18 آذر 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
Super User

Super User

شنبه, 01 مرداد 1401 ساعت 10:56

111111

Jgbv Gfd hgfh

شنبه, 01 مرداد 1401 ساعت 10:30

111111

+hhhhh hhhhhh hhhhh

شنبه, 05 تیر 1395 ساعت 11:21

درباره ما

معرفی
پایگاه بورس و بانک
پایگاه علمی، تحلیلی و خبری بورس و بانک با هدف انتشار جدیدترین اخبار و گزارش های مربوط به بخش بورس و بانک و همچنین اخبار مرتبط با این حوزه مهم اقتصاد کشور فعالیت می کند.
بخش بورس و بانک طی سال های اخیر به عنوان یکی از حوزه های مهم اقتصادی و پیشران اقتصاد کشور محسوب می شود که مورد توجه دولتمردان قرار گرفته و انتظار می رود در دولت دوازدهم مورد حمایت های بیشتری قرار گیرد.
پایگاه خبری بورس و بانک به عنوان یک سایت علمی، تحلیلی و خبری آمادگی خود را برای انتشار اخبار و گزارش های وزارتخانه ها، سازمان های اقتصادی، کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی، اتاق بازرگانی، تشکل های معدنی، واحدهای صنایع معدنی، دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی و همچنین نمایشگاه های مرتبط با این بخش شامل بخش های دولتی و خصوصی و همچنین داخلی و بین المللی اعلام می دارد.

سه شنبه, 01 تیر 1395 ساعت 11:14

بورس و بانک

 بورس و بانکماهنامه بورس و بانک ماهنامه علمی ، خبری و تحلیلی بورس و بانک
تهران - میدان هفتم تیر - خیابان قائم مقام فراهانی - کوچه سام - پلاک 5

تلفن:88829222-86073662

فکس:88841485

ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمعه, 05 شهریور 1395 ساعت 11:06

گالری

seyf

رئیس کل بانک مرکزی تشریح کرد:

بانك مركزی مجدانه به دنبال اجرای دقیق بخشنامه سود بانکی است

 

واکاوی مسأله افزایش نرخ‌های سود و چسبندگی آن در بازار پول حاکی از آن است که در یک دسته‌بندی کلی این مسأله را می‌توان به عوامل مرتبط با درون ساختار ترازنامه‌ای‌ و برون ساختار ترازنامه‌ای بانک‌ها مرتبط دانست. عوامل مرتبط با درون ساختار ترازنامه‌ای بانکها ناشی از مشکلات تنگنای اعتباری و در نتیجه کمبود نقدینگی بود که بخش قابل توجهی از این مشکلات نیز ریشه در سلطه مالی دولت بر بانک‌ها و تحمیل تکالیف مختلف در طول سه دهه اخیر داشته است.

soodbanki

مدیرعامل بانک پارسیان تشریح کرد:

رفع تنگنای مالی بانک ها از طریق افزایش سرمایه و تعدیل نرخ ذخیره قانونی

 

یکی از دلایل عمده کاهش دسترسی فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کار به منابع مالی مورد نیاز، بالا بودن هزینه تامین مالی و مشکل تاریخی اقتصاد ایران یعنی بالا بودن قیمت سرمایه به‌عنوان یک عامل اصلی در تولید است.

دکتر کورش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان ضمن بیان مطلب فوق در بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی در مقاله ای تحت عنوان "عوامل کاهش نرخ سود  بانکی در راستای رفع تنگنای اعتباری موجود" در خصوص نقش بانک در نظام تامین مالی چنین توضیح داد: با توجه به بانک‌محور بودن نظام تامین مالی اقتصاد ایران و اینکه سپرده‌های بانکی منبع اصلی عرضه وجوه است، نرخ سود سپرده یک عامل تعیین‌کننده به حساب می‌آید. انتظار تئوریک این است که با کاهش نرخ تورم نقطه به نقطه که طی چهار سال اخیر شاهد آن بوده‌ایم، نرخ سود بانکی نیز کاهش یابد. به‌رغم توافقات صورت‌گرفته در شبکه بانکی، این مساله تحقق نیافته است و حتی شاهد افزایش آن نیز بوده‌ایم.

hatami

کارشناس ارشد بانکی تاکید کرد:

اصلاح نظام بانکی، تک نرخی شدن ارز و ساماندهی بدهی ها اولویت های دولت دوازدهم

دولت دوازدهم باید ساماندهی بدهی‌های خود، اصلاح نظام بانکی و تک‌نرخی شدن ارز را در اولویت قرار دهد و به سامان برساند.

احمد حاتمی یزد کارشناس ارشد بانکی ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به بدهی دولت به پیمانکاران و صندوق‌های بازنشستگی و همچنین بدهی حدود 150 هزار میلیاردی دولت به بانک‌ها گفت: پرداخت نشدن بدهی دولت به پیمانکارانی که طرح‌های حوزه نفت، نیرو و راهسازی را اجرا کرده‌اند؛ سبب شده آنها نتوانند پروژه‌های جدید را اجرا کنند که این موضوع اشتغال را تحت تأثیر قرار می‌دهد. وی افزود: اجرای بازنشستگی پیش از موعد کارکنان با اعمال حقوق 30 روز برای 25 سال خدمت در دولت دهم بدون آنکه منابع لازم از سوی دولت تخصیص داده شود، سبب شد تا صندوق‌های بازنشستگی امروز با بحران روبه‌رو شوند.

bank

کارشناس خبره مسائل بانکی تشریح کرد:

دلایل ایجاد تنگنای نقدینگی در شبکه بانکی

اعمال سیاست های مقطعی و اقدامات هیجانی مشکلات نظام بانکی را حل نمی کند

قوانین قدیمی و به¬روز نشده حاکم بر نظام بانکداری و بانک مرکزی

معصومه صالحی

"بانک¬ها معلول شرایط اقتصادی کشور، قوانین حاکم بر نهادهای پولی و بانکی کشور، سیاست-های پولی، مالی، ارزی و تجاری در جریان و تصمیمات اتخاذ¬ شده در حوزۀ سیاست داخلی و خارجی هستند. بنابراین مشکلات نظام بانکی کشور بدون انجام اصلاحات اساسی در عوامل بوجود آورندۀ آن از بین نرفته و با اعمال سیاست‌های مقطعی و اقدامات هیجانی در بسیاری از مواقع ممکن است تشدید  ‌شود؛ در نتیجه تغییر این وضعیت نیازمند تغییر قواعد بازی است". 

مدیرعامل بانک رفاه کارگران مدیرعامل بانک رفاه کارگرانمدیرعامل بانک رفاه کارگران در گفت و گو با "بورس و بانک": اولویت دولت دوازدهم، ترغیب بانک ها برای خروج از فعالیت های غیر بانکی است یکی از نیازهای تولید و اشتغال، دسترسی آسان به منابع مالی است انجام اصلاحات ساختاری در بازار پول، نیازمند فرصت است معصومه صالحی "مدیریت تقاضای تامین مالی در داخل کشور" و "تطبیق هرچه سریعتر با استانداردهای بانکی مورد تایید در تجارت بین‌الملل" دو چالش اصلی بازار پول هستند.

 

از سویی دیگر هدایت بانک‌ها به انجام بهینه وظیفه ذاتی خود یعنی کارایی در واسطه گری مالی و همچنین اصلاح ساختار بازار پول از جمله ساختار قیمت گذاری در این بازار از اولویت‌های اصلی دولت دوازدهم در این حوزه بشمار می رود. دکتر محمدعلی سهمانی مدیرعامل بانک رفاه در گفت و گو با ماهنامه "بورس و بانک" ضمن بیان مطالب فوق در خصوص چالش ها و مشکلات موجود در بازار پول، سیاست ها و تدابیر دولت دوازدهم برای حل این مشکلات،

صفحه1 از2