18 مرداد 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

اصلاح شبکه فاضلاب شهرستان خواف توسط شرکت سیمیدکو از توابع فولاد خوزستان از محل مسئولیت های اجتماعی

با توجه به انتشار مطالب اشتباه با عنوان “اصلاح شبکه فاضلاب شهرستان خواف توسط شرکت سیمیدکو از توابع فولاد خوزستان از محل مسئولیت های اجتماعی” ؛ این شرکت وظیفه خود می داند در جهت تنویر افکار عمومی موارد ذیل را به استحضار مخاطبان گرامی برساند:

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی سیمیدکو ؛ متن اطلاعیه :

 

۱. شرکت سیمیدکو واقع در شهرستان خواف استان خراسان رضوی با تولید سالیانه ۲.۵ میلیون تن کنسانتره و ۲.۵ میلیون تن گندله فولادی نقش اساسی در تامین پایدار مواد اولیه برای شرکت فولاد خوزستان ایفا می کند. (تامین بالغ بر ۵۰درصد مواد اولیه شرکت فولاد خوزستان)

۲.ادامه حیات شرکت سیمیدکو بدون تامین آب مورد نیاز عملاً غیرممکن است و این مساله استمرار تولید و اشتغال در شرکت فولاد خوزستان و کلیه شرکت های تابعه را با تهدید جدی مواجه می کند.

۳.در طرح های توسعه صنعت فولاد تامین آب مورد نیاز این صنعت از طریق تصفیه فاضلاب شهرها صورت می گیرد. با توجه به نبود منابع تامین آب در مناطق کویری و مرزی، در سال ۱۳۹۸ شرکت سیمیدکو توانست با اقدام به موقع مطالعات و طرح توجیهی لازم را تهیه نموده و پس از طی رقابت با سایر شرکت های رقیب موفق گردد برای تامین پایدار آب مورد نیاز خط تولید (در آن منطقه که از بی آبی شدید رنج می برد) از میان سایر شرکت های بزرگ فولادی کشور، طرح پروژه فاضلاب شهرستان خواف را برنده و با سرمایه گذاری از ردیف پروژه های بهره برداری و توسعه ، بودجه پروژه مذکور را تامین نماید.

۴. با توجه به بحران تولید مواد اولیه در کشور ؛ انجام این پروژه آب مورد نیاز کارخانه سیمیدکو را به مدت ۲۵ سال و در حقیقت پایداری تولید و اشتغال در شرکت فولاد خوزستان طی همین مدت را ضمانت می کند.

۵. در همین راستا فولاد خوزستان تصمیم به تامین بخشی از آب مورد نیاز خود از تصفیه  شرق اهواز  نموده و طی مدت اخیر، نشان داد که علی رغم برخورداری از اسکله اختصاصی در رودخانه کارون رویکرد اجتماعی و زیست محیطی را بر رویکرد بنگاه داری و صنعتی مقدم می داند.

۶. لازم به ذکر است این شرکت مفتخر است که طی  سال جاری و سال گذشته ، مبلغ ۱۱۶۰ میلیارد تومان در قالب ۲۲ پروژه بزرگ زیست‌محیطی سرمایه گذاری کرده که برخی از آن ها با حضور مسئولین مربوطه به مردم شریف شهرستان های اهواز و کارون تقدیم شده است.

۷. این شرکت طی سال جاری و سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تحت عنوان مسئولیت های اجتماعی به شهرستان های اهواز و‌ کارون علی الخصوص شهرهای حاشیه شرکت خدمت رسانی های گوناگون تقدیم نموده است که آن از جمله می توان به : محرومیت زدایی، مقابله با کرونا، حمایت از محرومان، حمایت از ورزش مناطق محروم، برنامه های متنوع فرهنگی ، ساخت جاده و … اشاره نمود که گزارشات تصویری و مکتوب آن ها در کانال رسمی شرکت فولاد خوزستان قابل رویت می باشد.

در حال حاضر شرکت فولاد خوزستان با هدف تامین پایدار مواد اولیه و توسعه محصولا‌ت اقدام به تملک شرکتهای معدنی و راه اندازی خطوط به روز فولادی در کشور و‌استان خوزستان کرده است که گزارشات تکمیلی به زودی به اطلاع عموم مردم شریف خوزستان خواهد رسید. 

امید آن است به لطف خداوند متعال و با حمایت بیش از پیش مسئولان مربوطه  و مردم شریف خوزستان این شرکت که در گزند مستقیم  دشمنان قسم خورده این نظام مقدس است را یاری رسانده تا با دوری از هیاهوهای سیاسی و رسانه ای بتوانیم گام های بلندتری در خدمت به اقتصاد کشور و اشتغال جوانان نخبه استان خوزستان برداریم.

بازدید رئیس مرکز ارتباطات وزارت صمت از روابط عمومی شرکت مس

صبح دیروز (چهارشنبه 12 مرداد) رئیس مرکز اداره ارتباطات وزارت صمت از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی مس ایران بازدید کرد.

به گزارش  بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مس ؛  حسین زاده قشمی رئیس مرکز ارتباطات وزارت صمت در این بازدید از نزدیک در جریان روند برنامه فعالیت ها و نحوه اطلاع رسانی و ارتباطی روابط عمومی شرکت ملی مس قرار گرفت.

وی با اشاره به ایجاد هم افزایی در میان روابط عمومی های فعال در حوزه صنعت و معدن گفت: مسئولیت های اجتماعی یکی از مقوله های حائز اهمیت است. اما طراحی الگوها و مدل های جدید برای انجام فعالیت های بیشتر و خلاقانه بسیار لازم و ضروری است.

رئیس مرکز ارتباطات وزارت صمت در ادامه گفت: برای ایجاد و تحقق روشی خلاقانه در ایفای مسئولیت های اجتماعی، لازم است تا از نهادها و سازمان هایی که در این زمینه فعالیت کرده اند دعوت کنیم تا مدل ها و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

 

وی بیان کرد: در مجموع با مطرح شدن مدل های مختلف، می توان نظر به اهمیت موضوع و توانایی های هر بخش و امور مدلی را برای انجام برنامه های رسانه ای و ارتباطی در بخش معدن و حوزه مسئولیت اجتماعی در نظر گرفت.

در جریان این بازدید محمد قراخانلو مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مس که با همراهی مسؤلان واحدهای این مدیریت همراه بود در خصوص فعالیت های رسانه ای، نشریات و اقداماتی که در راستای پیاده سازی روابط عمومی الکترونیک در سطح شرکت مس و مجتمع ها صورت گرفته است، توضیحاتی را ارائه کردند.

انتصاب سرپرست مدیریت روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان

طی مراسمی از زحمات و تلاش های غلامرضا فروغی نیا تقدیر بعمل آمد و محمد جامعی مدیر حوزه دفتر مدیرعامل با حفظ سمت به عنوان سرپرست مدیریت روابط عمومی معرفی شد.

به گزارش بورس و بانک  به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان ؛  طی حکمی از سوی امین‌ ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، محمد جامعی به سمت سرپرست مدیریت روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان منصوب شد و از زحمات و تلاش های شبانه روزی غلامرضا فروغی نیا طی دوران تصدی سمت مدیر روابط عمومی با اعطای لوح تقدیر قدردانی بعمل آمد.

مهندس ابراهیمی طی این مراسم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص "جهاد تبیین" و "ضرورت امیدآفرینی" ، نقش روابط عمومی را، یک نقش کلیدی و تاثیرگذار علی الخصوص در شرایط کنونی توصیف نمود و به همه معاونین و ارکان شرکت، حمایت و استفاده از ظرفیت های روابط عمومی را تاکید کردند. 

همچنین ایشان با قدردانی از زحمات غلامرضا فروغی نیا برای ادامه فعالیت ایشان در تصدی سمت سرپرست مدیریت شرکت کارگزاری ستاره جنوب از توابع شرکت سرمایه گذاری توسعه فولاد جنوب آرزوی موفقیت کردند.

گل های گلزار شهدای سیرجان تعویض شد

صبح امروز بمناسبت فرارسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) واحد فضای سبز گهرزمین در اقدامی خداپسندانه، گلهای گلزار شهدای سیرجان را تعویض نمود.

به گزارش بورس و بانک  و به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سنگ آهن گهرزمین؛  این اقدام با هماهنگی و همکاری اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سیرجان انجام شد.

پتروشیمی اروند با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیون یورویی توسعه می‌یابد

هدف از توسعه پتروشیمی اروند، خلق ارزش از طریق توسعه صنایع پایین دستی است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پتروشیمی اروند؛ مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به طرح توسعه ۳۰۰ هزار تنی PVC این شرکت گفت: با سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون یورویی، «اروند» به بزرگترین زنجیره پی‌وی‌سی‌ خاورمیانه تبدیل خواهد شد تا صنایع پایین دستی کشور با شتاب بیشتری توسعه یابند.

محمدرضا کریمی در دیدار با مدیران ارشد بانک ملت که در مجتمع پتروشیمی اروند برگزار شد به تشریح مطالعات طرح توسعه این شرکت پرداخت و گفت: مدت زمان پروژه توسعه واحد ۳۰۰ هزار تنی PVC پتروشیمی اروند از زمان آغاز عملیات اجرایی حدود ۳ سال پیش‌بینی می‌شود و هدف از آن در کنار توسعه صنایع پایین دستی و خلق ارزش، تبدیل شرکت پتروشیمی اروند به بزرگترین زنجیره PVC خاورمیانه است.
وی افزود: با توسعه شرکت پتروشیمی اروند، خوراک صنایع پایین دستی به صورت کامل نیز تامین خواهد شد و توسعه صنایع پایین دستی منتج به خلق ثروت، ارزآوری و ایجاد شغل پایدار در کشور خواهد شد.
مدیرعامل پتروشیمی اروند با استقبال از مشارکت بانک‌ها در طرح توسعه‌ی شرکت گفت: تامین سرمایه پروژه به دو صورت ریالی و ارزی خواهد بود و از مشارکت بانک‌ها در اجرای این پروژه ملی استقبال خواهیم کرد.
وی در پایان به نقش شرکت پتروشیمی اروند در صنایع بالادستی، میان دستی و پایین دستی پرداخت و تصریح کرد: پتروشیمی اروند به عنوان یک مادر پتروشیمی نقش بی بدیل در صنعت کشور دارد و صددرصد پی وی سی کشور یا به صورت مستقیم ( با حدود ۶۰ درصد سهم بازار) و یا با تامین خوراک برای شرکت‌های بندرامام، غدیر، هگمتانه و آبادان از سوی پتروشیمی اروند تولید می‌شود و علاوه بر تامین خوراک دو پتروشیمی کارون و خوزستان که محصولات استراتژیکی دارند، ۹۰ درصد کاستیک‌ کشور که از صنایع شوینده و فلزات تا صنایع غذایی کاربرد دارد توسط شرکت پتروشیمی اروند تامین می‌شود و ما در این مادر پتروشیمی خود را موظف می‌دانیم برای توسعه اثربخش صنعت کشور تمام تلاش خود را به کار گیریم.

رویکرد ذوب آهن، خلق فرصت های ارزشمند از دل تهدیدها ست

معاون هماهنگ‌کننده دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن دیدار و گفتگو با مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل شرکت از خط تولید این کارخانه نیز بازدید کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان ؛سیف الهی در این دیدار، ذوب آهن اصفهان را پشتیبان رزمندگان در دفاع مقدس دانست و گفت: حضور کارکنان ذوب آهن اصفهان در جنگ تحمیلی، نشان دهنده ایثار و شهادت طلبی این صنعتگران است.وی با بیان این که در دوران دفاع مقدس ،ذوب آهن اصفهان، نقشی انکارناپذیر در تامین رزمندگان آموزش دیده برای جنگ تحمیلی داشت، افزود: این شرکت در تامین تجهیزات، ادوات، خدمات فنی، مهندسی و لجستیکی برای جبهه و جنگ نیز سنگ تمام گذاشت.معاون هماهنگ‌کننده دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، تولید و توسعه محصولات استراتژیک و مورد نیاز صنایع مختلف کشور در ذوب آهن اصفهان را شایان تقدیر دانست و تأکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام و به ویژه کمیته های تخصصی آن برای رفع موانع تولید و مشکلات صنایع به ویژه صنعت فولاد برنامه و اهتمام خاصی دارند.

 مهندس رخصتی نیز در این دیدار با تشریح فرایند تولید در ذوب آهن اصفهان، گفت: این شرکت با برنامه های هدفمند و دانش محور بر بخش عمده ای از مشکلات چیره شده که طراحی و تولید بیش از دوازده محصول جدید در چند ماه اخیر برای تنوع بخشی به سبد محصولات، رکوردهای گوناگون تولیدی و اجرا و تکمیل پروژه های نوسازی و توسعه ای ذوب آهن اصفهان را باید در راستای برنامه های هدفمند و شاخص محور این شرکت ارزیابی کرد.وی با بیان این که ذوب آهن اصفهان با برخورداری از اتوماسیون مدرن و به روز، تمام فعالیت های تولیدی را بر خط و آنلاین پایش و کنترل می کند، افزود: این شرکت با دارا بودن کارگاه های پیشرفته پشتیبانی و ساخت، ۸۵ درصد از تجهیزات و قطعات مورد نیاز را بومی سازی کرده و ۱۵ درصد بقیه را نیز با حمایت از شرکت های توانمند داخلی و دانش بنیان کشور، تأمین می کند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان این که در دوران کرونا اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی در منطقه را تأمین کردیم، گفت: با برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف، میزان مصرف آب را از ۲۶ متر مکعب به ازای یک تن تولید به ۳.۴ متر مکعب کاهش دادیم.مهندس رخصتی در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه و تلاش خستگی ناپذیر را باعث خنثی سازی تحریم های ظالمانه دانست و گفت: نگرش و رویکرد مجموعه ذوب آهن اصفهان به محدودیت ها، خلق فرصت های ارزشمند از دل تهدید ها است.

وی با بیان این که حاشیه ها به عنوان موانعی بزرگ برای تولید و توسعه و آبادانی کشور، توان و رمق صنعتگران را می گیرند، تصریح کرد: در چنین شرایط سختی که صنایع برای تولید با موانع بسیاری دست و پنجه نرم می کنند انتظار داریم دولت، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر نهادهای حاکمیتی اجازه ندهند برای صنایع حاشیه سازی شود.مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، دخالت های غیر تخصصی در صنعت را باعث آسیب های جدی به تولید دانست و گفت: اکنون که ذوب آهن اصفهان، یک شرکت بورسی محسوب می شود باید نگاه دیگران به آن هم، نگاه به بخش خصوصی باشد و اجازه بدهند با اتکا به نیروهای توانمند خود و ظرفیت های بخش خصوصی، تولید و توسعه شرکت را پیش ببریم. مهندس رخصتی با بیان این که با فزایندگی تکنولوژی در عرصه رقابت، هیچ مجالی برای تعلل در پیشرفت و توسعه نداریم، تصریح کرد: باید با برنامه های دانش محور، شاخص دار و قابل پایش و صد البته با شتاب مناسب در مسیر تولید و توسعه حرکت کنیم و همچنانکه دردهه های اخیر رشد صنعت فولاد نسبت به سایر صنایع مناسب بوده است باید با دقت وموقعیت شناسی ویژه درعرصه رقابت جهانی برنده این میدان باشیم و ذوب آهن اصفهان دراین مسیر با تمام قدرت پیش می‌رود.

صفحه1 از711