09 بهمن 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

تاکید استاندار برتوسعه شعب بانک مهر ایران و افزایش سطح خدمات

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران ؛ از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سیدعلی احمدزاده در این دیدار از مهرداد آرمین مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان خواست تا در شهرهایی که فاقد شعبه این بانک هستند، نسبت به استقرار شعب اقدام کند و سطح ارائه خدمات به مردم را بالا ببرد.

استاندار با بیان اینکه، پرداخت تسهیلات با بهره چهار درصد در این بانک در بخش های ازدواج جوانان، طرح زوج های نابارور، تسهیلات کرونایی، درمان، بیمه حوادث روستایی، سفرهای زیارتی و اشتغال روستایی حرکتی ارزشمند است، گفت: باید موضوعات متنوع تر شود و به آنها اهتمام جدی داشت.

احمدزاده با بیان اینکه، برخی از هزینه ها برای مردم سنگین بوده و خارج از توان آنهاست، تاکید کرد: در ارائه خدمات پیشگام باشید و تنوع این خدمات بیشتر و گسترده تر شود و تداوم یابد.

وی با اشاره به اینکه، سقف ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال با بهره چهار درصد خیلی موثر است، ابراز داشت: انتظار داریم بخشی از منابع این بانک به مناطق دور افتاده و محروم برود و بدون هدر رفت، برای اشتغال، سرمایه گذاری و درآمد در طرح های کوچک و خانگی هزینه شود.

بیشتر بخوانید:
  • علاقمند به ارتقاء جایگاه مدیریتی زنان هستم/امور بانوان کدام زن توانمند را معرفی کرده است
  • جشن‌های دهه فجر با محوریت مردم برگزار شود

استاندار خاطرنشان کرد: در شهرستان ها با فرمانداران جلسه برگزار شود و با هماهنگی منابع به سمت طرح های اشتغال زا هدایت شود.

احمدزاده، توجه به اشتغال روستاها به خصوص مناطق دور افتاده از جمله زیلایی، دیشموک، چاروسا، سیلاب کلوار و به بخش هایی از دیگر مناطق استان تاکید کرد و افزود: تلاش برای فقرزدایی، محرومیت زدایی و توانمندسازی این مناطق به اراده و روحیه جهادی نیازمند است. 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه، نوع نگاه این بانک ارزشی و حمایتی است، تصریح کرد: هرجایی که لازم باشد شما را حمایت و پشتبانی خواهم کرد و برای تقویت این بانک به لحاظ منابع، توسعه و استقرار شعب در مناطق مختلف در مرکز کشور پیگیر خواهم بود.

اقدامات توسعه ای بانک رفاه در حوزه های مختلف شایسته قدردانی است

 مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: اقدامات توسعه ای بانک رفاه کارگران در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه مسئولیت های اجتماعی و ارائه خدمات و پرداخت تسهیلات به اقشار آسیب پذیر به ویژه بازنشستگان محترم جای تقدیر و تشکر دارد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران ؛ دکتر میرهاشم موسوی با بیان این مطلب در سومین نشست هم اندیشی – آموزشی مدیران صف و ستاد بانک رفاه کارگران در سال 1400 افزود: بنگاه های اقتصادی نباید مسائل را صرفاً از جنبه مادی نگاه کنند و ضرورت دارد که جنبه اجتماعی مسائل را نیز مورد توجه داشته باشند و در حوزه مسئولیت های اجتماعی بتوانند به ایفای نقش مؤثر بپردازند، امری که به نحو احسن در بانک رفاه کارگران در سال های اخیر اجرایی شده است.

وی در ادامه افزود: همه ما نسبت به مسائلی که در اجتماع اتفاق می افتد وظایفی داریم و نباید بی تفاوت از کنار آنها بگذریم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر ضرورت توسعه روحیه عدالت محور تاکید کرد و گفت: اقدامات بانک رفاه در این حوزه نیز به صورت شایسته ای در حال انجام است. از جمله اقدامات این بانک در این حوزه می توان به پرداخت بیش از 500 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد.

به گفته ایشان در اعطای این تسهیلات که به صورت غیر حضوری نیز پرداخت شده است، گام بسیار بلندی توسط این بانک در زمینه عدالت محوری برداشته شده است.

دکتر موسوی ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی نیز توسط بانک رفاه در زمینه اعطای تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی انجام شده است که باید بیش از پیش توسعه پیدا کند.

وی افزود: آرمان نظام مقدس جمهوری اسلامی « عدالت محوری» است و این گونه اقدامات به ما کمک می کند تا در راستای این آرمان گام برداریم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران اشاره کرد و گفت: اگرچه سرمایه بانک به حدود 20 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و کفایت سرمایه بانک را به نحو مؤثری ارتقاء بخشیده است اما درصدد هستیم که سرمایه به 40 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

دکتر میرهاشم موسوی افزود: درخواست افزایش سرمایه مجدد بانک رفاه را به هیأت مدیره سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده ایم و با تصویب آن اقدامات اجرایی در این زمینه آغاز خواهد شد.

دکتر میرهاشم موسوی توسعه همکاری های بین بانک رفاه کارگران و شرکت شستا اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تفاهم نامه ای که در روزهای اخیر بین این شرکت و بانک رفاه امضا شد، شاهد توسعه همکاری های متقابل باشیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: حجم پولی که در هلدینگ و شرکت های زیر مجموعه شستا جریان دارد بسیار بالا است و باید تبادلات مالی این شرکت ها از طریق بانک رفاه انجام شود.

وی اظهار داشت: ضرورت دارد تا تمام شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعاملات خود را با بانک رفاه بیش از پیش توسعه دهند و از ظرفیت های مناسب این بانک در تبادلات مالی خود بهره ببرند.

دکتر میرهاشم موسوی تصریح کرد: اگرچه اقدامات بسیار قابل توجهی در سازمان تأمین اجتماعی و بانک رفاه در زمینه توسعه خدمات الکترونیک انجام شده است، اما همچنان باید اقدامات در این حوزه را بیش از پیش توسعه دهیم.
وی افزود : در این راستا ما در سازمان تأمین اجتماعی شعار « تأمین اجتماعی هوشمند» را برگزیده ایم و به دنبال این هستیم تا در ارائه خدمات مربوطه، مداخلات انسانی را به حداقل برسانیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: توسعه خدمات فناورانه و دیجیتال در بانک رفاه کارگران نیز باید تا حدی توسعه پیدا کند که دیگر چیزی به نامه شعبه بانک وجود نداشته باشد.

وی در ادامه به مقوله اعتماد بخشی به مشتریان و امانت داری اشاره کرد و با بیان اینکه بخش مهمی از مشتریان بانک رفاه بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی هستند، تصریح کرد: این قشر عزیز و ارجمند ولی‌نعمت بانک رفاه و صاحب اصلی آن هستند و اقدامات در زمینه اعتماد بخشی به آنان باید در رأس اقدامات بانک قرار داشته باشد.

وی افزود: هرچه در ارائه خدمات به مشتریان به ویژه بازنشستگان بر مبنای شفافیت عمل کنیم می توانیم دستاوردهای مناسب تری را به دست آوریم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به ضرورت ارتقاء سلامت و ثبات در بنگاه های اقتصادی اشاره کرد و گفت: در بانک رفاه کارگران نیز هر چه سلامت و ثبات ارتقاء پیدا کند آثار مثبت اقتصادی و اجتماعی بیشتری به همراه خواهد داشت. وی همچنین به کاهش فاصله صف و ستاد در همه مجموعه های تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی پرداخت و خاطر نشان ساخت: علت بسیاری از شکست های مدیریتی زیاد بودن این فاصله است و تا حد امکان باید فاصله صف و ستاد را کاهش دهیم.

دکتر میرهاشم موسوی در ادامه با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن ایام الله دهه فجر، دستاوردهای سازمان در حوزه ارائه خدمات به مشتریان را برشمرد و افزود: در چهار دهه از عمر انقلاب اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده است که باید این موفقیت ها و دستاوردها را به نحو مطلوبی به مردم اطلاع رسانی کنیم.

وی افزود: علاوه بر افزایش تعداد افراد تحت پوشش بیمه های تأمین اجتماعی از 20 درصد به 70 درصد، تعداد بیمارستان های ملکی از 18 بیمارستان به 80 بیمارستان گسترش یافته است که در آن خدمات مناسبی به هموطنان ارائه می شود .

وی در پایان تصریح کرد: توفیقات جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف از جمله در حوزه تأمین اجتماعی در حالی حاصل شده است که کشور در این سال ها درگیر جنگ تحمیلی، تحریم، کودتا و دشمنی های بسیاری از جانب کشورهای سلطه گر بوده است.

در ابتدای این نشست، دکتر للـه گانی با ارائه گزارشی از عملکرد بانک بیان داشتند: تعامل و همکاری های مناسبی بین بانک و تأمین اجتماعی وجود دارد که این همکاری ها، دستاوردهای خوب و درخشانی به وجود آورده است.

مدیرعامل افزود: باوجود شرایط سخت کرونا، بانک رفاه در بسیاری از بیمارستان های کشور حضور داشته و در راه خدمت رسانی به مردم حتی یک روز هم کار خود را تعطیل نکرد و با تلاش و همت مضاعف همکاران، اهداف بانک نیز محقق شده است. در این همایش نیز، برنامه های سال آینده، چالش ها و فرصت ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد تا بتوانیم با توان بیشتر خدمت رسانی به مشتریان را ادامه دهیم.

دکتر للـه گانی با تقدیر از حمایت مسئولان سازمان تأمین اجتماعی از بانک گفت: به تازگی شاهد افزایش سرمایه بانک بودیم که اگر حمایت و پشتیبانی مدیرعامل محترم سازمان تأمین اجتماعی و مدیران عالی این سازمان نبود این کار بزرگ و فرخنده انجام نمی شد.

دکتر للـه گانی گفت: بانک رفاه در حوزه شفاف سازی رتبه اول شبکه بانکی را کسب کرده است و با طراحی سامانه شفافیت، تمامی فعالیت های بانک کاملاً شفاف سازی می شود و در اختیار مردم قرار می گیرد.

مدیرعامل افزود: کسب رتبه اول در پاسخ گویی به درخواست و شکایات مردم در شبکه بانکی از دیگر افتخارات بانک رفاه است. تلاش می کنیم مدت زمان پاسخ گویی که امسال 9 روز است در سال آینده به 5 روز کاهش دهیم.

دکتر للـه گانی ادامه داد: در راستای تحقق دستورات ریاست جمهوری، بخشنامه پرداخت تسهیلات زیر 100 میلیون تومان به مشتریان بدون نیاز به ضامن بخشنامه ها و به واحدهای اجرایی بانک ابلاغ شد.

مدیرعامل در پایان تأکید کرد: مجموعه بانک همواره خدمت رسانی به سازمان بزرگ تأمین اجتماعی، شرکت های زیر مجموعه و بازنشستگان و مستمری بگیران و تمامی آحاد جامعه را افتخار می دانند و از این به بعد نیز با افزایش سرمایه، خدمات دهی به ذی نفعان و مشتریان به شکل مطلوب تر ادامه خواهد داشت.

رئیس کل بانک مرکزی: نگاه اقتصادی کشور باید صادرات محور باشد

چهارمین کارگروه مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی به منظور هماهنگی سیاست‌های ارزی و تجاری کشور و هدایت ارز حاصل از صادرات به سمت چرخه تجاری و تولیدی کشور تشکیل شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ؛ علی صالح آبادی در این جلسه با اشاره به اهمیت نگاه صادرات محور در حوزه اقتصادی کشور تصریح کرد: نگاه ارزآوری و صادرات محور یک نگاه مترقی در اقتصاد است و کشورهایی در اقتصاد دنیا موفق بوده اند که بر ارزآوری از محل صادرات تکیه کرده اند. در این راستا وزارتخانه ها و سازمان ها باید در جهت سیاست ها و برنامه هایی گام برداند که منجر به ورود ارز به کشور شود. 

رئیس کل بانک مرکزی همچنین با اظهار امیدواری در خصوص افزایش درآمدهای ارزی در سال آتی افزود: حمایت از تولید داخل و سرمایه گذاری در زیرساخت های اقتصادی کشور باید در دستور کار قرار گیرد و از هدررفت منابع ارزی برای واردات کالاهای غیرضرور و لوکس جلوگیری شود. 

صالح آبادی با اشاره به شروع اجرایی شدن فرآیند تامین مالی زنجیره تولید در شبکه بانکی اظهار داشت: در تامین مالی واحدهای تولیدی و صنعتی از ظرفیت های این طرح و همچنین اوراق گام با هماهنگی وزارت صمت استفاده می کنیم تا بتوانیم بیشترین بهره وری را از منابع پولی کشور داشته باشیم. 

فاطمی امین؛ وزیر صنعت ، معدن و تجارت نیز در این جلسه بر هماهنگی و کارایی سیاست های ارزی و تجاری تاکید کرد و افزود: با هماهنگی دستگاه های مرتبط رویه های مربوط به صادرات غیر نفتی و تشویق به هدایت ارزهای حاصل از صادرات به چرخه تجاری و تولیدی کشور و همچنین تامین مالی زنجیره تولید تسهیل خواهد شد. 

تامین مالی واحدهای تولید ی و صنعتی، برنامه ریزی تامین ارز کالاهای وارداتی با توجه به درآمدهای ارزی کشور در سال 1401، اصلاح فرآیندهای تجاری به منظور تسهیل رویه‌های مربوطه و همچنین برنامه اقدام واردات از طریق رمز دارایی ها از موضوعات مورد بحث در چهارمین جلسه کارگروه مشترک بانک مرکزی و وزارت صمت بود.

ابلاغ دستورالعمل جدید واحدهای بانک ملی ایران برای مقابله با موج ششم کرونا

به گزارش بورس و بانک و نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران ؛ این دبیرخانه تاکید کرد با توجه به افزایش آمار بیماران سرپایی و بستری ناشی از سویه جدید اُمیکرون بر اثر عادی انگاری و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید تدابیر لازم برای جلوگیری از همه گیری این سویه جدید که دارای سرعت شیوع بالایی است، در کلیه واحدهای بانک در سراسر کشور اتخاذ شود.
بر این اساس استفاده از ماسک برای همکاران همه واحدهای بانک الزامی است و ضمن رعایت اصل تکریم ارباب رجوع، از ارائه خدمت به مراجعان بدون ماسک اجتناب خواهد شد.
همچنین توجه ویژه به واکسیناسیون همکاران و خانواده ایشان، ممنوعیت حضور کارمندان بدون دریافت حداقل یک دوز واکسن، کمک به گردش هوا در محیط و تهویه مناسب از طریق نصب هواکش های قوی یا باز گذاشتن پنجره ها، به حداقل رساندن جلسات حضوری کاری در واحدها و استفاده حداکثری از امکانات نرم افزاری بانک درخصوص برگزاری غیرحضوری جلسات، عدم تبادل وجه نقد در شعب تا حد امکان و استفاده از اپلیکیشن های بانکداری الکترونیک و خدمات غیرحضوری، جداسازی فضای سالن مشتریان از باجه های بانکی و بهره گیری از شیشه های حائل استاندارد به ارتفاع 80/1سانتی متر (با احتساب ارتفاع باجه و گیشه) به عنوان جایگزین نایلون نصب شده کنونی در شعب از جمله دیگر الزامات است.
در این ابلاغ همچنین بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی (2متر)، استفاده مستمر از مواد ضدعفونی کننده، استفاده از سیستم نوبت دهی پدالی برای مشتریان ، استفاده از آبدارخانه به صورت محدود و بدون تجمع با رعایت دستور العمل های بهداشتی ، نظارت کامل مدیران بر رعایت موارد فوق الذکر و توجه دائمی به سلامت کارکنان تاکید شده است.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران: آماده توسعه همکاری‌های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم

مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: آماده‌ایم همکاری‌های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران را بیش از پیش توسعه دهیم.

 به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران،  اسماعیل للـه‌گانی با بیان این مطلب در نشست مشترک با پازوکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: آماده‌ایم تا در حوزه‌های مختلف همیار مطمئنی برای دانشگاه علوم پزشکی ایران در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای باشیم.

وی با بیان اینکه، حوزه سلامت در اولویت اقدامات حمایتی بانک رفاه کارگران قرار دارد، افزود: حمایت از حوزه سلامت رویکرد اساسی بانک رفاه از گذشته تاکنون بوده است و این رویکرد پیش از همه‌گیری کرونا نیز وجود داشته است.
للـه‌گانی با بیان اینکه “مدل حمایت بانک رفاه از حوزه سلامت متفاوت و بی‌نظیر است”، از ارائه خدمات حمایتی در قالب مسئولیت‌های اجتماعی به عنوان یکی از مهم‌ترین این تفاوت‌ها نام برد و گفت: سعی کرده‌ایم اقدامات بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی را به سمت بخش سلامت سوق دهیم و این مهم در تمامی شرکت‌ها و هلدینگ‎ های تابعه بانک نیز اجرایی شده و در حال اجرا است.

به گفته وی، اهداء کمک‌های بلاعوض به دانشگاه‌های علوم پزشکی، مشارکت در ساخت خوابگاه‌های دانشجویی، خرید آمبولانس برای تعدادی از بیمارستان‌ها، پرداخت تسهیلات به کادر درمان کشور، خرید اوراق اراد برای تامین مالی سازمان بیمه سلامت، مشارکت در تجهیز تعداد زیادی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور، ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق محروم و … برخی از اقدامات حمایتی سال‌های اخیر بانک رفاه کارگران در حوزه سلامت بوده است که در قالب مسئولیت‌های اجتماعی اجرایی شده است.

للـه‌گانی در پایان به برخی از اقدامات حمایتی بانک رفاه کارگران در زمینه ساخت بیمارستان در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یکی از مجهزترین بیمارستان‌های کشور با حمایت مالی بانک رفاه در شهرستان زاهدان در حال ساخت است. همچنین بیمارستان‌ ۱۰۰۰ تختخوابی شهدای تجریش با حمایت ۳۰۰ میلیارد تومانی، بیمارستان بندرعباس با حمایت ۲۰۰ میلیارد تومانی، بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد با حمایت ۳۰ میلیارد تومانی و… از دیگر بیمارستان‌های هستند که با مشارکت مالی بانک رفاه کارگران در حال ساخت هستند.

پازوکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این نشست گفت: بانک رفاه کارگران از گذشته تاکنون، همواره پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی ایران در پیشبرد امور بوده است و قدردان این حمایت‌های بانک هستیم.
وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران آمادگی دارد تا همکاری‌های متقابل با بانک رفاه کارگران را بیش از پیش توسعه دهد.
پازوکی با بیان اینکه، توسعه همکاری‌های متقابل دانشگاه علوم پزشکی ایران و بانک رفاه کارگران، بهره‌وری ارائه خدمات سلامت را ارتقاء خواهد بخشید، خاطرنشان ساخت: در نهایت مردم شریف ایران اسلامی هستند که از منافع توسعه این همکاری‌ها، بهره‌مند خواهند شد.

دهمین مرحله توزیع کمک‌های مومنانه کارکنان بانک ملی ایران

دهمین مرحله توزیع کمک‌های مومنانه کارکنان بانک ملی ایران انجام شد.

 به گزارش بورس و بانک و  به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران ؛ جمعی از کارکنان معاونت امور ارزی و بین الملل و ادارات تابعه آن، کمک های مومنانه خود را در قالب بسته های حمایتی به نیازمندان اهدا کردند.

این کمک ها شامل ۱۴۵ بسته حمایتی هر کدام به ارزش نه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و ۳۰  فقره کارت هدیه هر کدام به ارزش دو میلیون ریال است و حوزه مقاومت بسیج بانک ملی ایران ساماندهی و توزیع تعدادی از این بسته ها را برعهده گرفته است.

صفحه1 از536