31 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
B-admin1

B-admin1

مجمع عمومی عادی سالانه هلدینگ دانش بنیان سرامیک‌های صنعتی اردکان با مشارکت بیش از ۵۳ درصد سهامداران رسمیت یافت و برگزار شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی هلدینگ دانش‌بنیان سرامیک‌های صنعتی اردکان، در مجمع عمومی عادی سالانه هلدینگ دانش بنیان سرامیک‌های صنعتی اردکان برای سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1402 که روز چهارشنبه در محل مجموعه فرهنگی-ورزشی تلاش تشکیل شد، تقسیم 72 ریال سود از سوی سهامداران به تصویب حاضران در جلسه رسید.

در این مجمع نصراله یغمایی به عنوان رئیس مجمع، حمید اسدی و محمدفارسی به عنوان ناظر اول و دوم، علیرضا مهرآبادی مدیرعامل هلدینگ سرامیک‌های صنعتی اردکان به عنوان منشی مجمع حضور داشتند.

محمد فارسی، عضو هیات مدیره هلدینگ سرامیک‌های صنعتی اردکان در ابتدای این جلسه پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره برای سال مالی 1402 گفت: هلدینگ دانش‌بنیان سرامیک‌های صنعتی اردکان در سال 1374 تاسیس و در تاریخ 13 تیرماه 1384 در بورس و اوراق بهادار تهران درج شد. 

وی افزود: شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان به عنوان شرکت دانش بنیان تنها تولیدکننده محصولات سرامیکی در پایه سیلیکانی در ایران و خاورمیانه در گروه صنایع کانی غیرفلزی فعالیت داشته و در زمینه تولید محصولات آلومینایی، انواع کاتالیست، اکتیو آلومینا و آلفا آلومینا در کشور فعالیت می‌کند.

عضو هیات مدیره کسرا اعلام کرد: سرمایه این شرکت در 28 اسفندماه 1402 با 27 درصد افزایش از مبلغ چهار هزار و 368 میلیارد و 273 میلیون ریال و از محل سود انباشته به مبلغ 5.553.812 میلیون ریال رسید. 

فارسی اظهار کرد: این هلدینگ به دلیل دانش بنیان بودن و دارا بودن متخصصین معتبر توانسته در زمینه سرامیک‌های مهندسی از جمله گلوله و لاینر های آلومینایی و انواع کاتالیست و جاذب ها در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد در کشور به تولید کننده مطرح و برجسته‌ای تبدیل شود. همچنین ارزش آفرینی، دارای منافع پایدار و کسب بالاترین بازده دارایی‌ها در صنایع هدف از چشم‌انداز شرکت در سال 1403 است. 

وی با بیان اینکه درآمد عملیاتی و جمع دارایی‌های شرکت طی سال گذشته نسبت به سال 1401 رشد چشمگیری داشته است، گفت: درآمد عملیاتی این شرکت طی سال گذشته از مبلغ 6 هزار و 364 میلیارد ریال به مبلغ 7 هزار و 956 میلیارد ریال و جمع دارایی‌ها از 10 هزار و 520 میلیارد ریال به رقم 18 هزار و 6 میلیارد ریال رسید.

فارسی گفت: برنامه‌ریزی برای تولید محصولات جدید، تلاش برای فروش نقدی یا اعتباری کوتاه‌مدت، تولیدات سفارشی و عرضه تمام کالاها در بورس کالا را دنبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: امکان‌سنجی فروش سنگ‌آهن، تلاش برای فروش ارزی‌، مذاکره با صندوق ضمانت صادرات، تلاش برای دستیابی به ممنوعیت واردات، افزایش سهم فروش صادراتی و اقدام به راه‌اندازی دفاتر بین‌المللی از برنامه‌های بخش صادراتی شرکت هستند.

فارسی اظهار کرد: با بازنگری و نوع‌آوری در مصرف مواد اولیه، تأمین مواد اولیه و کاهش قیمت تمام‌شده، هزینه‌های تولید را کاهش‌ دادیم.

وی اعلام کرد: کاهش وصول دوره مطالبات، پیگیری پرونده‌های حقوقی، مولدسازی املاک و اقلام، استفاده از تسهیلات با نرخ پایین، استفاده از ظرفیت‌های اعتباری و تلاش در راستای استفاده از ابزارهای نوین تأمین مالی برنامه‌های شرکت برای کنترل هزینه‌های مالی هستند.

فارسی اظهار کرد: پروژه تولید کاتالیست ریفرمینگ، افزایش تولید محصولات دانش‌بنیان، پروژه تولید گرید جدید مولایتی، پروژه ارتقای دانسیته در محصولات دانش‌بنیان و توسعه تولید تبولار آلومینا مهم‌ترین پروژه‌های دانش‌بنیان شرکت هستند.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین چالش صنعت آلومینا، واردات است، تصریح کرد: چین رتبه اول را در تولید و صادرات دارد و با وجود قدرت رقابتی کالاهای چینی، با پیگیری‌های از دولت و مجلس و با اعمال محدودیت‌هایی برای واردات و تخصیص ارز، ارائه فاکتور الکترونیکی الزامی شد.

عضو هیات مدیره کسرا اعلام کرد: با وجود رتبه اعتباری A+، اولین اوراق مرابحه بدون ضامن را منتشر کردیم. همچنین اولین اوراق صکوک نوآوری دانش‌بنیان را توسط این شرکت منتشر و مجوز انتشار این مدل اوراق برای شرکت مادر را نیز اخذ کردیم. 

فارسی با اشاره به اینکه طرح توسعه افزایش تولید در شرکت آلومینیوم پارس اکسید کسرا انجام شده است، گفت: شرکت پارس آلومینا کسرا به‌صورت مشروط در فرابورس پذیرش شده است. تأمین مالی پروژه تولید تبولار آلومینا این پروژه که پیشرفت ۷۰ درصدی داشته، محل اختلاف برای عرضه این شرکت است.

عضو هیات مدیره کسرا بیان کرد: شرکت جایگاه ویژه‌ای در صنعت دارد و ارزش بازار شرکت در تاریخ 29 اسفندماه 1402 به میزان ۲۷۰۰ میلیارد تومان بوده و شرکت توانست ارزش بازار خود را در بازار سرمایه حفظ کند. 

فارسی گفت: سیاست‌ها و برنامه‌های شرکت در بخش فروش به صورت اعتباری، عرضه کلیه محصولات در بورس کالا و جذب و جلب بیشتر مشتریان بوده است. 

در ادامه این مجمع، علیرضا مهرآبادی مدیرعامل هلدینگ دانش‌بنیان سرامیک‌های صنعتی اردکان اظهار کرد: سند کارخانه شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان به طور کامل آزاد شده و همچنین تلاش شد تا بخش عمده سهام آقای نظارات که بابت وام‌های مختلف شرکت در ترهین بوده است نیز آزاد شود. 

وی افزود: هیچ گونه سندی در هلدینگ دانش بنیان سرامیک‌های صنعتی اردکان در رهن نیست و با تلاش هلدینگ، سند تک برگ شرکت دیباسرام از بانک ملت نیز دریافت شد. 

مهرآبادی ادامه داد: مشکل حقوقی شرکت پارس اکسید در شهرک محمودآباد به صورت کامل رفع شده است و بابت زمین شهرک‌های صنعتی نیز دیگر مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به بزرگترین چالش در صنعت آلومینا بال خاطرنشان کرد: کشور چین، به عنوان بزرگترین تولیدکننده، صادرکننده، مصرف کننده در بازار حاضر است.

مهرآبادی توضیح داد: مجموعه اردکان بزرگترین رقبای خود را بازرگانانی می‌بیند که از نظر رقابت قیمتی از ما جلو هستند. گاما آلومینا را از بورس کالا تهیه می‌کنیم و در شرکت پارس اکسید به آلفاآلومینا تبدیل می‌شود. 

مدیرعامل «کسرا» ادامه داد: تنها رویکرد ما به عنوان یک شرکت دانش بنیان با حمایت ویژه دولت و مجلس این است که توانستیم هرگونه ثبت سفارش وارداتی در این حوزه را محدود کنیم. در خصوص تخصیص ارز به واردکننده اقدامات خوبی انجام شد. مسیر پیچیده‌ای بود، اما شرکت، یک شرکت بورسی است و شفافیت شرکت‌های بورسی با شرکت‌های بازرگانی بسیار متفاوت است و لذا این دو رقابت بسیار سخت است.

وی افزود: در سال گذشته ضمن حفظ سهم بازار جلسات زیادی با سایر گلوله سازان و رقبا داشتیم و بازار سنتی گلوله‌ها را در مسیر بورس کالا هدایت کردیم. این امر را دنبال خواهیم کرد تا کلیه محصولات را از بورس کالا در سال جاری تامین کنیم.

براساس این گزارش، در پایان این مجمع پس از تصویب صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفندماه 1402 توسط حاضران در جلسه، پاداش اعضای هیات مدیره به میزان سه درصد سود تقسیمی تصویب شد.

در انتهای این مجمع رونامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت برای سال 1403 انتخاب شد.

 

معصومه صالحی

هند؛ یک بازار بسیار بزرگ برای محصولات صنایع شیمیایی ایران است. هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با همکاری و هماهنگی یک شرکت مشاور در ایران و همچنین یک نماینده قانونی در کشور هند توانست رضایت استاندارد هند را دریافت کند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط‌ عمومی هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران؛ سلحشوری مدیر برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های این هلدینگ به دریافت استاندارد هند برای محصولات این مجموعه اشاره کرد و گفت: اخیرا کشور هند الزاماتی را از طریق سازمان ملی استاندارد خود برای واردات محصول آلکیل بنزن خطی اعلام کرد. به موجب این استاندارد، کشورها و شرکت‌هایی که می‌خواهند در این زمینه به کشور هند صادرات داشته باشند؛ لازم است استاندارد مربوط به این محصول را از طریق سازمان ملی استاندارد هند دریافت کنند. وی با بیان اینکه استاندارد کشور هند معروف به استاندارد IS12795 ورژن ۲۰۲۰ است، گفت:سازمان ملی استاندارد هند برای این موضوع مهلت زمانی تعیین کرد تا کشورهایی که تولیدکننده این محصول هستند؛ بتوانند خود را به روزرسانی کرده و استاندارد مربوطه را دریافت کنند.

سلحشوری با تاکید براینکه هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران در این زمینه گام برداشت، خاطرنشان کرد: در همین راستا این هلدینگ با همکاری و هماهنگی یک شرکت مشاور در ایران و همچنین یک نماینده قانونی در کشور هند؛ توانست رضایت سازمان استاندارد هند را دریافت کند. مدیر برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با بیان اینکه دریافت این استاندارد مراحل مختلفی داشت، در تشریح این مراحل گفت: مراحل اولیه‌ دریافت استاندارد مذکور تهیه مدارک و مستندات فنی از فرآیند و تولید این شرکت و لایسنس بود. در واقع فرآیند تولید به صورت یک مجموعه از مستندات، تهیه شد و توانستیم آنها را به تائید مشاور مربوطه برسانیم.

وی در ادامه افزود: همچنین با اطلاعات و تجربه‌ای که در این زمینه داشتیم؛ سعی کردیم که مدارک بسیار کامل و جامع باشد و از طرف تیم ممیزی و کمیته‌ای که صادرکننده این استاندارد است؛ مورد تائید قرار گیرد. سلحشوری با اشاره به اینکه در مرحله اول این اتفاق افتاد و مدارک ارسال و پذیرش اولیه انجام شد، گفت: پس از آن لازم بود که نمونه‌برداری از محصولات توسط نماینده سازمان ملی استاندارد هند انجام شود. در همین راستا تیم ممیزی که از طرف این کمیته معرفی شده بودند؛ اخیرا به کشورمان آمدند و در مجتمع صنایع شیمیایی ایران حضور پیدا کردند.

وی در ادامه گفت: مدارک و مستندات فنی که برای آنها ارسال کرده بودیم را با خط تولید و شرایطی که داشتیم؛ مورد انطباق قرار دادند را بررسی و در ادامه نمونه‌برداری‌ها از فرآیند تولید محصول و محصول نهایی صورت گرفت. مدیر برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با بیان اینکه از تولید محصول آلکیل بنزن خطی نمونه‌برداری و توسط نمایندگان آنها پلمپ شد، گفت: نمونه مذکور به آزمایشگاه‌های معتمد سازمان ملی استاندارد در هندوستان ارسال شد و در 2 آزمایشگاه مورد بررسی و آنالیز قرار گرفت و نتایج آنها به کمیته بی‌آی‌اس برای صدور گواهینامه ارسال شد. وی در ادامه افزود: خوشبختانه اواخر سال ۱۴۰۲ کمیته مربوطه درخصوص بررسی پرونده هلدینگ سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران جلسه‌ای برگزار کرد و با توجه به اقدامات و نمونه‌برداری‌ها و مدارک ارسال شده؛ در نهایت با اعطاء استاندارد بی‌آی‌اس برای آلکیل بنزن خطی به هلدینگ سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران موافقت شد.

سلحشوری با تاکید بر اینکه هم اکنون صنایع شیمیایی ایران جزء شرکت‌هایی است که اجازه دارد به کشور هندوستان این محصول خود را صادر کند، گفت: تاکنون سه کشور وجود داشت که در این زمینه اقدام کرده و توانسته بودند که استاندارد مذکور را دریافت کنند، اما خوشبختانه امروز این افتخار نصیب هلدینگ سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران شد تا بتوانیم مجددا محصولاتمان را به کشور هند صادر کنیم. وی در پایان به طرح‌های توسعه‌ای در دست اجرای شرکت اشاره کرد و گفت: امیدواریم طرح‌های توسعه‌ای در دست اجرا تا پایان سال جاری راه‌اندازی شوند؛ در آن صورت بازار هند، یک بازار بسیار خوب و بزرگ برای محصولات این شرکت است و باید بتوانیم محصولاتمان را به این کشور صادر کنیم.

 

مدیر و همکاران واحد «روابط عمومی» با حضور در محل کار همکاران مدیریت «فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی» و شرکت‌های «ایریسا» و «آی. سی. تی.» و روز « فناوری اطلاعات» را از سوی همکاران شرکت به ایشان تبریک گفتند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان ؛ در این بازدید، که معاون «برنامه‌ریزی و فناوری» و مدیر «فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی» نیز حضور داشتند، با اهدای شاخه های گل و عرض خداقوت، از تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران این حوزه قدردانی شد.

 ۲۲ تیرماه در تقویم رسمی کشور، روز «بزرگداشت خوارزمی، روز فناوری اطلاعات» نامیده شده است.

 

مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، با حضور ارکان مجمع و ‏به ‏ریاست جناب آقای مرتضی رحیمیان سرای و حضور ۸۹.۹۸ درصد سهامداران در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.

 به گزارشبورس و بانک و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی نوری، در این مجمع، مدیرعامل پتروشیمی نوری به ارائه گزارشی از دستاوردهای این مجتمع در سال مالی ۱۴۰۲ پرداخت و ‏گفت: شرکت پتروشیمی ‏نوری موفق شد در سال ۱۴۰۲، مقدار ۴ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۲۳ تن تولید محصول و تقریبا به همین میزان فروش را به ثبت برساند.‏
مهندس صانعی به بیان آماری از سودآوری دلاری این مجتمع پرداخت و گفت: در سال مالی ۱۴۰۲، سود عملیاتی دلاری نوری ‏۵۱۱ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۱۲۴ دلار، و همچنین سود خالص دلاری شرکت ‏به ۵۴۴ میلیون و ۴۷۶ هزار ‏و ۸۷۱ دلار رسید.‏
مدیرعامل پتروشیمی نوری همچنین درباره سودآوری ریالی این مجتمع نیز اظهار داشت: نوری توانست در سال ۱۴۰۲، مقدار ۲۰۷ هزار و ۳۳۱ میلیارد ریال سود عملیاتی و همچنین ۲۲۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال سود خالص را ثبت ‏نماید.
وی در بخش پایانی این گزارش، با برشمردن اقدامات شرکت پتروشیمی نوری در سال ۱۴۰۲، مهم ترین آنها را کسب رتبه ۱۳ در بین صد شرکت برتر ایران، کسب جایزه برتر و تندیس زرین جایزه بین المللی مدیریت دانش، کسب جایزه ۵ ستاره ESG و مدیریت فرایندها، کسب جایگاه دوم بین المللی نوآوری در معتبرترین رویداد ارزیابی جهان، انتخاب شدن بعنوان سه فینالیست برتر بزرگترین کنگره جهانی نفت WPC دانست.
در ادامه مجمع گزارش حسابرس قرائت و صورت‌های مالی با اکثریت آرا به تصویب رسید.
همچنین روزنامه اطلاعات به ‏عنوان روزنامه رسمی این شرکت برای سال مالی جاری تعیین شد و بودجه مسئولیت اجتماعی نوری برای سال ۱۴۰۳ به مبلغ هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.‏
در پایان این مجمع و بر اساس رای سهامداران حاضر، از ۲۴۵۳ تومان سود ساخته شده در سال ۱۴۰۲ به ازای هر سهم نوری، ۲۰۰۰ تومان سود یعنی بیش از ۸۰ درصد آن توزیع شد.

 

بانک تجارت با هدف ایجاد بستر مناسب برای فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی پیامک لحظه‌ای حساب‌ها و کارت‌های این بانک، امکان مدیریت پیامک لحظه‌ای را از طریق درگاه‌های غیرحضوری برای مشتریان خود فراهم کرده است.پ

به گزارش بورس و بانک و به نقل از مدیریت روابط‌عمومی و ارتقای سرمایه اجتماعی بانک تجارت، در راستای دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر لزوم عادلانه بودن کارمزد سرویس ‌پیامک، این بانک از تیرماه 1403، کارمزد پیامک را به‌صورت بسته‌های اعتباری برای مشتریان در نظر گرفته است.

در این گزارش آمده است: مشتریان بانک تجارت از این پس می‌توانند با توجه به الگوی مصرف خود، اقدام به خرید بسته‌های اعتباری پیامک با مبالغ 200، 500 یا یک میلیون ریالی کنند تا بر اساس تعداد پیامک‌های ارسال شده به آنها، مبلغ موردنظر از اعتبار بسته اعتباری پیامک کسر شود.

نکته قابل توجه در این طرح آن است که، سرویس مذکور، بدون تاریخ انقضا است، به صورت خودکار تمدید می‌شود و تا زمانی که بسته اعتباری به پایان نرسد، فعال خواهد بود.

علاوه بر این، در سرویس بسته اعتباری پیامک لحظه‌ای بانک تجارت مشتری می‌تواند برای دریافت پیامک‌های واریز و برداشت بر اساس مبالغ تراکنش تصمیم‌گیری کند. دریافت تمام پیامک‌های واریز یا برداشت، عدم دریافت پیامک‌های تراکنش زیر 200 هزار ریال، عدم دریافت پیامک‌های تراکنش زیر 500 هزار ریال، عدم دریافت پیامک‌های تراکنش بالای یک میلیون ریال در این سرویس پیش‌بینی شده و مشتری در صورت نیاز می‌تواند نسبت به ویرایش سرویس (تغییر شرایط دریافت پیامک واریز، برداشت، فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی) با مراجعه حضوری به شعبه و یا درگاه غیرحضوری اقدام کند.

مشتریان بانک تجارت در صورت تمایل به استفاده از این سرویس می‌توانند علاوه بر مراجعه حضوری به شعب، از طریق درگاه‌های غیرحضوری شامل همراه‌بانک و در فازهای بعدی از طریق تلفن‌بانک، بانکداری اینترنتی و PG نسبت به فعال‌سازی، غیرفعال‌سازی و یا ویرایش سرویس پیامک لحظه‌ای واریز و برداشت بر روی حساب یا کارت خود اقدام کنند.

نکته قابل ذکر در رابطه با بسته اعتباری پیامک لحظه‌ای بانک تجارت این است که در این سرویس مشتریانی که آبونمان سالیانه فعال دارند تا پایان تاریخ انقضای آبونمان، پیامک‌های خود را دریافت خواهند کرد.

در صورتی که مشتری تمایل به فعال‌سازی بسته اعتباری نداشته باشد می‌تواند از طریق همراه‌ بانک تجارت صندوق پیام را فعال کرده و از این طریق به تمامی پیام‌های واریز یا برداشت از حساب خود (بدون محدودیت مبلغ تراکنش) به صورت رایگان دسترسی داشته باشند.

لازم به ذکر است امکان فعال‌سازی همزمان بسته اعتباری و صندوق پیام وجود دارد و مشتریانی که آبونمان سالیانه فعال دارند نیز می‌توانند صندوق پیام خود را از طریق همراه بانک فعال کنند.

با تمدید مهلت امکان وکالتی کردن حساب برای ثبت‌نام خودروهای وارداتی سامانه یکپارچه خرید خودرو تا ساعت 12 روز شنبه 23 تیرماه، بانک تجارت، به تمام افرادی که حسابشان را در این بانک وکالتی کنند، هدایای بیمه‌ای مختلفی ارائه خواهد کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از مدیریت روابط‌عمومی و ارتقای سرمایه اجتماعی بانک تجارت، این بانک به آن دسته از متقاضیان دریافت خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه که حسابشان را در بانک تجارت وکالتی کنند 60 درصد تخفیف بیمه بدنه اتومبیل برای یک پلاک از پلاک‌های فعال فرد ثبت‌نام کننده و 40 درصد تخفیف در خرید بیمه مسئولیت، آتش‌سوزی، حوادث انفرادی، درمان مسافرتی، باربری و انواع بیمه‌نامه‌های عمر اعطا می‌کند.

فرآیند ثبت‌نام خرید خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه از روز دوشنبه هجدهم تیرماه آغاز شده و مشتریان بانک تجارت در فرصتی جدید، می‌توانند برای وکالتی کردن حساب خود و شروع فرآیند ثبت‌نام تا ساعت 12 روز شنبه بیست‌وسوم تیرماه با ورود به سامانه www.tejaratbank.ir/vekalati به صورت غیرحضوری و یا با حضور در شعب این بانک فرآیند وکالتی کردن حساب را به آسانی و با سرعت بالا انجام دهند.

حداقل مبلغ لازم برای مسدودی حساب در این طرح پنج میلیارد ریال به علاوه دویست هزار ریال حداقل موجودی است.

 

شعب منتخب بانک سپه در سراسر کشور از یکشنبه 7 مردادماه به زائران اربعین حسینی ارز ارائه می دهد.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، 189 شعبه منتخب بانک سپه در سراسر کشور به منظور تسهیلِ شرایط عزیمت هموطنان به کربلای معلی در ایام اربعین حسینی، طبق بخشنامه بانک مرکزی، اقدام به فروش ارز حداکثر به مبلغ 200 هزار دینار عراق به هر زائر می کند.
متقاضیان واجد شرایط (افراد بالای 5 سال) می توانند از تاریخ 7 مرداد تا 3 شهریور ماه سال جاری برای خرید ارز اربعین با همراه داشتن اصل کارت ملی و گذرنامه (یا برگه تردد اربعین) معتبر زائر، به شعب منتخب بانک سپه در سراسر کشور مراجعه کنند.
هموطنان گرامی می توانند لیست شعب منتخب بانک سپه را از اینجا مشاهده کنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: تنوع در محصولات کاتالیست را افزایش دادیم. همچنین، تولید افزایش یافت؛ ضمن اینکه تا پایان سال محصولات کاتالیست را برای پتروشیمی نیز تولید خواهیم کرد.

به گزارش بورس و باانک و به نقل از روابط عمومی ومعادن ؛ اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در گفتگو با بورس نیوز ، اظهار کرد: ما برای کاتالیست یک تغییر مدل را تعریف کردیم به طوری که هم میزان تولید را با سرمایه گذاری در دستگاه جدید ایجاد کردیم و نیز کیفیت محصول را بالا بردیم. ضمن اینکه تنوع در محصولات کاتالیست را افزایش دادیم. همچنین، تولید افزایش یافت؛ ضمن اینکه تا پایان سال محصولات کاتالیست را برای پتروشیمی نیز تولید خواهیم کرد.

وی افزود: وقتی شرکت پویایی داشته باشد و با علم، برنامه ریزی و اجرای برنامه ها بتواند خود را از نظر اقتصادی تطبیق دهد، سودآوری آن نیز متفاوت خواهد شد. به عنوان مثال، شرایط کارخانجات شهید قندی تغییر کرده است. در گذشته این کارخانه فقط کابل مسی تولید می کرد اما در حال حاضر کابل نوری را تولید می کند. در این کارخانه هر دو مدل را تولید می کنیم و دستگاه های جدید نیز وارد می شود. بازار بهتر و فروش بیشتر قطعا سوددهی آن بهتر خواهد بود.

سعدمحمدی در این باره ادامه داد: علم مثل یک رود جاری است. اگر با رود حرکت نکنید و جاری نباشید، تغییرات فنی و تکنیکی را در سیستم هایتان لحاظ نکنید و سرمایه گذاری را به آن سمت نبرید، قطعا جا می مانید. این نگاه جدید شکل گرفت و برای آن برنامه ریزی شد. برای برنامه ریزی نیز کنترل نظارت شکل گرفت.

وی درخصوص چالش های این صنعت گفت: چالش ها همیشه وجود دارد و طبیعی است. مهم این است که نگاه مدیریتی بتواند در تلاطم هایی که پیش می آید، کلید، برنامه ریزی، ایده پردازی و خلاقیت عبور از این چالش را تعریف کند. صبوری کند و از آن عبور کند. این مدیریتی است که مدنظر ماست. مدیریت روز نیز همین است. یعنی اینکه شما بتوانید تکنیک های عبور از چالش ها را در کمترین بعد زمانی تعریف کنید. استفاده از نیروهای جوان و تحصیلکرده و با انگیزه نیز می تواند کمک کند.

مدیرعامل “ومعادن” با اشاره به انتظارات این از سهامداران گفت: من به عنوان یک امانتدار در گذری از زمان در “ومعادن” هستم. وظیفه دارم نقطه نظرات تجربی بعد از گذر از فعالیت طولانی در این حوزه را به سمع و نظر سهامداران برسانم. سهامداران تصمیم گیرنده و من مجری هستم. اما وظیفه اخلاقی، حرفه ای، شرعی و کارشناسی ایجاب می کند که راه صحیح را برای آینده بهتر و سوددهی بیشتر ایجاد کنیم.

 

کلنگ احداث مجتمع آموزشی فرهنگی ورزشی شهیدان محمد و یعقوب جهانگیری، کیمیای دانش 32، 33، 34، 35، با حضور حجت الاسلام عباس مسلمی زاده و مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری  و هیات همراه به زمین زده شد.


 
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، آیین کلنگ‌زنی مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهیدان محمد و یعقوب جهانگیری، کیمیای دانش 32، 33، 34، 35، روز یکشنبه 24 تیر 1403 با حضور مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر مدیران گروه مالی گردشگری، امام جمعه سیرجان و جمعی از مدیران استانی و شهرستان سیرجان نیز حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، این مجتمع بزرگ در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی گروه مالی گردشگری و با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان به وسیله بنیاد یاس فاطمه‌النبی (س) احداث می‌شود.

این مجتمع چندمنظوره از نظر طراحی منحصربه‌فرد است و تمامی استانداردهای وزارت آموزش و پرورش در آن به کار گرفته شده است.

همچنین ساخت سالن آمفی‌تئاتر با قابلیت سالن سینما، کتابخانه، سالن ورزشی و نمازخانه از مهم‌ترین اقداماتی است که در این مجتمع انجام خواهد شد. یک ساختمان اداری نیز به صورت مجزا در این مجتمع آموزشی احداث می‌شود.

این مجتمع عظیم برای سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم طراحی شده و عملا در این مجتمع سه باب مدرسه ساخته خواهد شد.

این مجتمع به مساحت 5هزار مترمربع در زمینی به مساحت 8هزار مترمربع احداث خواهد شد و تلاش‌ها بر آن است که این پروژه در مدت زمان 8 ماه به بهره‌برداری برسد.

 انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آمار واردات  3 ماهه زنجیره آهن و فولاد کشور را منتشر کرد.

به گزارش بورس و بانک ؛ بر اساس آمار منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در سه ماهه سال جاری حدود 300 میلیون دلار محصولات فولادی وارد کشور شده است.طبق این گزارش، واردات بیش از 296 میلیون دلار ورق فولادی به ثبت رسیده است.

همچنین افزایش 12.8 درصدی حجم واردات محصولات طویل، افزایش 6.4 درصدی ارزش واردات میلگرد و افزایش 136.2 درصدی واردات بیلت و بلوم به ثبت رسیده است.

گفتنی است روند واردات ورق سرد بدون توجه به ظرفیت های داخلی، همچنان صعودی است.

نکات مهم این گزارش  

در سه ماهه سال جاری حدود 300 میلیون دلار محصولات فولادی وارد کشور شده است.

 بیش از 296 میلیون دلار واردات ورق فولادی به ثبت رسیده است.

روند واردات ورق سرد همچنان صعودی است

افزایش 12.8 درصدی حجم واردات محصولات طویل

افزایش 6.4 درصدی ارزش واردات میلگرد

افزایش 136.2 درصدی واردات بیلت و بلوم

روند واردات ورق سرد همچنان صعودی است!


صفحه1 از291