.

شهباز حسن‌پور،نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی و منتخب مردم کرمان و راور در مجلس دوازدهم نیز دراین مراسم، از مس باهنر بعنوان شرکتی موفق در بخش صنعت و اقتصاد استان و کشور یاد کردو با قدردانی از تلاش مدیریت ، کارشناسان و کارگران این شرکت، ابتکار مدیرعامل مس باهنر را  در انتقال دفتر مرکزی و حسابهای این شرکت از تهران به کرمان، کاری بسیار ارزشمند دانست و اظهار امیدواری کرد؛  این اقدام، برای دیگر شرکتهای صنعتی و معدنی استان کرمان نیز الگو شود.   

وی موضوع سرمایه گذاری و توسعه را از مهمترین برنامه های آینده این شرکت برشمرد و افزود :
سود و سرمایه این شرکت و شرکتهایی از این دست باید صرف برنامه های توسعه ای و سرمایه گذاری شود تا علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه رونق و فعالیت بیشتر شرکتهای دانش بنیان و پایین دستی مس در استان را نیز فراهم آورد.

گفتنی است در این  بازدید و نشست گزارشی از روند فعالیتهای تولیدی و زیست محیطی  مس باهنر  ارائه شد که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

 

افتخار آفرینی مدیر منابع انسانی پتروشیمی پارس در صنعت خلیج فارس

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی پارس ؛ احمد خسروی، مدیر منابع انسانی پتروشیمی پارس، به عنوان مدیر منابع انسانی برتر گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس معرفی شد.

 

 

تجارت گردان | افتخار آفرینی مدیر منابع انسانی پتروشیمی پارس در صنعت خلیج فارس

 

 

 

بیش از ۶۲ هزار نفر ساعت آموزش در چادرملو

مهارت افزایی و آموزش کارکنان، مهمترین استراتژی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در افزایش راندمان تولید وارتقاء بهره وری است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی چادرملو ؛این شرکت در سال ۱۴۰۲ تعداد ۵،۲۷۴ نفراز کارکنان شاغل در دفتر مرکزی و مجتمع های معدنی و صنعتی خود را تحت آموزشهای فنی و تخصصی قرارداد که در مجموع به میزان ۶۲،۱۹۷ نفر ساعت دوره های آموزشی را طی نمودند.

همچنین در راستای تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه ، تعداد ۶۳ نفر کارآموزان دانشگاهی به مدت ۱۶،۵۸۶ نفرساعت در مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو در رشته های معدن، استخراج، اکتشاف، برق، مکانیک، ایمنی صنعتی و مدیریت صنعتی دوره های کارآموزی مربوطه را در واحدهای مختلف این شرکت طی نمودند.

 

ارزیابی به ارتقای کارآمدی در همه ابعاد کمک می‌کند/به شفافیت و رعایت اصل پاسخگویی تاکید داریم

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با تاکید بر لزوم ایجاد شفافیت و رعایت اصل پاسخگویی گفت: ارزیابی به ارتقای سطح کارآمدی و بهره وری شرکت ملی مس کمک می‌کند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از مس پرس، دکتر حسین مدرس خیابانی در مراسم افتتاحیه دهمین دوره ارزیابی جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی که در محل سالن جلسات شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار شد، اظهار کرد: ارزیابی موضوع بسیار مهمی است چراکه باعث ارتقای کارآمدی، رفع نارسائی‌ها و ایجاد رقابت سالم و مثبت می‌شود و از این منظر برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد. 

وی افزود: در فرآیند ارزیابی، علاوه بر مدل ارزیابی که باید به‌روز و عملیاتی باشد، ارزیابی فراگیر و مستمر از اهمیت ویژه ای برخوردار است که خوشخبتانه در دهمین دوره ارزیابی جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی به این موضوع توجه شده است. 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: ارزیابی به ارتقای سطح کارآمدی و بهره وری شرکت ملی مس کمک می‌کند و برای تحقق این مهم، تمام بخش‌های مختلف شرکت ملی صنایع مس ایران در فرآیند ارزیابی ضمن همکاری و پاسخگویی به سوالات احتمالی ارزیابان، مدارک و مستندات لازم را به منظور ارتقای فرصت‌های بهبود و تحقق اهداف سازمانی ارائه خواهند داد.

 

شرکت ملی صنایع مس ایران موفق به کسب «گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات» شد

شرکت ملی صنایع مس ایران موفق به کسب گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISO/IEC 27001) شد.

به گزارش  بورس و بانک و به نقل از مس‌پرس، طی جلسه‌ای در تاریخ 18 اردیبهشت 1403 با حضور معاون طرح و برنامه‌ریزی راهبردی شرکت ملی صنایع مس ایران، مدیرعامل شرکت راهبران انطباق نیس و نماینده مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست‌جمهوری (سازمان فناوری اطلاعات) «گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات» به شرکت ملی صنایع مس ایران اعطا گردید.

در این جلسه دکتر ملاطاهری، معاون طرح و برنامه‌ریزی راهبردی، با تاکید بر این موضوع که شرکت ملی صنایع مس ایران در برنامه‌های خود به‌ویژه هوشمندسازی، نگاه ویژه‌ای به فناوری اطلاعات دارد، خاطرنشان ساخت: اگر این شرکت در طرح‌های توسعه، هوشمندسازی معادن و فناوری‌های وابسته به‌ویژه به لحاظ امنیت اطلاعات، خود را مجهز و به‌روز نکند، در آینده با مسائل و مشکلات بسیاری روبرو خواهد شد.

وی در پایان ضمن تشکر از شرکت راهبران انطباق نیس و مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست‌جمهوری، به ادامه همکاری‌ها تاکید نمود.

 

کسب رتبه اعتباری بلندمدت A توسط شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین

شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین موفق به اخذ “رتبه اعتباری بلند مدت A” و “رتبه اعتباری کوتاه مدت A1” شد.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی گهرزمین، چنین رتبه‌های اعتباری که از درجات عالی رتبه در بازار سرمایه کشور محسوب می شود، نقش بسزایی در تامین مالی پروژ‌ه‌های شرکت از محل ابزارهای بدهی بازار سرمایه خواهد داشت.

 

گفتنی است این رتبه‌بندی توسط شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا از شرکت‌های مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده و بر این اساس “ظرفیت ایفای تعهدات مالی” شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین در “سطح بالا” تعیین شده است.

صفحه1 از864