03 مرداد 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 23 اسفند 1399 ساعت 10:47

بازار به مدار تعادل بازمی گردد

نوشته شده توسط 

0954نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران، قیمت سهام را در بسیاری از نمادها ارزنده دانست و گفت: بازار بعد از رشد چشمگیر، از مرداد شروع به اصلاح کرده و هم اکنون به قیمت های خوبی رسیده است.

به گزارش بورس و بانك و به نقل از سنا، عباس آرگون اظهار داشت: برآیند بلندمدت بازار از همه بازارها مناسب تر بوده و بازدهی بیشتری داشته است، اما چون سهامداران هنوز محتاطانه عمل می کنند و اعتماد کامل به بازار برنگشته است، شرایط پایدار نیست.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: بعد از رشد خوب شاخص، از اقبالی که به بازار سرمایه بود، بهره برداری لازم صورت نگرفت بلکه این موضوع در مقاطعی تبدیل به تهدید شد، بنابراین بازگشت به اعتماد مجدد، زمان بر خواهد بود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه ورود به بازارها نباید با تبلیغ همراه باشد، افزود: بازارها اغلب به هم مرتبطند و در حقیقت، خود بازار و شرایط آن افراد جدید را جذب می کند ؛ لذا دخالت ها باید به حداقل برسد .

وی همچنین تصریح کرد: معامله در بازار سرمایه با تاکید بر صف خرید و فروش منطق اقتصادی ندارد و غلط است؛ این صف ها غالبا به افراد خط می دهد و تحلیل را از بازار دور می کند .

آرگون، رفع تحریم ها و بازگشت امریکایی ها به برجام، مهار کرونا و انتخابات پیش رو در کشور را از جمله عوامل تاثیرگذار بر بازارها به ویژه بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰ ذکر کرد و گفت: شرایط سال ۱۴۰۰ سخت تر از سال ۱۳۹۹ نخواهد بود و بازار به مدار تعادل برخواهد گشت.

نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران پیش بینی کرد: بازار سرمایه تا انتخابات ریاست جمهوری، افت شدید و رشد چشمگیر را تجربه نخواهد کرد.

آرگون با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۰ هم تورم بالای ۲۰ درصدی را در پی دارد و نقدینگی را افزایش خواهد داد، تصریح کرد: به میزان تورمی که ایجاد می شود، شاخص نیز از آن تبعیت خواهد کرد .

وی با تاکید بر نقش مهم بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه ها افزود: اگر آموزش های لازم برای ورود افراد به این بازار صورت گرفته و زیرساخت ها نیز فراهم باشد، به خوبی می توان از منابعی که به بازار سرمایه می آید، برای استفاده در بخش های مولد اقتصادی استفاده حداکثری کرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: از طریق افزایش سرمایه، سلب حق تقدم و عرضه بنگاه های جدید می توان منابع را به سمت بنگاه های تولیدی هدایت کرد.

نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران در پایان به سرمایه گذاران و سهامداران توصیه کرد: تنها سرمایه های مازاد خود را وارد بازار کنند و ضمن پرهیز از هیجان، حتما با تحلیل و شناخت وارد شوند.