05 خرداد 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
B-Admin

B-Admin

قصد داریم بحث دانش‌بنیان‌ها را به‌طور جدی در شرکت مس آغاز کنیم. باورمان این است که همه سرباز مقام معظم رهبری هستیم. فرمانده یک استراتژی کلانی را دستور داده؛مامجریان، افسران و سربازان باید این فرمان را برای امسال و سال‌های آینده اجرایی و عملیاتی کنیم.

دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مراسم افتتاحیه نخستین سمپوزیوم توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان و ارزش آفرین صنعت مس با بیان این مطلب از حضور مهندس اردیبلی مدیرعامل اسبق شرکت مس که در زمان ایشان خط تولید راه‌اندازی و نخستین مس آندی تولید شد و همچنین امام جمعه، فرماندار رفسنجان، رییس سازمان صمت، رؤسای دانشگاه‌ها و دیگر مسئولان استانی قدردانی کرد.

وی گفت: این همایش و گردهمایی که به درستی و در زمان مناسب ازسوی همکاران گرانقدرم در شرکت مس و مجتمع مس سرچشمه برگزار شده، لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری امسال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» است.
دکتر رستمی با بیان این‌که سوم خرداد روز فتح خرمشهر و روز تولید واقعی صنعت مس است، اظهار داشت: نخستین گام ما در شرکت مس برنامه توسعه است. به اندازه کافی خداوند منابع طبیعی برایمان ودیعه گذاشته است و ذخایر خوبی را همکاران ما در سال‌های قبل اکتشاف کرده‌اند؛ همکاران صمت استان نیز با شرکت مس همکاری خوبی داشته‌اند.

وی افزود: همانگونه که مهندس اردبیلی اشاره کرد با این اکتشافات انجام شده به بزرگترین معدن جهان تبدیل شده‌ایم. ما باید این ثروت عظیم را از دل طبیعت برداشته و برای مردمان عزیز ایران اسلامی به ثروت عظیمی تبدیل کنیم.
مدیرعامل شرکت مس گفت: در برنامه‌هایی که داریم می‌خواهیم تولید فعلی مجتمع مس سرچشمه را از 180 -170 هزار تن مس کاتد به 400 هزار تن در دولت دکتر رئیسی برسانیم تا شیرینی و حلاوت آن را در سال‌های نزدیک بچشیم.
دکتر رستمی ادامه داد: در مجتمع مس سرچشمه برای این که به 400 هزار تن تولید کاتد برسیم باید 600 هزار تن ظرفیت تولید کنسانتره را نیز افزایش دهیم. اولین کارخانه استارت خورده و کار شروع شده است و بنا داریم ظرف 36 ماه آینده این پروژه را آماده بهره‌برداری کنیم.
وی با بیان اینکه همه چیز برای توسعه سرچشمه فراهم است؛ گفت: برای توسعه سرچشمه به آب، برق، ماده معدنی و سرمایه نیاز داریم که خوشبختانه همه اینها را داریم ضمن این که از همه مهم‌تر نیروی انسانی متخصص و متعهد داریم. جا دارد که بگویم بهترین نیروی انسانی صنعت مس غرب آسیا را شرکت مس دارد. این افتخاری برای این استان و کشور است که توانستیم این حجم از نیروی انسانی متخصص را در مجتمع گردهم بیاوریم. یعنی این که ما رکن اصلی توسعه را جلوتر از همه داریم.
مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: در خاتون‌آباد ظرفیت 120 هزار تنی را به 200 هزار تن می‌رسانیم و 3 مجموعه معدن مس درآلو و دره‌زار وفلوتاسیون سرچشمه را امسال افتتاح خواهیم کرد تا نمادی از سال تولید در صنعت مس باشد و در سال‌های آینده نیز سایر پروژه‌ها به نتیجه خواهد رسید.
رستمی گفت: همچنین در سونگون برنامه 400 هزار تنی تولید مس کاتد را داریم و مجتمع تغلیظ 300 هزار تنی که جمعاً 600 هزار تنی می‌شود را در دست اجرا داریم. هدف یک میلیون تنی را با همکاران در برنامه گذاشته‌ایم که رسیدن به آن هم راحت و هم سخت اما ممکن است. ما می‌توانیم و باید با توجه به صحبت‌های آقای اردبیلی شبانه‌روزی کار کنیم.
وی اظهار داشت: باید مدیران، مهندسان و کارگران همه یکدل و متحد برای این آینده روشن تلاش کنند و خروجی این توسعه نیز این است که 25 درصد تراز بازرگانی ایران رشد خواهد کرد و بیش از 12 میلیارد دلار صادرات کشور را رشد می‌دهیم و اگر بخواهیم این عدد را درک کنیم یعنی اندازه کل صنعت پتروشیمی ایران.
مدیرعامل شرکت مس افزود: برنامه توسعه ما مشخص است و برای این که توسعه مطابق بیانات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور اتفاق بیفتد هم می‌خواهیم روی توسعه سرمایه‌گذاری، که یک میلیون تن می‌شود و هم روی توسعه بهره‌وری کار کنیم. ترجمه آن این است که در چهارمین انقلاب صنعتی قرار داریم که 15-10 سال نیز از آن گذشته است.
دکتر رستمی گفت: انقلاب بخار و برق و کامیپیوتر را عبور کرده و به انقلاب هوشمندسازی رسیده‌ایم و امروز را روز آغاز هوشمندسازی صنعت مس نام گذاری کرده‌ایم و کارگروه‌های ویژه در 3 مجتمع مس تشکیل شده که هوشمند‌سازی را با برنامه مشخص دنبال کنند.
وی با بیان اینکه هدف ما این است که شرکت مس عضو گروه فانوس دریایی جهان شود، ادامه داد: این گروهی است که بنگاه‌هایی که در زمینه هوشمندسازی فعالیت می‌کنند را هر ساله کنترل ‌کرده و اینها را امتیاز و نمره می‌دهند و در لیست‌شان به دنیا معرفی می‌کنند. برخی از بزرگان دنیا در این گروه هستند مثلاً درگروه مس شرکت کودلکو هست؛ ما باید خودمان را با شرکت‌های اینچنینی بسنجیم.
دکتر رستمی گفت: این هوشمندسازی که با مفاهیم آن آشنا هستید؛ خروجی آن بهره‌وری‌های عظیم است. ما صرفاً با توسعه سرمایه‌گذاری به توسعه نخواهیم رسید ما تجهیزات و دارایی و ماشین‌آلات داریم اما به دلیل بهره‌وری پایین به نتایج مطلوب نرسیدیم. اتلاف‌مان خیلی زیاد است که باید اتلاف‌ها را کاهش داده و با هوشمندسازی به بهره‌وری بالاتر برسیم.
مدیرعامل شرکت مس افزود: در دنیا با هوشمندسازی به بهره‌وری بالای 250 درصد رسیده‌اند و اگر بتوانیم همین امسال و سال آینده این هوشمندسازی را در شرکت مس به دست شرکت‌های دانش‌بنیان و متخصصان و مهندسان و کارگران شرکت مس عملیاتی کنیم انقلاب بزرگی را در شرکت مس رقم می‌زنیم.
وی تصریح کرد: امروز روز آغاز هوشمندسازی یک خرمشهر دیگر و فتح الفتوح دیگر در صنعت مس به حول و قوه خداوند به دست شما عزیزان باید رقم زده شود. در پایان نیز به توسعه و هوشمندسازی می‌رسیم که برنامه اصلی ما در شرکت مس است و در ماموریتی که به ما داده شده است یعنی حرکت بزرگ و ماندگار در صنعت مس کشور.
دکتر رستمی گفت: من سرباز و همکار کوچک برای شما هستم و تلاش خواهیم کرد در این دوره ازمأموریت خود،در کنار شما از بعد دنیوی، اخروی، رفاقت و همکاری به‌گونه‌ای عمل کنیم که نام نیک مانند مهندس اردبیلی از ما باقی بماند. کنار شما هستیم و نظرات شما را دریافت خواهیم کرد و شرایط کار در سرچشمه، میدوک، خاتون و سونگون را درک کنیم و بتوانیم کمک حال شما باشیم تا شما بتوانید کار را اجرا و به نتیجه برسانید.
مدیرعامل شرکت مس افزود: در طول این 2 ماه گذشته از سال تولید، با تلاش شبانه‌روزی کارنامه درخشانی در زمینه تولید مس کاتد، اسیدسولفوریک و کنسانتره و صادرات برجای گذاشته‌اید که بسیار ارزشمند است و در طی این 2 ماه در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری اقدام عملیاتی کردید.
وی با طرح این پرسش که برای دانش‌بنیان شدن شرکت مس چه کار خواهیم کرد، گفت: باورم این است دانش‌بنیان یعنی شرکتی مثل مس، 5 سال ابتدایی دانش و تکنولوژی و تجهیزات را بخرد و 5 سال دوم خودش کار کند و 5 سال سوم صادر کند. اگر به اینجا برسیم یعنی دانش‌بنیان شده‌ایم اگر کماکان تلاش کنیم که از غربی‌ها تکنولوژی ذوب، تغلیظ و معدن بخریم این شایسته شرکت بزرگ مس نیست.
مدیرعامل شرکت مس تصریح کرد: امروز شما این تحول را از اینجا شروع کرده‌اید. از طرف دیگر باورمان این است اگر شرکت‌های بزرگ شرکت‌های دانش‌بنیان را در آغوش نگیرند و از دانش و دستاوردهای آن‌ها استفاده نکنند باعث ناامیدی آن‌ها شده و به دنبال آن از کشور خارج می‌شوند.
دکتر رستمی با بیان اینکه مسئولیت ملی و شرعی و اقتصادی داریم که همکاری دقیق و نزدیک با شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشیم،‌ گفت: در این 2 روز با دقت و حوصله بیشتر مسائل و مشکلات موجود را با شرکت‌های دانش‌بنیان در میان گذاشته و اجازه بدهید تا سر فرصت راهکارهایی را ارائه کنند که امکان استفاده آن در صنعت مس کشور وجود داشته باشد.
مدیرعامل شرکت مس اظهار امیدواری کرد خروجی کار به‌گونه‌ای باشد که این برنامه، تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای همکاری زیادی به دنبال داشته باشد تا مسئولان کشور، استان و شرکت‌های دانش‌بنیان را امیدوار کنیم که شرکت مس برای حرکت در اتوبان دانش‌بنیان شدن گام‌های محکمی برداشته است.

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران با عنوان «Iran Oil show» طی روزهای 23 تا 26 اردیبهشت‌ماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. این نمایشگاه بزرگ‌ترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است که شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی توانمندی‌ها، دستاوردها و محصولات خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند.
به گزارش برس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک سامان ؛ نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، محلی برای ایجاد ارتباط دوسویه، تبادل‌نظر و همچنین ایجاد زمینه همکاری میان فعالان بخش‌های مختلف صنایع وابسته است. به دلیل اهمیت حیاتی و راهبردی صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی علاوه بر شرکت‌هایی که مستقیماً در این عرصه فعالیت می‌کنند، بانک سامان با حضور در رویداد نقش حمایتی خود از این صنایع را نمایش گذاشت.
غرفه بانک سامان در سالن 35 بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، محلی برای معرفی و ارائه خدمات متنوع بانک سامان به فعالان این حوزه بود. بانک سامان که به‌واسطه خدمات گسترده و کامل خود در سال‌های گذشته به انتخاب اول شرکت‌های تولیدی و صنعتی به‌ویژه در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تبدیل شده است و در طول برگزاری نمایشگاه نیز غرفه این بانک میزبان تعداد زیادی از صنعتگران و فعالان بازار نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بود.
حمایت بانک سامان از فعلان حوزه صنعت و تولید
علیرضا معرفت مدیرعامل محترم بانک سامان در بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، هدف از حضور این بانک در نمایشگاه را نشانه‌ای از حمایت دائمی بانک سامان از صنایع داخلی می‌داند و می‌گوید: «رویکرد بانک سامان از اوایل دهه گذشته تا امروز حمایت از عرصه صنعت و تولید بوده است. با توجه به اینکه حوزه صنعت و تولید زیرساخت‌های توسعه و ایجاد اشتغال را فراهم می‌کند، همیشه یکی از اولویت‌های بانک سامان به شمار رفته است.»
معرفت، با اشاره به وضعیت پرتفوی اعتباری بانک سامان، می‌افزاید: «بیش از 65 درصد از پرتفوی اعتباری بانک در حوزه صنایع مختلف اعم از غذا، دارو، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است.»
وی با بیان اینکه بانک سامان در حال گسترش حضور خود در عرصه حمایت از صنایع به‌خصوص صنایع فعال در بحث صادرات است، تأکید می‌کند: «عرصه بین‌الملل یکی از نقاط قوت بانک سامان به شمار می‌رود و تلاش داریم در این عرصه به نحوی عمل کنیم تا ابزارهای مالی و بانکی را در اختیار فعالان صنعت و تولید قرار دهیم.»
مدیرعامل بانک سامان در پاسخ به این سؤال که این بانک چه خدماتی را در اختیار فعالان حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی قرار می‌دهد، می‌گوید: «با بررسی‌های کارشناسی که در این عرصه انجام‌شده، به این نتیجه رسیدیم که مهم‌ترین خدماتی که بانک سامان می‌تواند به فعالان صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی قرار دهد خدمات ضمانت‌نامه‌ای است که فعالان این بخش به آن نیاز زیادی دارند.»
وی ادامه می‌دهد: «فعالان حوزه پایین‌دستی نفت، درصورتی‌که بتوانند شرایط مدنظر بانک را فراهم کنند، از خدمات بین‌المللی بانک سامان برای دریافت وجوه در حوزه‌های کارگزاری برخوردار می‌شوند.»
معرفت، با اشاره به این موضوع که گروه مالی سامان خدمات متنوعی را در حوزه بانکداری شرکتی ارائه می‌کند، می‌گوید: «متناسب با فعالیت‌های شرکت‌ها، ما خدماتی در حوزه کارگزاری، بورس کالا، ضمانت‌نامه، ارز، بیمه و طیف گسترده‌ای از خدمات گروه مالی سامان ارائه می‌کنیم که به‌صورت اختصاصی و خاص آن شرکت طراحی و پیاده‌سازی می‌شود.»
مدیرعامل بانک سامان، با اشاره به حضور بخش‌های مختلف گروه مالی سامان در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، می‌گوید: «سعی ما این است که آنچه فعالان بخش‌های مختلف این صنایع در حوزه مالی به آن نیاز دارند را برآورده کنیم و شرکت ما در نمایشگاه نیز برای انتقال عملی این پیام است.»
حمایت بانک سامان از دیگر اعضای گروه مالی سامان در نمایشگاه
در طول فعالیت بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، مدیران ارشد گروه مالی سامان با حضور و بازدید از نمایشگاه ارتباط دوسویه‌ای را با فعالان این بخش از صنعت رقم زدند.
عبدالرسول عطایی، معاون اجرایی شرکت بیمه سامان، در بازدید از نمایشگاه، هدف از مشارکت و حضور بیمه سامان در این رویداد را ناشی از استراتژی گروه مالی سامان می‌داند و می‌گوید: «بر اساس این استراتژی، هرکجا که امکان حمایت از صنایع و تولید وجود دارد، گروه مالی سامان در آن حضور یکپارچه و مؤثر خواهد داشت.»
عطایی با اشاره به اینکه امسال با کمک بانک سامان، ما تنها شرکت بیمه‌ای هستیم که موفق به حضور در نمایشگاه شدیم، تصریح می‌کند: «بیمه در کنار بانک و بورس، سه حوزه مهم مالی نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی کشور دارد، بیمه حوزه خدماتی ارائه می‌کند که در دنیا به آن خدمات آرامش گفته می‌شود به این معنا که هر جا نیازمند کنترل ریسک و ایجاد آرامش است، می‌توان از بیمه کمک گرفت»
وی می‌افزاید: «بیمه با حضور در کنار صنایع و پذیرش ریسک‌های آن‌ها و مشارکت در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، نقش حمایتی برای فعالان صنایع مختلف دارد.»
معاون اجرایی سامان تأکید می‌کند: «در بحث نفت و انرژی، بیمه سامان در کنار بانک سامان، حمایت از بنگاه‌های اقتصادی را رقم می‌زند و مهم‌ترین خدمتی که می‌تواند به فعالان این حوزه ارائه دهد انتقال ریسک‌ها است.»
عطایی با اشاره به حضور تیم حرفه‌ای گروه مالی سامان در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، می‌گوید: «بیمه سامان در این نمایشگاه بحث ارائه خدمات بیمه‌ای نوین، شامل بیمه‌های مسئولیت مالی، مهندسی، بیمه‌های حوزه‌های اقتصادی و حتی بیمه تأمین اعتبار را فراهم می‌کند».
وی می‌افزاید: «یکی از نکات مهم و کلیدی در بحث صنایع نفت؛ پتروشیمی و پالایشگاه، بحث نقل‌وانتقال مواد و محصولات است و متأسفانه با شرایط تحریمی، اکنون شرکت‌ها با مشکل گشایش LC مواجه‌اند، خوشبختانه با تدابیر جناب آقای ضرابیه، مدیرعامل بیمه سامان، خدمتی به نام SLC (Similar LC) در حال طراحی است که بخشی از ریسک نقل‌وانتقال پول و بار به‌خصوص در صنعت نفت و پتروشیمی را انجام می‌دهد.»
عطایی از ارائه خدمت جدید «تضمین کیفیت» از سوی بیمه سامان خبر داد و گفت: «مسئله مهمی که در بحث نقل‌وانتقال کالا وجود دارد، تضمین کیفیت کالا و سلامت انتقال آن است که بیمه سامان در حال کار بروی آن است»
معاون اجرایی بیمه سامان می‌گوید: «ما به دنبال ارائه بیمه «مسئولیت حرفه‌ای» برای شرکت‌های بزرگ هستیم تا از تنش‌های مالی شرکت‌ها بکاهد».
انتظار فعلان صنعت نفت و پتروشیمی از بانک سامان
همکاری طولانی‌مدت بانک سامان با شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف صنعت و تولید ازجمله فعالان صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، باعث شد تا در طول نمایشگاه بین‌المللی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، شاهد حضور بسیاری از مشتریان ثابت و قدیمی بانک سامان در نمایشگاه باشیم. شرکت پترو نیرو صبا که بیش از یک دهه است از خدمات بانکی بانک سامان استفاده می‌کند و از مشتریان باسابقه بانک به شمار می‌رود، در این نمایشگاه حضوری فعال داشت. عمران بائوج، رئیس هیئت‌مدیره پترو نیرو صبا، می‌گوید: «بخش بزرگی از اقتصاد کشور در دست بخش دولتی است و ما به‌عنوان فعالان بخش خصوصی از بانک سامان انتظار داریم با کمک به بخش خصوصی اقتصاد زمینه موفقیت این بخش را در مقابل بخش دولتی فراهم کند»
بائوج با اشاره به اینکه صنعت نفت و پتروشیمی نیاز مبرمی به خدمات بانک سامان دارد، می‌گوید: «انتظار داریم که بانک سامان مشارکت کلیدی در انجام پروژه‌ها داشته باشد و در صورت انجام چنین مشارکتی به اقتصاد کشور کمک می‌شود.»
رئیس هیئت‌مدیره پترو نیرو صبا، می‌گوید: «بانک و صنعت لازم و ملزوم یکدیگر هستند و اکنون بسیاری از کشورهای خارجی با ایجاد صندوق ریسک به صنایع کمک می‌کنند و بانک سامان نیز باید با ارائه چنین خدماتی به مشتریان ویژه خودش ریسک فعالیت‌های آن را کاهش دهد.»
این فعال بخش خصوصی، بزرگ‌ترین خدمتی که بانک سامان می‌تواند به فعالان صنعت نفت و پتروشیمی ارائه کند را خدمات ضمانت‌نامه‌ای عنوان می‌کند و می‌افزاید: «ما در مواقعی با کارفرما بر سر صورت‌وضعیت دچار مشکل می‌شویم و نیاز داریم که بانک به ما «وام در گردش نقد» بدهد تا بتوانیم شکاف ایجادشده را تا زمان تسویه با کارفرما پر کند و در بحث خریدهای خارجی، مدیریت پرداخت‌های خارجی از سوی بانک سامان می‌تواند باعث ایجاد اعتماد میان ما و طرف خارجی شود.»
رئیس هیئت‌مدیره پترو نیرو صبا، با اشاره به حضور بانک سامان در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، می‌گوید: «برپایی غرفه بانک سامان و تعامل این بانک با فعالان حوزه نفت، پالایش و پتروشیمی، باعث می‌شود تا میان ما به‌عنوان بخش صنعت و بانک به‌عنوان یک تسهیلگر و مدیر مالی یک‌زبان مشترک برای همکاری‌های بیشتر ایجاد شود.»

مجمع‌عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن‌وفلزات؛ عصر یکشنبه اول خرداد ۱۴۰۱ با حضور اکثریت سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن‌وفلزات ؛ در این مجمع پیشنهاد هیات‌مدیره «ومعادن» برای افزایش 129 درصدی سرمایه شرکت به مبلغ 108،428 میلیارد ریال به تصویب سهامداران شرکت رسید. بدین ‌ترتیب سرمایه این هلدینگ بزرگ سرمایه‌گذاری بازار سرمایه از حدود 84000 میلیارد ریال به بیش از 192000 میلیارد ریال خواهد رسید.  
بر اساس مصوبه مجمع فوق‌العاده افزایش سرمایه شرکت به صورت زیر تحقق می‌یابد:
۱ - از محل سود انباشته 41 درصد
۲- از محل مطالبات موجود سهامداران  28 درصد
3- از محل آورده نقدی سهامداران  31 درصد
جمع مبلغ افزایش سرمایه:
428/108میلیارد ریال و معادل 129 درصد
سهامداران ومعادن در حالی تصمیم به افزایش سرمایه شرکت گرفتند که این هلدینگ با بازده سالانه ۳۷.۸ درصد در سال ۱۴۰۰ یکی از سودآورترین شرکت‌های بورسی لقب گرفته است. پیش‌بینی می‌شود سود خالص ومعادن با رشد ۴۹ درصد به ۱۳هزار میلیارد تومان افزایش یابد. .
درخشش «ومعادن» در سال 1400
بر اساس آخرین ارزیابی و رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی کشور که  از شرکت‌های برتر کشور در سال 1400 (IMI-100) انجام شده است؛ شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در ارزیابی شاخص‌های سودآوری و عملکرد از نظر بازده فروش با ۸۶ درصد بازده فروش دومین شرکت برتر در این بخش معرفی شده است.
همچنین در گزارش ویژه همایش شرکت‌های برتر شرکت «ومعادن» از نظر میزان فروش، با ثبت رقم نزدیک به ۱۲۷.۶ هزار میلیارد ریال در شمار ۱۰ شرکت دارای بیشترین صعود رتبه  قرار گرفت.

indexb
برنده شدن کنسرسیومی با محوریت «ومعادن» در مزایده معدن مس و طلای «جانجا» در استان سیستان و بلوچستان، گسترده شدن قابل توجه فعالیت‌ها و طرح‌های هلدینگ در منطقه غرب کشور و قرار گرفتن در جمع هفت شرکت بزرگ پیشران پیشرفت اقتصادی ایران نیز از دیگر دستاوردهای اخیر این مجموعه به شمار می‌‌رود.
لازم به ذکر است شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه معادن و فلزات با نماد بورسی «ومعادن» از سهامداران عمده مجموعه‌های بزرگ معدنی و فولادی ایران از قبیل شرکت های معدنی و صنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، سنگ‌‌آهن گهرزمین، شرکت ملی مس، معدنی و صنعتی صبانور، مجتمع فولاد خراسان، آهن و فولاد ارفع، پویا انرژی، کارخانجات کابل سازی شهید قندی، تجلی توسعه معادن و فلزات، گسترش کاتالیست ایرانیان، پرتو تابان معادن و فلزات و شرکت کک طبس است.

indexa

یادواره فرهنگی و هنری شهدای شهرستان قشم با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امام جمعه شهرستان قشم، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم و جمعی از مسوولان اجرایی شهرستان و معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به گزارش بورس و بانک وب ه قنل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم ؛  یادواره فرهنگی و هنری شهدای شهرستان قشم با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امام جمعه شهرستان قشم، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم و جمعی از مسوولان اجرایی شهرستان و معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو بر اولویت بندی فعالسازی معادن کوچک بر اساس اجرای پروژه های زیرساخت، تاکید کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ؛ وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست بررسی عملکرد سال گذشته و برنامه های سال ۱۴۰۱ طرح احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس افزود: باید طرح هایی را در اولویت قرار داد که با اقداماتی، تعداد زیادی معدن فعال و احیا شوند.
وی خاطرنشان کرد: به تناسب طرح های زیربنایی انجام شده ضروری است تا اثربخشی آنها بر فعالسازی معادن اندازه گیری شود.
جعفری تصریح کرد: طی سال گذشته ۴۵۳ معدن در طرح احیاء و فعالسازی معادن متوسط و کوچک مقیاس فعال شدند که اشتغالزایی ۳۵۰۰ نفر را به همراه داشت. این در حالی است که از ابتدای طرح تا کنون ۸۵۲ معدن احیاء شده و تعداد ۱۳ هزار ۸۰۰ شغل ایجاد شده است که این امر منجر به رشد تولید ۳۳ میلیون تنیاستخراج خواهد شد.

ارائه ۳۰بسته سرمایه گذاری در سال جاری
رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار کرد: با توجه به پایش کامل اطلاعات معادن راکد و نیمه تعطیل سراسر کشورو شناسایی ۸۵۰معدن جهت احیاء و فعالسازی در سال جاری،ارائه ۳۰بسته پیشنهادی سرمایه گذاری در ۱۹ استان در دستور کار قرار دارد.
وی یادآور شد: همزمان با سیر تکمیل و اطمینان از صحت اطلاعات باید بسته های فعالسازی را تدوین و هرماه حداقل یک بسته را برای جذب سرمایه گذار به فراخوان گذاشت.
جعفری بر لزوم تقویت رابطه بین سازمان صمت استانها و طرح احیاء به منظور کسب اطلاعات دقیق تر و نظارت بر فعالسازی معادن تاکید کرد.
از سوی دیگر امیر علی طاهر زاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز در این نشست اظهار داشت: تاکنون ۱۷۹ پروژه زیرساختی در ۹۲۴ معدن تعریف شده است که از این میزان ۴۲۱ معدن در طرح احیاء معادن کوچک قرار دارند.

وی تصریح کرد: بالغ بر ۲۰ معدن در بندر خمیر استان هرمزگان از اجرای پروژه های زیرساختی منتفع و فعال شده اند.
طی این نشست، مباحثی همچون انعقاد قرارداد و روند اجرای سامانه ستام و نیز مشکلات استفاده از این سامانه، تکمیل و اعتبارسنجی اطلاعات طرح و نیز نحوه ارائه بسته های پیشنهادی سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفتند.

 عارف باقری با بیان این مطلب گفت: در سال ۱۴۰۰ و با انجام اکتشافات تکمیلی موفق به کشف ذخیره ای بالغ بر ۷۸ هزار متر مکعب و باطله برداری ۲۹۴ هزار متر مکعب به صورت روباز در معدن سرب نخلک شدیم.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران؛وی در ادامه افزود: پس از اخذ مجوزهای لازم از سوی  شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و نیز از سوی سازمان صمت استان اصفهان فعالیت و استخراج ماده معدنی از ابتدای سال ۱۴۰۱ رسما کلید خورد.

باقری خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود میزان تولید کنسانتره سرب مجتمع معدنی سرب نخلک با این خوراک جدید نزدیک به ۱۰ درصد در سال ۱۴۰۱ افزایش  داشته باشد.

مدیر مجتمع معدنی سرب نخلک در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر و با ادامه فعالیت های اکتشافی چند محدوده امید بخش جدید بابت استخراج روباز شناسایی شده، که مطالعات و اقدامات جهت تکمیل نتایج در دست اقدام است.

گفتنی است مجتمع معدنی سرب نخلک از قدیمی ترین معادن فلزی زیر زمینی کشور است که استخراج آن از ابتدا تاکنون به شیوه ه زیرزمینی انجام شده است.

مدیرعامل بانک سپه با صدور پیامی فرا رسیدن سوم خرداد، سالگرد حماسه بزرگ و تاریخی آزادسازی خرمشهر را به آحاد ایرانیان مومن، انقلابی، بصیر، غیرتمند و دشمن شناس، به‌ویژه همکاران ارجمند خود در خانواده بزرگ بانک سپه تبریک گفت.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک سپه ؛متن پیام دکتر آیت‌اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن سوم خردادماه ، چهلمین سالگرد حماسه بزرگ و تاریخی آزادسازی خرمشهر و “روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی” که از نقاط عطف دفاع مقدس و سرنوشت‌ساز ملت ایران در مصاف با نظام سلطه و استکبار در جنگ تحمیلی هشت ساله است را به آحاد ایرانیان مومن، انقلابی، بصیر، غیرتمند و دشمن شناس، به‌ویژه همکاران ارجمند خود در خانواده بزرگ بانک سپه تبریک عرض می نمایم.

بی شک این حماسه عظیم که در عملیات غرورانگیز و شگفت‌آور «بیت المقدس» و در سوم خردادماه سال ۱۳۶۱ با شجاعت، رشادت و فداکاری‌های وصف ناپذیر رزمندگان اسلام و تربیت یافتگان مکتب «عاشورا» و «ولایت فقیه» رقم خورد، برای همیشه در تاریخ این سرزمین ماندگار و منشاء مقاومت، ایستادگی و پیروزی ایران اسلامی بر توطئه‌ها و فتنه‌آفرینی‌های جبهه دشمن خواهد شد.

الگوی آزادسازی خرمشهر قهرمان که همان مقاومت ایمانی و مقتدرانه و اراده راسخ و پولادین در مصاف با دشمن در یک جنگ بین‌المللی و جهانی در عرصه نظامی بود، برای امروز کشور و جامعه ایرانی که در جنگ همه جانبه اقتصادی و تحریمی و نبرد اراده‌ها با استکبار و سلطه‌ نوین به سرکردگی رژیم مافیایی و تروریستی آمریکاست، رهگشا و پشتوانه‌ای برای عبور از شرایط تحمیلی حاضر و حرکت پیش رونده به سمت چشم‌انداز شکوهمند بیانیه گام دوم انقلاب و نیل به تمدن‌سازی نوین اسلامی خواهد بود.

یاد، نام، خاطره و آرمان‌های جاودانه شهیدان هشت سال دفاع مقدس به ویژه حماسه سازان آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس و امام شهدا خمینی کبیر(ره) را گرامی داشته و بر آمادگی همه جانبه «بانک سپه» به عنوان مجموعه‌ای مردمی و رسالت محور  برای نقش‌آفرینی در کمک به دولت محترم برای  رفع چالش‌ها و مشکلات موجود در صحنه اقتصاد و معیشت مردم و حرکت ملت ایران به سمت پیشرفت، تعالی و فتح قله های رفیع و افتخار آمیز جهانی تحت منویات و رهنمودهای حکیمانه معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) تأکید می‌کنم.

آیت الله ابراهیمی

مدیر عامل بانک سپه

چهارشنبه, 04 خرداد 1401 ساعت 10:17

آخرین جزئیات آزمون استخدامی بانک شهر

مدیر امور آموزش و توسعه سرمایه های انسانی جزئیات آزمون استخدامی بانک شهر را تشریح کرد.

به گزارش  بورس و بانک و به نقل ازروابط عمومی بانک شهر؛محمدعلی دهاقین, در خصوص آزمون استخدامی این بانک عنوان کرد: بانک شهر در نظر دارد، به منظور تأمین و تکمیل بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز شعب خود آزمون استخدامی بر اساس ضوابط، مقررات و آیین‌نامه‌های داخلی، از بین متقاضیان مرد و زن واجد شرایط را برگزار کند.
دهاقین با بیان اطلاعات مربوط به زمان و مکان آزمون مذکور اعلام کرد: آزمون استخدامی روز جمعه مورخ ۱۴۰۱٫۰۳٫۰۶ از ساعت ۹ الی ۱۱ در پنج حوزه: تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز برای حدود ۱۰ هزار نفر داوطلب برگزار می‌ شود.
مدیر امور آموزش و توسعه سرمایه های انسانی با اعلام سقف شرکت کنندگان در تهران و شهرستان ها و مدرک تحصیلی آنان افزود: از کل تعداد داوطلبین حدود ۵ هزار نفر متقاضی از کلانشهر تهران و مابقی سایر استانها بوده که ۷۸% آنها دارای مدرک کارشناسی و ۲۲% دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مورد نیاز بانک از جمله مدیریت، اقتصاد، حسابداری، بانکداری و … می‌باشند.
دهاقین پیرامون مراحل اخذ قبولی و روند پذیرفته شدن در آزمون استخدامی بانک شهر اعلام کرد: شرکت‌کنندگان پس از کسب موفقیت در آزمون کتبی و اعلام پذیرفتگان چند برابر ظرفیت، با انجام مصاحبه‌های تخصصی، بررسی صلاحیت و شایستگی عمومی و طی مراحل اداری، امتیازدهی و در نهایت تعداد ۱۳۰ نفر با انعقاد قرارداد جذب بانک خواهند شد.
مدیر امور آموزش و توسعه سرمایه های انسانی عنوان کرد: بدیهی است صرفاً موفقیت در آزمون کتبی مبنای استخدام در بانک نبوده و داوطلبین پس از تکمیل تمامی مراحل شامل مصاحبه های تخصصی، رفتاری، ارزیابی شایستگی ها و نتایج استعلامات، برابر ضوابط داخلی بانک نفرات حائز شرایط با لحاظ تعداد مورد نیاز شناسایی و دعوت می‌گردند.
دهاقین درباره اعلام اسامی معرفی شدگان آزمون بیان داشت : اعلام نتایج آزمون استخدامی معرفی شدگان آزمون متعاقباً از طریق سایت بانک شهر اعلام خواهد شد.

دکتر بهزاد شیری مدیر‌عامل پست‌ بانک ‌ایران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهیدان و تبریک سوم خردادماه سالروز آزادی‌سازی خرمشهر به پیشگاه ملت بزرگ و شریف ایران و همچنین همکاران، سهامداران، بازنشستگان و خانواده بزرگ پست‌بانک‌ایران، پیامی به همین مناسبت صادر کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی پست بانک ؛  متن پیام تبریک دکترشیری بدین شرح است:
وطن یعنی اذان عشق گفتن
وطن یعنی غبار از عشق رُفتن
نماز خون به خونین شهر خواندن
مهاجم را ز خرمشهر راندن
سوم خردادماه هر سال در گاهشمار سرزمین عزیزمان ایران، شاهنقشی از غیرت و عشق دارد که یادآور سلحشوری مردمانی است که در زیر پرچم همبستگی و پایمردی در برابر تعرضِ بی‌شرمانه و ددمنشانه‌ی دشمنِ بعثی از خونِ خود گذشتند تا حبل‌الورید آزادی و زندگی در جان و تنِ شهر زنده بماند.
ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهیدان، سوم خردادماه سالروز آزادی‌سازی خرمشهر عزیزمان و روز مقاومت و پایداری را به پیشگاه ملت بزرگ و شریف ایران و همچنین همکاران محترم پست بانک‌ایران تبریک عرض کرده و از درگاه خداوند بلندمرتبه پیروزی و سربلندی همگان را خواهانیم.

دکتر علی خورسندیان مدیرعامل بانک صنعت و معدن به منظور بررسی و نظارت بر طرح های تامین مالی شده توسط این بانک به استان لرستان سفر می کند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن؛ وی فردا چهارشنبه  به اتفاق هیات همراهی از معاونین و مدیران ارشد به استان لرستان سفر خواهد کرد تا تصمیم گیری برای حمایت از واحدهای تولیدی این استان انجام شود.

بازدید از واحدهای تولیدی و دیدار با استاندار و فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان و کارآفرینان از دیگر برنامه های این سفر خواهد بود.

صفحه1 از2640