03 مرداد 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
B-Admin

B-Admin

در 3 ماهه اول امسال(1400) بیش از 10 هزار و 891 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صادراتی پرداخت شده است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از شاتا ؛ این میزان تسهیلات به 65 واحد صادراتی پرداخت گردیده است. در این بازه زمانی 3 ‌ماهه همچنین 51 واحد صادرات گرا برای دریافت 12 هزار و 704 میلیارد ریال تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده اند.

همچنین از ابتدای خردادماه 1399 تا پایان خرداد امسال (1400) بیش از 23 هزار و 422 میلیارد ریال تسهیلات به 139 واحد صادراتی اعطاء شده است. در این بازه زمانی ، 379 واحد صادراتی برای دریافت تسهیلات ثبت نام نموده اند که از این تعداد 213 فقره معرفی به بانک برای دریافت بیش از 40 هزار و 283 میلیارد ریال تسهیلات انجام شده است.

گفتنی است که کمک به مثبت شدن تراز تجاری کشور به موازات توسعه صادرات، یکی از راهبردهای اصلی وزارت صمت به شمار می آید. در این راستا سیاست‌های تجاری سال 1400 قطعا مبتنی بر توسعه تولید و اشتغال و توسعه صادرات غیر نفتی و در نهایت ورود به بازارهای جدید خواهد بود.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک صادرات ایران برگزار و پس از بررسی صورت های مالی تایید شد که به ازای هر سهم مبلغ ۱۱ ریال بین سهامداران تقسیم شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران ؛ مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک صادرات ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور دارندگان اکثریت سهام به صورت برخط (آنلاین) برگزار و پس از بررسی صورت های مالی تایید شد که به ازای هر سهم مبلغ ۱۱ ریال بین سهامداران تقسیم شود.

​مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک صادرات ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور دارندگان اکثریت سهام به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد. در این مجمع، صورت‌های مالی بانک با گزارش بیش از ۱۱۷ هزار میلیارد ریال سود خالص و ۳۲ هزار میلیارد ریال سود انباشته (برای شرکت اصلی)، پس از اعمال بندهای گزارش حسابرس قانونی و نامه بانک مرکزی و انجام برخی تعدیلات مورد تایید سهامداران قرار گرفت. به این ترتیب، به ازای هر سهم مبلغ ۱۱ ریال بین سهامداران تقسیم و کام سهامداران بانک صادرات ایران پس از پنج سال شیرین می‌شود.

گفتنی است سود سهامداران حقیقی  خرد که در بانک صادرات ایران حساب داشته باشند، حداکثر طی یکی دو هفته آینده به حساب آنان واریز می‌شود.
در این مجمع که با حضور نمایندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، حسابرس مستقل و بازرس قانونی، مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان مدیرعامل، مدیران بانک و سهامداران در محل برج غدیر بانک صادرات ایران و به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، پس از استماع گزارش هیئت‌مدیره به مجمع و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ شرکت بانک صادرات ایران(سهامی عام) مورد تایید سهامداران قرار گرفت. به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع ویروس کرونا، سهامداران بانک از طریق اینترنت و با استفاده از لینک live.bsi.ir در این مجمع شرکت کردند.
این مجمع با حضور دارندگان بیش از ۶۶ درصد سهام برگزار شد و سازمان حسابرسی به مدت یک سال به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک تعیین شد. همچنین روزنامه‌های کثیرالانتشار اطلاعات و دنیای اقتصاد برای درج آگهی‌های مربوط به مجامع عمومی برگزیده شدند.

بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان اسفندماه سال ١٣٩٩، بانک موفق به تبدیل زیان انباشته بیش از ٨٤ هزار میلیارد ریالی خود به ٣٢ هزار و ٨٥٨ میلیارد ریال سود انباشته شد.
از سوی دیگر، مجموع سپرده‌های بانک در پایان سال ٩٩ سه میلیون و ٦١٦ هزار و ٨٥٥ میلیارد ریال اعلام شد که در مقایسه با سال قبل ٥٦ درصد رشد داشته است. همچنین سپرده‌های ارزان قیمت بانک در دوره مورد اشاره از رشد ٧٣ درصد برخوردار بود و بانک موفق شد تا سهم بازار سپرده‌های خود را به حدود ٩.٣ درصد مجموع سپرده‌های شبکه بانکی کشور ارتقا دهد.
به علاوه، مانده تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران در پایان سال ٩٩ به دو میلیون و ٦٨٣ هزار و ٩٦٦ میلیارد ریال رسید که نسبت به سال قبل از آن، ٧٣ درصد رشد را تجربه کرده است.
از دیگر دستاوردهای بانک در دوره مالی مورد اشاره می‌توان به کاهش بهای تمام شده پول از ١٥.٧٨ درصد در پایان سال ٩٨ به ١٥.٢٣ درصد در پایان سال ٩٩، وصول بخشی از مطالبات از دولت، کسب رتبه اول در واگذاری املاک مازاد، واگذاری بخشی از سهام شرکت گروه مالی سپهر، توسعه زنجیره ارزش از طریق طرح‌های نوآورانه از جمله طرح‌های طراوت و حمایت از تولید و... اشاره کرد.
از لحاظ عملکرد گروه بانک و بر اساس صورت‌های مالی تلفیقی، دستاوردهای متعددی حاصل شده که از جمله آنها می‌توان به کسب سود خالص ١٢٩ هزار و ٢٢٠ میلیارد ریالی و در پی آن دست‌یابی به سود انباشته تلفیقی به میزان ٤٥ هزار میلیارد ریال اشاره کرد. اتفاقی که موجب شد سود تلفیقی هر سهم با ٩٨٠ درصد افزایش به رقم ٧٨٧ ریال برسد.
بانک صادرات ایران در سال گذشته برنامه راهبردی «صاد١٤٠١» را تدوین کرد تا بر اساس آن، نظام فناوری اطلاعات بانک تغییر کرده و استفاده بهینه از داده‌ها و افتتاح شعب جدید که عملیات نوینی را ارائه خواهند داد، امکان‌پذیر شود.
در آستانه هفتادمین سال تأسیس و در مسیر ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، بانک صادرات ایران خود را موظف به برآوردن انتظارات مردم در جهت بهبود معیشت و حمایت و پشتیبانی از تولید می‌داند و اجرای طرح‌هایی را که ضمن کمک به رونق تولید، نیاز به چرخش نقدینگی نداشته باشد، در دستور کار دارد.​

شنبه, 02 مرداد 1400 ساعت 21:43

بیمه کار آفرین 120 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه کارآفرین 31 تیرماه 1400به منظور بررسی و تصویب صورت­‌های مالی سال مالی منتهی به 30 اسفند ۱۳۹9 با حضور سهام‌داران برگزار و مجمع تقسیم سود120 ریالی به ازای هر سهم را تصویب کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بیمه کارآفرین ؛ مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه کارآفرین 31 تیرماه 1400 بر اساس مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار میزبان 83.76 درصد سهامداران حقیقی و حقوقی بود اما با پخش زنده، این فرصت برای کلیه سهامداران ایجاد شد که بتوانند در جریان گزارش‌ها و مصوبات قرار بگیرند. ضمن اینکه در این مجمع، نماینده ویژه سازمان بورس و بیمه مرکزی نیز حضور داشتند.

در ابتدای این مجمع، فرشاد محمدپور رئیس هیأت مدیره بیمه کارآفرین به‌ عنوان رئیس جلسه، علی آزاد و مجید شمسی به عنوان ناظر جلسه و همچنین عبدالمجید رافع حق نژاد معاون مالی و اداری بیمه کارآفرین به عنوان منشی جلسه توسط حاضران انتخاب شدند.

در ادامه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت، محمد حیدری مدیرعامل بیمه کارآفرین، به ارائه گزارش هیأت مدیره و عملکرد این شرکت در سال ۱۳۹9 پرداخت و با ارائه جزئیات عملکرد شرکت، سهامداران را در جریان تازه‌ترین تحولات قرار داد.

پس از ارائه گزارش هیأت مدیره، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت قرائت و پس از ارائه پاسخ­‌های لازم در مورد بندهای گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت­های مالی سال مالی منتهی به 30 اسفند ۱۳۹9، عملکرد هیأت مدیره و در نهایت تخصیص و تقسیم سود 120 ریالی به ازای هر سهم به تصویب مجمع عمومی عادی سالانه رسید.

در ادامه این مجمع، حسابرس و بازرس قانونی شرکت نیز ضمن قرائت گزارش‌های خود، به تشریح صورت‌های مالی پرداختند و در نهایت صورت های مالی برای عملکرد منتهی به 30 اسفند 1399 به تصویب رسید. همچنین روزنامه اطلاعات بار دیگر به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب شد و سایر دستور جلسه این مجمع به تصویب سهامداران رسید.

درپایان مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه کارآفرین، با نظر سهامداران در خصوص تصمیم گیری برخی از موضوعات با اعلام تنفس موافقت شد و مقرر گردید جلسه بعدی در تاریخ چهارشنبه 13 مرداد 1400 در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی برگزار شود.

شرکت بیمه نوین به منظور ارج نهادن به اعتماد مشتریان، محصولات بیمه‌ای خود را در مرداد ماه با شرایط ویژه به فروش می‌­رساند.

به گزارش بورس و بانک وبه نقل از روابط عمومی و بین‌الملل بیمه نوین ؛ این شرکت در جشنواره فروش ویژه «نوید»، محصولات بیمه‌ای خود را از یکم الی ۳۱ مرداد با تخفیف‌های ویژه ارائه می‌­دهد.

در جشنواره «نوید» بیمه نوین انواع بیمه­‌های مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان صنعتی، خدماتی، بازرگانی،کارفرما در قبال کارکنان پروژه‌های عمرانی، کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی، مسئولیت‌حرفه‌ای پزشکان، مسئولیت‌حرفه‌ای پیراپزشکان، مسئولیت‌مدنی مدیران مجتمع‌­ها و مراکز آموزشی، مسئولیت‌مدنی دارندگان آسانسور و نیز مسئولیت‌مدنی نصب و نگهداری آسانسور در قبال استفاده‌کنندگان با تخفیف ویژه ارائه می‌شوند.

بیمه­‌های بدنه اتومبیل، انواع بیمه‌های آتش سوزی، بیمه­‌های مسافرتی، بیمه‌‌های عمر و سرمایه‌گذاری و حوادث انفرادی نیز در جشنواره «نوید» با شرایط ویژه ارائه می‌­شوند.

بیمه‌گذاران جدید بیمه­‌‌های باربری در بیمه نوین نیز می‌توانند در مهلت زمانی جشنواره «نوید» این بیمه نامه را با تخفیف ویژه خریداری کنند.

گفتنی است، علاقه‌مندان برای کسب آگاهی بیشتر از شرایط تخفیفات هر محصول بیمه‌ای، می­‌توانند به سامانه اینترنتی این شرکت به آدرس www.novininsurance.com مراجعه کرده و یا با شماره ٠٢١٢٣٠٤٧ تماس حاصل نمایند.

مجمع عمومی عادی سالانه بانک پارسیان برگزار با اکثریت آرا سهامدارن صورت‌های مالی بانک مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک پارسیان ؛ مجمع عمومی عادی سالانه بانک پارسیان برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به 30 اسفند 1399 عصر روز پنج شنبه،31 تیرماه 1400 درسالن اجتماعات این بانک و با حضور بیش از 77 درصد سهامداران برگزار و بنا بر تاکید وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا با رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی، به صورت آنلاین پخش شد و سهامداران به صورت آنلاین در جریان مصوبات مجمع قرار گرفتند.
در ابتدای مجمع، ضمن پخش فیلم کوتاهی از اقدامات عمده بانک در سال 1399، بر اساس مفاد اساسنامه و تایید سهامداران هیات رئیسه با ترکیب مصطفی ضرغامی عضو هیات مدیره بانک به عنوان رییس جلسه، رحیمی و حیدرنیا، نمایندگان شرکت سرمایه گذاری تدبیر و ایران خودرو به عنوان ناظرین و مسعود بیرمی به عنوان دبیر جلسه و نماینده سازمان بورس در جایگاه حضور یافتند و نمایندگان بانک مرکزی نیز به صورت آنلاین در جریان مجمع قرار گرفتند.
سپس  ضرغامی، رییس جلسه، مجوز بانک مرکزی ج.ا.ا مبنی بر برگزاری مجمع و تکالیف بانک مرکزی در خصوص صورت های مالی بانک را برای سهامداران قرائت نمود.
در ادامه با دعوت هیات رییسه، کورش پرویزیان مدیرعامل بانک، گزارش مستدل و مبسوطی از عملکرد بانک در سال 99 را برای حاضران ارایه کرد.
در این مجمع، سهامداران پس از استماع گزارش هیات‌مدیره و بازرس قانونی و بحث و بررسی پیرامون موضوعات درخصوص عملکرد سال مالی منتهی به 30 اسفند 99 با اکثریت آرا به تصویب صورت‌های مالی این بانک رای مثبت دادند.
همچنین روزنامه های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه های رسمی بانک پارسیان در سال 1400 انتخاب و سایر بندهای دیگر دستور جلسه مجمع عمومی نیز مورد اتخاذ تصمیم واقع شد.

شنبه, 02 مرداد 1400 ساعت 21:35

تصویب صورت‌های مالی بانک تجارت

مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک تجارت با حضور 56 درصد از سهامداران برگزار و صورت‌های مالی منتهی به اسفند 1399 این بانک به تصویب رسید.

به گزارش بورس و بانکو و به نقل از روابط عمومی بانک تجارت ؛  سهامداران بانک تجارت بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور، با شرکت در مجمع عمومی عادی سالانه این بانک به ریاست رزازان، عملکرد مالی بانک تجارت در سال 1399 را به تصویب رساندند.

در این مجمع که رأس ساعت 14 عصر روز سه‌شنبه بیست و نهم تیرماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل هتل انقلاب برگزار شد، رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت گزارشی مبسوط از اقدامات این بانک در سال 1399 ازجمله تحقق سود 645 ریالی برای هر سهم بانک تجارت ارائه کرد.

دولت‌آبادی در تبیین عملکرد بانک تجارت در سال مالی منتهی به اسفندماه 1399 به موفقیت‌های درخشان این بانک در حوزه عملیات بانکداری اشاره کرد و گفت: مجموع سپرده‌های ریالی بانک تجارت نسبت به پایان سال ماقبل، در پایان سال 1399 با 53.2 درصد رشد به 2804 هزار میلیارد افزایش یافت. درحالی‌که میانگین رشد پنج بانک بزرگ تجاری کشور نسبت به سال قبل 45 درصد بوده است. از منظری دیگر مجموع سپرده‌های ریالی بانک تجارت طی 3 سال گذشته 178درصد رشد داشت، درحالی‌که میانگین رشد پنج بانک بزرگ تجاری کشور در همین مدت 110 درصد بوده است. همچنین سپرده‌های جاری ریالی بانک تجارت در سه سال گذشته 558 درصد رشد داشت، درحالی‌که میانگین رشد پنج بانک بزرگ تجاری کشور در همین مدت 349 درصد بوده است. این رشد منابع ارزان‌قیمت که در بانک بی‌سابقه بود، آثار مثبت زیادی در بهبود صورت‌های مالی بانک داشته و باعث شد سهم سپرده‌های کم‌هزینه بانک تجارت درمجموع در سبد سپرده‌ای بانک به 33.2 درصد بالغ شود.

مدیرعامل بانک تجارت در ادامه به تغییر ترکیب سبد سپرده‌های بانک اشاره کرد و گفت: این تغییر سبب شد قیمت تمام‌شده پول بانک تجارت در سه سال گذشته 44 درصد کاهش (معادل 7.4 واحد درصد) داشته باشد.

دولت‌آبادی یادآور شد: بانک تجارت در راستای انجام تکالیف قانونی نسبت به فروش دارایی‌های ثابت و غیر ضرور خود تا پایان سال‌های 1396 به میزان 2.7 هزار میلیارد ریال، 1397 به میزان 3.7 هزار میلیارد ریال، 1398 به میزان 7.9 هزار میلیارد ریال و 1399 به میزان 11 هزار میلیارد ریال اقدام کرده است.

مدیرعامل بانک تجارت از رشد 303 درصدی مانده تعهدات ضمانت‌نامه‌های ریالی این بانک در سه سال اخیر خبر داد و گفت: این امر ضمن تثبیت جایگاه نخست بانک تجارت بین پنج بانک بزرگ تجاری کشور و افزایش 42/4 درصدی سهم بانک (معادل 14 واحد درصد) از 33 درصد در پایان سال 1396 به 47 درصد در پایان سال 1399 در میان این بانک‌ها نیز شد. مانده اعتبارات اسنادی داخلی بانک تجارت نیز طی سه سال گذشته درمجموع 843 درصد رشد داشت و این امر ضمن تثبیت جایگاه نخست بانک تجارت در بین پنج بانک بزرگ تجاری باعث افزایش حدود 33/3 درصدی سهم (معادل 13 واحد درصدی) از 37 درصد در پایان سال 1396 به حدود 50 درصد در پایان سال 1399 در میان این بانک‌ها شد.

دولت‌آبادی در تشریح مهمترین دستاوردهای ارزی بانک تجارت تا پایان سال 1399 گفت: پوزیشن ارزی بانک تجارت تا پایان سال 1399 مبلغی چشم‌گیر در حدود 128 هزار میلیارد ریال (805 میلیون دلار) است، که با توجه به چشم‌انداز نرخ ارز، ازجمله ذخایر قابل اتکا و ارزشمند برای بانک محسوب می‌شود. تا پایان سال 1399 سپرده‌های جاری ارزی و پس‌انداز ارزی مشتریان با رقمی بیش از 102 هزار میلیارد ریال (654 میلیون دلار) و سهمی معادل 23.1 درصد در میان پنج بانک بزرگ تجاری کشور، سپرده‌های مدت‌دار ارزی مشتریان با رقمی بیش از 108 هزار میلیارد ریال (679 میلیون دلار) و تسهیلات و مطالبات ارزی با رقمی بیش از 330 هزار میلیارد ریال (2076 میلیون دلار) در ترازنامه ارزی بانک تجارت به ثبت رسیده است. بانک تجارت همچنین تا پایان سال 1399 در حوزه تعهدات اعتبارات اسنادی ارزی سهمی معادل 30.7 درصد را در میان پنج بانک بزرگ تجاری کشور کسب و در بخش ضمانت‌نامه‌های ارزی با سهم 39 درصدی، رتبه یک را در میان این بانک‌ها کسب کرد.

مدیرعامل بانک تجارت در تشریح وضعیت نقدینگی این بانک گفت: طی سه سال گذشته علاوه بر تسویه خطوط بین‌بانکی و رفع کسری نقدینگی به مازاد بیش از 450 هزار میلیارد ریال در پایان خرداد 1400 دست یافته و توانسته این منابع را در بازار بین‌بانکی در اختیار سایر بانک‌ها نیز قرار دهد.

دولت‌آبادی تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک تجارت را از دیگر اقدامات کلان و بسیار مهم این بانک دانست و گفت: بانک تجارت در پایان سال 1397 به بزرگ‌ترین شرکت بورسی کشور تبدیل و از مشمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج شد که این امر به‌عنوان اقدامی موفقیت‌آمیز در بازار سرمایه به‌لحاظ بهبود ارزش سهام بانک محسوب می‌شود.

مدیرعامل بانک تجارت در توضیح آخرین وضعیت سود و زیان این بانک گفت: بانک تجارت به مدد اعتماد سهامداران و مشتریان و با همت شبانه‌روزی مدیران و کارکنان خود توانست بعد از چهار سال از زیان خارج‌شده و با بهبود 241.5 هزار میلیارد ریالی از مبلغ 60.9 هزار میلیارد ریال زیان در سال 1396 به سود چشمگیر 180.6 هزار میلیارد ریالی در سال 1399 دست یابد. ( سود قبل از مالیات ) به این ترتیب توقف زیان‌دهی بانک دو سال زودتر از سند خروج از زیان تحقق یافت و این افزایش به میزان 6145 درصد نسبت به سال مالی قبل رشد داشت. درنهایت در سال 1399 زیان انباشته بیش از 137 هزار میلیارد ریالی بانک پوشش داده شده و سود انباشته 5.5 هزار میلیارد ریالی محقق شد. این در شرایطی است که ذخایر قابل‌توجه اخذ و ساختار مالی بانک تحکیم شده است.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با تداوم اعتماد سهامداران و مشتریان و تلاش بیش از پیش کارکنان، این بانک بتواند ضمن ایفای نقش سازنده در اقتصاد کشور بتواند موفقیت‌های بیشتری را در صنعت بانکداری به ثبت رساند.

در این مجمع توزیع 3 ریال سود به ازای هر سهم به تصویب سهامداران رسید.

در ادامه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک با دستور جلسه انتخاب اعضای هیات مدیره برگزار شد که پس از رای گیری از سهامداران رضا دولت آبادی، علی کی لانی، عباس اشرف نژاد و مرتضی ترک تبریزی به عنوان اعضای هیات مدیره این بانک انتخاب شدند.

در طی جدیدترین ابلاغیه به صنعت سیمان، برق کارخانجات این صنعت دوباره قطع و تنها با 10 درصد ظرفیت در شیفت شب، نیروها مشغول به کار هستند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت سیمان تامین ؛ قطعی برق صنعت سیمان و کمبود سیمان در بازار، اعتراض کارخانجات و تولید کنندگان این صنعت را در پی داشته و به دنبال این اعتراض ها، خبرهایی حاکی از اتصال دوباره برق این کارخانجات شنیده شده که در این خصوص مصاحبه ای داشتیم با رضا جمارانیان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری "سیمان تامین".
جمارانیان در خصوص اخبار شنیده شده مبنی بر فعالیت صنایع سیمان بدون محدودیت در طی دو روز گذشته گفت:اطلاعیه شماره 19 که در روز سه شنبه قبل از تعطیلات به ما ابلاغ شد حاکی از آن بود که برق کارخانجات سیمان در روزهای تعطیل، صبح و شب بدون محدودیت وصل باشد. اطلاعیه ای که دو روز پیش ابلاغ شد، فعالیت صبح را محدود و اطلاعیه ای که دیشب ابلاغ شد، فعالیت در صیح و شب را محدود کرد و علارغم اولین اطلاعیه مبنی بر عدم محدودیت، با اطلاعیه ای که دیشب ابلاغ شد باز هم محدودیت ها اعمال شد و ما الان برقی نداریم.
ما در حال حاضر تنها فعالیت 10 درصدی در شیفت شب را داریم که اصلا فایده ای ندارد.
وی در ادامه تشریح کرد: صنعت سیمان، صنعتی نیست که بتوان آن را شیفت بندی کرد زیرا کوره باید به صورت مداوم روشن باشد.

جمارانیان در خصوص کبود سیمان در بازار با وجود توقف صادرات سیمان به افغانستان و اینکه آیا کارخانجات به دلیل احتمال استمرار قطعی برق ترجیح دادند کالاهای خود را در انبار نگه دارند و در مقادیر کم و به صورت مستمر به بازار عرضه کنند گفت:کالای سیمان قابل انبار کردن نیست. ما تنها می توانیم سیمان را داخل سیلوهای سیمان انبار کنیم و این سیلوها، ظرفیت نگه داری تولید یک هفته سیمان را دارند و امکان ذخیره بیش از این مقدار اصلا وجود ندارد. از 14 تیرماه، تولید در کشور متوقف شده است و عدم صادرات به افغانستان هم در روند عدم تولید و عرضه و کمبود کالا در بازار تفاوتی را به وجود نمی آورد.

وی در خصوص زمان بازگشت تولید و قیمت سیمان به حالت عادی و جبران کمبود فعلی بازار در صورت اتصال دوباره برق کارخانجات سیمان گفت:اگر برق بدون محدودیت وصل شود یعنی حداقل 70 درصد برق مصرفی صنعت سیمان تامین شود، حداکثر ظرف دو الی سه هفته طول می کشد تا با تولید وضعیت عرضه متعادل شود و به وضعیت قبل از قطع برق برگردیم.
هر چه این اقدام دیرتر انجام شود، تقاضا بازار انباشته تر می شود و طبیعتا زمانی که لازم است تا دوباره به حالت قبل برگردیم طولانی تر خواهد بود؛ اما اگر برق در همین هفته وصل شود، دو تا سه هفته طول می کشد تا به وضعیت قبل برگردیم و به تبع قیمت هم به میزان قبل برمی گردد زیرا سیمان کالایی است که عرضه آن بیش از تقاضا است.
ظرفیت تولید در کشور در حال حاضر حدود 85 میلیون تن است در صورتی که تولید در سال گذشته ۶۸ میلیون تن بوده زیرا تقاضای بیشتری وجود نداشته؛ ما حداقل 10 الی 15 میلیون تن کمتر از ظرفیت تولید می کنیم چون تقاضا کمتر از عرضه است. به دلیل مازاد عرضه و رقابتی بودن قیمت این محصول، قطع به یقین قیمت این محصول بالا نخواهد رفت و با بازگشت به وضعیت قبل، قیمت نیز به حالت قبل برمی گردد.

دور جدید رویداد دانش‌آموزی کدآپ آکادمی همراه با محوریت زبان برنامه‌نویسی پایتون و با حمایت همراه اول و آکادمی همراه برگزار می‌شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران ؛ رویداد دانش آموزی «کدآپ آکادمی همراه» از ابتدای مردادماه آغاز شده و به مدت دو ماه قرار است دانش آموزان شرکت کننده در این دوره را با تفکر رایانشی و برنامه نویسی به زبان پایتون آشنا کند.

سامانه آموزشی این دوره علاوه بر درسنامه های نوشتاری، بستری برای حل تمرین و داوری آنلاین است؛ در کنار این بستر به هر فرد یک مربی یا راهنما اختصاص می یابد.

همچنین دانش آموزان به صورت هفتگی در کلاس آموزشی مبتنی بر حل مساله جمعی و تعاملی شرکت می کنند.

از جمله برنامه های تدارک دیده شده در این دوره، برنامه ریزی ارائه 150 درس نامه، 70 ساعت حل مساله و برنامه نویسی، 2 مسابقه آنلاین برنامه نویسی، انجام پروژه های واقعی، سیستم خودکار تصحیح تمرین ها، اتاق فرار مجازی، یادگیری معکوس، کلاس های هفتگی، مسابقات جانبی و رفع اشکال فردی و گروهی است.

این دوره که با حمایت همراه اول و آکادمی همراه تدارک دیده شده، توسط کوئرا اجرا می شود و تا انتهای شهریورماه ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، در دوره گذشته این رویداد که مبتنی بر آموزش زبان ++C بود، بیش از 200 دانش آموز از 25 شهر کشور شرکت و زیر نظر 20 مربی برنامه نویسی اقدام به انجام پروژه های واقعی کردند.

رویداد جایزه سال هوشمندسازی با حمایت گروه همراه اول و با هدف یافتن راهکارهایی برای حل برخی از بزرگترین چالش‌های اجتماعی و زیست محیطی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل ازروابط عمومی اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران ؛ جایزه سال هوشمندسازی با شعار «ایده ‌های نو برای معضلات قدیمی» و با هدف انتخاب ایده ‌های نوآورانه و استارتاپی برگزار می شود.

این رویداد که با همت مرکز تحقیق و توسعه شرکت همراه اول، فروم اینترنت اشیاء ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت حرکت اول تدارک دیده شده به دنبال بسترسازی برای رفع معضلات کلیدی کشور در دولت آینده، شناسایی و ارایه دقیق چالش های کلان اجتماعی و زیست محیطی کشور، ترویج اهمیت استفاده از راهکارهای فناورانه به ویژه مبتنی بر شبکه های ارتباطی برای حل معضلات ملی و تحریک تقاضا برای استفاده از خدمات هوشمندسازی در اجرای پروژه های بزرگ در سطح کلان کشور است.

کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، مراقبت های بهداشتی درمانی بهینه در زمان کرونا، بهینه سازی توزیع محصولات کشاورزی، کاهش معضل کمبود منابع آبی، کاهش خسارات تصادفات جاده ای، مبارزه با قاچاق، مدیریت و کنترل ترافیک کلانشهرها، مدیریت مصرف سوخت، مدیریت مصرف انرژی (برق و گاز) و کاهش هزینه نهاده های تولید در کشاورزی از چالش ها و محورهای مدنظر در جایزه سال هوشمندسازی است.

شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های علاقه مند به شرکت در رویداد جایزه سال هوشمندسازی، باید ابتدا یکی از 10 حوزه مدنظر در رویداد امسال را برای ارائه راهکارها انتخاب و با پر کردن فرم ثبت نام از طریق این لینک ، آمادگی خود را اعلام کنند.

سرانجام نیز پس از ارزیابی و داوری های صورت گرفته، ایده های نوآرانه برتر در نمایشگاه تلکام 1400 که احتمالا پاییز برگزار می شود، معرفی خواهند شد.

از آن جهت که امروزه با بکارگیری نسل های جدید فناوری های ارتباطی مانند 5G، توانایی اتصال افراد و ماشین ها به سهولت ایجاد شده و دنیای فیزیکی و سایبری به واسطه اینترنت اشیاء به یکدیگر پیوند خورده است.

در عین حال، داده های انبوه جمع آوری شده حاصل از این اتصال با هوش مصنوعی (AI) معنا می یابند.

بنابراین با الهام گرفتن از این روند جذاب، این رویداد که با حمایت مالی 100 میلیارد ریالی  برگزار می شود، در تلاش است تا با بکارگیری ابزارهای فناورانه‌ و در کنار اتکاء به خلاقیت و نوآوری جوانان ایرانی، راهکارهایی را برای حل برخی از بزرگترین چالش های اجتماعی و زیست محیطی کشور بیابد.

شنبه, 02 مرداد 1400 ساعت 21:28

فراخوان جذب کارآموز در همراه اول

دور دوم کارآموزی همراه اول با جذب کارآموز در بیش از 100 موقعیت، توسط آکادمی همراه برگزار می‌شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران ؛ ثبت‌نام دوره دوم کارآموزی همراه اول از امروز 2 مردادماه 1400 آغاز شده و تا 8 مردادماه سال‌جاری ادامه خواهد یافت؛ لذا متقاضیان شرکت در دوره می بایست تا این تاریخ اطلاعات اولیه خود را در سایت آکادمی همراه (www.hamrah.academy) وارد کرده و در سایت ثبت نام کنند.

دوره کارآموزی (Internship) یک دوره 4 ماهه کاری، با هدف افزایش تجربه کاری در دانشجویان و فارغ التحصیلان جویای کار است.

این دوره به منظور شناسایی، توانمندسازی و جذب نیروی انسانی مستعد توسط مجموعه بزرگ همراه اول و آکادمی همراه به صورت مستمر برگزار می شود.

این دوره ها که سالانه در 4 نوبت برگزار می گردد، با شناسایی و غربال افراد مستعد از طریق برگزاری آزمون آنلاین و مصاحبه های تخصصی شروع می شود و بعد از ورود افراد منتخب، با آموزش مهارت و توانمندسازی آنها، تداوم پیدا می کند. 

در پایان دوره نیز در صورت رضایت کارآموز و مدیران بخش مربوطه، امکان جذب در خانواده همراه اول برای کارآموزان وجود دارد.

در دومین دوره کارآموزی همراه اول، جذب در بیش از 100 موقعیت و در رشته های مهندسی برق و الکترونیک، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، صنایع، مدیریت، مالی و حسابداری، حقوق، گرافیک و سایر رشته ها و تخصص های مرتبط انجام خواهد شد. 

این دوره، مهارت اندوزی در حوزه های تخصصی در مجموعه بزرگ همراه اول در کنار دانش اندوزی در حوزه مهارت های نرم در قالب برگزاری کارگاه های آموزشی را شامل می شود. 

انتهای دوره نیز کارآموزان علاوه بر فراگیری آموزش ها و مهارت های تخصصی، تقویت رزومه و کسب تجربه کاری، گواهی معتبر حضور در دوره را دریافت کرده و زمینه جذب در صورت توافق و رضایت طرفین در خانواده همراه برایشان میسر خواهد بود.

گفتنی است در دوره پیشین کارآموزی همراه اول که حدود 4000 نفر متقاضی داشت، پس از غربال رزومه ها و شناسایی افراد مستعد از طریق آزمون و مصاحبه، 40 نفر وارد ادارات و بخش های مختلف همراه اول شدند که هم اکنون در حال گذراندن دوره 4 ماهه خود هستند.

علاقه مندان برای ثبت نام در دومین دوره کارآموزی همراه اول کافیست برای حداقل یک موقعیت از یکصد موقعیت موجود تا تاریخ 8 مرداد از طریق سایت آکادمی همراه درخواست خود را ارسال کنند.

صفحه1 از1864