09 فروردين 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 12:01

تحریم صنعت فولاد نشانه پیشرفت این صنعت است

نوشته شده توسط 

8069مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی فولاد ایران با معرفی بخش‌های مختلف این رویداد و با حضور سورنا ستاری، معاون تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری و خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در برج میلاد برگزار شد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از کالاخبر، خداداد غریب‌پور در دومین جشنواره ملی فولاد ایران با بیان اینکه تحریم صنعت فولاد نشانه پیشرفت این صنعت است، گفت: قرار گرفتن صنعت فولاد ایران در فهرست تحریم‌های اخیر آمریکا نشان‌دهنده این است که روند ما در این صنعت خوب بوده است به طوری که هم‌اکنون به تولید بالای ۲۸ میلیون تن دست یافته‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: این عوامل نشان‌دهنده این است که رقابت نیز افزایش یافته و جهت‌گیری نظام نیز نشان داده که حمایت از ساخت و تولید داخل به عنوان یک راهبرد در نظر گرفته شده است. در واقع هم رقابت افزایش یافته و هم سیاست کلی نظام تاکید و توجه به تولید محصول داخلی است. هم‌اکنون ۹۵ درصد آب مورد استفاده در صنعت فولاد بازیافت می‌شود. اما باید بپرسیم که در حال حاضر در رابطه با بومی‌سازی کجا ایستاده‌ایم.
وی با بیان اینکه بومی‌سازی در صنعت فولاد کشور، امروز به عنوان یک راهکار اساسی مطرح می‌شود، تصریح کرد: بومی‌سازی صنعت فولاد به عنوان نقطه‌ای که توسط دشمن تحت فشار قرار گرفته، باید مورد حمایت و توجه قرار گیرد و شرکت‌های فولادی باید برای بومی‌سازی ساختار ایجاد کنند زیرا بدون ساختارسازی نمی‌توان در این حوزه به طور مطلوب عمل کرد.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا نیاز است که قطعه‌سازان فولادی نیز برای دستیابی به ساختار مدون، انجمن قطعه‌سازان فولاد را تشکیل دهند.
به گفته غریب‌پور انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در این زمینه به شکل مطلوب عمل کرده و ایجاد ساختار در حوزه تولید فولاد ایجاد کرده است.