03 مرداد 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

بررسی عملکرد شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین دو ساله 97 تا 99

در بررسی دستاوردهای شرکتهای تابعه هلدینگ سیمانی شستا(سیتا) در دو سال اخیر مشخص شد

رشد بیش از 1500 درصدی سودخالص در سیمان زنجان

شرکت سیمان زنجان از جمله شرکت های تابعه شستا علاوه بر خروج از زیان دهی موفق به رشد 1527 درصدی در شاخص سود خالص شد و توانست در سال 99 رکورد تولید از بدو تاسیس را بشکند.

مجدالدین خادمی، مدیرعامل شرکت سیمان زنجان با اشاره نقش بسیار مهم شستا و سیتا در تعیین استراتژی های سیمان زنجان گفت: متاسفانه سیمان زنجان سال ها دچار زیان دهی شده بود اما خوشبختانه با حمایت های شستا و سیتا این شرکت از زیان دهی خارج و به سوددهی مناسبی رسید.

وی افزود: در دو سال اخیر دستاوردهای قابل توجهی در سیمان زنجان حاصل شده که از جمله می توان به راه اندازی خط دوم نیمه تعطیل کارخانه با تامین گیربکس و افزایش راندمان تولید کارخانه، افزایش ۱۷۸ درصدی وجه نقد حاصل از فعالیت های عملیاتی شرکت، افزایش ۲۰ درصدی حاشیه سود ناخالص، ۱۵ درصدی حاشیه سود عملیاتی و ۱۳ درصدی حاشیه سود خالص نسبت به سال گذشته، کاهش دوره وصول مطالبات از ۱۸ روز به ۶ روز، حذف فروش اعتباری از مرداد ماه سال 99 و افزایش ۱۹ درصدی میزان تولید اشاره کرد.

وی با اشاره به عدم افزایش منطقی قیمت سیمان طی سال های گذشته گفت: در شرایطی که قیمت دستوری سیمان در سال های گذشته تابع شرایط کلی اقتصاد نبود اما شرکت موفق به افزایش و بهبود عملکرد شد. دلیل اصلی این مهم ایجاد شفافیت، افزایش کیفیت فروش، کنترل قیمت تمام شده و کاهش ظرفیت بلااستفاده است.

اطلاعیه شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص قیمت نان

شرکت بازرگانی دولتی ایران در اطلاعیه ای هرگونه افزایش قیمت نان قبل از تصویب در ستاد اقتصادی دولت را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛ شرکت بازرگانی دولتی ایران در اطلاعیه ای در خصوص قیمت نان ، با استناد به مصوبه کارگروه ملی ساماندهی گندم آرد و نان اعلام کرد آنالیز تعیین و ابلاغ قیمت نان به صورت منطقه‌ای در اختیار استانداران قرار گرفته بود.

در بخش دیگر از این اطلاعیه با بیان اینکه مسئله تعیین قیمت نان در دستور کار ستاد اقتصادی دولت قرار دارد، افزایش قیمت نان قبل از تصویب در ستاد اقتصادی دولت را ممنوع اعلام کرده است.

تنها مرجع ارائه خدمات الکترونیک، پرتال یا درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان است

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: تنها مرجع ارائه خدمات الکترونیک مالیاتی، پرتال یا درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور است.

به گزترش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی سازمان امور مالیاتی ؛ معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: تنها مرجع ارائه خدمات الکترونیک مالیاتی، پرتال یا درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور است.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، هادی خانی با بیان اینکه اخیراً مشاهده شده پیامک هایی با مضمون انجام تکالیف قانونی و یا برخی خدمات سازمان به مؤدیان ارسال شده، خاطرنشان ساخت: منبع این پیامک‌ها، سامانه‌های متمرکز پیام کوتاه سازمان امور مالیاتی کشور نبوده و با توجه به حساسیت موضوع و یا امکان بروز هرگونه سوء استفاده توسط افراد فرصت طلب، لازم است مؤدیان محترم نسبت به این موضوع هشیار باشند.

وی تصریح کرد: تنها مرجع ارائه خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور، پرتال سازمان به آدرس WWW.INTAMEDIA.IR و یا درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان به آدرس MY.TAX.GOV.IR بوده و همچنین سرشماره پیام کوتاه سازمان امور مالیاتی کشور، شماره 500051526 می باشد.

۴۰ درصد بازار تلویزیون به قاچاق اختصاص دارد

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور در حالی از ورود حجم گسترده تلویزیون‌های قاچاق گلایه‌مند است که به گفته محمدرضا شهیدی، دبیر این انجمن، علت ورود این حجم عظیم تلویزیون قاچاق، این است که قاچاقچیان کالا‌های اساسی مثل روغن را از سطح بازار جمع آوری و از کشور خارج و به جای پول آن، تلویزیون به داخل قاچاق می‌کنند.

به گزارش بورس و بانک ؛ رقابت تولیدکنندگان داخلی تلویزیون در حالی برای کسب سهم بیشتر از بازار داخل ادامه دارد که برند‌های خارجی نیز همچنان محبوبیت خود را از دست نداده اند حتی در شرایطی که به دلیل ورود غیررسمی نمی‌توانند به مشتریان خدمات پس از فروش ارائه دهند.

تلویزیون قاچاق ۲۵ درصد ارزان‌تر از کالای داخل

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری با بیان اینکه تولیدکنندگان تلویزیون می‌توانند به راحتی تمام نیاز بازار کشور را تامین کنند، گفت: مشکل اصلی تولیدکنندگان تلویزیون که به آن‌ها ضربه زده، کالای قاچاق است.
سید علیرضا موسوی مجد ادامه داد: کالای قاچاق با کالایی که در داخل کشور تولید می‌شود رقابت می‌کند. ازآنجا که برند‌های قاچاق که از مرز‌های مختلف وارد کشور می‌شود عوارض قانونی را پرداخت نمی‌کند تا ۲۵ تا ۳۰ درصد در برخی مدل‌ها ارزان‌تر از کالای داخل درمی آید و بدین ترتیب کالای تولید داخل در رقابتی نابرابر با قاچاق قرار گرفته است.

افزایش چشمگیر قاچاق تلویزیون

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری با بیان اینکه اگر موضوع قاچاق حل شود تولیدکنندگان داخلی با انرژی و توان بالا می‌توانند بازار را تامین کنند، گفت: بین ۳۵ تا ۴۰ درصد بازار تلویزیون توسط برند‌های قاچاق تامین می‌شود.

موسوی مجد در گفتگو با اقتصاد ۲۴ ادامه داد: تلویزیون‌های «ال جی» و «سامسونگ» بدون گارانتی به مردم فروخته می‌شود و، چون کالا‌های قاچاق عوارض قانونی را پرداخت نمی‌کنند، با کمترین هزینه به مردم فروخته می‌شوند غافل از اینکه این محصولات در حوزه خدمات پس از فروش و خدمات دچار مشکل می‌شوند و اگر اتفاقی بیفتد کسی پاسخگو نیست.

ادامه تولید تلویزیون منوط به جلوگیری از ورود کالای قاچاق

مدیرعامل شرکت سام الکترونیک با تاکید بر اینکه قاچاق لوازم صوتی و تصویری و به ویژه تلویزیون باعث ضربه به تولید داخل می‌شود، به اقتصاد ۲۴ گفت: به دلیل حجم گسترده قاچاق فشار روی تولیدکنندگان داخلی است. ازاین رو من از مسئولان مختلف خواهش می‌کنم در خصوص بحث مبارزه با قاچاق فکر جدی کنند تا شرکت‌هایی که در این حوزه سرمایه گذاری انجام داده اند بتوانند به تولید ادامه دهند

موسوی مجد ادامه داد: رقابت بین تولیدکنندگان تلویزیون در داخل شکل گرفته و رقابت و کیفیت و آپشن‌هایی که در تلویزیون وجود دارد حرف اول را می‌زند.

وی در پاسخ به سوال اقتصاد ۲۴ مبنی بر اینکه آیا ایران صادرات تلویزیون دارد یا خیر، گفت: صادرات تلویزیون نداریم، زیرا تولیدکنندگان داخلی توان رقابت در سطحی که شرکت‌های مادر سامسونگ و ال جی دارند و در منطقه کالا را با حجم گسترده عرضه می‌کنند ندارند.

یک سوم نیاز بازار تلویزیون از طریق قاچاق تامین می‌شود

دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور نیز در گفتگو با اقتصاد ۲۴ با بیان اینکه مصرف سالیانه تلویزیون در کشور ۲.۲ تا ۲.۴ میلیون دستگاه است، گفت: یک سوم نیاز بازار داخل یعنی حدود ۷۰۰ هزار دستگاه تلویزیون از طریق قاچاق تامین می‌شود.

محمدرضا شهیدی با بیان اینکه تولیدکنندگان قادر به تامین بازار داخل هستند، گفت: ظرفیت تولید تلویزیون سالیانه سه میلیون دستگاه است، در حالی که تولید عملی به ۱.۵ میلیون دستگاه می‌رسد، زیرا کالای قاچاق رمقی برای رقابت در بازار نگذاشته است.

قاچاقچیان روغن به خارج می‌برند، تلویزیون می‌آورند

دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری در گفتگو با اقتصاد ۲۴ ادامه داد: قاچاقچیان ضمن خارج کردن اقلام یارانه‌ای کشور همچون سوخت، روغن، دارو، کالا‌های اساسی و ... از مرزها، تلویزیون به کشور وارد می‌کنند، یعنی «قاچاق دوسر» انجام می‌دهند بنابراین واردات قاچاق با ارزی به مراتب ارزان‌تر از دلار نیمایی تولیدکنندگان تمام می‌شود.

شهیدی از وفور لوازم‌خانگی قاچاق در بازار‌ها به‌ویژه بازار‌های پایتخت و ضعف نظارت‌ها در این زمینه انتقاد کرد و گفت: از آنجایی که قاچاچیان کالا‌های خود را به مردم فروخته و ریال دریافت می‌کنند، تراکنش‌های بانکی‌شان هم قابل رصد است.

آیا شورا از واقعیت تخلفات بازارخودرو می‌ترسد؟

01004این یک اصل است " آنها که از زیستن در غبار لذت می برند و به کسب و کارهای مبهم خو کرده اند از شفافیت واهمه دارند." تازه ترین اظهارات رئیس شورای رقابت در حمایت از تصمیمات ابهام آمیز در حوزه قیمت گذاری خودرو دقیقا شاهد مثال همین روال است.

شتاب قابل تقدیر بورس کالا در مسیر توسعه

0881محمدعلی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آیین راه اندازی معاملات آتی نقره و تالار حراج باز بورس کالا گفت: شتاب بورس کالای ایران در مسیر توسعه بازارها، طراحی ابزارها جدید و نوآوری ها قابل تقدیر است و سازمان بورس از هرگونه حمایتی در این مسیر دریغ نخواهد کرد.