22 فروردين 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
B-Admin

B-Admin

​نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری مانند شستا نمی‌توان به راحتی شعار سال را محقق کرد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  شما و اقتصاد، غلامرضا منتظری، نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، درباره اهمیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری به خصوص شستا در پیشبرد شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: با توجه به محدودیتی که در منابع دولتی وجود دارد، رشد و توسعه در مقیاس ملی بدون بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی یا خصولتی و نیز بدون بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری مانند شستا امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

وی افزود: مجموعه‌های بزرگی مانند شستا و مشابه آن باید در گام نخست، فهرستی از موانع تولید در گذشته را به دست آورند و متولی رفع هرکدام از این موانع را مشخص کنند تا مشخص شود چگونه یا چه کسی باید گام نخست را برای رفع موانع تولید بردارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: گاهی مواقع موانع مشخص می‌شود ولی برای عملیاتی شدن آن خیلی برنامه خاصی پیش‌بینی نمی‌کنیم؛ لذا اگر این فهرست مشخص شود و متولیان مرتبط هم تعریف شوند، گام بعدی تعریف برش زمانی است؛ یعنی اگر مانعی برای تولیدات کشور وجود دارد باید برای رفع آن برش زمانی تعریف شود و مسئولان موظف به پاسخگویی باشند.

نخستین نمایشگاه مشترک تمبر‌های ایران و ارمنستان با همکاری موزه ارتباطات و موزه ملی ارمنیان برگزار شد.

 

به گزارش بورس وبانک و به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این نمایشگاه که به صورت مجازی برگزار شده است، تمبر‌های نوروزی ایران و گزیده‌ای از تمبر‌های ارمنستان به نمایش درآمد.
در حاشیه نمایشگاه مذکور، تمبر یادبود کلیسای تادئوس مقدس نیز رونمایی شد.
در این مراسم اقای سبحانی فر مدیر عامل شرکت ملی پست ایران و ارتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران حضور داشتند.

بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا، موزه‌ها به دلیل قرار گرفتن در فعالیت‌های سطح ۳ مشاغل از روز گذشته تعطیل شده اند و این نمایشگاه هم به صورت مجازی برگزار و علاقه مندان می‌توانند پخش زنده آن را از صفحات شرکت ملی پست و موزه ارتباطات در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.


موزه ارتباطات در حاشیه جشن جهانی نوروز که در پایان سال ۱۳۹۹ توسط کمیته ملی یونسکو برپا شد، با حضور مسئولان و سفرای کشورها، نمایشگاه تمبر‌های کشور‌های نوروزی را که در آن مجموعه‌ای از تمبر‌های کشور‌های پاکستان، افغانستان، هندوستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان، عراق، مغولستان، آلبانی، بلغارستان و چین در معرض نمایش قرار گرفته بود، برگزار و از تمبر نوروز ۱۴۰۰رونمایی کرد. نخستین نمایشگاه مشترک تمبر‌های ایران و ارمنستان با همکاری موزه ارتباطات و موزه ملی ارمنیان برگزار شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این نمایشگاه که به صورت مجازی برگزار شده است، تمبر‌های نوروزی ایران و گزیده‌ای از تمبر‌های ارمنستان به نمایش درامد.
در حاشیه نمایشگاه مذکور، تمبر یادبود کلیسای تادئوس مقدس نیز رونمایی شد.
در این مراسم اقای سبحانی فر مدیر عامل شرکت ملی پست ایران و ارتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران حضور داشتند.
بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا، موزه‌ها به دلیل قرار گرفتن در فعالیت‌های سطح ۳ مشاغل از روز گذشته تعطیل شده اند و این نمایشگاه هم به صورت مجازی برگزار و علاقه مندان می‌توانند پخش زنده آن را از صفحات شرکت ملی پست و موزه ارتباطات در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.


موزه ارتباطات در حاشیه جشن جهانی نوروز که در پایان سال ۱۳۹۹ توسط کمیته ملی یونسکو برپا شد، با حضور مسئولان و سفرای کشورها، نمایشگاه تمبر‌های کشور‌های نوروزی را که در آن مجموعه‌ای از تمبر‌های کشور‌های پاکستان، افغانستان، هندوستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان، عراق، مغولستان، آلبانی، بلغارستان و چین در معرض نمایش قرار گرفته بود، برگزار و از تمبر نوروز ۱۴۰۰رونمایی کرد.

در راستای اجرای قانون جدید چک، امکان ثبت، تأیید و انتقال چک‌های صیادی از طریق نت دی (اینترنت بانک) و جت دی (همراه بانک) فراهم شد.


به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط‌عمومی بانک دی، بر اساس مفاد قانون جدید، صدور و انتقال هر برگه چک مستلزم ثبت در «سامانه صیاد» است و تمام دارندگان دسته چک از این پس موظف‌ هستند بعد از صدور چک، اطلاعات چک صادرشده را به همراه اطلاعات دریافت‌کننده آن شامل کد ملی یا شناسه ملی ذینفع، مبلغ و تاریخ سررسید در «سامانه صیاد» ثبت کنند.
همچنین نقد کردن چک تنها توسط شخصی که به عنوان دریافت‌کننده، نامش در سامانه ثبت‌شده است، امکان‌پذیر خواهد بود. در این راستا دریافت‌کننده چک نیز قادر خواهد بود نسبت به احراز هویت صادرکننده چک اقدام کند.
مشتریان بانک دی می توانند برای ثبت، تأیید و انتقال چک در سامانه صیاد از طریق نت دی و جت دی اقدام کنند.
گفتنی است، بانک دی به منظور آشنایی هر چه بیشتر مخاطبان و مشتریان خود با «قانون جدید چک»، صفحه ویژه‌ای را طراحی و با ابزارهای مختلف رسانه‌ای، اطلاعات مربوط به این قانون را اطلاع‌رسانی کرده است.
مخاطبان می‌توانند با مراجعه به صفحه http://day24.ir/check.html اطلاعات لازم در این باره را کسب کنند.

بانک توسعه تعاون با کارنامه موفقی که طی سال‌های فعالیت از خود به‌جا گذاشته، می‌تواند به نمونه قابل اتکایی از نسل بانک‌های توسعه‌ای در ایران تبدیل شود.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد موفق و دستاوردهای بانک توسعه تعاون در اشتغال‌زایی و حمایت از تعاونی‌ها، افزایش سرمایه این بانک را به یکی از اولویت‌های مجلس تبدیل کرده است و نمایندگان بر ضرورت تحقق این مهم در قالب تصویب اختصاص 1000 میلیارد تومان برای افزایش سرمایه تصریح کردند.


علیرضا سلیمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه خبری توسعه تعاون با تأکید بر ضرورت اجرای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون افزود: ازآنجایی‌که نمایندگان مجلس برای این افزایش سرمایه دست دولت را ازنظر زمانی طبق یک برنامه زمانی مشخص باز گذاشته‌اند، قاعدتاً نباید مشکلی در مسیر اجرای آن باشد و مجلس قطعاً بر حسن اجرای مصوبه افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون نظارت خواهد کرد.


نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که این افزایش سرمایه به چه شکلی می‌تواند بانک توسعه تعاون را در ایفای مسئولیت‌هایش یاری کند، گفت: عملکرد مثبت بانک توسعه تعاون طی سال‌های فعالیت با در نظر گرفتن سرمایه و تأکیدی که بر رعایت نسبت‌های مقرراتی بانک مرکزی وجود دارد، مثبت و مؤثر بوده است. این موفقیت، انتظارات را از بانک بالا برده است تا با انجام سلسله اقداماتی مانند حضور پررنگ‌تر در حوزه سرمایه‌گذاری توسعه‌ای البته با پرهیز از بنگاه‌داری، اولویت‌بندی حوزه‌های نیازمند تأمین مالی مانند معادن، تسریع بیشتر در بانکداری نوین نقش بسیار مفیدتری در کمک به بخش‌های مولد اقتصاد کشور ایفا کند و به نمونه‌ای موفق از نسل بانک‌های توسعه‌ای تبدیل شود.

همزمان با ثبت رکورد تاریخی و بی سابقه تولید پتروشیمی شهید تندگویان در سال گذشته، مدیریت امور هماهنگی و کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارسال لوحی از واحد کنترل این شرکت به عنوان واحد نمونه در سال «جهش تولید» تقدیر کرد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، همزمان با ثبت رکورد تاریخی و بی‌سابقه تولید یک میلیون و ۱۰۴ هزار تن محصول در پتروشیمی شهید تندگویان در سال ۹۹، شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم واحد کنترل تولید پتروشیمی تندگویان را به عنوان واحد برتر سال ۱۳۹۹ انتخاب کرد.

 

شرکت ملی صنایع پتروشیمی هرساله بر اساس معیار‌هایی از قبیل سرعت، دقت و صحت اطلاعات ارسالی و همچنین میزان تعامل و مشارکت، واحد‌های کنترل تولید شرکت‌های پتروشیمی را مورد ارزیابی قرار میدهد. در این راستا، واحد کنترل تولید پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان یکی از واحد‌های برتر در سال «جهش تولید» معرفی شده است.

با این وجود، پتروشیمی شهید تندگویان پس از اجرای چندین طرح رفع موانع و گلوگاه‌های تولید شامل طراحی و ساخت مبدل‌های کارخانه CTA ۲، احیای کاتالیست پالادیوم و ... با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در سال «جهش تولید» که منجر به ثبت رکورد‌های جدید تولید شد، قصد دارد در سال ۱۴۰۰ که از سوی مقام معظم رهبری به سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نام گذاری شده، گام‌های موثری در راستای پایداری و جهش تولید بردارد.

 

پتروشیمی شهید تندگویان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مهم و استراتژیک پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) و اسید ترفتالیک خالص (PTA) درکشور است. این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین و تنها تولیدکننده محصول زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۵۸۷ هزار تن محصول متنوع از جمله گرید‌های مختلف PET برخوردار است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، جزئیات جلسه کمیسیون متبوع خود با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت را تشریح کرد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، محمدعلی محسنی بندپی در تشریح جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: این جلسه باهدف بررسی اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس، جهت عدم اجرای قانون نسخه نویسی الکترونیکی توسط سازمان های بیمه گر برگزار شد.
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: پیشتر جلسه ای دراین باره برگزار و کمیته ای جهت پیگیری این مساله در کمیسیون بهداشت تشکیل شد و مسئولان ذی ربط قرار بود که در مدت زمانی این پروژه نسخه نویسی الکترونیکی را اجرا کنند، به نظر پیشرفت های قابل قبولی صورت گرفته اما به عقیده نماینده سوال کننده ضعف ها همچنان وجود دارد.
وی تاکید کرد: بدون تردید برخی ساختارهای مرتبط در بحث نسخه نویسی الکترونیکی خارج از وظایف سازمان بیمه سلامت بوده و درحال حاضر این چارچوب ها از آمادگی لازم برخوردار نیست، لذا تا زمانی که این ساختارها آماده نشوند، نمی توان پروژه را به طور کامل اجرایی کرد.
محسنی بندپی گفت: پس از استماع صحبت های مسئولان و نمایندگان مقرر شد که دستگاه های دیگر هم به ابهامات و مشکلات پاسخ دهند، تا بتوان تا نیمه دوم سال ۱۴۰۰ تمام مراحل نسخه نویسی الکترونیکی را اجرایی کرد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از اقدامات موثر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در ارائه خدمات بهینه به بیماران اتیسم و مدیریت هزینه‌های بیمه‌ای این افراد، تقدیر و تشکر کرد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری بیمه سلامت، حسین علی شهریاری در نامه‌ای به وزیر بهداشت نوشت: «ضمن آرزوی توفیق روز افزون، نیل به آرزوهای بزرگ ملی نیازمند عزم راسخ و اراده استوار ایرانیانی است که با سعی مخلصانه خویش گامی در جهت عظمت این مرز و بوم بر می‌دارند. بدون تردید پیش رفت و توسعه پایدار امروز عرصه سلامت مرهون تلاش و زحمات جناب عالی و همکاران دل سوز و متعهد شماست.

 

بر این اساس لازم می‌دانم مراتب سپاس و قدردانی خود را به دلیل اقدامات موثر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران جناب آقای دکتر ناصحی در ارائه خدمات بهینه به بیماران اتیسم و مدیریت هزینه‌های بیمه‌ای ایشان، تقدیم نمایم.»

مدیر طرح و توسعه بانک کارآفرین گفت: در بانک کارآفرین در نظر داریم چابکی و یکپارچگی را در عین حفظ دقت و سلامت در تمامی فعالیت‏ها و اقدامات خود به ذینفعان برقرار کنیم و در این مسیر، تلاش داریم حس نوگرایی و تحول را به آنان القا کنیم.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی، چشم‏انداز بانک بر مبنای پویایی و رشد قرار دارد و این امر در لوگوی جدید بانک کارآفرین مشهود است. بانک کارآفرین همواره به عنوان بانکی خوشنام و پویا مطرح بوده و با تکیه بر اصول و ارزش‏های کلیدی خود درصدد بوده است از پتانسیل‏های خود در راستای اعتلای بانک بهره برد و در دوره جدید این مهم با تغییر لوگوی بانک و تمرکز بر برنامه‏های متحولانه در اولویت تفکر و عمل بانک قرار دارد.
زهرا اسلامی مدیر طرح و توسعه بانک کارآفرین با اشاره به اجرای ری برندینگ در بانک کارآفرین به تدوین برنامه توسعه دو ساله بانک برای سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: ورود به حوزه‏های جدید بانکداری، توسعه گروه مالی و گسترش مشارکت‏ها میان شرکت‏های زیرمجموعه، بهره‏مندی از رویکردهای نوین ارزیابی عملکرد شعب و ستاد، توسعه بانکداری الکترونیک و تقویت حوزه‏های نظارتی، از جمله برنامه‏های تحول‏گرایانه بانک بوده که مسیر بانک در راستای دستیابی به اهداف کلان خود را هموارتر ساخته است.


وی انجام ری برندینگ را بر اساس حس احترام، تحول و تغییر سازنده برای مشتریان هدف بانک خواند و ادامه داد : هدف اساسی مدیران ارشد بانک کارآفرین از برنامه تازه‏گردانی هویت برند، ایجاد هماهنگی نشانه‏های برند شامل لوگو، لوگوتایپ، رنگ و سایر نشانه‏های بصری با مؤلفه‏های اصلی ارکان استراتژیک و نیز القای حس تغییر و تحول و آغاز دوران جدید بانکداری به تمامی ذینفعان و مخاطبان بانک است.
اسلامی همچنین در مورد ارتباط برنامه ری برندینگ بانک و برنامه‌های تدوین شده خاطرنشان کرد: اهداف کلان، استراتژی‏ها و خطوط اصلی کسب‏وکار بانک کارآفرین برای دوره زمانی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، با توجه به دیدگاه‏های تخصصی و بر اساس جایگاه موردانتظار بانک کارآفرین تعیین و ابلاغ شده است و انتظار می‏رود مطابق با فرمایشات مدیریت ارشد بانک، دستیابی به اهداف بانک به‏ویژه در حوزه‏های تحول محقق شود.
به گفته مدیر طرح و توسعه بانک کارآفرین، یکی از اهداف کلان بانک، «بهبود برند بانک» بود که این خود نشان از جایگاه و اهمیت پروژه یادشده در برنامه استراتژیک بانک دارد.


وی ادامه داد: دستیابی به جایگاه شایسته بانک در صنعت بانکداری، نیازمند القای تصویر ذهنی شایسته‏ای از برند بانک در ذهن تمامی ذینفعان است؛ تصویری واقعی از بانک که در برگیرنده حس تغییر و تحول در ذهن سهامداران، مشتریان و سایر ذینفعان بانک است. در تازه‏گردانی هویت برند، چه در بحث لوگو و چه رنگ و فونت، تلاش شد به مؤلفه‏های وحدت جمعی و بصری، رشد، رویش، چابکی و پویایی، قدرت و یکپارچگی، مسئولیت‏پذیری، الهام‏بخشی و اعتماد توجه شود، بدین‏ترتیب می‏توان اطمینان حاصل کرد که تمامی مؤلفه‏ها و ابعاد یادشده، از چشم‏انداز و ارزش‏های بنیادین بانک اتخاذ شده است.
اسلامی به چشم‏انداز و جایگاه بانک کارآفرین پس از اجرای پروژه تازه‏گردانی هویت برند اشاره کرد و گفت: بانک کارآفرین با بهره‏مندی از توانمندی‏ها و قابلیت‏های کلیدی سرمایه انسانی مسئول و متعهد خود در شعب و ستاد تلاش کرد تا ضمن تمرکز بر استراتژی‏های اصلی خود و در راستای اهداف کلان بانک حرکت کرده و با خلق ارزش پایدار برای تمامی ذینفعان خود، به جایگاه شایسته خود در صنعت بانکداری نائل شود.
وی ادامه داد : این جایگاه در چشم‏انداز بانک به صورت دستیابی به «سازمانی چابک و پیشرو در ارائه راه‏حل‏های مالی جامع» تعیین شده است. چنانکه پیش از این ذکر شد، مؤلفه‏های در نظر گرفته شده در لوگوی جدید بانک از ارکان استراتژیک شامل چشم‏انداز و ارزش‏های بنیادین اقتباس شده است. در این میان، تلاش شد تا طراحی مؤلفه‏های مذکور به صورتی انجام شود که مفاهیم مورد نظر از دیدگاه ذینفعان و مشتریان نیز قابل درک باشد.


مدیر طرح و توسعه بانک کارآفرین در همین حال در مورد تاثیر تازه گردانی برند در موفقیت‌های آینده بانک بیان کرد: اولویت راهبردی ما در بانک کارآفرین، پیاده‏سازی فرهنگ چابکی و پیشروی در تمامی ارکان سازمان است و در این مسیر، تمرکز اصلی خود را بر اجرای تغییرات توسعه‏ای و شگرف در صنعت بانکداری قرار داده‏ایم. مسیر دستیابی به اهداف کلان بانک، روشن است و همه برآنیم تا زمان دستیابی به اهداف تعیین شده، تلاش و خرد جمعی خود را بیش از پیش هماهنگ و تقویت کنیم.
به گفته اسلامی، بانک کارآفرین در حال حاضر با تمرکز بر تحولات استراتژیک، تمرکز اصلی خود را بر روی حوزه‏های تحول و برنامه‏های توسعه‏ای قرار داده است و در پی آن است تا ضمن نهادینه‏سازی دیدگاه تغییر و تحول در بدنه بانک و همکاران در تمامی سطوح سازمانی، تصویر ذهنی ذینفعان و مخاطبان بانک را نسبت به رویکرد نوین بانک کارآفرین و برنامه‏های توسعه‏ای آتی آگاه سازد.


وی در همین حال دیگر برنامه های بانک شامل ارتقای فرهنگ سازمانی، توسعه بانکداری دیجیتال، رویکردهای نوین ارزیابی عملکرد، توسعه گروه مالی کارآفرین، بهبود آموزش را از دیگر برنامه‌هایی خواند که در سال ۹۹ همراستا با ری برندینگ اجرا شد تا دستیابی به جایگاه شایسته و تعالی بانک کارآفرین محقق شود.
اسلامی خاطرنشان کرد: در بانک کارآفرین در نظر داریم چابکی و یکپارچگی را در عین حفظ دقت و سلامت در تمامی فعالیت‏ها و اقدامات خود به ذینفعان برقرار کنیم و در این مسیر، تلاش داریم حس نوگرایی و تحول را به آنان القا کنیم. چشم‏انداز بانک بر مبنای پویایی و رشد قرار دارد و این امر در لوگوی جدید بانک کارآفرین مشهود است. بانک کارآفرین همواره به عنوان بانکی خوشنام و پویا مطرح بوده و با تکیه بر اصول و ارزش‏های کلیدی خود درصدد بوده است از پتانسیل‏های خود در راستای اعتلای بانک بهره برد و در دوره جدید این مهم با تغییر لوگوی بانک و تمرکز بر برنامه‏های متحولانه در اولویت تفکر و عمل بانک قرار دارد.

یکشنبه, 22 فروردين 1400 ساعت 13:31

منشور همدلی مدیران گل گهر امضا شد

هم زمان با تشکیل اولین جلسه شورای مدیران شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سال جدید منشور همدلی مدیران گل گهر به امضا رسید.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل روابط عمومی و‌امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام”تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها”توسط مقام معظم رهبری(مدظله)و نقش تأثیر گذار شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در زنجیره فولاد کشور مدیرعامل،معاونین و مدیران و مشاورین گل گهر با امضای منشور همدلی برای رسیدن به اهداف و هدف گذاری های شرکت در راستای شعار سال و حمایت از تولید در کشور هم قسم شدند.

گروه صنعتی ایران خودرو در سال‌های ۹۸ و ۹۹ و شرایط سخت تحریم، با اجرای پروژه‌های مختلف و برگزاری میزهای ساخت داخل توانست در مجموع ۲۱۰ میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند.


به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی ایران‌خودرو، شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران‌خودرو (ساپکو) در این مدت با اجرای ۱۳۵ پروژه داخلی‌سازی قطعات و مجموعه‌های خودرو و اجرای پروژه‌های بهینه سازی طراحی ۲۱۰ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق کرده است. در حوزه قالب و ابزار خودروی تارا نیز ایران‌خودرو موفق به ساخت دو هزار دست قالب و ابزار به وزن سه هزار تن با صرفه جویی ارزی ۲۲ میلیون دلار شده است.

این شرکت در دو سال اخیر، با توسعه همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع دفاع و هوافضا، توانسته از ظرفیت‌های موجود در این نهادهای توانمند بهره‌برداری کرده و بخشی از اهداف توسعه ساخت داخل خود را از طریق آن محقق کند.

درحال حاضر، ساپکو ۱۳۱ پروژه با شرکت‌های دانش بنیان با ظرفیت قرارداد هزار میلیارد تومان و کاهش ارزبری سالانه ۱۵۰ میلیون دلار و همچنین ۲۱ پروژه با صنایع دفاع با هدف ۳۳ میلیون یورو کاهش ارزبری سالانه را دنبال می‌کند.

۲۳ تفاهم نامه شرکت ساپکو با سازمان هوا فضا نیز بخشی از پروژه هایی است که با ظرفیت قرارداد دو هزار میلیارد تومان و کاهش ارزبری سالانه ۴۶ میلیون دلار در حال پیگیری است.

صفحه1 از1675