18 آذر 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
دوشنبه, 11 مهر 1401 ساعت 12:16

۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سود با سجام پرداخت شد

نوشته شده توسط 

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در شهریور ماه امسال بیش از ۹ هزار میلیارد تومان سود به حساب ۶ میلیون و ۱۲۰ هزار سهامدار با استفاده از اطلاعات سامانه سجام پرداخت شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی سمات ؛ اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در سومین ماه از تابستان سال جاری با استفاده از سامانه سجام 9 هزار و 641 میلیارد و 740 میلیون و 141 هزار و 484 تومان توسط 76 ناشر به حساب 6 میلیون و 120 هزار و 876 سهامدار واریز شد.

بیشترین و کمترین سود پرداخت شده

بر اساس این گزارش، در بین 76 ناشری که در شهریور ماه سود به حساب سهامداران واریز کرده اند، بیشترین سود پرداخت شده با 409 میلیارد تومان به شرکت فولاد مبارکه و کمترین سود پرداخت شده با 42 میلیون تومان به شرکت سوژمیران تعلق داشته است.

بیشترین و کمترین سهامدار

افزون بر این آمار منتشر شده نشان می دهد که شرکت صنعتی زرماکارون با یک میلیون و 419 هزار و 137 سهامدار دارای بیشترین سهامدار و شرکت سوژمیران با 113 سهمدار دارای کمترین سهامداری بودند که سود صاحبان سهام خود را با استفاده از سامانه سجام به حساب سرمایه گذاران خود واریز کرده اند.

سامانه سجام چیست ؟

 لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.