26 ارديبهشت 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
B-Admin

B-Admin

شرکت فجر انرژی خلیج فارس از سال 1390 به منظور سنجش میزان رضایت مندی جامعه پیرامونی به عنوان یکی از ذینفعان کلیدی این شرکت، سالانه از نمایندگان جامعه در زمینه عملکرد خود نظرسنجی میکند.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی فجر انرژی، بر اساس نقشه استراتژی این شرکت شناخت انتظارات جامعه پیرامونی (بعنوان یکی از گروه های ذینفعان) و سنجش میزان رضایت مندی مردم از عملکردها، همواره مورد توجه این شرکت بوده است. شرکت فجر انرزی خلیج فارس هر ساله با همکاری نمایندگانی از جامعه پیرامونی نظرسنجی را برگزار می کند.
 روش انجام این نظرسنجی به این گونه بوده که نمایندگان مردم (نهادهای عمومی، حاکمیتی، مردم نهاد و شرکتهای پتروشیمی همجوار) به گروه های عمومی، حاکمیتی-حمایتی- محیط زیستی تقسیم بندی شده و با ارائه پرسشنامه های تخصصی نظرات آن‌ها درباره عملکرد شرکت فجر انرژی خلیج فارس دریافت می شود.
 در این نظرسنجی، هدف رضایت‌مندی 80 درصد برای کل بخش‌ها در نظر گرفته شده که میانگین محقق شده آن بیش از 80 درصد در سال 99 بوده است. بخش حاکمیتی- حمایتی با 70 درصد کمترین میانگین و بخش محیط زیستی با 92 درصد بیشترین میانگین را از مخاطبان کسب کرده اند. درصد رضایت مندی کلی سال 99 در مقایسه با سال گذشته ثابت مانده است اما در بخش حاکمیتی-حمایتی با کاهش 8 درصدی مواجه بوده و در مقابل در بخش محیط زیستی 11 درصد افزایش یافته است.
بالاترین و پایین ترین امتیازهای نظرسنجی سال 99 بدین ترتیب آمده است:
در گروه عمومی بالاترین رضایتمندی در بخش پاسخگویی و مسئولیت پذیری در قبال تماس های تلفنی و مکاتبات شرکت با سازمان بوده و پایین ترین رضایت از تصمیمات آینده و تغییرات در فجر که موثر و مرتبط با آن بوده است.
در گروه حاکمیتی- حمایتی بالاترین رضایت در بخش رعایت ارزش‌های اخلاقی و کرامت انسانی در شرکت فجر بوده و پایین ترین رضایتمندی از میزان آگاهی مخاطب از تصمیمات آینده و تغییرات در شرکت که موثر و مرتبط با آنهاست، بوده است.
در گروه محیط زیست بالاترین رضایتمندی در بخش عملکرد شرکت در رعایت الزامات مرتبط با آلودگی صوتی بوده است؛ شرکت کنندگان نظرسنجی در گروه محیط زیست پایین ترین میزان رضایت برای این گروه را در نظر نگرفته بودند.
در مقایسه گروهی رضایتمندی سال 99 نسبت به سال گذشته در بخش عمومی پایین ترین رضایت از " اطلاع رسانی این شرکت در  خصوص اخبار، دستاوردها و عملکرد" در سال 98 به "تصمیمات آینده و تغییرات در فجر که موثر و مرتبط با آن ها" در سال 99 و در بخش محیط زیستی بیشترین رضایت از "عملکرد شرکت در رعایت الزامات مرتبط با آلودگی هوا"  سال 98 به "عملکرد شرکت در رعایت الزامات مرتبط با آلودگی صوتی" در سال  99 تغییر کرده است.
گفتنی است این شرکت علاوه بر نظرسنجی از نمایندگان جامعه، به منظور شناخت عمیق‌تر انتظارات مردم و بررسی عملکرد خود در حوزه مسئولیت های اجتماعی، پژوهش علمی رضایتمندی مردم جامعه با تمرکز بر شهرستان بندر ماهشهر را در سال 94 به انجام رسانده است.
همچنین با توجه به نتایج این نظرسنجی ها ، اقدامات متناسب تعریف شده که این اقدامات شامل پیگیری پروژه های درون سازمانی، اطلاع رسانی شفاف به نمایندگان جامعه، تشکیل جلسات حضوری با آنها و انعکاس نظرات به مسئولین مربوطه در سطوح مختلف مدیریتی صنایع و شهرستان است.
لازم به ذکر است که  تعداد پاسخ های دریافتی نظر سنجی مکتوب سال 1399، به علت همه گیری بیماری ناشی از ویروس کرونا، کمتر از میانگین سال گذشته بوده است.
 

شنبه, 25 ارديبهشت 1400 ساعت 14:57

پترول دو طرح توسعه‌ای جدید در راه دارد

مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) گفت: این شرکت به‌زودی ساخت دو طرح جدید پتروشیمی را با هدف تکمیل زنجیره ارزش، اشتغال‌آفرینی پایدار، جلوگیری از واردات این محصولات و شکوفایی اقتصاد در مناطق کمتر توسعه یافته آغاز می‌کند.


به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی، رسول اشرف‌زاده با اعلام این مطلب افزود: با توجه به حرکت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به سمت توسعه صنایع تکمیلی محصولاتی که در این صنایع تولید می‌شود، راهبردی و ارزش‌آفرین هستند و از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری خواهد شد.
وی اظهار داشت خوراک طرح های مذکور از طریق شرکت های تابعه هلدینگ خلیج فارس تامین و در نهایت این طرح‌ها زمینه ساز ارتقای زنجیره ارزش و توسعه صنایع تکمیلی در مجموعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس خواهند شد.
وی از احداث طرح اتیلن اکساید با ظرفیت تولید 68 هزار تن در سال نام برد و گفت: خوراک این محصول اتیلن و میزان سرمایه‌گذاری آن 110 میلیون یورو طی مدت 36 ماه می‌باشد
اشرف‌زاده طرح اتیلن پروپیلن دی از مونومر را از دیگر طرح‌های توسعه‌ای پترول یادکرد و افزود: ظرفیت این طرح با 50 هزار تن در سال می‌باشد و خوراک آن اتیلن و پروپیلن است همچنین سرمایه‌گذاری این طرح 154 میلیون یورو می‌باشد که طی برنامه‌ریزی صورت‌گرفته دوره ساخت آن 36 ماه می‌باشد.
اشرف‌زاده: تکمیل زنجیره ارزش، جلوگیری از خام‌فروشی، توسعه صنایع تکمیلی، جلوگیری از واردات برخی محصولات، اشتغال‌آفرینی پایدار در مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور و توسعه محصولات متنوع و راهبردی را از اهداف اساسی اجرای دو طرح جدید عنوان کرد.

شنبه, 25 ارديبهشت 1400 ساعت 14:55

کیلید بانکتان، روی گوشی همراهتان

امکان فعال‌سازی غیرحضوری سامانه «کیلید» بانک آینده


به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی، بانک آینده با هدف رفاه حال مشتریان و حفظ سلامتی آن‌ها در شرایط کرونا، قابلیت فعال‌سازی غیرحضوری سامانه «کیلید» را از تاریخ 18/02/1400، فراهم نمود.


از این پس، مشتریان بانک آینده می‌توانند بدون حضور در شعبه، برنامه موبایلی سامانه «کیلید» را از وب‌سایت رسمی این بانک به‌نشانی ba24.ir دریافت کنند و با ارسال کد پی‌گیری نصب به سرشماره 200040011، امضای دیجیتال سامانه «کیلید» خود را فعال کرده و از خدمات مالی این سامانه، بهره‌مند شوند.
برای استفاده از این قابلیت، تطابق کد ملی مشتری با کد صاحب سیم‌کارت، الزامی است.

بانک گردشگری در ادامه برنامه‌های خود برای تکمیل سبد محصولات و خدمات خود ـ به‌ویژه در حوزه بانکداری الکترونیک ـ و با توجه به شرایط ناشی از ویروس کرونا، هم‌زمان با عید سعید فطر، اقدام به رونمایی از سامانه افتتاح حساب غیر حضوری (آنلاین) کرده‌است.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی، با راه‌‌اندازی این سامانه، متقاضیان می‌توانند بدون نیاز به حضور در شعبه به‌صورت کاملا غیر حضوری از طریق اپلیکیشن «گردش پی» و مراجعه به بخش شباهنگ، در بانک گردشگری حساب باز کنند.

برای بهره‌مندی از این سرویس، کافی‌ست با مراجعه به سایت رسمی بانک گردشگری به نشانی www.tourismbank.ir ، وارد بخش «افتتاح حساب و احراز هویت آنلاین» شوند. در گام بعدی، اپلیکیشن گردش‌پی که در صفحه مذکور در دسترس است را دانلود و سپس اجرا کنید و در نهایت به بخش شباهنگ وارد شوید.

خاطر نشان می‌ شود؛ از آنجا که تمامی مراحل افتتاح حساب، از هر کجا و در هر زمان به‌صورت کاملا غیر حضوری صورت می‌گیرد، امکان بهره‌مندی از خدمات بانک گردشگری را برای مردم به‌ویژه در شهرهایی که با شعبه بانک فاصله دارند، تسهیل می‌کند.

شرکت فجر انرژی خلیج فارس اطلاعیه ای درباره عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام منتشر کرد .

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی، صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی خلیج فارس در نظر دارد که اوراق اختیار فروش تبعی بر روی سهام شرکت فجر انرژی خلیج فارس (بفجر) را با هدف حمایت از سهام منتشر کند.

 

برای دریافت اطلاعیه روی لینک زیر کلیک کنید:

 

آگهی انتشار تبعی آگهی انتشار تبعی

وزارت حج و عمره عربستان سعودی شرط لازم برای زائران خارجی در این کشور را داشتن پوشش بیمه‌ای در برابر بیماری کووید 19 تا سقف173،300 دلار تایید کرده است.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از خبرنگار بین الملل سازمان بیمه سلامت، این اقدام با هدف تأمین حمایت مالی از زائران در صورت قرار گرفتن در معرض عفونت کووید 19 در طول اقامت و فرصت دادن به بیماران برای دسترسی سریع به خدمات بهداشتی در نظر گرفته شده است.
به گزارش روزنامه سعودی، پوشش بیمه شامل هزینه‌های درمان زائران آلوده، هزینه مراحل قرنطینه آنان، هزینه تخلیه پزشکی در شرایط اضطراری و بازگرداندن اجساد کسانی که در اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست می دهند، خواهد بود.
مبلغ بیمه شده شامل حداکثر 119.99 دلار در روز برای هزینه اقامت در زمان قرنطینه به مدت حداکثر 14 روز است. همچنین در صورت فوت پس از عفونت کووید 19، بیمه نامه برای بازگرداندن جسد زائر به کشور خود تا سقف 1.73 دلار را در نظر می گیرد.
بانک مرکزی سعودی و شورای عالی بیمه سلامت این کشور اعلام کرده که کلیه افراد خارجی که با ویزای عمره، بازدید و گردشگری وارد عربستان می شوند باید از پوشش بیمه ای در برابر خطرات عفونت ویروس کرونا برخوردار باشند.

با پیگیری های صورت گرفته، قوه قضائیه لوکزامبورگ نیز مانند ایتالیا و فرانسه، مانع انتقال دارایی‌های بانک مرکزی ایران به آمریکا شدند.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، براساس گزارش شعبه لاهه مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری، دادگاه لوکزامبورگ بر لازم‌الاجرا نبودن قوانین داخلی آمریکا برای دادگاه‌های لوکزامبورگ و ضرورت شناسایی آرای صادره از محاکم آمریکایی توسط دادگاه‌های لوکزامبورگ در پرونده اموال بانک مرکزی نزد موسسه کلیر استریم، صحه گذارد.

بر مبنای تغییرات اخیر قانونگذاری در ایالات متحده دادگاه‌های آمریکایی می توانند مستقیماً دستور انتقال برخی از دارایی‌ها که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به نهادهای ایرانی (از جمله بانک مرکزی ایران) تعلق دارند، -صرف نظر از محل وقوع آنها- به ایالات متحده منتقل شود. براساس این قانون، حاکمیت ملی سایر کشورها، به طور صریح و آشکار نادیده انگاشته شده است.
اما بانک مرکزی ج. ا. ایران با اقدامی به موقع، از دادگاه بخش لوکزامبورگ درخواست کرد تا دستور ممنوعیت انتقال دارایی‌ها خود صرفاً بر اساس تصمیم ایالات متحده و توسط موسسه بانکی کلیر استریم را صادر کند.

دادگاه لوکزامبورگ نیز ضمن موافقت با این درخواست و صدور دستور منع انتقال، در تصمیم خود تایید می‌کند که هرگونه حکم دادگاه خارجی قبل از اجرا در قلمرو ملی این کشور، باید توسط دادگاه‌های لوکزامبورگ به رسمیت شناخته شده و قابل اجرا اعلام شود.

یادآور می‌شود، تصمیم اخیر لوکزامبورگ صریحاً مانع از آن می‌شود که موسسه کلیر استریم به اختیار خود از تصمیم ایالات متحده پیروی کرده و بدون صدور قبلی دستور نهایی شناسایی و اجرای این تصمیم در لوکزامبورگ نسبت به انتقال دارایی‌های بانک مرکزی ایران به ایالات متحده اقدام کند و در صورت تخلف از این تصمیم، موسسه کلیراستریم محکوم به پرداخت جریمه‌ای سنگین خواهد شد.

ذکر این نکته ضروری است که این پرونده با همکاری معاونت حقوقی و امور مجلس بانک مرکزی و مرکز امور حقوقی بین‌المللی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در جریان است و این اقدامات تاکنون موجب شده این بخش از دارایی بانک مرکزی در مقابل ادعاهای واهی خواهان‌های متعدد دعاوی به اصطلاح ضدتروریستی مطروحه در آمریکا حفاظت شود.

علیقلی‌پور در خصوص تامین مالی از طریق بازار سرمایه اظهار داشت: کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به دلیل شرایط خاص خود، امکان استفاده از راهکارهای تامین مالی رایج مثل تسهیلات بانکی یا انتشار اوراق در بازار سرمایه را ندارند به همین دلیل تامین مالی جمعی راهکار مناسبی برای این گروه است.


به گزارش بورس و بانک و به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، عارف علیقلی پور، دبیر کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی امروز بیست‌ودوم اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با رادیو جوان تامین مالی جمعی را دروازه تامین مالی برای همه شرکت‌ها و کسب‌وکارها دانست و تاکید کرد: باید فرصتی فراهم شود تا با معرفی کامل این روش تامین مالی در سطوح گسترده، امکان حضور مردم در کرادفاندینگ فراهم شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، مدیر نهادهای مالی و نوآوری فرابورس ایران امروز در برنامه «جوان آپ» مربوط به کسب‌وکارهای نوین، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها به تشریح مفهوم تامین مالی جمعی، مزیت‌های آن و کارکرد صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در این حوزه پرداخت و گفت: ابزارهای تامین مالی برای شرکت‌های نوپا و استارتاپی عموما دارای ریسک هستند و از همین رو این حوزه را حوزه تامین مالی جسورانه می‌خوانند.

علیقلی پور با اشاره به اینکه تامین مالی جمعی به معنی تامین مالی توسط جمعیتی از یک جامعه است، گفت: حوزه تامین مالی جمعی از قدیم‌الایام به شکل سنتی وجود داشته و مردم در شکل اسلامی و ایرانی آن به صورت خیرخواهانه ورود می‌کرده‌اند.

به گفته وی زمانی که قرار است تامین مالی جمعی در شکل خیرخواهانه نباشد و وارد حوزه کسب‌وکار شود، تامین مالی جمعی یا در قالب عقود اسلامی است که افراد پول را در اختیار کسب‌وکاری قرار می‌دهند و یا به صورت مشارکت در سهام شرکت‌های استارتاپی و نوپا خواهد بود.

علیقلی‌پور در خصوص تامین مالی از طریق بازار سرمایه نیز اظهار داشت: کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به دلیل شرایط خاص خود، امکان استفاده از راهکارهای تامین مالی رایج مثل تسهیلات بانکی یا انتشار اوراق در بازار سرمایه را ندارند به همین دلیل تامین مالی جمعی راهکار مناسبی برای این گروه است.

دبیر کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی در ادامه با اشاره به اینکه تامین مالی جمعی چندین بٌعد برای کسب‌وکارها دارد، افزود: یکی از موضوعات مهم این است که مردم چقدر حاضر هستند در این کسب‌وکارهای جدید وارد شوند که این امر، بٌعد شناخت از بازار و نیازسنجی بازار است، به این ترتیب باید بررسی شود آیا این کسب‌وکار موفق و مورد نیاز بازار خواهد بود یا خیر تا بتوان جامعه را برای ورود به آن ترغیب کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این امکان وجود دارد که شرکت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان‌ها در بازار سهام پذیرش شوند و سهام آن‌ها در تابلو معاملات خریدوفروش شود، گفت: شرکت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان‌ اگر الزامات پذیرش را رعایت نکنند یا ریسک‌هایی در حوزه کسب‌وکار داشته و چشم‌انداز روشنی از سودآوری نداشته باشند، امکان پذیرش ندارند اما تامین مالی جمعی فرصت خوبی برای این شرکت‌هاست که اگر این روش توسعه یابد و مردم هم وارد این جریان شوند طی زمان می‌توان به ورود سهام این شرکت‌ها به بازار سرمایه امیدوار بود.

به گفته مدیر نهادهای مالی و نوآوری فرابورس تامین مالی جمعی در یک مفهوم ساده‌تر با اعتماد به کسب‌وکار در فضای اشتراکی، فرصتی را برای شرکت‌های کوچک و متوسط فراهم می‌کند تا از طریق پلتفرم‌ها یا سکوهایی که برای این موضوع طراحی شده، تامین مالی را انجام دهند.

وی در ادامه ادبیات سرمایه‌گذاری جسورانه را همراه با ریسک بالا دانست و گفت: بر همین اساس ورود و اعتماد عمومی برای مردم سخت ایجاد می‌شود و نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

دبیر کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری را فرصتی برای ایجاد فرهنگ‌سازی و تسهیل شرایط برای مردم دانست و گفت: این صندوق تصمیم گرفته با هدف تسهیل و تضمین بخشی از سرمایه‌های مردم ضمن حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و تامین مالی برای این طرح‌ها، به مردم نیز این اطمینان را بدهد در صورتی که برنامه شرکت استارتاپی محقق نشود درصدی از سرمایه مردم را حفاظت و تضمین ‌کند، حامی سرمایه‌گذار ‌شود تا ریسک سرمایه‌گذار را کاهش دهد و همچنین مردم را برای ورود به این روش تامین مالی ترغیب کند.

وی در نهایت در خصوص اینکه کدام طرح‌های شرکت‌های استارتاپی شرایط ورود به تامین مالی جمعی را دارند، گفت: شرکت‌ها باید طرحی ارائه دهند که قابلیت سودآوری در یک دوره زمانی مثلا دو الی سه ساله را داشته باشد و در ادبیات تامین مالی جمعی، طرح کسب‌وکار باید از مرحله اول و ابتدایی گذشته باشد و بتواند در عرض یک الی دو سال به نتیجه برسد.

در این عرضه اولیه، تعداد ۲ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۳۰۲ کد معاملاتی مشارکت کردند که به هر یک از ۲ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۹۲۵ ‏کد، حداکثر 29 سهم فگستر اختصاص یافت و دارندگان این کدها از امروز سهامدار این شرکت شدند.‏ عرضه‌های اولیه بازار سرمایه در سال جاری، امروز با عرضه اولیه سهام شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان در بازار دوم فرابورس ‏کلید خورد که در جریان آن هر سهم این شرکت در نماد معاملاتی «فگستر» 6179 ریال قیمت خورد.‏

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، 15 درصد از کل 500 میلیون سهام این شرکت، معادل 75 میلیون سهم فگستر برای ‏عرضه اولیه در نظر گرفته شده بود که امروز 22 اردیبهشت‌ماه، تعداد 65 میلیون سهم آن به روش ثبت سفارش به عموم عرضه شد.‏

شنبه 25 اردیبهشت‌ماه‌ نیز 10 میلیون سهم شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان ‏با قیمت ثابت کشف‌شده یعنی 6179 ریال به ‏صندوق‌های سرمایه‌گذاری با هدف جلب مشارکت افراد به حضور غیرمستقیم در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.‏

در این عرضه اولیه، تعداد ۲ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۳۰۲ کد معاملاتی مشارکت کردند که به هر یک از ۲ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۹۲۵ ‏کد، حداکثر 29 سهم فگستر اختصاص یافت و دارندگان این کدها از امروز سهامدار این شرکت شدند.‏

بدین ترتیب، شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان که در شهریورماه 99 در بازار دوم فرابورس پذیرش شده بود، در میانه بهار 1400 ‏شاهد قیمت خوردن سهام خود بود و به جمع شرکت‌های گروه فلزات اساسی در تابلو معاملات پیوست.‏

طبق آماری که از سوی مدیران این شرکت در نشست خبری روز گذشته اعلام شد، سرمایه شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان ‏طی دو مرحله در سال‌های 95 و 99 افزایش یافته و در حال حاضر دارای سرمایه 50 میلیارد تومانی است.‏

گفتنی است تفاوت این عرضه اولیه با سایر عرضه‌های اولیه، انتشار اوراق اختیار فروش تبعی از سوی ناشر با هدف حمایت از سهم ‏فگستر و تضمین بازدهی سالانه حداقل ۲۰ درصدی برای خریداران این اوراق تبعی است.‏

شنبه, 25 ارديبهشت 1400 ساعت 11:34

عید فطر پاداش بندگان صالح خداوند است

اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران در پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به مشتریان، ذی نفعان و مجموعه کارکنان این بانک تبریک و تهنیت گفت.


به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، متن پیام به این شرح است:


واپسین لحظات ماه مبارک رمضان سپری شده و ماه بهار قرآن که حیات و رویش دوباره روح و جان انسان است به پایان رسید و اکنون فرا رسیدن عید فطر را جشن می گیریم. عیدی که پاک ترین عید هاست و بندگان صالح خداوند با ایمان و اعتقاد راسخ به وعده الهی، پاداش یک ماه عبادت و شست و شوی جان در نهر پاک رمضان را دریافت می کنند.
عید فطر، تولد و برآمدن انسانی جدید از خاکستر خویش است. انسانی که در ماه بهار قرآن با دل سپردن به آیات الهی و بهره مندی از لحظات روحانی سحر، افطار و مناجات شب های قدر، هستی خود را می سوزاند تا انسانی نو متولد شود.
عید فطر، پایان موفقیت آمیز آزمون بزرگ الهی برای کسانی است که ازلحظه لحظه ماه نزول برکات آسمانی به خوبی بهره مند شده و از این آزمون سربلند بیرون آمده اند. بندگان خوب و صالح خدا که به فطرت خویش بازگشته و به ذات پروردگار متصل شده اند، این روز بزرگ را جشن می گیرند.
این عید سعید و فرخنده را به تمامی مشتریان گرامی، ذی نفعان و همکاران پرتلاش و دلسوز بانک رفاه کارگران که در این شرایط سخت شیوع بیماری کرونا و با آنکه میهمان حضرت دوست بودند، خدمت رسانی به هموطنان را ادامه دادند، تبریک و تهنیت گفته و بدون شک، اجر عظیم و بزرگ خدمت به هم نوعان – که در زمره بالاترین عبادت هاست - نزد خداوند سبحان محفوظ است و ذخیره و توشه ای گرانبها خواهد بود. سلامتی و توفیق همگان را از درگاه خداوند متعال مسألت می نمایم.
اسماعیل لله گانی

صفحه1 از1730