04 تیر 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
B-Admin

B-Admin

باعث افتخار است که امروز در خدمت اصحاب و علم دانش‌ هستم که دل‌مشغولی‌های بخش صنعت مس را طرح کنم و با یک مفاهمه ان‌شالله بتوانیم نقشه راهی را در تعامل با هم تهیه کنیم و این نقشه راه، در واقع مسیر ما را در آینده‌ای دور و نزدیک معین کند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس؛ دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه تعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با دانشگاه شهید باهنر کرمان که به مناسبت روز بسیج استادان در دانشگاه باهنر کرمان و با هدف ترسیم نقشه جامع مس برگزار شد، گفت: از استادان، متخصصان، نخبگان و مجموعه دانشگاه که بتوانند به شرکت ملی صنایع مس ایران در فناوری نوین کمک کنند استقبال می‌کنیم تا در کارکرد فعلی و سنتی خودمان بکار ببریم و باعث بهره‌وری شویم.

 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران به پتانسیل و ظرفیت‌ها و رتبه‌ها شرکت ملی مس با دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: جامعه بالنده علمی و صنعتی، جامعه ای است که 5 سال اول وارده کنند تکنولوژی و مهندسی باشد و 5 سال دوم باید تلاش کند که خودش داشته باشد و در 5 سال سوم بتواند صادر کننده مهندسی باشد.

 

وی گفت: با وجود پتانسیل علمی که در دانشگاه‌ها است ما باید در مرحله اول در صنعت مس خواسته خود کشور را تامین کنیم و بعد بتوانیم صادر کننده تکنولوژی، دانش و مهندسی باشیم.

 

دکتر رستمی با اشاره به سالروز شهادت دکتر چمران گفت: همانطور شهید چمران با نوآوری‌هایش در بکارگیری مهندسی جنگ و جهاد و محرومیت‌زدایی‌هایش موفق بوده ما هم امروزه در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم که نیاز به چمران‌هایی داریم که در واقع مسائل و مشکلات حوزه اقتصاد و صنعت را حل کنند.

 

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران پس از شنیدن طرح‌ها و ایده‌های استادان و متخصصان استان کرمان در خصوص هوش مصنوعی، مراقبت در کارکرد ماشین آلات، افزایش بهره‌وری و... از دانشگاه خواستار کمک در زمینۀ پیاده سازی انقلاب چهارم صنعتی در صنایع مس شد.

 

وی افزود تغییرات را باید از انسان ها و تغییر نگاه شروع کنیم و افزود: از هر نوع پیشنهادی برای سوق دادن به انقلاب صنعتی چهارم استقبال خواهیم کرد، زیرا در حال حاضر این انقلاب بهترین عملکرد را دارد.

 

مدیر عامل شرکت مس مثالی از پرورش ماهی در دریای عمان با استفاده از فناوری نوین انقلاب چهارم صنعتی بیان کرد و گفت: تفاوت فاحشی در فناوری نوین است، در این طرح هر جا از فناوری نوین انقلاب چهارم صنعتی استفاده شده بود 270% نسبت به حوضچه‌هایی که استفاده نشده بود تفاوت تولید وجود داشت.

 

با روحیه علمی دکتر رستمی فرصتی خوب برای تعامل با دانشگاه ایجاد می‌شود

 

همچنین دکتر حسین اکبری فرد سرپرست دانشگاه باهنر کرمان در این نشست، ارتباط دانشگاه  با صنعت را چالش همیشگی عنوان کرد و حضور دکتر علی رستمی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران در دانشگاه را نقطه مثبتی قلمداد کرد و گفت: ان‌شاالله بتواند فرصت خوبی برای تعامل دانشگاه با صنعت ایجاد شود.

 

وی با اشاره به معرفی و قدمت 50 ساله دانشگاه خاطر نشان کرد: این دانشگاه با نگاه خیرانه و خیرخواهانه در رفع مسائل کشور بنا شده و امیدواریم دانش‌آموختگانی برای پیشبرد اهداف و رسالت‌های دانشگاه، تربیت شوند.

 

دکتر اکبری‌فرد افزود: مجموعه دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان بزرگترین دانشگاه جنوب شرق کشور با ظرفیت‌های بالایی که دارد می‌تواند با تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه آموزش و پژوهش‌های کاربردی، در حل مسائل جامعه و ارتباط با صنعت نقش بسزایی داشته باشد.

 

در بخش دیگری از این نشست، دکتر حجت‌الله رنجبر سرپرست حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه گزارش مفصلی در زمینه برنامه راهبردی 5 ساله در حوزه پژوهشی و فناوری، طرح‌های پژوهشی تقاضا محور، طرح‌های تحقیقاتی با شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 1400، رتبه‌بندی دانشگاه در رنگکینگ جهانی (مقالات، تایمز و شانگهای) و همچنین معرفی مرکز رشد و نوآوری دانشگاه و مجموعه آزمایشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها دانشگاه ارائه کرد.

 

گفتنی است، جلسه تعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با دانشگاه شهید باهنر کرمان با هدف ترسیم نقشه جامع مس، حمایت از تولیدات دانش‌بنیان، تعامل ارتباط صنعت و دانشگاه روز سه شنبه 31 خردادماه 1401 در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان به مناسبت روز بسیج اساتید، برگزار شد.

نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران رکورد تاریخی بالاترین درآمد را در تاریخ فعالیت خود ثبت کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی ؛ مهندس محمدرضا مدرس خیابانی که به مناسبت مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانورد که به همت شرکت تامین نیروی انسانی گروه کشتیرانی برگزار شد در میان جمعی از دریانوردان این ناوگان در استان گیلان، با بیان اینکه حدود هزار نفر از افراد شاغل در بخش دریا و خشکی گروه کشتیرانی گیلانی هستند خاطرنشان کرد: این استان نشان داده که پتانسیل بسیار خوبی برای تربیت دریانوردان خبره دارد.

وی با اشاره به بحران کرونا و فشار آن طی دو سال اخیر بر صنعت کشتیرانی جهانی و به تبع آن کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، افزود: طی این دو سال علاوه بر محدودیت های کرونایی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با محدودیت‌های اقتصادی شدید دیگری ناشی از تحریم‌ها نیز دست به گریبان بود.

وی ادامه داد: دو سال پیش چهار فروند شناور از ناوگان در اختیار خارجی ها بود همچنین ۶۰۰ همکار خارجی در جمع کارکنان دریایی گروه کشتیرانی حضور داشتند همزمان برای ورود به بعضی از بنادر بزرگ جهان محدودیت های جدی داشتیم، با این حال با تلاش کارکنان در خشکی و دریا این مسائل و مشکلات رفع شدند.

مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز همگی دریانوردان خارجی از مجموعه خارج شده‌اند، تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون ۸۰۰ نفر از جوانان عزیز این مرز و بوم جایگزین آن نیروها شدند تا کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سه هزار و ۷۰۰ نفر دریانورد ایرانی را در استخدام خود داشته باشد، همچنین چهار فروند کشتی که در اختیار طرف های خارجی بود هم اکنون تحت فرماندهی دریانوردان عزیز ایرانی در خدمت ناوگان بزرگ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی یکی از مهم‌ترین اتفاقات بزرگ تاریخی که پس از عبور از بحران کرونا و فشار تحریم ها رخ داده است را کسب بیشترین درآمد در میان بنگاه‌های تجاری کشور که نصیب گروه کشتیرانی شده است بیان کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب یک و نیم میلیارد دلار درآمد شد که رکوردی تاریخی در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است که این مهم به همت و تلاش همکاران دریا و خشکی در تک تک حوزه ها به دست آمده است.

مهندس مدرس خیابانی بزرگترین افتخار گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: مجموعه کشتیرانی متعلق به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

‏وی افزود: با همت و کاردانی که کارکنان خدوم مجموعه در دریا و خشکی از خود نشان دادند از ایجاد مشکل برای بخش های تجاری و تولید کشور جلوگیری به عمل آمد.

مهندس مدرس خیابانی تصریح کرد: در زمان تحریم های ظالمانه یکی از مهم‌ترین وظایفی که بر دوش گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بوده و هست تأمین کالاهای اساسی و مواد اولیه و همچنین قطعات صنایع تولیدی است.
وی با تاکید بر اهمیت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای حفظ و رونق اقتصاد کشور گفت: گروه کشتیرانی امروز عهده‌دار ناوبری خطوط دریایی کشور است و با افتخار می‌تواند اقتصاد کشور را به حرکت درآورده و جریان آن را در وضعیت قابل قبولی نگاه دارد البته این مهم به کسب درآمد برای گروه کمک می‌کند.

مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه طی دو سال اخیر با فراز و نشیب‌های بسیاری مواجه بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: علی‌رغم تمام این مسائل و مشکلات توفیقات مهمی نصیب گروه کشتیرانی شده است که تداوم آنها موکول به تلاش مضاعف،  همت و همدلی کارکنان مجموعه در دریا و خشکی است.

وی ادامه داد: بر اساس مأموریتی که داریم انتظار می‌رود ضمن کمک به تداوم جریان و رونق اقتصادی کشور درآمد مجموعه نیز افزایش یابد.

مهندس مدرس خیابانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرامیداشت روز جهانی دریانوردی به موضوع کارکنان گروه کشتیرانی پرداخت و خاطرنشان کرد: برای اینکه کارکنان گروه کشتیرانی با دلگرمی بیشتر و امید مضاعفی قدم های بلند تری در راستای موفقیت خود و مجموعه بردارند اقدامات بسیار خوبی طی دو سال اخیر صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مجموعه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اهمیت بسیار بالایی برای کارکنان قائل است و کارکنان را سرمایه اصلی خود می داند البته این نگاه تازه نیست بلکه طی ۵۰ سال اخیر در این مجموعه جاری و ساری بوده است.

مهندس مدرس خیابانی افزود: همچنان که توسعه و پیشرفت به یکباره رخ نمی دهند و اموری تدریجی هستند در حال تلاش هستیم که اقدامات لازم را در جهت بهبود هرچه بیشتر وضعیت کارکنان تداوم دهیم.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح طبقه بندی مشاغل در گروه کشتیرانی، گفت: این طرح بیش از ۲۰ سال در دست اقدام بود اما طی دو سال اخیر به صورت کامل اجرایی شد این امر بیانگر این واقعیت است که نگاه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران معطوف به بهبود وضعیت کارکنان است.

مهندس مدرس خیابانی اشاره‌ای نیز به راه اندازی و ایجاد سیستم اس آر ام در تامین نیروی گروه کشتیرانی داشت و خاطرنشان کرد: با ایجاد این سیستم در زمانی که همکاران در دریا حضور دارند ارتباط با خانواده های آنها در جهت پیگیری و رفع مسائل تداوم خواهد داشت همچنین  در خصوص بیمه تکمیلی همکاران و دیگر موضوعات مد نظر آنها در مسیرهای ترسیم شده از باب جبران خدمات و بهبود کیفیت زندگی آنها در دست بررسی و اقدام مقتضی است.

وی موفقیت گروه کشتیرانی را در گروی دعای خیر خانواده ها و همکاران دانست و گفت: با ایجاد شرکت تامین نیروی انسانی گروه کشتیرانی برنامه‌ریزی‌ها و نگاه ها در گروه به رضایت شغلی همکاران از بدو استخدام تا بازنشستگی معطوف شده است و همکاران عزیز به ویژه همکاران دریایی مطمئن باشند که رضایت شغلی آنها در تک تک لحظاتی که بر روی دریا و در کشتی هستند با محاسبه و برنامه‌ریزی دوستان محترم در شرکت تامین نیرو لحاظ می شود.

نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران درباره محاسبات نرخ ارز در پرداخت حقوق کارکنان دریایی نیز گفت: محاسبات در این زمینه دقیق است البته به یقین جبران خدمات همکاران تنها ریالی و حقوقی نیست بلکه احترام، پایبندی و تعهد سازمانی در طول خدمت همکاران نیز مدنظر مجموعه است.
 وی تصریح کرد: خدمت به همکاران یکی از افتخارات بزرگی است که نصیب کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شده است، نگاهی که در سایر بنگاه ها کمتر وجود دارد، حتی در برخی شرکت های دیگر زمانی که دریانورد از کشتی پیاده می‌شود ارتباط وی با بنگاه قطع می شود اما ما در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افتخار داریم که ارتباط با کارکنان دریایی به هیچ وجه قطع نشده و ارائه خدمات به آنها تداوم دارد.
وی در پایان سخنان خود گفت: در تک تک لحظاتی که همکاران  دریایی ناوگان در حال انجام ماموریت هستند پرسنل بخش خشکی به عنوان پشتیبانی کننده مشغول فعالیت می باشند و موضوعات مرتبط با همکاران خود بر روی کشتی ها را پیگیری می نمایند. 

موسسه اعتباری ملل در نظر دارد بخشی از اموال مازاد خود را به شرایط ذیل با وضعیت موجود و به صورت نقد از طریق مزایده عمومی در شهر تهران به فروش برساند.

به گزارش بورس و بانک  و به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل ؛ جهت دریافت لیست اموال به سایت موسسه به آدرس www.Melalbank.ir مراجعه فرمایید.

دانلود فرم های مربوطه:

برگ پیشنهاد قیمت

برگ شرایط شرکت در مزایده عمومی

لیست سرورهای HP

مشاهده آگهی مربوطه

از نظر من مهمترین موضوع در شرکت مس مسئله نیروی انسانی است که از همه جهات از اولویت بالایی برخوردار است. از این رو با برنامه‌ریزی و در زمان‌بندی‌های مشخص بیشترین وقت را برای ساماندهی به مسائل این حوزه صرف خواهم کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل  از  روابط عمومی شرکت مس؛ دکتر علی رستمی در نشست صمیمانه با نمایندگان کارگران در شهر مقدس مشهد و در جوار بارگاه امام هشتم علی‌بن موسی‌الرضا (ع)، رشد تولید و ثبت رکورد در حوزه تولید و فروش در دوماهه نخست سال جاری را نشان دهنده تعهد و همت کارکنان شرکت دانست و از تمامی پرسنل شرکت که با جان و دل در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) درخصوص افزایش تولید و بهره‌وری و تحقق شعار امسال؛ «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»؛ می‌کوشند، تقدیر کرد.
وی در ادامه با بیان این‌که این نشست با هدف گفت‌و‌شنود درخصوص رفع دغدغه‌های کارکنان و کارگران شرکت مس  برنامه‌ریزی و اجرا شده است اظهار داشت: به دنبال این هستیم که کارگران زحمتکش صنعت بزرگ مس ایران با کمترین نگرانی تمرکز خود را بر افزایش و رونق تولید بگذارند.
دکتر رستمی با بیان این که در نظامی زندگی می‌کنیم که رهبر انقلاب به کارگران نگاه ویژه‌ای دارند و پیامبر عظیم شأن اسلام بر دست کارگر بوسه می‌زند، اظهار داشت: همه این موارد نشان از ارزش کارگران در جامعه اسلامی است.
مدیرعامل شرکت ملی مس با بیان این‌که باید در برخورد با نیروی کار جوان منعطف باشیم،  افزود:  همه تلاش‌ها در راستای تولید ثروت و فراهم کردن امکانات برای انسان‌ها است. بر همین اساس همه اقدامات ما نیز باید در راستای تعالی و پیشرفت انسان‌ها باشد.
وی در ادامه با اشاره به این که ضرورت ارتقای روحیه کارگران برای افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد امری بدیهی است، افزود: در نظامی که رهبر انقلاب توجه به کارگران را حائز اهمیت می‌داند نباید اجازه دهیم که کارگر و همکارانمان در بخش‌های مختلف به ویژه کارگران زحمتکش با روحیه خسته از محل کار خارج شوند.
دکتر رستمی با بیان این که انسان نزد خداوند از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: باید این مهم را در برنامه‌ریزی‌هایمان مورد بررسی قرار دهیم که در شرکت مس چه جایگاه، شأن و احترامی برای انسان‌ها و نیروی کار قائل بوده‌ایم؟ حتماً در گذشته برای افزایش جایگاه نیروی انسانی تلاش شده است اما باید بیش از گذشته به این مقوله توجه کنیم.
وی با اشاره به برکات انقلاب اسلامی و مبارزه با فساد مالی، تصریح کرد: این انقلاب و نظام برای آن آمده که بتواند به محرومین و مستضعفان کمک کند و زمینه تعالی آنها را فراهم کند.
وی با اشاره به ابعاد زندگی امام رضا (ع) توضیح داد: در روش زندگی این امام بزرگوار راجع به برخورد انسانی ایشان با افراد صحبت شده است و همه‌ی سخنان گهربار ایشان در همین زمینه بوده و به خاطر توجه به مسائلی از این حیث، مورد غضب حاکمان وقت قرار گرفته و به شهادت رسیدند.
برای شتاب در توسعه باید فرایندهای ناصواب اصلاح شوند
مدیرعامل شرکت مس در بخش دیگری از این نشست با معرفی مدیر جدید گروه حراست شرکت مس گفت: آقای مقدم سوابق زیادی در این حوزه دارند و روحیه بسیار خوبی در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی در ایشان می‌شناسم؛ لذا بنا داریم از این به بعد هر گونه فرآیندهای ناصواب را ریشه کن و آنها را اصلاح کنیم.
وی با تاکید بر این که باید شرکت مس را خانه خود بدانیم و بر همین اساس و با بازخوانی گذشته و در جهت رشد و توسعه بیشتر شرکت انحرافات و کج رفتاری‌ها را اصلاح یا از بین ببریم، بیان کرد: من نیز به عنوان عضو کوچکتر این خانواده عظیم تمام تلاش خود را در این راستا انجام خواهم داد.

شرکت بیمه کوثر لوح سپاس دوازدهمین جشنواره ملی بهره‌ وری را برای ارائه طرح «سامانه جامع هوشمند ارائه خدمات بیمه‌ ای با استفاده از QRCODE» دریافت کرد.

 به گزارش  بورس و بانک و به نقل از روابط‌عمومی بیمه کوثر؛ در این جشنواره که هر ساله برگزار می‌شود، صنایع، سازمان‌ها و نهادهای مختلف سراسر کشور به ارائه طرح‌ها و تجربه‌های موفق خود می‌پردازند و توسط تیمی متشکل از متخصصان و اساتید برتر دانشگاهی مورد نقد و داوری قرار می‌گیرد. امسال نیز این جشنواره در تاریخ ۳۰خرداد ۱۴۰۱ در سالن اتاق بازرگانی تهران برگزار شد و شرکت بیمه کوثر برای دومین سال متوالی توانست با رای هیئت‌داوران لوح سپاس این جشنواره را از آن خود کند.

معاون برنامه‌ریزی و نوآوری شرکت بیمه کوثر ضمن ابراز خرسندی از تکرار حضور موفق شرکت بیمه کوثر در این جشنواره، حرکت به سمت بیمه‌گری دیجیتال را ضرورتی انکارناپذیر برای تمامی بیمه‌گران دانست و خاطرنشان کرد: شرکت بیمه کوثر همواره با نگاه به آینده صنعت بیمه، حرکت به سمت ارائه خدمات برخط و استفاده از تکنولوژی‌های نوین فناوری اطلاعات را ضرورت و رسالتی انکارناپذیر برای خود ترسیم و سرمایه‌گذاری‌های بسیاری را برای رسیدن به این مهم پایه‌ریزی کرده است.

مسعود طاهری وسیه سری راه‌اندازی «سامانه جامع هوشمند ارائه خدمات بیمه‌ای با استفاده از QRCODE ذیل مجموعه کوثر من» را با دو هدف اصلی ارتقای تجربه مشتری و بهبود فرآیندهای داخلی، آغاز راهی جذاب برای آینده صنعت بیمه برشمرد و گفت: از عبارت «هر بیمه‌گذار،یک QRCODE» برای این سامانه استفاده کردند زیرا این سامانه تمام خدمات جامع و یکپارچه به بیمه‌گذاران را به صورت سفارشی‌سازی شده بر اساس نقش‌های همه ذی‌نفعان، بدون نیاز به داشتن هر گونه دانش فنی و تنها با اسکن کردن، یک QRCODE ساده به مشتریان عرضه می‌کند.

در پایان دبیر جشنواره ملی بهره‌وری ایران از مشارکت فعال شرکت بیمه کوثر در طول سال‌های اخیر تقدیر و تشکر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دومین رو از دهه تولید و تجارت که به نام «تشکل‌ها؛ هم‌افزایی تولید و تجارت» نام‌گذاری شده است با نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی دیدار کرد و گفت: در چارچوب اهداف و نقشه راه وزارت صمت، همه مقررات، دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه موجود در حوزه‌های مختلف زیرمجموعه این وزارتخانه مورد بازبینی قرار می‌گیرند و ضمن یکپارچه‌سازی، موارد معارض اصلاح‌شده و مصوبات زائد و ناهماهنگ به‌طور حتم حذف خواهند شد.

به گزارش  بورس و بانک و به نقل  از شاتا؛ سیدرضا فاطمی امین تصریح کرد: تاکنون ۳۱۷ بخشنامه و آیین‌نامه در سطح وزارت صنعت، معدن و تجارت یکپارچه‌سازی و به شکل بهینه جمع‌بندی شده است و این روند ادامه دارد.

وی ادامه داد: ما باید روی اصلاح سازوکارها متناسب با شرایط حاضر کشور متمرکز شویم و با تعریف بازه زمانی، روی استقرار ایده‌ها و طرح‌های پیشرو، به سمت ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها حرکت کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برای راهبری مناسب در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت باید تمامی زوایای نگاه تاریخی گذشته که حدود صد سال قدمت دارد ازجمله دوران بلوغ، دروان جهش و یا افت آن، مسائل و ریشه آن‌ها و همچنین راه‌حل‌های موجود را موردتوجه قرار دهیم.

فاطمی امین افزود: اشراف افراد فعال و حاضر در انجمن‌ها به مسائل و بخش‌های مختلف تولید و تجارت کشور می‌تواند به بینش موجود عمق بخشیده و اثرگذار و راهگشا باشد.

وی ادامه داد: وزارت صمت مسئولیت حدود ۲۵ درصد از اقتصاد کشور را بر عهده دارد و با توجه به تنوع و گستردگی زیاد حوزه‌های تحت پوشش آن، باید برای ریشه‌یابی مسائل و مشکلات و تعریف راهکارهای اثرگذار، فضای همکاری جدی و تعاملی دوسویه با تشکل‌ها داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: برای ثبات بخشی به مقررات موجود از مردادماه امسال در چارچوب یک برنامه حدود ۶ ماهه اقدام خواهیم کرد و به‌طور حتم نظرات و دیدگاه‌های بخش خصوصی و تشکل‌ها را موردتوجه قرار خواهیم داد.

فاطمی امین تصریح کرد: از تشکل‌ها درخواست داریم در هر یک از حوزه‌های تحت مسئولیت خود برای احصاء مسائل و مشکلات مرتبط با مقررات و دستورالعمل‌های غیر مرتبط و ناهم‌سو پیش‌قدم شوند و پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

وی تأکید کرد: به‌طور یقین با بخش خصوصی هم‌عقیده هستیم که نبود ثبات درروند تصمیمات حتی رشد بخش‌های موفق را نیز مختل می‌کند، بر همین ضرورت باید همه مسائل به‌صورت یکجا موردتوجه قرار گیرد و تصمیم‌گیری‌های مبتنی بر تمامی مقتضیات، اجرا شوند.

فاطمی امین ادامه داد: شاخص‌های مختلف تولید و تجارت کشور باید به‌درستی شناسایی شوند، زیرا تنها در صورت وجود ترازهای دقیق است که می‌توانیم متناسب با برنامه هفتم به سمت ایجاد ثبات در مقررات حرکت کنیم.

وزیر صمت اضافه کرد: در ساختار جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، بازبینی جدی در امور مرتبط انجام‌گرفته و هر یک از دفاتر زیرمجموعه وزارتخانه مکلف‌اند در قالب ظرفیت‌های تعریف‌شده با تشکل‌های بخش خصوصی تعامل خوبی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای قیمت‌گذاری کالاها باید بر اساس ضوابط تعریف‌شده اقدام کنیم؛ به‌عنوان نمونه کالاهایی مانند سیمان، فولاد و…، تحت ضوابط بورس در حال عرضه هستند و از شرایط متعادلی در بازار برخوردارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: هم‌زمان با اجرای سیاست‌های دولت برای حذف ارز ترجیحی، اعمال مدیریت ویژه روی سود بازرگانی کالاهای وارداتی ضروری، متناسب با نیاز کالایی کشور انجام‌شده است.

فاطمی امین با اشاره به اقدامات انجام‌شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ایجاد شفافیت در جریان کالایی کشور و مبارزه با کالاهای قاچاق گفت: در قالب طرح جامع مبارزه با کالاهای قاچاق که از سوی وزارت صمت دنبال می‌شود، ۵ اولویت کالایی ازجمله لوازم‌یدکی خودرو، پوشاک، لوازم‌خانگی و…، تعریف‌شده‌اند و به ترتیب مراحل عملیاتی طرح که اکنون گام سوم آن آغاز شده است، اجرایی می‌شود.

گفتنی است در این نشست تعدادی از نمایندگان تشکل‌های صنعتی و تجاری کشور ازجمله خانه صنعت، معدن و تجارت، انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی کشور، انجمن صنایع همگن قطعات خودرو، انجمن لوازم‌خانگی، انجمن سازندگان موبایل و تجهیزات مرتبط، انجمن خودروسازان، تولیدکنندگان فولاد، خانه معدن ایران، انجمن تحقیق و توسعه، انجمن کامپوزیت، رنگ و رزین، انجمن صنعت پوشاک، ماشین‌سازی، نظام‌مهندسی معدن و کنفدراسیون صادرات ایران به بیان دیدگاه‌ها، مسائل و مشکلات خود در خصوص تسهیل امور و رفع موانع پیش روی تولید و تجارت کشور پرداختند.

لزوم برقراری و تعریف یک کانال ارتباطی مطمئن و مستمر میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکل‌های بخش خصوصی به‌عنوان حلقه واسط میان دولت و فعالان اقتصادی کشور و ایجاد ثبات درروند صدور دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها ازجمله موارد طرح‌شده در این نشست بود.

همچنین در نشست وزیر صمت با نمایندگان تشکل‌ها بر ضرورت توجه جدی دولت و دستگاه‌های مختلف اجرایی درروند تصمیم‌گیری‌ها به آرا و نظرات فعالان بخش خصوصی و تشکل‌ها به‌عنوان نمایندگان آن‌ها تأکید شد.

لزوم حساسیت دولت و وزارت صمت به زایش و زوال تشکل‌ها، توجه جدی به آثار مسائل مرتبط با سیاست خارجی کشور در بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری کشور و اعمال مسائل معتنابه آن‌ها در مقررات و دستورالعمل‌های صادره و معرفی ظرفیت‌های تولیدی کشور در قالب برنامه‌ها و سیاست‌های ترویجی دولت از دیگر نقطه نظرات نمایندگان بخش خصوصی در نشست مشترک با فاطمی امین بود.

همچنین در این نشست نمایندگان بخش خصوصی با اشاره به ظرفیت‌های اجرایی و کارشناسی خود، اعلام آمادگی کردند در صورت حمایت به‌عنوان بازوی اجرایی دولت برای پیشبرد بهتر امور بیش‌ازپیش مشارکت و همراهی کنند.

صدور ضمانت‌نامه بانکی در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ در موسسه اعتباری ملل نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۳۸ درصدی داشته است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل ؛ به منظور کمک به فعالان اقتصادی و تسریع در انجام معاملات و قراردادها نسبت به صدور انواع ضمانت نامه بانکی اقدام می کند که در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۳۸ درصد در صدور انواع ضمانت نامه هستیم.
این گزارش می افزاید؛ تمام بنگاه ها و فعالان اقتصادی می توانند با دریافت ضمانت نامه از موسسه اعتباری ملل سهولت بیشتری در چرخه امور اقتصادی و بازرگانی خود ایجاد کنند.
گفتنی است، موسسه اعتباری ملل در راستای گسترش خدمات بانکداری الکترونیک و تسهیل ارائه خدمات به مشتریان، سامانه استعلام ضمانت نامه بانکی را راه اندازی کرده است.
مشتریان برای اصالت ضمانت نامه های صادره می توانند از طریق کد سپام (سامانه پیام رسانی الکترونیکی مالی) بصورت آنلاین استعلام کنند.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی خوزستان منتهی به سال مالی اسفند  ۱۴۰۰، روز چهارشنبه اول تیر ۱۴۰۱ به ریاست محمد حسن فامیلی در ستاد گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی خوزستان؛ در این نشست رضا صالح احمدی با اشاره به دلایل و ریشه‌های خروج شرکت پتروشیمی خوزستان از زیان انباشته و بازدهی مناسب در سال‌های اخیر، گفت: در سه سال گذشته ابتدا با تدوین چشم‌انداز و تعیین اهداف میان مدت، برنامه ریزی برای رسیدن به کسب سودآوری با تدوین استراتژی مناسب مشخص  شد.
مدیرعامل پتروشیمی خوزستان افزود: تحقق سود انباشته فعلی  ماحصل افزایش کیفیت و تنوع سبد محصولات است که این مهم در نتیجه اصلاح ساختار فرایندی سازمان و ایجاد  تفکری بهره‌ور میسر شده است.
صالح احمدی تاکید کرد: تنها راه حفظ سودآوری و خلق ثروت بیشتر برای سهامداران، سرمایه‌گذاری در طرح‌های تکمیل کننده زنجیره ارزش با استفاده از توانایی‌های فنی و مهندسی است.
وی در ادامه با تشریح دو طرح  سرمایه‌گذاری زود بازده تولید هاردنرهای اپوکسی و نیز تولید رزین‌های سنگین اعلام کرد که مطالعات امکان‌سنجی این دو طرح انجام و جهت تصمیم گیری به گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس ارجاع شده است.
صالح احمدی از سهامداران خواستار سرمایه‌گذاری در این دو طرح جهت تداوم مسیر توسعه پتروشیمی خوزستان شد و سهامداران نیز پس از مشورت به اجرای این دو طرح سرمایه گذاری، رای موافق دادند.
در این مجمع همچنین پس از قرائت گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به اسفندماه ۱۴۰۰ با ۶۰۱.۶۴۷ میلیون ریال سود انباشته به  تصویب رسید و  با تداوم سودآوری این شرکت و خروج از زیان انباشته برای اولین بار بخشی از سود انباشته شرکت بین سهامداران تقسیم شد.

بانک توسعه تعاون از ابتدای اجرای «طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری» تا 28 خرداد سال جاری 30 هزار و 67 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛ اطلاعات سامانه کارا نشان می دهد که تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در این سرفصل ۵۴ هزار شغل در سراسر کشور ایجاد کرده است.
بانک توسعه تعاون به عنوان نهاد مالی توسعه ای و به عنوان بانک عامل در این طرح بزرگ ملی توانسته است به ۲۷ هزار و ۳۵۰ طرح در تمام استان های ایران تسهیلات اشتغال پایدار را تخصیص دهد.
اطلاعات سامانه کارا نشان می دهد، استان کرمانشاه با ۵۹۳۶ اشتغال ایجاد شده در رتبه اول، استان‌های خراسان رضوی با ۴۲۹۹، سیستان و بلوچستان با ۲۸۰۶، فارس با ۲۵۵۳ و هرمزگان با ۲۲۸۸ در رتبه دوم تا پنجم اشتغال زایی قرار دارند.
استان‌های کرمانشاه با ۴۷۹۷ طرح، سیستان و بلوچستان با ۱۹۶۳، گلستان با ۱۴۶۱، گیلان با ۱۳۵۳ و فارس با ۱۱۹۲ طرح در رتبه‌های اول تا پنجم تعداد طرح‌های پرداختی در این طرح ملی قرار دارند.
همچنین استان‌های کرمانشاه با پرداخت ۲۳۹۸ میلیارد ریال، سیستان و بلوچستان با ۱۷۳۳، خراسان رضوی با ۱۶۵۸، مازندران با ۱۲۹۱وگیلان با ۱۲۵۶میلیارد ریال در رتبه‌های اول تا پنجم میزان پرداخت تسهیلات قرار دارند.
از ابتدای اجرای طرح «اشتغال پایدار روستایی وعشایری»، بانک توسعه تعاون به عنوان بانک عامل این طرح اقدامات و فعالیت‌های قابل توجهی در این موضوع انجام داده است.
بانک توسعه تعاون در کنار دو بانک و یک صندوق کارآفرینی وظیفه پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی وعشایری را بر عهده دارد. این طرح بزرگ ملی از سال ۱۳۹۷ به طور رسمی آغاز شده است.

پنج شنبه, 02 تیر 1401 ساعت 09:19

هیچ اموالی تحویل مالکان نشده است

پیرو انتشار مصاحبه مرجع انتظامی در خصوص تحویل ارز و سکه مکشوفه از سارقان صندوق های اجاره ای بانک ملی ایران ، بانک ملی ایران موارد ذیل را جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع صاحبان اموال اعلام می دارد:

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عومی بانک ملی ؛  پیرو انتشار مصاحبه مرجع انتظامی در خصوص تحویل ارز و سکه مکشوفه از سارقان صندوق های اجاره ای بانک ملی ایران ، بانک ملی ایران موارد ذیل را جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع صاحبان اموال اعلام می دارد:

۱- به منظور حفظ حقوق صاحبان اموال مسروقه ، صورت برداری و ارزیابی اقلام کشف شده شامل ، سکه ، ارز و مصنوعات طلا ، تحت نظارت دادسرا ، بازپرس رسیدگی کننده و پلیس صورت برداری و ارزیابی شده و به نیابت از دادسرا ، تحویل خزانه بانک ملی ایران شده است.

گفتنی است تاکنون هیچ اقلامی تحویل هیچ یک از صاحبان اموال نشده است ؛ لذا ضمن عدم تایید این بخش از خبر منتشر شده ، بانک ملی ایران اعلام می کند که حسب دستور قضایی ابلاغی ، هر گونه تعیین تکلیف و تحویل اموال صرفا پس از اعمال تشریفات قضایی و برابر دستور بازپرس رسیدگی کننده امکان پذیر می باشد و این روند به سرعت در حال بررسی و پیگیری است.

۲- با عنایت به اختلاط اموال مسروقه یافته شده ، دادسرای رسیدگی کننده با سرعت، دقت و جدیت اقدامات لازم به منظور تفکیک ، تعیین تکلیف اموال و صاحبان آن را آغاز کرده و قطعا نتایج حاصله و فرایند تشخیص و تحویل آن نیز مستقیما به اطلاع هر یک از صاحبان اموال خواهد رسید و دادسرا به اظهارات و نظرات احتمالی ذی نفعان توجه و رسیدگی می کند لذا از تمامی ذی نفعان پرونده خواهشمندیم در این زمینه صرفا به اطلاع رسانی مستقیم دادسرا و اطلاعیه رسمی بانک ملی ایران در سایت بانک توجه فرمایند.

صفحه1 از2714