08 خرداد 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

امضای تفاهمنامه آب منطقه ای با مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال و افتتاح دو طرح صنعتی با تسهیلات ۲۹۱۰ میلیارد ریال در گرمسار

به گزارش  بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن؛ دکتر علی خورسندیان مدیرعامل این بانک که در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر برای امضای یک تفاهمنامه، افتتاح دو طرح صنعتی و شعبه گرمسار این بانک به اتفاق هیات همراهی متشکل از اعضای هیات مدیره، هیات عامل و مدیران ارشد به استان سمنان سفر کرده است، اظهار داشت: بانک صنعت و معدن در تامین مالی طرح های تولیدی با رویکرد بهبود و توسعه شاخص های اقتصادی منطقه همواره پیشرو بوده و در این استان ۲۸۲ طرح صنعتی با تسهیلاتی بالغ بر ۱۱۶ هزار میلیارد ریال تامین مالی شده است.
وی افزود: طرح های یاد شده اشتغال زایی خوبی نیز در این استان به همراه داشته و برای ۵ هزار و ۴۶۴ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.
دکتر خورسندیان با اشاره به اینکه یکی از اهداف سفرهای استانی وی و مدیران ارشد بانک صنعت و معدن به استان های مختلف کشور پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری است، عنوان داشت: در استان سمنان ۱۵ طرح صنعتی از مصوبات سفر ریاست جمهوری از سوی این بانک با تسهیلاتی به مبلغ ۶ هزار و ۹۸۰  میلیارد ریال مصوب شده و در حال پرداخت می باشد.
وی اضافه کرد: در مورد تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه نیز در راستای همسویی با سیاست های کلان کشور در خصوص حمایت از بخش تولید و اشتغال کشور، عملکرد مطلوبی را در استان سمنان شاهد هستیم و در مجموع یکهزار و ۴۸۵ میلیارد ریال به صنایع مختلف از این محل تسهیلات پرداخت نموده ایم.
دکتر خورسندیان و هیات همراه به اتفاق معاون اقتصادی استاندار سمنان و فرماندار گرمسار دو طرح شرکت ذوب آهن آرمان آسیا و گچبرگ سازان کویر گرمسار که از سوی این بانک با تسهیلاتی بالغ بر ۲ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۵۰ نفر، تامین مالی شده اند را افتتاح نمود.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن در خلال مراسم افتتاح طرح های یاد شده تصریح کرد: با افتتاح طرح های صنعتی در راستای تکمیل زنجیره ارزش از خام فروشی فاصله گرفته و ارزش افزوده بیشتری ایجاد می شود و اگر بتوانیم محصولات نهایی را صادر کنیم، ارزآوری مناسبی نیز به همراه خواهد داشت و این موضوع در صنایعی مثل فولاد که کاربردهای گسترده ای در دیگر صنایع دارد، اهمیت بیشتری می یابد.
شرکت ذوب آهن آرمان آسیا، شمش های فولادی و مفتول کلاف تولید می کند و موضوع فعالیت شرکت گچبرگ سازان کویر گرمسار نیز تولید انواع صفحات گچی با روکش سلولزی، تایل های گچی با روکش PVC و سازه های گالوانیزه می باشد.
در ادامه این سفر، مدیرعامل بانک صنعت و معدن، تفاهمنامه آب منطقه ای جهت تأمین ۲۱ میلیون مترمکعب در سال آب آشامیدنی و صنعتی شهرستان های گرمسار و آرادان و شهر ایوانکی را به مبلغ بیش از یک‌هزار میلیارد ریال به امضا رساند.
وی در حاشیه امضای این تفاهمنامه تاکید کرد: این پروژه یکی از بهترین طرح هایی است که با مشارکت بانک صنعت و معدن به بهره برداری رسیده و اثرات بسیاری در توسعه اقتصادی این منطقه خواهد داشت.

سرپرست وزارت صمت : توجه به توان داخلی و اعتماد به جوانان از اقدامات شایسته پتروشیمی شازند است

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، «سیدمهدی نیازی» سرپرست وزارت صمت‌ روز جمعه 29 اردیبهشت‌ماه 1402 با حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، با حضور در غرفه شرکت پتروشیمی شازند و در دیدار با «علیرضا خلیلی‌نیا» مدیرعامل شرکت، از جزئیات عملکرد شازند در ماه ‌های اخیر مخصوصا بومی‌سازی تجهیز «توربو اکسپندر» مطلع شد.
وی خطاب به مدیرعامل پتروشیمی شازند گفت: توجه به توان داخلی و اعتماد به جوانان از اقدامات شایسته پتروشیمی شازند است و این سیاست را باید ادامه دهید.
نیازی با اشاره به اینکه در گذشته و در مقطع کوتاهی در مجتمع پتروشیمی شازند مشغول به کارآموزی بوده گفت: این مجموعه ظرفیت بالایی دارد و امیدوارم رشد تولید در اولویت اقدامات پتروشیمی شازند باشد.

سرپرست وزارت صمت همچنین در جمع خبرنگاران، در خصوص برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی، گفت: این نمایشگاه امسال با ابعاد وسیعی‌تری برگزار و با استقبال خوبی از سوی واحدهای تولید و صنعتگران روبرو شد که نشان‌دهنده آن است که تولید داخلی به لحاظ فنی و زیرساختی، آمادگی کامل را برای تامین نیازهای کشور در حوزه ‌های مختلف را دارد.
وی با بیان اینکه سیاست ما قانع بودن به بازار داخلی نبوده و صادرات را به شکل جدی دنبال می‌کنیم، افزود: معتقدیم ظرفیت ایران برای واحدهای تولیدی‌مان کوچک شده و باید گام‌ های وسیع‌تری در منطقه و بازارهای بین‌المللی برداریم. این مساله در دستور کارمان است که اقدامات خوبی صورت گرفته و باید از آنها پشتیبانی کنیم.

 

مدیرعامل پتروشیمی شازند: هر زمان به جوانان اعتماد کردیم نتیجه گرفتیم
 
مدیرعامل پتروشیمی شازند در دیدار با سرپرست وزارت صمت گفت: هر زمانی که به جوانان اعتماد کردیم نتیجه گرفتیم.
وی با اعلام جزئیات عملیات بومی‌سازی «توربو اکسپندر» افزود: سیاست ما تکیه به توان داخلی و رشد تولید است و ان شاءالله امسال رکورد تولید در شرکت را خواهیم شکست.

استقبال گسترده بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از غرفه شرکت پتروشیمی شازند

به گزارش بورس و بانک و به نقل ازروابط عمومی و اموربین الملل شرکت پتروشیمی شازند؛  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار "صنعت نفت، تولید فناورانه و مصرف بهینه" روز چهارشنبه ۲۷  اردیبهشت ماه 1402 با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.
در آیین افتتاحیه این نمایشگاه که دکتر خلیلی نیا  نیز حضور حضور داشت، جمعی از مسئولین کشوری از غرفه این شرکت بازدید بعمل آوردند.
مدیرعامل پتروشیمی شازند  در این نمایشگاه میزبان سرپرست وزارت صمت، مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی تخت جمشید و شیمی بافت و همچنین عضو هیات مدیره شرکت نفت و گاز پارسیان و مدیرعامل سابق پتروشیمی پردیس و عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس و وابسته اقتصادی سفارت بلاروس بود.
دکتر خلیلی‌نیا همچنین با شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و جعفرپور مدیرعامل شرکت ستاره خلیج فارس دیدار و گفتگو کرد.
شایان ذکر است بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور هزار و ۵۰۰ شرکت داخلی و ۲۰۰ شرکت خارجی از ۱۳ کشور جهان شامل: روسیه، چین، بلاروس، آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، هند، امارات، عمان و ترکیه به عنوان بزرگ ترین رخداد صنعتی و تجاری ایران از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر می باشد و شرکت پتروشیمی شازند نیز با حضور گستره و فعال در زمان برگزاری این نمایشگاه، پذیرای جمع کثیری از بازدیدکنندگان، تجار و فعالین حوزه پتروشیمی داخلی و خارجی خواهد بود.
بسیاری از علاقمندان به صنایع پتروشیمی نیز با حضور در غرفه پتروشیمی شازند از جزئیات فعالیت ‌ها و همچنین سیاست‌ های شرکت پتروشیمی شازند آگاه شدند.
استقبال از غرفه پتروشیمی شازند نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه گزارش شده است.

به مناسبت گرامی داشت روز جهانی کار و کارگر برگزار شد

مهندس صانعی: رشد و شکوفایی کشور در حوزه های مختلف مرهون تلاش بی دریغ جامعه شریف کارگری است.

به گزارش بورس و بانکو  به نقل از روابط عمومی پتروشیمی نوری، آئین تجلیل از تلاشگران نمونه مجتمع پتروشیمی نوری، روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار شد. در ابتدای مراسم، مهندس صانعی مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری، ضمن گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر از تلاش شبانه روزی و بی وقفه تلاشگران گرانقدر مجتمع قدر دانی کرد. ایشان با بر شمردن برخی از دستاوردها و موفقیت های شرکت در سال گذشته، نقش نیروی کارگری را در کسب این افتخارات بسیار پر رنگ و تاثیر گذار دانست. مدیرعامل پتروشیمی نوری: رشد و شکوفایی کشور در حوزه های مختلف را مرهون تلاش بی دریغ جامعه شریف کارگری عنوان کرد و افزود: همه ما به بودن در کنار شما عزیزان افتخار می کنیم و بدون شک اثر مثبت این عملکرد صادقانه و پشتکار و تلاش متعهدانه، هم در رویکرد شرکت و هم در زندگی شخصی به شما باز خواهد گشت. شایان ذکر است در پایان مراسم با حضور مدیرعامل، مدیر ارشد مجتمع و روسای واحدهای مختلف شرکت، از تلاشگران نمونه مجتمع در سال ۱۴۰۱ با اهداء لوح یادبود تجلیل بعمل آمد.

 

jashnkargar 09
jashnkargar 06

 

شرکت ملی مس در حوزه اکتشافات و صنایع پایین دستی برنامه‌های خوبی دارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه اکتشافات و صنایع پایین دستی برنامه‌های خوبی در دست اجرا دارد، ابراز امیدواری کرد این برنامه‌ها هر چه زودتر وارد فاز عملیاتی شود.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از مس پرس، دکتر محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه «همایش آشنایی با ابزارهای تامین مالی» که در اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار مس پرس، اظهار داشت: شرکت مس برنامه‌های خوبی را برای افزایش تولید در دست اجرا قرار داده است. در حوزه اکتشافات، بهره‌برداری و صنایع پایین دستی برنامه‌های خوبی ارائه شده و امیدوارم هر چه زودتر وارد فاز عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه صنعت مس کشور از پتانسیل بالایی برخوردار است، افزود: از حیث ذخایر مس جزو ۵ کشور برتر دنیا قرار داریم؛ برآورد ذخایر مس ایران ۱۹ میلیارد تن است و این در حالی است که در زمینه تولید رتبه ۲۰ دنیا را دارا هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در گذشته روش و مسیر حرکت در تولید مس سنتی بوده است، تصریح کرد: به امید خدا با به‌کارگیری روش‌های جدید، دکتر رستمی مدیرعامل شرکت ملی مس بتواند حرکت رو به جلو این صنعت را سرعت بخشیده و بیش از گذشته شاهد موفقیت‌های چشمگیری در این صنعت مهم باشیم.

بدست آوردن ۶۱ رکورد در فولاد مبارکه بسیار مهم و بیانگر تلاش مستمر مدیریت و کارکنان این شرکت است

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در خصوص تولید ۱۰ میلیون و ۲۴۴ هزار تنی فولاد مبارکه و سهم ۳۴ درصدی این بنگاه بزرگ اقتصادی در تولید فولاد کشور گفت: این اعداد بزرگی است و با این روند می‌توانیم به صادرات و بدست آوردن درآمد قابل توجه ارزی امیدوار باشیم.

 به گزارش بورس و بانک و به نقل از جهان فولاد، به‌تازگی محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل فولاد مبارکه از بدست آوردن ۶۱ رکورد در سال ۱۴۰۱ خبرداد و اظهار داشت: اگرچه در حال حاضر تولید در صنعت کشور به طور میانگین با ۶۰ درصد ظرفیت و در برخی صنایع با ۳۰ درصد در حال انجام است، اما خوشبختانه شاهد این هستیم که فولاد مبارکه با صددرصد ظرفیت خود مشغول فعالیت است.

طیب‌نیا با اعلام اینکه تولید گروه فولاد مبارکه ۱۰ میلیون و ۲۴۴ هزار تن است گفت: این گروه سهم ۳۴ درصدی از تولید فولاد کشور را برعهده دارد. با درنظرگرفتن نقش تأثیرگذار فولاد مبارکه و دستاوردهای آن، این شرکت را می‌توان به عنوان الگوی ملی بنگاه‌داری معرفی کرد.

در این رابطه عبدالناصر درخشان، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروزه فولاد مبارکه به یک برند تبدیل شده است؛ گفت: فولاد مبارکه نه تنها در ایران بلکه در جهان شناخته شده است.

درخشان با اشاره به اینکه محصولات فولاد مبارکه در داخل از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است، بیان کرد: فولاد مبارکه نه تنها در تنوع تولید بلکه در کیفیت تولیدات نیز جایگاه قابل توجهی دارد.

فولاد مبارکه در آستانه تبدیل‌شدن به الگوی ملّی

وی با اعلام اینکه فولاد مبارکه در بین فولادسازی‌های جهان شناخته شده است؛ خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در بین برندهای جهانی شناخته شده و به جرات می‌توان ادعا کرد که محصولات فولاد مبارکه قدرت رقابت با مشابه خارجی را دارد.

نماینده ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فولاد مبارکه نقش قابل توجهی در خودکفایی و مبارزه با تحریم‌ها دارد گفت: فولاد مبارکه یک تولید و اشتغال پایدار است و سهم قابل توجهی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد.

وی در خصوص بدست آوردن ۶۱ رکورد در یک سال اظهار داشت: این عدد بیانگر تلاش مستمر مدیریت و کارکنان است و مشخص می‌شود که تولید در قالب برنامه هدفگذاری شده و فولاد مبارکه به هدفگذاری و برنامه ترسیم شده دست یافته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وقتی یک بنگاه اقتصادی بدین اندازه توانمند ظاهر می‌شود، باید موانع و مشکلات از پیش پای آن برداشته شود؛ افزود: قطع برق و گاز صنایع به ویژه فولادسازی ها، تجربه تلخی است که همه ساله شاهد آن هستیم واین مشکل می‌تواند صنایع بزرگی همچون فولاد مبارکه را با چالش رو به رو کند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه تابستان دیگری قرار داریم گفت: متاسفانه نگران این هستیم که بار دیگر برق فولاد سازی‌ها قطع شود.

درخشان با اشاره به نامگذاری سال بیان داشت: برای سال جاری مهار تورم و رشد تولید در نظر گرفته شده که هر با یکدیگر منطبق هستند، یعنی از می‌خواهیم تورم را مهار کنیم، باید رشد تولید اتفاق بیفتد تا در نتیجه رشد تولید، قیمت‌ها پایین بیاید و مهار تورم اتفاق بیفتد.

وی از بحران گسترده برای صنایع خبر داد و افزود: از کارگاه‌های کوچک تا کارخانه‌های بزرگ با مشکل رو به رو هستند، بنابر این باید مراقب باشیم که مشکلات باعث بحران برای صنایع نشود.

صفحه1 از805