03 ارديبهشت 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

ارائه خدمات مالی، پولی و سرمایه گذاری برای توسعه پایدار کیفیت زندگی شهری

معاون امور شهرداری های بانک شهر گفت: ارائه خدمات مالی ، پولی و سرمایه گذاری برای توسعه پایدار کیفیت زندگی جامعه شهری یکی از ماموریت های مهم این بانک در سال جدید است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل ازروابط عمومی بانک شهر،محسن رنجبر با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "جهش تولید با مشارکت مردم" افزود: بانک شهر در تلاش است این شعار را در کوتاه ترین زمان ممکن عملیاتی کرده و نقش شهروندان در توسعه شهری را پررنگ تر از گذشته کند.

 وی تصریح کرد: زیرساخت های تحقق شعار سال 1403 در سال گذشته در بانک شهر فراهم شده و این مهم به ما کمک می کند، اهداف این شعار را به خوبی پیش ببریم.

رنجبر ادامه داد: در سال گذشته مدیریت ارشد بانک شهر با ایجاد معاونت امور شهرداری ها و سپس مشارکت در گام اول اجرائی کردن نهضت تامین مالی شهر نشان داد که می خواهد با استفاده از ظرفیت های علمی و عملیاتی موجود در شهرها و نهادهای اقتصادی ، دولت و البته به صورت ویژه مردم، گام های محکمی را در ایجاد یک نهاد متعامل، پشتیبان و پیشران اقدامات عمرانی ، خدماتی و توسعه ای در رشد و توسعه شهرها برای افزایش کیفیت زندگی مردم بردارد.

رنجبر خاطرنشان ساخت: مجمع کلانشهر های کشور، سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک شهر، با همکاری دانشگاههای کشور و البته شهرداری ها و توسعه دهندگان حرفه ای شهر ها خواهند توانست در سال 1403 با هم افزائی برنامه ریزی شده و درست به طور فوق العاده موثر در عملیاتی سازی شعار سال اقدام کنند.

معاون امور شهرداری های بانک شهر در پایان گفت: طی ماه های آینده نیز با تمرکز بر تعامل سازنده با شهرداری ها و ایجاد شبکه توسعه دهندگان حرفه ای در شهرها به دنبال بستر سازی عملیاتی کردن مشارکت مردم (توسعه دهندگان حرفه ای) در رشد و توسعه زیر ساخت های شهری و نگهداری بهینه و بهره ور شهرها توسط خود مردم خواهیم بود.

 

انتصاب سرپرست معاونت توسعه سرمایه‌ انسانی و پشتیبایی بانک توسعه صادرات

مدیر عامل بانک در حاشیه همایش سراسری مدیران ، محمد رضایی را با اعطای حکمی به عنوان "سرپرست معاونت توسعه سرمایه انسانی و پشتیبانی بانک" معرفی کرد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل، با بازنگری و اصلاح نمودار سازمانی ، پست معاونت مذکور در این نمودار ایجاد شده و در زیر مجموعه آن. مدیریت امور پشتیبانی و ادارات کل سرمایه انسانی، آموزش و توسعه مهارت ها و رفاه قرار دارد . . ..... همچنین در زیر مجموعه مدیریت امور پشتیبانی دو اداره با نام های اداره کل تدارکات اداره کل خدمات مهندسی پیش بینی شده است

یادآور می شود، محمد رضایی پیش از این، به عنوان مشاور مدیر عامل در امور سرمایه انسانی در بانک فعالیت داشت و وی بالغ بر ۲۸ سال سابقه فعالیت در حوزه سرمایه انسانی در بانک ملی و دبیر کمیسیون ادارات سرمایه انسانی شورای هماهنگی بانک ها را در کارنامه خود دارد

 

پرداخت 55 هزار میلیارد ریال تسهیلات غیرحضوری ازطریق سامانه «آسان» بانک کشاورزی

با گذشت تنها 8 ماه از آغاز فعالیت سامانه جدید تسهیلات غیرحضوری بانک کشاورزی با نام «آسان» بالغ بر 43 هزار فقره تسهیلات به مبلغ 55 هزار میلیارد ریال از طریق این سامانه پرداخت شده است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، کلیه مراحل دریافت تسهیلات شامل ثبت درخواست، ارائه تضامین، بارگذاری مدارک، اعتبار سنجی و تایید و پرداخت نهایی از طریق سامانه «آسان» بانک کشاورزی و به صورت غیرحضوری قابل انجام است.

شایان ذکر است در مرحله اول راه اندازی سامانه «آسان»، امکان پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری توسط این سامانه میسر شد و درحال حاضر پرداخت سایر تسهیلات نیز توسط سامانه «آسان» امکانپذیر شده است.

بر اساس این گزارش، محاسبه میانگین حساب، بررسی مجوزها، استعلام های آنلاین از سامانه سمات، ثبت احوال، ثبت اسناد، سپاد و ... مراحل معرفی ضامن و تکمیل مدارک ضامن، مدیریت اسناد وبارگذاری مدارک، امکان مکاتبه و تبادل پیغام متنی با شعبه و قابلیت اتصال به همراه بانک کشاورزی، از جمله امکانات سامانه آسان بانک کشاورزی در فاز نخست اجرای آن است و به زودی امکانات جدیدی از جمله ثبت امضای دیجیتال، ثبت وثیقه، استفاده از امکانات چک و سفته و ... نیز به سامانه «آسان» افزوده می شود.

 

انتصابات در بانک ایران زمین

به منظور چابکسازی و ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان، انتصابات مدیران و معاونین استانی بانک ایران زمین، انجام شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین ؛طی احکامی از سوی مدیریت ارشد بانک ایران زمین، رضا پیشاهنگ به عنوان مدیر منطقه استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، محمدرسول خوشنام به سمت مدیر منطقه غرب تهران و البرز، بهزاد ترویجی به عنوان سرپرست مدیریت منطقه استان های گیلان، قزوین و زنجان و مجتبی قناعتیان به سمت سرپرست مدیریت منطقه شرق تهران این بانک منصوب شدند.

لازم به ذکر است همچنین فرشاد جعفرنژاد به عنوان معاون مالی اداری مدیریت منطقه استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل، کوروش کیانی گیلان به سمت معاون مدیریت منطقه استان های کرمانشاه، کردستان، ایلام و همدان و قاسم محمد زمان به عنوان معاون مالی اداری مدیریت منطقه استان های اصفهان، قم، مرکزی، چهارمحال و بختیاری بانک ایران زمین منصوب شدند.

گفتنی است ایجاد انگیزه و افزایش مسئولیت پذیری در بین همکاران و سرمایه انسانی جوان در این بانک و ارائه سرویس های مطلوب به مشتریان از اهداف این انتصابات بوده است.

 

علیرضا قیطاسی تأکید کرد: اهتمام بانک دی به پرداخت تسهیالت خرد و ارتقای کیفیت خدمات به جامعه ایثارگری

سرپرست بانک دی بر تعهد کامل این بانک برای پرداخت تسهیلات خرد و تکلیفی و ارتقای کیفیت خدمات به جامعه ایثارگری در سال ۱۴۰۳ تاکید کرد.

به گزارش بورس و بانک وبه نقل از روابط عمومی بانک دی، علیرضا قیطاسی در نخستین نشست ستاد همت در سال جاری با اشاره به اثربخشی طرح همت و رشد مناسب منابع بانک طی سال گذشته گفت: جذب منابع ارزان قیمت و اعطای تسهیلات خرد اولویت استراتژیک بانک در سال جاری است که این هدف منوط به حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید از طریق ارائه خدمات مطلوب و مشتری مداری است.
وی با تاکید بر دستاوردهای بانک طی دو سال گذشته در حوزه های گوناگون گفت: انضباط مالی ایجاد شده در بانک و شرکت های زیرمجموعه گروه مالی، انتشار به موقع صورت های مالی، برگزاری مجامع، اراده جدی در واگذاری املاک مازاد، کاهش مطلوب NPL و … حاکی از جهت گیری صحیح بانک در مسیر اهداف کلان است.
وی در پایان تأکید کرد: امیدوارم در سال جاری با پیاده سازی مدل جدید بهره وری در بانک و مدنظر قرار دادن عملکرد افراد در بهروه وری واحدها، شاهد پویایی در تحقق برنامه های عملیاتی و اهداف ترسیم شده باشیم.
در این جلسه که با حضور جمعی از معاونان و مدیران ارشد بانک برگزار شد، گزارشی از عملکرد شعب در جریان اجرای طرح همت ارائه و راهکارهای تقویت آن بررسی شد.

 

رسالت اصلی بانک توسعه صادرات تسهیل‌گری در واردات و صادرات است

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  اداره کل روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، مدیرعامل بانک با بیان این مطلب در نشست مشترک با تجار و بازرگانان استان خراسان‌رضوی گفت: مزیت رقابتی بانک توسعه صادرات چابک بودن فرایندهای لازم برای بررسی و صدور مصوبات اعتباری است.
دکتر افشین خانی در این جلسه با تشریح خدمات و تسهیلات ویژه بانک، از طرح الماسان به عنوان مجموعه خدماتی نام برد که مشتریان و شرکت‌های بزرگ می‌توانند برای پیشبرد فعالیت‌های خود از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از آمارها و شاخص‌های عملکردی در سال گذشته، از سرعت در اعطای ضمانت‌نامه‌های بانکی به عنوان یکی دیگر از مزایای رقابتی بانک نام برد و اضافه کرد، هدف اصلی بانک تسهیل در امر صادرات است و در این راستا بانک توسعه صادرات ایران بر اساس مقررات، بر اساس بسته سیاست‌های اعتباری خود تا چند برابر میانگین موجودی مشتریان، اقدام به اعطا تسهیلات می‌کند.
خانی در ادامه سخنان خود از افزایش ۳۰ الی ۶۰ درصدی اختیارات به شعب بانک در سال جدید برای افزایش توان اعطای خدمات به مردم خبر داد و تصریح کرد: ما در حوزه تامین مالی از فرایند تعریف‌شده‌ی معقول پیروی می‌کنیم و در این مسیر خدمات مطلوبی به مشتریان برای افزایش میزان رضایتمندی آنها تعریف کرده‌ایم.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از تعریف زنجیره تأمین مالی برای بخش معدن کشور به عنوان یکی از برنامه‌هایی یاد کرد که در دستور جدی بانک قرار دارد و ادامه داد: در سال گذشته بالای ۹۹ درصد تسهیلات بانک به بخش خصوصی و غالب آن هم در بخش تولیدی بوده که دقیقا مطابق با منویات مقام معظم رهبری برای افزایش تولید با مشارکت مردم می‌باشد.
وی یکی از سیاست‌های جدی بانک توسعه صادرات را حرکت در مسیر بانکداری هوشمند دانست و گفت: تعداد کم شعبه‌های بانک در سراسر کشور، فرصت بی‌بدیلی برای تحقق این سیاست در بازه زمانی کوتاه‌مدت است.
دکتر خانی در بخش دیگری از سخنان خود از کوتاه بودن سطوح اخذ مصوبه‌های اعتباری به عنوان یکی دیگر از فرصت‌های پیش رو برای مشتریان بانک یاد کرد و اضافه کرد: تحقق انتظارات و مطالبات نسل‌ جدید و آینده از نظام بانکی در گرو تامین زیرساخت‌های فناوری است که بانک توسعه صادرات در این مسیر قرار گرفته است.
گفتنی است در این نشست که با حضور برخی از مدیران ارشد بانک برگزار شد، تجار و نمایندگان شرکت‌های بزرگ تولیدی و صنعتی و معدنی استان خراسان‌رضوی از تسهیل ارائه خدمات بانکی، افزایش میزان ریسک‌پذیری، افزایش اختیارات لازم به شعب‌، فراهم آوری زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات آنلاین و ... به عنوان برخی از انتظارات خود از بانک اشاره کردند

صفحه1 از1184