26 مهر 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
B-Admin

B-Admin

کمبودهای ناشی از تامین آرد باکیفیت، فشارهای مستقیم و غیرمستقیم تحریم‌ها، عدم تطابق قوانین جاری مالیاتی و قرار گرفتن تولیدکننده بین دو سنگ آسیاب به قانون و شرایط؛ از جمله مشکلاتی است که مدیرعامل شرکت انسی‌ماکارون در نشست خبری خود با خبرنگاران به آنها اشاره کرده و گفت: ما با استفاده از فناوری‌های روز و باتکیه بر نیروهای داخلی سبب تولید انواع محصولات غذایی هستیم و برای سودرسانی و رسیدن به اهداف ذینفعان تلاش می‌کنیم، اما همواره در این زمینه با مشکلاتی مواجه هستیم.

به گزارش بورس و بانک ؛ سیدیاسر میراحمدی با اشاره به تاریخچه انسی ماکارون گفت: این شرکت با مدیریت 100 درصد خصوصی و با نشان تجاری انسی سال ۱۳۵۱ با بیش از سال‌ها سابقه فعالیت جمعی از مؤسسین شرکت که متخصصین باتجربه‌ای در زمینه تولید صنایع‌غذایی برای ارائه کالا و خدمات در بخش‌های مختلف جامعه بودند؛ دایر شد.

وی با بیان اینکه این شرکت محصولات و تولیدات خود را با امکانات فوق‌العاده و منحصر‌به‌فردی طراحی کرده است، افزود: شرکت انسی ماکارون اولین تولیدکننده اسپاگتی در ایران و ملقب به پدر صنعت اسپاگتی ایران است. همچنین بزرگترین تولیدکننده رشته‌ آش در خاورمیانه، بزرگترین صادرکننده رشته آش در ایران و اولین و بزرگترین تولیدکننده رشته پلو در ایران به سبک سنتی- دستگاهی به شمار می‌رود.

میراحمدی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت انسی ماکارون محبوب‌ترین برند در کالاهای اساسی از جمله رشته آش، رشته پلو و ورمیشل در ایران و خارج از کشور است و رتبه اول در کیفیت، محبوبیت و جایگاه در کشور عراق را دارد؛ به نوعی که نام برند انسی جایگزین نام محصول شده است.

مدیرعامل شرکت انسی ماکارون همچنین گفت: محصولات انسی اولین گزینه، اولویت و برند برای شرکت‌های ترکیه‌ای جهت خرید محصول و بسته‌بندی کردن با برندهای ترکیه‌ای به جهت داشتن کیفیت محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: این شرکت همچنین دارای کاملترین سفره ایرانی در صنعت ماکارونی و غذایی (پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر) و اولین تولیدکننده رشته استاندارد در ایران است.

میراحمدی با اشاره به اینکه شرکت انسی بر اساس استانداردهای بین‌المللی و با توجه به آخرین تکنولوژی‌ها بیشترین مصرف در محصولات را دارا بوده است، تاکید کرد: کمبودهای ناشی از تامین آرد باکیفیت، فشارهای مستقیم و غیرمستقیم تحریم‌ها، عدم تطابق قوانین جاری مالیاتی و قرار گرفتن تولیدکننده بین دو سنگ آسیاب به قانون و شرایط از جمله مشکلات پیش‌روی تولیدکنندگان این حوزه به شمار می‌رود.

وی گفت: شرکت انسی ماکارون افتخار می‌‌کند که در برنامه توسعه شرکت و در افتتاح خط تولید جدید ورمیشل و ماکارونی و اشتغال به کار حداقل ۷۰ نفر در فاز اول و داشتن همکاران غیور و باانگیزه و داشتن مشتری‌های وفادار و انتقادات سازنده و راهگشا از مصرف‌کنندگان و مشتریان موفق و سربلند عمل کرده است.

مدیرعامل انسی‌ماکارون از صادرات نیمی از محصولات شرکت به کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی خبر داد و گفت: این شرکت از سال 1352 در زمینه تولید انواع ماکارونی و اسپاگتی فعالیت خود را آغاز کرده و طی سال‌های اخیر به تولید محصولات دیگری مثل ترشیجات و کنسروجات هم روی آورده است و در حال حاضر 150 محصول در این شرکت تولید می‌شود.

وی در ادامه افزود: در این مجموعه برای 400 نفر به طور مستقیم و 4000 نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است و برای جذب 150 نیروی جدید هم برنامه داریم.

مدیرعامل شرکت انسی ماکارون گفت: کشورها را برای صادرات بخش‌بندی کرده‌ایم و از بهترین صادرکنندگان شعریه به کشور عراق محسوب می‌شویم و بیش از 1300 تن در ماه شعریه به این کشور صادر می‌کنیم. همچنین رشته آَشی به اروپا، حاشیه خلیج‌فارس و کشورهای سی‌آی‌اس صادرات داریم و در آفریقا هم بازار خوبی ایجاد کرده‌ایم.

وی گفت: ظرفیت دستگاه‌های نصب شده در ایران یک میلیون و 200 هزار تن است که 700 هزار تن آن به کار گرفته شده است.

میراحمدی با بیان اینکه آسیا 8/1 تولید جهان را به خود اختصاص داده که ظرفیت کمی است، گفت: 50 درصد محصولات انسی ماکارون صادر می‌شود که نسبت به رقبای داخلی و آسیایی رقم مناسبی است.

مدیر شرکت انسی ماکارون گفت: تجهیزات و دستگاه‌های تولید اسپاگتی و ماکارونی وارداتی است که این مسأله به خاطر کیفیت دستگاه‌ها و گارانتی آنهاست.

میراحمدی گفت: دستگاهی از ایتالیا را در حال نصب داریم که ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد و هزار تن ظرفیت شرکت را افزایش می‌دهد.

میراحمدی گفت: حتی قابلیت ارسال اسپاگتی به ایتالیا که مهد این محصول است را هم داریم.

مدیرعامل انسی ماکارون گفت: بهترین گندم برای تولید اسپاگتی گندم درون است که بهترین رقم آن در استان خوزستان تولید می‌شود. مواداولیه خوب و ماشین‌آلات به ‌روز دنیا را هم داریم و محصولات ما از کیفیت جهانی برخورداند.

وی افزود: در زمینه تولید ماکارونی دانش فنی به‌ روز است و شرکت انسی از استارتاپ‌ها و دانش‌بنیان‌ها برای همکاری استقبال می‌کند.

بازار خرده فروشی ایران با توجه به جمعیت 80 میلیون نفری کشور که در آن محدوده سنی مصرف کننده هم افزایش یافته است می تواند زمینه ای برای توسعه فروشگاه های زنجیره ای باشد و به نوعی می توان گفت ایران در حال حاضر در کف بازار خرده فروشی قرار دارد و جای پیشرفت زیادی دارد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان لوازم خانگی ؛ محمدرضا عمرانی، کارشناس صنعت خرده فروشی درباره وضعیت بازار خرده فروشی و فروشگاه های زنجیره ای در ایران گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا صنعت خرده فروشی در دنیا به شدت آسیب دید، زیرا کرونا به کاهش توریسم و هتلینگ منجر شد اما در فروشگاه های زنجیره ای قضیه متفاوت بود؛ به دلیل ضرورت رعایت مسائل بهداشتی تقاضا برای خرید از فروشگاه های زنجیره ای نسبت به قبل از کرونا بیشتر شد و البته در بخش های خرده فروشی بنگاه های کوچک و ارائه دهنده خدمات آسیب دیدند.

 
عمرانی با بیان اینکه فروش آنلاین و غیر حضوری در زمان کرونا توسعه یافت، افزود: برخی فروشگاه های زنجیره ای که زیرساخت فروشگاه های آنلاین داشتند بیشتر در زمان کرونا رونق داشتند و آنهایی که نتوانستند خود را با شرایط کرونایی تطبیق دهند و زیرساخت آنلاین ایجاد کنند کمتر توانستند به رونق برسند.
 
او با بیان اینکه فروشگاه های زنجیره ای دو نوع هستند، گفت: برخی فروشگاه های زنجیره ای بزرگ هستند که محصولات مختلف می فروشند و برخی از این فروشگاه ها مختص یک شرکت و تخصصی هستند که در زمان کرونا همین فروشگاه های کوچک به دلیل کاهش تردد آسیب دیدند.
 
عمرانی با تاکید بر اینکه مراکز تجاری که می توانند یک تجربه خوب برای خانواده ها رقم بزنند می تواند در جذب مشتریان موفق عمل کنند، اظهار کرد: در واقع مراکز تجاری که فود کورت، محل بازی بچه ها و فضای مناسب و ... داشته باشند بیشتر در جذب مشتری موفق بودند هرچند در زمان کرونا این مساله با مشکل روبرو شد و خانواده ها نمی توانستند از بسیاری از خدمات استفاده کنند، با این حال وجود فروشگاه های زنجیره ای در مال ها و مراکز تجازی می تواند به ترافیک مشتریان منجر شود و یک اقدام مثبت است.
 
او با بیان اینکه فروشگاه های زنجیره ای که فروش آنلاین داشتند علاوه بر اینکه نقش کمک کننده ای در اجرای قرنطینه یا محدودیت های کرونایی داشتند در فرهنگ سازی برای خرید اینترنتی هم داشتند موثر بودند، تصریح کرد: در این چند وقت اخیر که کرونا در ایران شیوع داشته است گزارش های مثبتی برای فروش آنلاین منتشر شده که نشان دهنده روند صعودی فروش آنلاین فروشگاه های زنجیره ای در کشور است، برای نمونه در زمان شیوع بیماری کرونا طی یک گزارش رسمی فروش برخی از فروشگاه‌های اینترنتی، 150 درصد افزایش یافته است.
 
این کارشناس بازار خرده فروشی با اشاره به اینکه بسیاری از مردمی که قبلا خرید آنلاین نداشتند در زمان کرونا این تجربه را کسب کردند، گفت: بازار خرده فروشی ایران با توجه به جمعیت 80 میلیون نفری کشور که در آن محدوده سنی مصرف کننده هم افزایش یافته است می تواند زمینه ای برای توسعه ای فروشگاه های زنجیره ای باشد و به نوعی می توان گفت ایران در حال حاضر در کف بازار خرده فروشی قرار دارد و جای پیشرفت زیادی دارد.
 
همچنین عمرانی با تاکید براینکه در سال های اخیر تحریم های اقتصادی منجر به کوچک شدن سبد خانوار شده به همین دلیل بازار خرده فروشی ایران در کف قرار دارد، گفت: به طور قطع با کنترل تورم و رفع تحریم ها قسمت عمده ای از خریدهای که در این سال ها حذف شده اند دوباره برخواهند گشت و از این طریق بازار خرده فروشی و فروشگاه های زنجیره ای می توانند به فروش بیشتری دست پیدا کنند.
 
عمرانی با بیان اینکه برخی فروشگاه های بزرگ دارای سرویس های انبارداری حرفه ای هستند، گفت: این مساله می تواند در فروشگاه های زنجیره هم موثر باشند.
 
او با بیان اینکه خانواده هایی که در هفته به مراکز خرید مراجعه می کنند در صورتی که دارای فروشگاه های زنجیره ای باشند زمینه تسهیل در تامین مواد غذایی خانواده ها فراهم می شود، گفت: در واقع خانواده ای که برای خرید کالا به مراکز خرید مراجعه می کند ترجیح می دهد کالاهای مصرفی خود را هم از فروشگاه های زنجیره ای آنجا تامین کند به همین دلیل است که استقرار فروشگاه های زنجیره ای در این مراکز می تواند به ترافیک تردد و خرید منجر شود.
 

سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) امروز ۲۵ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۷ اکتبر ۲۰۲۱ با سخنرانی دکتر عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت رسمی و به شکل برخط (آنلاین) آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ؛ سیزدهمین دوره بین المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) با ثبت نام بیش از ۹۰ میهمان خارجی از ۲۶ کشور، بیشترین حد نصاب شرکت کنندگان خارجی را در ۱۳ دوره اخیر به ثبت رسانده است.

سخنرانی ۱۰ استاد برجسته خارجی و ۳ سخنران به عنوان مدرس در این دوره و همچنین حضور رؤسای نهادهای ناظر پرو، مالدیو، سوریه، مونته نگرو و نیز مدیران عامل بورس‌های آفریقای مرکزی (کامرون) و قزاقستان به عنوان شرکت کنندگان ویژه این دوره از جمله نکات برجسته این دوره بین‌المللی به شمار می‌رود.

همچنین حضور کشورهای کامرون، موریس و کویت برای اولین بار در دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) از تفاوت‌های این دوره با ۱۲ دوره قبلی است. 

یادآور می‌شود؛ تاکنون بالغ بر ۵۰۰ اندیشمند خارجی از بیش از ۴۰ کشور مسلمان و غیرمسلمان در ۱۲ دوره‌ گذشته مشارکت داشته و از تجربیات فقه پویای شیعه جعفری در بازار سرمایه اسلامی بهره‌مند شده‌اند.

دوشنبه, 26 مهر 1400 ساعت 15:23

حرکت بانکی‎‌ها روی ریل سالم

با اصلاح نظام بانکی و ایجاد سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات، حرکت بانک‌ها روی ریل صحیح و سالم انجام می‌گیرد و اقدامی برخلاف قوانین صورت نمی‌گیرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی در کشور یک اولویت جدی است  گفت: با توجه به موضوع الزام بانک ها برای بارگذاری قراردادها و ثبت کلیه عملیات و محاسبات مربوط به تسهیلات در صفحه تسهیلات گیرنده و ضامن و همچنین بحث مربوط به ایجاد سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات از جمله مباحثی است که به بهبود فضای کسب و کار کمک می‌کند.

مهدی طغیانی در این باره توضیح داد: با اصلاح نظام بانکی مسیر حرکت بانک ها قاعده‌مند می‌شود تا اگر نظام بانکی بر خلاق قوانین عمل کند یا خلق اعتبار اضافه داشته و یا بدون اجازه از بانک مرکزی برداشتی داشته باشد، در این صورت با مقام مسئول آن برخورد قانونی شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بانک ها در صورت حرکت سالم ضربه نمی خورند و این به نفع بانک ها و همچنین رشد و توسعه سهام آنها در بازار سرماهی خواهد بود.

طغیانی در ادامه صحبت های خود معتقد است با ایجاد سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات، امکان پیش‌بینی‌پذیری قراردادهای مالی فعالان اقتصادی با بانک‌ها فراهم می‌شود.

وی با اشاره به تکلیف مجلس به بانک‌ها برای ایجاد سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات در جریان بررسی ماده ۳ طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، گفت: پیش از این، در قراردادهایی که میان فعالان حوزه کسب و کار و بانک‎‌ها به منظور دریافت تسهیلات منعقد می‌شد از یک سو بانک‌ها از ارائه قراردادها به این فعالان خودداری می‌کردند و از سوی دیگر بخش‌هایی از این قراردادها تکمیل نشده باقی می‌ماند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: روند مذکور موجب می‌شد که اگر قراردادهای تسهیلات به بازنگری یا تمدید نیاز داشته باشند، بانک اقدام به تکمیل ارقام و قسمت‌های تکمیل نشده‌ی قراردادها می‌کرد و به نوعی حقوق مشتری و فعالان حوزه کسب و کار تضییع می‌شد.

وی اضافه کرد: از آنجا که در رویه کنونی، مشتری هیچ نسخه‌ای از قراردادهای تسهیلات را در اختیار ندارد تا از حقوق طرفین آگاه باشد و قراردادها تا روز آخر به صورت شناور باقی می‌مانند، در ماده ۳ طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار پیش بینی شد که تمامی قراردادها باید آنلاین ثبت و تکمیل شود. در صورت ایجاد سامانه الکترونیکی و ثبت آنلاین قراردادهای تسهیلات بانکی، اگر تغییری در قراردادها ایجاد شود، قابل رصد خواهد بود.

با روی کارآمدن دولت جدید و تأکید وزیر امور خارجه بر عملگرا و نتیجه گرا بودن مذاکرات احیای برجام با حفظ منافع و تأمین حقوق ملت ایران، امیدها بر بازگشت توافقات و پایبندی طرف مقابل به مفاد توافق هسته‌ای و تضمین در برداشتن تحریم‌ها زنده شده است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری بازار سرماهی ؛ موسی احمدی، تحلیلگر بازارهای مالی با بیان این مطلب  گفت: برجام در صورت احیا نتایج مثبتی بر بازار سرمایه خواهد گذاشت؛ اما آثار واقعی مذاکرات در بلندمدت ظاهر خواهد شد. یعنی زمانی که اقتصاد کشور از تمامی زمینه‌های بالقوه توافق  و آثار کامل آن بهره‌مند شود.

وی افزود:  اعلام مقامات و سیاستمداران کشور مبنی بر لزوم لغو تحریم‌ها و نتیجه گرا بودن مذاکرات احیای برجام با تمرکز بر حفظ منافع و تأمین حقوق ملت ایران، شرایط را به گونه‌ای رقم زده که تحلیل‌گران به صورت مستمر شرایط و آخرین اخبار را دنبال و  تحلیل می‌کنند.

احمدی گفت: در صورت انتشار اخبار امیدوار کننده از نتایج مذاکرات احیای برجام و رفع تحریم‌ها، می‌توان شاهد اثرات روانی آن در بازه کوتاه مدت در بازارهایی مانند ارز بود. این در حالی است که همواره باید راهکارهای عملیاتی را برای زمان عدم حصول توافق و حل مشکلات کشور در آن شرایط نیز مدنظر داشت.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: در مجموع، این توافق از جنبه‌های مختلفی مانند آزاد شدن بخشی از پول‌های بلوکه شده و کاهش هزینه در نقل و انتقالات ارزی به ثبات بازار ارز کمک می کند.

به گفته احمدی، توسعه و فراگیری بازار سرمایه در سال‌های اخیر، آن را به یکی از مهم‌ترین موضوعات کشور مطرح کرده که هر یک از تحولات و تصمیمات به خصوص در فضای اقتصادی و سیاسی کشور آثار خود را بر بازار و تک تک آحاد جامعه می‌گذارد.

این تحلیلگر بازارهای مالی اظهار داشت:  سناریوهای مختلفی به تناسب احتمالات شرایط احیای برجامی متصور است و به تناسب آن تحلیل‌های مختلفی را می‌توان بیان کرد.

وی افزود: در سال‌های اخیر همزمان با تحریم‌هایی که بر ایران تحمیل‌ شده بود شاهد محدودشدن شرکت‌ها در دسترسی به سرمایه و تکنولوژی‌های جهانی، محدودیت در دسترسی به بازارهای جهانی و الزام آن‌ها در فروش با قیمت پایین، تحمیل هزینه‌های نقل و انتقال پول و مشکلات تأمین مالی بوده‌ایم. به نظر می‌رسد برداشته‌شدن تحریم‌ها اولین آثاری که می‌تواند داشته‌ باشد بهبود شرایط از جهات فوق در زمینۀ رونق کسب و کار شرکت‌ها به خصوص کسب و کارهایی که دارای ارتباطات گسترده جهانی بوده و قطع این ارتباطات آثار مالی و فنی زیانباری را بر آنها ایجاد می کند.

احمدی تصریح کرد:  آثار روانی ناشی از مذاکرات در صورتی که مثبت پیش رود می‌تواند در مقطعی کوتاه‌مدت موجبات کاهش نرخ ارز را سبب شود اما به نظر می‌رسد با توجه به این‌که رفع تمامی تنگناها و مشکلات موجود در شرایط جهانی نیازمند زمان طولانی‌تری است لذا استمرار این موضوع در بلندمدت نیازمند تحقق موارد دیگری نیز هست.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تاثیر متقابل بازارها بر یکدیگر یادآور شد: وضعیت بازار سرمایه و بازدهی آن به وضعیت سایر بازارهای موازی نیز بستگی دارد. ارزیابی وضعیت بازار مسکن، ارز، طلا و خودرو نیز در این میان مهم است. در مورد بازده سهم‌ها نیز بسته به وضعیت نمادها و فوریت که به صورت مستقیم از بهبود احتمالی شرایط برجام دارند شرایط متفاوت خواهد بود.

لوازم خانگی ایرانی گران شد. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تائید این خبر گفت: لوازم خانگی ایرانی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد گران شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ؛ هنوز مُهر ممنوعیت واردات لوازم خانگی خشک نشده که ۱۲ تولیدکننده ایرانی قیمت کالاهای خود را افزایش دادند. به گفته فروشندگان لوازم خانگی این برندها به دلیل افزایش هزینه تمام شده کالاهای خود را گران کردند.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به وضعیت بازار توضیح داد: افزایش قیمت لوازم خانگی ایرانی ارتباطی به ممنوعیت واردات لوازم خانگی ندارد. چراکه در این طرح واردات مواد اولیه ممنوع نیست. بنابراین لوازم خانگی به دلیل افزایش هزینه‌های سر بار، اندکی گران شد.

محمدحسین اسلامیان گفت: مواد اولیه در سه ماه اخیر گران شد و کارخانه‌ها مجبور بودند که افزایش قیمت را برای کالاهای خود اعمال کنند.

او ادامه داد: با توجه به افزایش ۳۹ درصدی نرخ دستمزد، نوسان قیمت دلار و مواد اولیه افزایش هفت درصدی قیمت لوازم خانگی طبیعی است.

اسلامیان بیان کرد: قطعات برخی از کالاهای لوازم خانگی از کشورهایی همچون چین تهیه می‌شود و برای ادامه تولید باید کما فی سابق برد الکترونیکی، کمپرسور، کیت و پنل وارد شود. چراکه کشور در تولید این کالاها مزیت ندارد.

چرا لوازم خانگی ایرانی گران شد؟

براساس این گزارش بارها فروشندگان لوازم خانگی گفته بودند بازار کشش افزایش قیمت را ندارد و با قیمت‌های فعلی تقاضایی برای خرید لوازم خانگی دیده نمی‌شود.

تولیدکنندگان اما افزایش قیمت را حق طبیعی می‌دانند و می‌گویند با افزایش قیمت دلار، نرخ دستمزد و افزایش قیمت مواد اولیه افزایش اندک قیمت لوازم خانگی چندان بیراه نیست.

مساله اما این است که با تداوم ممنوعیت‌ها کالاهای جدید دیگر در بازار مشاهده نمی‌شود و رقابتی هم برای تولیدکنندگان شکل نمی‌گیرد.

مردم لوازم خانگی خارجی می‌خرند

همچنین عده‌ای از فروشندگان می‌گویند با تداوم ممنوعت واردات، نگاه مردم نسبت به تولید لوازم خانگی عوض می‌شود. در سال‌های آینده تمایل آنها برای خرید لوازم خانگی خارجی بیشتر می‌شود و با این تصمیم تنها فضا برای مانور قاچاق‌چی‌ها در بازار زیاد خواهد شد.

پیش از این هم مرکز آمار اعلام کرد ۳۶,۸ درصد خریداران لوازم برقی، کالای خارجی خریدند. این آمار نشان می‎‌دهد که مردم تمایلی برای خرید کالای ایرانی ندارند. این یعنی آنها بازار انحصاری را قبول ندارند و حتی مصرف لوازم خانگی قاچاق را ولو گران‌تر کالای ایرانی بیشتر ترجیح می‌دهند.

چندی پیش محمدحسین اسلامیان، نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به افزایش قیمت بخاری گفته بود: افزایش قیمت آهن، بخاری را گران کرده است.

 

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، بر ضرورت رفع نیازهای بهداشتی و درمانی سالمندان در سازمان متبوع خود تاکید کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ؛ مهدی رضایی  با تاکید بر ضرورت توجه به نیازهای بهداشتی و درمانی سالمندان گفت: افراد در دوران سالمندی بیش از هر دوره دیگری در زندگی نیازمند مراقبت های جسمی و روانی هستند و در این خصوص حوزه سلامت باید در رفع نیازهای بهداشتی و درمانی این قشر نقش فعال تری را ایفا کند، بدون شک سازمان های بیمه گر پایه از جمله سازمان بیمه سلامت نیز سیاست ها و برنامه های مدون و کارشناسی مناسبی را در رفع مشکلات سالمندان تاکنون اجرایی کرده است.  
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، با اشاره به نقش سازمان بیمه سلامت ایران در ارایه خدمات سالمندی افزود: پرداخت حق ویزیت، مشاوره و انجام تست های ارزیابی جامع CGA در منزل، پرداخت حق ویزیت، مشاوره و انجام تست های  ارزیابی جامع CGA در خانه های سالمندان، پرداخت حق ویزیت، مشاوره و انجام تست های ارزیابی جامع CGA در مراکز روزانه و سرپایی به اعضا تیم درمان و مراقبت های سالمندی نمونه ای از خدمات سازمان بیمه سلامت به سالمندان است.
وی درباره خدمات تحت پوشش بیمه ای سالمندان افزود: بیمه پایه شامل ویزیت با فرانشیز 30% ، دارو با فرانشیز 30% ، پاراکلینیک با فرانشیز 30% ، بستری و جراحی با فرانشیز 10%  و پرداخت هزینه سمعک مورد توجه است.
رضایی در خصوص خدمات مورد انتظار از بیمه سلامت در جمعیت سالمندی در آینده تاکید کرد: ارایه خدمات بیمه سرپایی در بخش کلینیک های طب سالمندی، ویزیت در منزل، مراکز نگهداری روزانه دمانس و آلزایمر، مراکز نگهداری روزانه سالمندی-جنرال، ارایه خدمات بیمه بستری مانند ایجاد بیمارستان تخصصی سالمندان، بخش بستری طب سالمندی سالمندان 65 سال و بالاتر بستری در کلیه بخش های بستری بیمارستانی، بخش بستری مراقبت های تسکینی، سالمندی، بخش بستری بیمارستان روزانه مراکز نگهداری، بستری طولانی مدت خانه مراقبت های پرستاری، مراقبت های طولانی مدت در منزل و مراقبت در منزل پس از ترخیص از بیمارستان باید در دستورکار قرار گیرد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، با تاکید بر وجود برخی مشکلات در ارایه خدمات به سالمندان تصریح کرد: از نظر خلاء عملکرد سازمان های بیمه گر در بخش سلامت سالمندی، اینکه هنوز 4% سالمندان کشور دفترچه بیمه ندارند و از خدمات بیمه پایه برخوردار نیستند قابل تامل جدی است، همچنین اینکه 71/3% سالمندان کشور فاقد بیمه تکمیلی برای خدمات بستری و74/2% سالمندان فاقد بیمه تکمیلی برای خدمات غیر بستری هستند؛ نیز از آن دست مواردی است که باید برای حل آنها راهکارهای مناسبی را درنظرگرفت.
وی درباره تعداد سالمندان 60 سال به بالای تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران گفت: درحال حاضر 5 میلیون و 113 هزار و912 نفر سالمند در 5 صندوق زیر مجموعه سازمان بیمه سلامت تحت پوشش هستند.
رضایی اظهار داشت: بسیاری از مراقبت های دوران سالمندی مانند هزینه بستری در خانه های سالمندان و یا مراقبت در منزل علی رغم سایر کشورهای جهان هنوز تحت پوشش بیمه ها قرار نگرفته و حتی وارد سیستم تعرفه گذاری هم نشده است، لذا این ارقام تکان دهنده وضعیت موجود قطعا هشدار بار مسئولیتی عاجل بردوش وزارت بهداشت و بیمه سلامت کشور را نشان می دهد./

رئیس سازمان نظام پزشکی استان یزد گفت: همه نسخه‌های پزشکان در استان از آذرماه به صورت الکترونیکی صادر خواهد شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ؛ محمد دریجانی گفت: هم اکنون ۸۵ درصد نسخه‌های صادره پزشکان به صورت الکترونیک است و با توجه به لزوم تشکیل پرونده سلامت بیماران، از آذرماه تمامی نسخه‌ها به صورت الکترونیکی خواهد بود.
وی افزود: نسخه الکترونیک در همه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی راه اندازی شده و در آخرین گام نسخه نویسی الکترونیک، فراهم شدن زیر ساخت‌ها در کلینیک‌های زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی است.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان یزد تصریح کرد: شفاف سازی مصرف دارو، تجویز درست، جلوگیری از اشتباهات در مطب و داروخانه و صرفه جویی در مصرف کاغذ از مهمترین مزایای این طرح است.

در راستای سهولت در عملیات بانکی امکان انجام عملیات بانکی با فرامین صوتی در نرم افزار فام موسسه اعتباری ملل فراهم شد.

به گزارش بورس و بانک و  به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل ؛ کار بران محترم نرم افزار فام می توانند در بخش فرامین صوتی با صحبت کردن و بیان خواسته خود عملیات بانکی را انجام دهند.

این گزارش می افزاید، در این بخش کاربران می توانند در قسمت کارت‌به‌کارت با بیان صوتی، صفحه عملیات کارت به کارت برای خود را باز نمایند و با بیان خرید شارژ و مبلغ دلخواه وارد نحوه خرید شارژ شده و کلیه اطلاعات برای آنها به صورت اتوماتیک تکمیل شده و شارژخرید نمایند گفتنی است مشتریان موسسه می توانند در این بخش ، فرامین صوتی دیگری همچون کارت به کارت ،دریافت موجودی و خدمات دیگر را کسب نمایند.

دوشنبه, 26 مهر 1400 ساعت 15:06

کارنامه تولید خلیج‌فارس منتشر شد

کارنامه تولید هلدینگ خلیج فارس در مجمع سالیانه منتشر شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس ؛ جعفر ربیعی در مجمع سالانه هلدینگ خلیج فارس با بیان اینکه پارسال با تولید ۱۹.۶ میلیون تن رکورد تولید شکسته شد، از بهره‌برداری دست کم ۶ طرح جدید در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اعلام کرد: ساخت دو مگا پروژه در ماهشهر و عسلویه آغاز شده است.

مدیرعامل گروه صنايع پتروشیمی خلیج‌فارس با تاکید بر اینکه پارسال با وجود نفت ۴۰ دلاری سودآور بوده‌ایم، تصريح کرد: برخی ها در فضای مجازی ایرانی نیستند، پارسال باسف زیان‌ده بوده و سابیک معادل ۴۰ درصد هلدینگ هم سودآوری نداشته است.

صفحه1 از2099