31 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
bbbb

bbbb

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: مقام معظم رهبری، عالمانه و دقیق تغییرات و پیشرفت‌های علمی روز جهان را رصد می‌کنند. به گزارش بورس و بانک به نقل ازمس پرس دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پی فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص هوش مصنوعی، ابراز امیدواری کرد که مجموعه فعالیت‌های صنعت مس کشور در حوزه هوش مصنوعی در پاسخ به ندای زمان‌شناسانه رهبر معظم انقلاب شروعی باشد بر حرکت‌های آگاهانه و کارشناسانه دیگر در به‌کارگیری ابزارهای نو جهانی جهت الگوسازی خدمات نوین ایران و اسلام عزیز به جهانیان. وی به سخنان گهربار مقام معظم رهبری که فرمودند: «در دوران هوش مصنوعی و کوانتوم و اینترنت و غیرو نمی‌توان با همان شیوه‌های چهل سال قبل کار کرد. امروز ابزارها باید متناسب با زمان انتخاب شود.» و نیز «مساله هوش مصنوعی در اداره دنیا نقش دارد و باید به گونه‌ای عمل کنیم که ایران جزو 10 کشور برتر هوش مصنوعی در دنیا قرار بگیرد.» اشاره کرد و گفت: بار دیگر بر همگان آشکار شد که مقام معظم رهبری، عالمانه و دقیق تغییرات و پیشرفت‌های علمی روز جهان را نیز رصد می‌کنند و آن‌ها را نه تهدید که فرصتی برای پیشرفت و رشد ایران اسلامی می‌دانند. وی ادامه داد: ضمن تکریم و پاسداشت این نگاه عالمانه برآمده از آگاهی توام با درک ضرورت‌های دوره زمانی موجود، وظیفه خود می‌دانیم تا در پاسخ عملی به تذکر دغدغه‌مند مقام معظم رهبری اقدامات کارشناسانه‌‌ای داشته باشیم. مدیرعامل شرکت مس اظهار داشت: در این راستا هوش مصنوعی را که بر اساس تحلیل و استفاده از داده‌ها است روشی نوین در جهت شناخت و حل مسائل به‌صورت کاملا حرفه‌ای می‌دانیم که با تکیه بر عقل جمعی و تجمیع تجارب جهانی به کمک بشر آمده است تا مسیر رشد دانایی و توانایی او را هموارتر سازد. دکتر رستمی افزود: یقیناً بهره‌گیری از هوش مصنوعی به صرفه‌جویی در وقت و انرژی منجر شده و فرصت را برای پرداختن به خدمات بزرگتر فراهم می‌سازد. وی تصریح کرد: در این راستا با بهره‌گیری از توان متخصصین داخلی کشور و جوانان پرورش‌یافته نظام اسلامی، اولین پروژه ملی خود را با بهره‌گیری از قابلیت هوش مصنوعی در اولویت سلامت - پایش، تشخیص، درمان و ارزیابی - آغاز می‌کنیم. مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: در این پروژه پایش سلامت جسم با استفاده از ابزارهای فناورانه، تحلیل و تفسیر داده‌ها و دستیابی به نقشه سلامت فردی هر شخص انجام خواهد شد. به گفته وی این پروژه‌ها ابتدا برای همه کارکنان شرکت ملی مس اعم از کارگران، کارمندان، بازنشستگان و مدیران اجرا می‌شود و در فاز دوم در راستای رسالت اجتماعی، در اختیار همه هموطنان قرار خواهد گرفت . دکتر رستمی گفت: یقیناً با اجرای خدمات هوشمند مذکور شاهد افزایش امید به زندگی از طریق کاهش ناهنجاری‌های جسمی، تشخیص دقیق بیماری‌ها، مداخله به موقع درمان و تقویت سلامت جسم و جان خواهیم بود. مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد:‌ نتیجه این دست خدمات، ارتقای بیشتر سلامت در ایران اسلامی، تقویت رضایت عمومی و کاهش هزینه‌های جانی و مالی است.
مجتمع فولاد خراسان (نماد بورسی «فخاس») در اردیبهشت‌ماه سال جاری، عملکرد درخشانی را هم در حوزه تولید و هم در حوزه فروش به ثبت رساند. به‌ گزارش بورس و بانک به نقل ازروابط عمومی این شرکت، مدیرعامل فولاد خراسان در این باره گفت: درآمد فروش محصولات فولاد خراسان در اردیبهشت امسال به ۱۱۰۳ میلیارد تومان رسید که رشد ۸۷ درصدی را نسبت به فروردین سال جاری نشان می‌دهد. این رقم در مقایسه با اردیبهشت سال گذشته نیز ۱۵ درصد رشد داشته است. طهمورث جوانبخت با بیان این که رشد مستمرِ تولید، لازمه‌ی مهار تورم به‌ صورت ساختاری است، گفت: علی‌رغم مشکلاتی که در حوزه تأمین پایدار انرژی وجود دارد، فولاد خراسان با تمام توان برنامه افزایش تولید را دنبال می‌کند. به گفته‌ی جوان‌بخت، تولید محصولات فولادی (میلگرد) در فولاد خراسان در اردیبهشت امسال به ۵۷ هزار و ۶۷۸ تن رسید که رشد ۲۴ درصدی نسبت به فروردین امسال را نشان می‌دهد. همچنین در اردیبهشت امسال، تولید محصولات فولادی در این مجتمع ۵ درصد بیش از ماه مشابه سال گذشته بوده است. مدیرعامل فولاد خراسان با ارائه جزئیات رشد تولید در این شرکت گفت: تولید آهن اسفنجی در فولاد خراسان در اردیبهشت ماه به ۱۴۰ هزار و ۹۳۳ تن رسید که رشد ۲۵ درصدی نسبت به فروردین سال جاری و رشد ۴ درصدی نسبت به اردیبهشت سال گذشته را نشان می‌دهد. وی همچنین از رشد تولید گندله در این شرکت خبر داد و‌افزود: کارکنان فولاد خراسان در اردیبهشت ماه موفق به تولید ۲۰۸ هزار و ۹۵۶ تن گندله شدند که رشد ۵۷ درصدی نسبت به فروردین‌ماه را نشان می‌دهد. تولید گندله این شرکت در اردیبهشت امسال، ۱.۴ درصد بیش از ماه مشابه سال گذشته بوده است.
یکشنبه, 21 خرداد 1402 ساعت 14:21

«شهر» بورسی شد

ششصد‌وچهارمین شرکت پذیرفته شده در بخش سرمایه‌گذاری و دومین عرضه اولیه سال 1402 ظهر امروز با حضور مدیرعامل شرکت بورس و مدیران گروه مالی شهر در بورس تهران برگزار شد.

به گزارش بورس و بانک؛ در جریان دومین عرضه اولیه سال جدید در بورس تهران تعداد 3.960.000.000 سهم معادل 12 درصد از سهام شرکت گروه مالی شهر با نماد «شهر» کشف قیمت شد.

بر اساس این گزارش؛ تعداد3.960.000.000   سهم معادل 12 درصد از سهام شرکت گروه مالی شهر به‌ عنوان ششصدوچهارمین شرکت پذیرفته ‌شده در ﺑﺨﺶ «سرمایه‌گذاری‌ها» و گروه و طبقه «سایر واسطه‌گری مالی» با کد صنعت «5699» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت و عرضه اولیه شد.

جمعا معادل 12 درصد از سهام شرکت گروه مالی شهر با نماد «شهر» به قیمت هر سهم 1840ریال در بورس تهران کشف قیمت و معامله شد.

گفتنی است درعرضه اولیه سهام شرکت مذکور؛ بیش از 2 میلیون و 228 هزار و 479 کد معاملاتی شرکت کردند و حداکثر 1863 سهم به هر کد معاملاتی اختصاص یافت.

شایان ذکر است در این عرضه مدیر عرضه کارگزاری شهر و متعهد عرضه؛ بانک شهر و متعهدین خرید نیز شرکت تامین سرمایه دماوند بودند.

بانک کشاورزی در آستانه نودمین سالروز تاسیس خود، از خدمات جدید غیر حضوری در قالب اپلیکیشن «باران» رونمایی کرد.

به گزارش بورس وبانک به نقل ازروابط عمومی بانک کشاورزی، اپلیکیشن جدید «باران» روز پنجشنبه 18 خرداد ماه در آستانه نودمین سالروز تاسیس بانک و در جریان برگزاری پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی ایران، با حضور فرشید فرخ نژاد مدیرعامل بانک کشاورزی، جمعی از مدیران این بانک و همچنین اصحاب رسانه، رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، احراز هویت و افتتاح حساب غیرحضوری و نیز پرداخت تسهیلات غیرحضوری (ازدواج) از قابلیت های این سامانه است و به زودی خدمات دیگری نیز به آن اضافه می شود.

این گزارش می افزاید: برای دریافت این اپلیکیشن جدید بانک کشاورزی، که با هدف افزایش کیفیت ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی و سهولت و سرعت دسترسی مشتریان به خدمات بانکی راه اندازی شده است، می توانید به آدرس های زیر مراجعه کنید:   https://baran.bki.ir جهت دریافت نسخه تحت وب (PWA)

https://bkidownload.ir/mb/baran.apk جهت دریافت نسخه سیستم عامل اندروید

مهدی قمصریان، مدیرعامل صندوق تامین خسارتهای بدنی به همراه تعدادی از معاونان و مدیران، چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۲ به استان همدان سفر کرد.

دیدار با مقامات عالی استان و بازدید از شعبه صندوق از برنامه های مهدی قمصریان در این سفر بود.

به گزارش بورس و بانک، وی ابتدا با دکتر علیرضا قاسمی فرزاد ” استاندار “، دکتر حسن رضانیا “معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان ” و سپس با مقامات انتظامی استان شامل سردار سلمان امیری “فرمانده انتظامی” ،سرهنگ علی فکری “رئیس پلیس راه” ،سرهنگ غلامعلی همایی “رئیس پلیس راهور” ،سرهنگ نوری “رئیس پلیس پیشگیری” ،سرهنگ علی اسد بیگی “رئیس پلیس اداره آگاهی” استان همدان دیدار و از ایشان تقدیر کرد.

مهدی قمصریان همچنین با مقامات قضایی استان مرکزی از جمله دکتر عباس نجفی “معاون قضایی اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، حسن خانجانی موقر “دادستان مرکز استان” ،محمد جواد رضاپور “معاون دادستان” و دکتر حسن پیمانی مدیرکل وزارت اقتصاد و دارایی استان” دیدار و در زمینه تعاملات صندوق و دستگاه های مرتبط گفتگو کرد.

مدیر عامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی پس از بازدید از شعبه صندوق در همدان ضمن گفت‌وگو و تشکر از تلاشها و زحمات همکاران و بررسی فعالیت های شعبه، بر ضرورت تسریع در خدمت رسانی به مراجعین تاکید کرد.

جزئیات عرضه اولیه گروه مالی شهر منتشر شد و با توجه به اختصاص حداکثر هشت هزار سهم به هر کد و با سقف قیمتی ۱۸۴ تومانی، حداکثر نقدینگی لازم برای خرید این عرضه اولیه ۱,۴۷۲,۰۰۰ تومان است.

به گزارش بورس و بانک به نقل ازروابط عمومی بانک شهر، تعداد ۳.۹۶۰.۰۰۰.۰۰۰ سهم معادل ۱۲ درصد از سهام شرکت گروه مالی شهر به عنوان ششصد و چهارمین شرکت پذیرفته شده در بخش “سرمایه‌گذاری‌ها” و گروه و طبقه “سایر واسطه‌گری‌های مالی” با کد صنعت “۵۶۹۹” و در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران در نماد «شهر» به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت در روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه عرضه خواهد شد.

همچنین ورود سفارش فقط با کد معاملاتی و در دوره زمانی و محدوده قیمتی تعیین شده جهت ثبت سفارش امکان‌پذیر بوده و ورود سفارش به صورت گروهی مجاز نیست. همه مشتریان برخط نیز می‌توانند با توجه به شرایط ذکر شده نسبت به ورود سفارش اقدام کنند.

بر اساس جزئیات اعلام شده، با توجه به اختصاص حداکثر هشت هزار سهم به هر کد و با سقف قیمتی ۱۸۴ تومانی، حداکثر نقدینگی لازم برای خرید این عرضه اولیه یک میلیون و ۴۷۲ هزار تومان (۱,۴۷۲,۰۰۰ تومان) است.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: ۲۵۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده تا پایان تیرماه جایگزین می‌شود.

به گزارش بورس و بانک به نقل ازایدرو نیوز ، مهران سالاریه با اشاره به طرح کلید به کلید جایگزینی تاکسی‌های فرسوده گفت: بر اساس این طرح قرار است ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کشور با تسهیلات ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیون تومانی جایگزین شوند.

سالاریه افزود: ۴ هزار و ۵۰۰ متقاضی تا ۲۸ اسفند ماه سال گذشته نسبت به واریز وجه اقدام کرده‌اند که از این تعداد تا کنون ۲ هزار نفر تاکسی جایگزین گرفتند.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با بیان در این طرح جایگزینی تلاش شده تا مالکان تاکسی‌ها در کمترین زمان ممکن ، خودرو جایگزین را دریافت کنند، افزود: بدین ترتیب متقاضیان پس از پذیرش خودرو فرسوده خود در مراکز اسقاط به شرکت ایران خودرو برای دریافت تاکسی جدید معرفی می شوند و خودرو خود را دریافت می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد : در مرحله فعلی این طرح ، خودرو جایگزین سورن پلاس خواهد بود. رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد: در مرحله نخست طرح جایگزینی تاکسی‌های فرسوده سال ۱۴۰۲، آن دسته از مالکان تاکسی‌های فرسوده که سال گذشته در طرح جایگزینی ثبت نام کرده و تا ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ نسبت به پرداخت وجه اقدام کرده‌اند هرچه سریعتر برای قرارگیری در فرایند تحویل خودرو با هماهنگی تاکسیرانی مربوطه به مراکز اسقاط سراسر کشور مراجعه کنند.

وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان تیرماه ۲۵۰۰ دستگاه تاکسی جدید جایگزین تاکسی‌های فرسوده خواهد شد.

سالاریه در خصوص سایر مالکان تاکسی‌های فرسوده نیز گفت: بزودی شرایط و نحوه تکمیل ثبت‌ نام سایر متقاضیان این طرح اعلام می‌شود.

مدیر امور حوزه مدیریت و ارتباطات بانک صادرات ایران در گفت‌وگو با رادیو جوان مستقر در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) از راه‌اندازی فروش اینترنتی اعتباری( BNPL) در این بانک خبر داد.

به گزارش بورس و بانک به نقل ازروابط‌عمومی بانک صادرات ایران، منصور شیخ‌الاسلامی در این گفتگو با اعلام این خبر افزود: با ارتقای زیرساخت‌های بانکداری نوین در بانک صادرات ایران، صاحبان کسب و کار می‌توانند ضمن فروش اینترنتی، فروش اعتباری نیز داشته باشند که کمک بزرگی به مردم و دستگاه‌ها و سازمان‌ها در این زمینه خواهد کرد.

وی گفت: بانک صادرات ایران با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گسترده خود در حوزه پولی و مالی و زیرمجموعه‌هایی قدرتمند در بخش‌های بازار پول و سرمایه در این نمایشگاه برای پاسخ‌گویی به همه آحاد مردم و سازمان‌هایی که نیاز به تامین مالی دارند، حاضر شده است.

شیخ‌الاسلامی تاکید کرد: بانک صادرات ایران با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های تابعه در زمینه بیمه، صرافی، واسپاری و لیزینگ، تامین سرمایه و همچنین بزرگترین شبکه شعب خارج از کشور، بستری برای ارائه انواع خدمات به بخش های تولیدی، صنعتی، تجاری و خدماتی ایجاد کرده است.

وی همچنین با برشمردن مزایای ارائه چکنو به عنوان نخستین چک امن دیجیتال نظام بانکی کشور توسط بانک صادرات ایران، از صدور بیش از ۲۲۶ هزار برگ چکنو توسط مشتریان بانک در بستر همراه بانک طی شش ماه از آغاز راه‌اندازی آن خبرداد و افزود: بیش از ۳۵ هزار فقره از این چکنوهای صادرشده، در بستری امن و با بالاترین دقت و سرعت کاریابی و پرداخت شده است.

فرشید فرخ نژاد مدیرعامل بانک کشاورزی، طی پیامی نودمین سالروز تأسیس این بانک را تبریک گفت.

به گزارش بورس و بانک، در ادامه متن این پیام را مشاهده می فرمایید:

بسمه تعالی

نودمین برگ زرین از کارنامه درخشان حیات پربار بانک کشاورزی، که قریب به یک قرن قدمت پرافتخار و خدمت اثرگذار به ملت شریف ایران را، چون نگینی از افتخار و اعتبار، بر پیشانی اقبال بلند خود دارد، روز 21 خردادماه امسال به لطف پروردگار و همراهی هم میهنان بزرگوار، به مبارکی ورق خواهد خورد و این رویداد فرخنده و تورق خجسته، بهانه ای معظم و فرصتی مغتنم است تا تداوم عهدی دیرینه و مستحکم را دگرباره و برای نودمین بار، با پروردگار خویش، با هم وطنان و با خویشتن خویش، پیمان ببندیم؛ و در راه شکوفایی اقتصاد کشاورزی، بهبود معیشت فعالان بخش کشاورزی و آحاد هم میهنان، تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور و سربلندی و آبادانی این مرزو بوم، از هیچ کوششی فروگذار نباشیم.

بی شک نیل به این اهداف مقدس، در گرو همتی والا برای استفاده کامل از ظرفیت های فراوان بانک کشاورزی به منظور توسعه و بهبود سبد خدمات و محصولات بانکی است تا بتوانیم با اثبات کفایت و عمل به رسالت خویش، رضایت و حمایت مشتریان گرامی را کسب کرده و به عنوان بانکی سالم، صادق، اصیل و با هویت، در مسیر ساختن فرداهایی روشن و پرامید، در کنار هم گام برداریم.

بانک کشاورزی طی 9 دهه تلاش متعهدانه و خدمت صادقانه، همواره کوشیده است با تامین مالی طرح های تولیدی، دانش بنیان و اشتغالزا در بخش کشاورزی و صنایع وابسته و حمایت از زنجیره ارزش محصولات کشاورزی، در حد توان از توسعه پایدار بخش کشاورزی، تولید مکانیزه و با کیفیت، اشتغال پایدار و امنیت غذایی کشور و نیز بهبود معیشت کشاورزان، روستائیان و فعالان بخش کشاورزی، پشتیبانی کند و در انجام رسالت مهم خود، با پرداخت انواع تسهیلات بانکی، روند تولید محصولات متنوع زراعی، باغی، دامی و فرآورده های آن ها را، از نخستین گام پرورش در مزارع و باغات کشور تا فرآوری، بسته بندی و نگهداری در کارخانجات صنایع غذایی و نهایتا تا سفره های هم وطنان، مورد حمایت مالی و مشاوره تخصصی قرار دهد. به جرات می توان گفت در جای جای کشور، از شهرهای بزرگ تا دورافتاده ترین روستاها، اثرگذارترین و موفق ترین طرح های تولیدی کشور در بخش کشاورزی، با حمایت و مشارکت بانک کشاورزی احداث شده و در حال بهره برداری هستند و این بزرگترین افتخار برای ماست. بانک کشاورزی همچنین تلاش کرده است با افزایش سهولت، سرعت و دقت در ارائه خدمات بانکی و حرکت همگام با پیشرفت تکنولوژی و صنعت بانکداری در جهان، رضایت مشتریان را به دست آورد و در زمره محبوب ترین بانک های کشور باشد.

در این مجال، به نوبه خود از مردم عزیز کشورم به ویژه مشتریان گرامی و همکاران پرتلاشم، برای نود سال همراهی، حمایت، لطف و مهر بی دریغی که نسبت به بانک کشاورزی داشته اند، قدردانی می کنم و از خداوند بزرگ می خواهم سعادت تداوم خدمت رسانی به مردم شریف ایران و توفیق تلاش در راه سربلندی و آبادانی میهن عزیزمان را به همه ما در خانواده بزرگ بانک کشاورزی عنایت فرماید.

                                                                                                 فرشید فرخ نژاد

طی سه روز معاملاتی هفته منتهی به نوزدهم خردادماه، فرابورس شاهد بازدهی مثبت آیفکس و رشد ارزش بازار بود.

به گزارش بورس و بانک به نقل ازمدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در هفته گذشته بازارهای فرابورس شاهد داد وستد بیش از 22 میلیارد و 400 میلیون برگه انواع دارایی مالی بود. این معاملات که طی سه روز کاری در هفته منتهی به 19 خردادماه انجام شد ارزشی بالغ بر 309 هزار میلیارد تومان داشت که در یک میلیون نوبت به ثبت رسید.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که طی این سه روز حجم وارزش معاملات به دلیل تعطیلی میان هفته کاهش یافته است. به این ترتیب حجم معاملات 55 درصد افت داشت و ارزش دادوستدها کاهش 15 درصدی را تجربه کرد.

گفتنی است در بازارهای سهامی فرابورس طی این سه روز بیش از 8 هزار میلیارد تومان برگه سهم خرید و فروش شد. در رتبه‌بندی بازارها از لحاظ ارزش، بازار اول با معاملاتی به ارزش 3 هزار و 200 میلیارد تومان، در صدر قرار گرفت.

بازار پایه نیز طی سه روز، معاملاتی به ارزش 2 هزار و 500 میلیارد تومان را تجربه کرد و در بازار دوم هم داد وستد سهام ارزش 2 هزار و 400 میلیارد تومانی داشت.

آمار معاملات بازار ابزارهای نوین مالی نیز حاکی از داد و ستد بیش از 300 هزار میلیارد تومان ورقه مالی است. طی این سه روز 293 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی دست به دست شد. همچنین سرمایه گذاران بالغ بر 7 هزار و 200 میلیارد تومان واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری را خرید و فروش کردند.

شاین ذکر است ارزش معاملات خرد در بازار هفته گذشته 7 هزار و 500 میلیارد تومان بود. در این میان 44 درصد از این دادوستدها متعلق به 5 صنعت بود.

طی این مدت سرمایه‌گذاری‌ها با معاملاتی به ارزش نزدیک به یک هزار میلیارد تومان، 13 درصد ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند. همچنین 9 درصد ارزش معاملات خرد، سهم گروه محصولات شیمیایی بود.

گروه خودرویی نیز طی این مدت 8 درصد از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص داد. خودرویی‌ها و زراعتی‌ها هم به صورت جداگانه 7 درصد ارزش معاملات خرد را در اختیار گرفتند.

در پایان این سه روز معاملاتی شاخص کل فرابورس با رشد 1.1 درصدی به سطح 28 هزار و 963 رسید. همچنین ارزش بازار نیز با افزایش یک درصدی، رقم 2.7 میلیون میلیارد تومان را تجربه کرد.

صفحه1 از3103